Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

LB претставува комплетна приказна за фудбалско запирање најдобро познат по прекарот; "Едвин Ван Де Геа". Нашата Дејвид Де Геа детска приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина сметаат дека Биографија за Дејвид Де Геа е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, овозможува да започне.

Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Раниот живот

Дејвид де Геа Кинтана е роден на 7th ден на ноември 1990 во Мадрид, Шпанија од Хозе Де Геа (татко), поранешен голман и Мариви Кинтана (мајка), домашен голман.

Тој е роден кога неговите родители биле во раните 40 и како единствено дете од неговото семејство.

Дејвид Де Геа го одгледале неговите богати родители кои не само што го разгалиле својот син, туку му дал сè што му требало како нивно дете.

Дејвид како мало дете имаше голема љубов кон спортот. Сепак, неговите родители, особено неговата мајка, многу се грижеа за здрава рамнотежа меѓу студиите и спортот. Тие му дозволија да ја започне својата фудбалска кариера во една од најдобрите шпански младински академии благодарение на богатиот финансиски статус.

Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Започнете со кариера

Тој започна со Ла Ескула Де Фудбал Атлетико Казаррубулос - кои се поврзани со Атлетико Мадрид. Круз, неговиот стар фудбалски тренер, еднаш блесна насмевка, која многу љубовници на Дејвид Де Геа ќе најдат тешко да поверуваат. Тој рече, "Години во неговата младинска кариера, Дејвид беше совршен играч на теренот до ерата на 14 пред да се преобрати во голманот". О, да, ти го имаш право! Тој никогаш не бил голман од почетокот.

Овде, тој беше само 6 со препознатлива светла руса коса фотографирајќи со неговиот тим.

Дејвид Де Геа за детска приказна

Дејвид, исто така, играше и за неговиот тим во моменти кога е потребно. Назад центарот на Шпанецот на сликата подолу покажа добри квалитети како играч од средниот ред и корисен играч во неговата младост. Кога е потребно, тој може да игра практично на сите позиции (одбрана, среден ред и улогата на напаѓачот). Дејвид продолжи да биде надворешен играч до возраст од 14, возраст кој дефинира пресвртница во неговата кариера.

Дејвид Де Геа Детска приказна - Денови на раните кариери

Неговата постојано растечка висина на 6 ft 4 ја ограничи својата брзина како фудбалер. Заедно со потрагата да го следи стапчето на неговиот татко, Дејвид одлучи да се претвори во цел голман за живот. Покрај целта, Давид, исто така, учествувал во кошарка каде што ја користел својата височина.

Дејвид Де Геа-Еднаш најновиот голман во градот

Де Геа ја основал својата позиција како голман со полно работно време на возраст од четиринаесет години. Тој беше дел од тимот кој освои најголем број на младински трофеи во Шпанија. Надгледуваниот трофејски кабинет во младинскиот тим на Де Геа е прикажан подолу.

Извонредниот кабинет за трофеј во младинскиот тим на Де Геа, Ла Ескула Де Футбол Атлетико Казаррубулос.

Дејвид Де Геа трофеи за младински тим

Штом младиот голман беше подготвен за поголеми предизвици, тој беше замолен да му се придружи на високиот тим на Атлетико Мадрид. Поради неговиот огромен талент, Де Геа потпишал професионален договор на возраст од 17.

Во 2011 Давид добил примамлива понуда што секој талентиран играч, стремејќи се кон подобро, очекува во неговата кариера. Манчестер Јунајтед стана нов клуб на Давид и потпиша долгорочен договор со нив. Де Геа го замени легендарниот Едвин ван дер Сар по неговото пензионирање. Неговата извонредна изведба во клубот доведе до прекарот "Едвин Ван Де Геа ". Остатокот, како што велат, е историја.

Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти: Семеен живот

Семејната заднина на Дејвид Де Геа вреди да се знае. Генерално, тој доаѓа од богат дом на голмани. Неговиот татко, Хозе Де Геа бил поранешен голман на Гетафе, познат по своите супер заштеди. Тој беше меѓу првите голгетер регрутиран во Гетафе за време на нивната формација во сезоната 1983-84. И таткото и синот живееја и дишеа чин на чување цели. Хозе, неговиот татко, е негов најдобар тренер, бидејќи тој е многу тежок. Во Атлетико, тој беше на секоја игра, но исто така и секоја тренинг-сесија на дожд, ветер или снег.

Мама Дејвид Де Геа, Мариви Кинтана е нејзин чувар во текот на целиот живот. Таа е запаметена затоа што добро се грижи за нејзиниот сопруг и само синот / детето. Мариви Кинтана е застапник на "еднаква рамнотежа помеѓу образованието и спортот". Ова сакаше за нејзиниот син.

Како што може да се види на сликата подолу, и двајцата родители се веќе во нивниот 60. Тие го имале нивниот син во нивниот 40. Двајцата живеат Толедо, град и општина во централна Шпанија.

Дејвид Де Геа Семејно Позадина

Дејвид еднаш се сеќаваше; "Мајка ми ќе се јави, два, три, четири пати неделно. Таа секогаш вели дека е многу загрижена за мене. Секогаш беше загрижена за рамнотежата меѓу моите студии и спортот. Моите родители ќе го поминат 50km еден ден само за да дојдат да ме погледнат во тренинг-теренот на Атлетико во периферијата на Аларкон ".

Општо земено, поддршката на неговите родители била инструментална за неговата кариера и личност. Нивната водечка улога е очигледна меѓу блиските пријатели кои ги познаваа.

Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Животен однос

Дејвид Де Геа е неженет како во времето на пишување. За "Спанар" се вели дека е во сериозна долгорочна врска со Едуре Гарсија Алмагро кој е 5 години постар од него.

Едур, е шпанска пејачка, актерка и ТВ-презентерка, која е позната по присуство на социјални аудиции уште од детството. На возраст од 9, таа стана членка на шпанската детска музичка група Трастос. Таа станала слава во доцните 2005 кога учествувала во шпанската кастиншка програма Operación Triunfo и завршила на шесто место во 2006.

Тие се уште не се во брак, но можеби и во иднина размислуваат за тоа. Секој што ги познава, ги гледа како совршен пар. Дејвид Де Геа никогаш не датира ниту една девојка во неговиот живот, освен Едурн. Според неа;

"Давид и јас сме многу среќни заедно. Секогаш сум таму за него, и покрај тоа што бил врзан со целта за зачувување на обврските. Тој сè уште наоѓа добро квалитетно време за мене ".

Љубовна приказна на Дејвид Де Геа со Едурн

Дејвид и Едурн честопати посетуваат забави и разни спортови. Навистина, една жена може да каже дали некој ја сака, колку време е подготвен да инвестира. За Дејвид, монетите потрошени за Едурн е безначаен. Тоа е времето поминато, кое е бесценето.

Дејвид Де Геа троши квалитетно време со Девојка Едурн

Radamel Falcao, Хуан Мата, Антоан Гризман и Роберт Левандовски имаа слична љубовна приказна како Дејвид Де Геа.

Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Дефект на очите

Дејвид де Геа има хиперопија, што значи среден термин за далекусежност. Ова е чест тип на грешка на рефракција, каде што оддалечените објекти може да се гледаат појасно од предметите што се во близина.

Шпанецот има изработени очила низ својот живот и носи контактна леќа
за време на натпревари.

Дефект на очите на Дејвид Де Геа - зошто носи контактна леќа

Неговата кариера никогаш не била под влијание на неговата потврдена состојба.

Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Неговиот супер агент

Хорхе Паоло Агостињо Мендес (роден 7 јануари 1966), подобро познат едноставно како Хорхе Мендес е агент на Дејвид Де Геа.

Агент на Дејвид Де Геа - Џорџи Мендес

Мендес е меѓу највлијателните фудбалски агенти во светот, со клиенти вклучувајќи Кристијано Роналдо, Дејвид де Геа, Диего Коста, Џејмс Родригез, и Жозе Мурињо. Мендес често се нарекува "супер-агент". Тој има други фудбалери на 102 како клиенти и има склучено договори вредни за сума од $ 1 милијарди долари.

Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Неговата кола

Дејвид Де Геа вози Captiva - SUV произведен од Chevrolet ($ 50.000)

Дејвид Де Геас-Шевролет

За разлика од Раим Стерлинг, тој не се користи за да има флота од автомобили, по еден за секој ден од неделата. Дејвид е едноставен човек кој е многу задоволен со неговиот Chevrolet Captiva.

Chevrolet Captiva Car од Дејвид Де Геа

Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Негова куќа

Куќата на Дејвид Де Геа е ценета во £ 2.75m. Сликата е прикажана подолу.

Дејвид Де Геа замок

Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Неговиот најстар пријател

Најстариот пријател на Давид не е друга личност Кун Агуеро.

Старото пријателство на Дејвид Де Геа со Кун Агуеро

Со среќа! Кун за време на своето време во Атлетико Мадрид. Тогаш двете заедно споделија соба. Не затоа што тие не смеат да си дозволат различни домови, туку поради блиското пријателство споделени меѓу себе.

Дејвид Де Геа Најстар Кариера Пријател

Тогаш во Атлетико, кога Давид го фати крстот, неговиот прв инстинкт ќе биде брз премин или фрлање да се постави Кун далеку од било кој од неговите соиграчи на теренот.

Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти:Стил на коса

Дејвид е исто така познат по својата екстра обична модна фризура.

Дејвид Де Геа стил на коса

Имајќи ги косата целосно избричена од секоја страна е нешто што станаа вообичаени со навивачите на Манчестер Јунајтед благодарение на Дејвид Де Геа. Се чини дека повеќе потекло што следува по Пол Погба, како што е наведено овој навивач на Манчестер Јунајтед.

Фан Манчестер Јунајтед ја копира фризурата на Дејвид Де Геа
Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде