Дејвид Силва приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата 

Дејвид Силва приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец најпознат под прекарот; "Мерлин". Нашата детска приказна за Дејвид Силва плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина го сметаат Дејвид Силва Биографија што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, овозможува да започне.

Дејвид Силва Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-Раниот живот

Давид Јосуа Химанез Силва е роден на 8-ми ден во јануари 1986 година во Аргуинеген, Шпанија од неговата јапонска мајка Ева Силва (домаќинка) и татко му, Фернандо Хименез (поранешен полицаец и фудбалер).

Плејмејкер имал смирен почеток во детството во некогаш љубезно шпанско село Аргунегин, кое е познато за голем риболов.

Тој научил да игра фудбал најпрво, скокајќи од неговиот двор, оставајќи го неговиот помал брат зад себе, а потоа ќе најде овошје за да го нападне како свој фудбал.

Како што рече поискусно неговата баба Антонија Монтесдеока во нејзините зборови ...

„Малиот Давид играше со компири и портокали пред куќата кога имаше две години. Понекогаш го извадував од пасажот затоа што тој ме полудуваше така што секогаш викав фудбал, фудбал, фудбал. Поради тоа, почнав да му правам топчиња од партали само за да избегнам да излегува надвор да шутира овошје “.

Дејвид Силва Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-Започнување на сонот

Идеално, неговите фудбалски соништа започнале во нежната ера на 3, оној момент кога неговите родители одлучиле да му купат топка која конечно го натерало да се ослободи од овошје.

Во тоа време, неговите нозе беа доволно силни за да ги соберат фудбалските чизми и телото доволно големи за да ги соберат неговите маички и снимки. Сликата подолу, покажува дека се расејува додека се обидува да ја преземе левата нога на шут.

Давид Силва се одвлекува од приврзаниците додека се подготвува да изведе удар.
Давид Силва се одвлекува од приврзаниците додека се подготвува да изведе удар.

Всушност, одлуката на Дејвид била очигледна рано. Сепак, несреќниот еднаш се случи.

Кога уште беше мало момче. Топка го удри и му ја скрши раката. И покрај повредата, тој сè уште продолжи со фудбалскиот фудбал иако мораше да носи гипс. Ова беше кога и родителите и најблиските одлучија дека мора да започне фудбалска кариера, по заздравувањето од повредата.

Дејвид Силва Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-Кариера во резиме

Фудбалската кариера на Давид Силва започна официјално кога имаше 8 години и започна да игра во тимот наречен Сан Фернандо, во Маспаломас (Канарските острови, Шпанија). Неговите родители ја издржаа тешкотијата да патуваат со него во Маспаломас, кој е далеку од неговиот роден град.

Според Давид, „Морав редовно да патувам таму, бидејќи немаше тимови под 10-годишна возраст во Аргуиненгуин, мојот роден град и родното место. Толку сакав да играм што татко ми речиси се чувствува присилен да ме спушти за Сан Фернандо. Подоцна можев да се приклучам на мојот роден град, каде што поминав многу одлични години и каде научив многу “.

Првично, тој играше како голман, пред да се претвори во крило. Давид секогаш беше сликан како среќен со неговиот мал брат, Нандо Хименез Силва по неговиот тренинг во Сан Фернандо. Малиот Нандо обожуваше да го гледа својот голем брат на теренот и секогаш ќе остане близу до него.

Давид Силва и малиот брат - Нандо.
Давид Силва и малиот брат - Нандо.

Дејвид Силва го помина целиот 1995 до година 2000 играјќи за Сан Фернандо.

Во едно интервју, тој рече ... „Играв таму додека не станав 14. Ова беше време кога Валенсија дојде да ме пријави. Бев малку изненаден на почетокот, но ја прифатив нивната понуда и се приклучив на поделбата за помлади играчи на тимот на Валенсија “

Важно е да се забележи дека Дејвид Силва се придружил во Валенсија по одбивањето на Реал Мадрид за тоа што е премногу мал.

Играње за Валенсија вклучени промена на престој и на животната средина. На почетокот беше тешко за младиот Дејвид Силва. Но, по неколку месеци почна да се навикнува на работите и да направи некои многу добри пријатели. Од фудбалска гледна точка, промената беше огромна и благодарение на тренерите од Валенсија кои му помогнаа да се развие во играта.

Тој остана во младинската селекција на Валенсија до својата 17 година. Откако беше склучена зделката, фудбалерот најпрво беше испратен во резервен тим. Играше подобро и покрај тоа што немаше одличен фигур.

Од времето на 20, Силва беше редовен во тимот во Валенсија, постигнувајќи 21 пати, пред да влезе во Манчестер Сити за £ 26million.

Во рефлексија, Давид еднаш се сети на: "Беше многу тешко да се напушти домот толку мал и да ги загубите вашите пријатели, вашето семејство и вашата домашна средина. Оставив сè за фудбал и знаев дека морав да одам за тоа. Денес сум тука и верувам дека работите се поминале добро ".

Остатокот, како што често се вели, сега е историја.

Дејвид Силва Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-Семеен живот

Пред сè, достоен е да се потсетиме на фактот дека Дејвид Силва доаѓа од многу смирено семејно потекло.

Татко: Таткото на Давид Силва, Фернандо Хименез, на сликата крајно лево на сликата, беше поранешен општински полицаец, кој подоцна стана одговорен за безбедноста на Валенсија CF стадион. Тој добил безбедносна работа на стадионот откако ја напуштил својата поранешна работа како полицаец.

Можеби, многумина навистина го поставиле прашањето „Зошто да работиме додека неговиот син има толку многу пари ??“

Вистината е .... Дејвид Силва честопати се молел со својот татко да се откаже од работа затоа што можел да го издржува, вклучувајќи го и остатокот од семејството. Но, неговиот татко инсистираше на тоа дека сака да продолжи да биде корисен.

На крајот, повторно се јави друга работа. Фернандо ја напушти својата безбедносна работа со Валенсија и стана политичар (советник) во неговото родно село. Тој изгради извонредни спортски објекти, вклучувајќи фудбалски терен и покриен базен.

Уште повеќе, Фернандо играше фудбал за локалниот полу-професионален клуб Санта Агеда, а понекогаш му дозволи на неговиот син Давид да игра пред нив ако играчите се водат за исчезнати. Според него: "Кога бев играч, никогаш не работев напорно на теренот, како што го прави мојот син".

МАЈКА: Мајката на Давид Силва, Ева Силва Ева, има јапонско потекло. Livedивееше цел живот како сопруга со полно работно време, која беше клучна во нејзините добри оброци. Подолу е слика на неа и момчињата.

Мама на Дејвид Силва, Ева и нејзините два сина, Нандо (Средна) и Дејвид (Лево).
Мама на Дејвид Силва, Ева и нејзините два сина, Нандо (Средна) и Дејвид (Лево).

Дејвид Силва помина одлично време со своето семејство по освојувањето на Светското првенство во фудбал на 2010.

Семејство Фотографија на Давид Силва- по Светското првенство ФИФА 2010 година.
Семејство Фотографија на Давид Силва- по Светското првенство ФИФА 2010 година.

БРАТ: Нандо Хименес Силва е единствениот брат на Давид Силва. И двете се слични.

Давид Силва и брат Лукалике - Нандо Хименез Силва.
Давид Силва и брат Лукалике - Нандо Хименез Силва.

СЕСТЕР: Наталија Хименез Силва е сестра на Давид Силва. Таа се преселуваше и живееше со него кога тој се промаши во раните денови на кариерата. Подолу е слика на неа и нејзиниот син кои покажуваат поддршка за Давид Силва.

Сестра Давид Силва - Наталија Хименез Силва.
Сестра Давид Силва - Наталија Хименез Силва.

ВЕШТИНИ: Подолу се баби и дедовци на Дејвид Силва.

Неговата горда баба се сеќава: „Првите години на Давид во професионалниот фудбал беа тешки. Тој се обиде да звучи силно, но ние неговите кранови не можеме лесно да се измамиме. Кога се јави
нас на телефон, можевме да насетиме дека е тажен. Драго ни е што се прилагоди и сега е среќен човек “

Дејвид секогаш покажува многу љубов кон својата баба.

А насмевна Антонија рече: "Тој влегува во мојата куќа седум пати и ми дава седум бакнежи - ист секој пат кога ќе замине. "

Дејвид Силва Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-Животен однос

Силва е екстремно приватен во врска со оваа врска, дури и во печатот, исто така, никој не ја знае Дејвид Силва Девојка.

Баба Силва ја откри односот кога зборуваше со весникот "Сонце". Според неа;  „Давид Силва има прекрасна девојка која потекнува од Аргуинегин, Шпанија. Тој ја познава од својата четиригодишна возраст и таа беше со него низ неговото детство до денес. Нејзиното име е Мелани. Таа претпочита да остане во Мадрид за да студира отколку да го следи нејзиниот човек во Англија. Ова ја објаснува причината зошто мојот внук патува многу во Шпанија “.

Дејвид Силва Loveубовна приказна со Мелани.
Дејвид Силва Loveубовна приказна со Мелани.

Баба Силва и Мелани се многу блиски. Подолу се наоѓаат Силва и Мелани тогаш во 2014 додека одат на продавница за ангажман.

Дејвид Силвер и Мелани купуваат бурма.
Дејвид Силвер и Мелани купуваат бурма.

Според извори, Давид Силва се оженил со Мелани во 2014 година. Тоа бил приватен брак бидејќи Мелани барала да не се покануваат медиумите и да не се прават фотографии. Ова, Давид го почитуваше.

Дејвид Силва Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-LifeStyle

За разлика од некои од неговите други играчи во Премиер Лигата, нема да го забележите во флеш автомобили или да паѓате од ноќни клубови. Тој претпочита да се дружи со отворени бел ден со блиски пријатели.

Дејвид Силва Факти за животниот стил.
Дејвид Силва Факти за животниот стил.

Еден извор еднаш рече; "Има пари да купи куќа и да биде независен, но тој го сака семејството, кој ја готви храната што ја сака толку многу. "

Дејвид сега се навикнал да биде далеку од дома и се загревал до северозападниот дел на Англија, и покрај дождот.

Неговиот поранешен колега Фернандо и пријател еднаш рекоа: „Тој е среќен во Манчестер Сити, со животот во Манчестер и со животот во Англија. Она што му е малку тешко е климата. Тој доаѓа од Канарските острови, каде е секогаш сончево “.

Дејвид Силва Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-Еднаш жртва на измама

Измамник кој украл £ 120,000 од фудбалерот на Премиер Лигата, Дејвид Силва, со тарифирање на неговата банкарска сметка и клонирање на неговата ATM картичка.

Крадецот Рубен, започна кога непознат повикувач се преправал дека е Силва во телефонски контакт со неговата банка, поминувајќи контроли за верификација на идентитетот, пред да нарача картичка за замена и потсетник за игла. Картата и потсетникот беа испратени во домот на Силва - но тој некако ги пресретна.

Г-дин Гриналд, човекот што ја достави картичката, рече: „Тој се претпоставуваше дека е господин Силва, тој ја потпиша новата картичка што беше испратена и се идентификуваше како Силва. Г-дин Рубен носеше капа, но освен тоа немаше друг обид за маскирање. '

56-годишниот atонатан Рубен беше уапсен додека подоцна се претставуваше како репрезентативец на Шпанија, Силва, кој има 31 година (Ова се случи во февруари 2017 година), облечено во капа само како маскирање за да повлече над 20,000 фунти во готовина од банките во Велика Манчестер

По апсењето, Рубен - познат и како Jonонатон Дејвис - тврди дека не се чувствува лошо за да го насочи Давид Силва затоа што „Тој можеше да си го дозволи тоа“. За среќа, играчот на средниот ред на Силва беше решен на неговата банка.

Пресудата, судијата Патрик Филд, КК, му рекол на крадецот на Рубен: „Едноставно затоа што господинот Силва е богат човек, не ви дава изговор на вас или на некој друг за кражба од него“. Џонатан Рувим, криминалец и крадец беше осуден на две години зад решетки.

Дејвид Силва Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-Откако се шпекулираше дека е Мачете борец

Дејвид Силва може да биде смртоносен играч на теренот, но некогаш постоеше гласина дека тој е исто така квалификуван борец за Мачете. Ова делумно поради неговите јапонски азиски корени.

По сослушувањето на гласините, Дејвид Силва брзо ги разоткри фактите со брзо брифинзирање за предметот. Оттогаш, гласините оттогаш се покажаа како лажни. Многу бранители на Премиер Лигата беа задоволни да знаат дека гласините не се вистинити.

Дејвид Силва Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-Зошто неговиот прекар?

Неговата присебност на топката, како и видот, точноста на додавањето, способноста да се прочита играта, да се избере додавање и да се контролира темпото на игра на неговиот тим, го видоа тој да стане еден од најдобрите играчи во светот на својата позиција.

Овие квалитети биле она што го заработил прекарот „Мерлин“. 

Дејвид Силва Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-Тој еднаш изгубил некој посебен

Силва тивко ги користи своите таленти за да му оддаде чест на еден трагичен член на семејството. Секој пат кога шпанската играч од средниот ред ја посветува својата цел на братучетка, кој почина од рак на возраст од пет години, кога тој беше 15.

Фотографија на доцната Синтија - Оној на кој Давид Силва ги посветува своите голови.
Фотографија на доцната Синтија - Оној на кој Давид Силва ги посветува своите голови.

Тој дува бакнежи на небото или ги растера на раката во спомен на Синтија Вега Хименес, ќерка на сестрата на неговиот татко, Лоли.

Дејвид Силва Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти-Многу лесен

Некогаш, имаше предлози дека споредбено малиот раст на Сребрениот значеше дека ќе доживее проблеми во справувањето со физичкиот стил на Премиер лигата. Истото беше и во случајот на Хуан Мата  Бернандо Силва. Сите ги надминаа овие шпекулации.

Идеално, Давид Силва има 67 кг што го прави многу лесен фудбалер.

И покрај неговиот мал раст, Силва се прилагоди на физичките барања на англиската игра. Тој покажал голема техничка способност, поврзан со вистинскиот менталитет кој ги надминал многубројните сили.

Според зборовите на Пеп Гвардиола, "Нормално, квалитетите на кои луѓето зборуваат за да играат тука се физичката сила, висината и брзината, а Силва може да биде малку надвор од таа идеја".

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари