Дејвид Бекам, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дејвид Бекам, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалската легенда, кој е најдобро познат по прекарот; "Дејв".

Нашата Детска приказна за Детството Дејвид Бекам Плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата на легендата на Манчестер Јунајтед и на англиската фудбалска фудбалска репрезентација ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него во и надвор од теренот. Сега понатаму, ајде да започнеме;

Видете исто така
Иан Рајт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дејвид Бекам Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Дејвид Роберт Josephозеф Бекам е роден на 2-ри мај 1975 година во LeytonstoneЛондон, од Дејвид Едвард Алан Бекам (татко) и Сандра Georgорџина Вест (мајка). 

Го крстија Дејвид Роберт Josephозеф Бекам - земајќи го името на неговиот дедо.

Дејвид Бекам беше единствениот син на семејството. Средно дете помеѓу две сестри, Бекам порасна со родители и браќа и сестри кои беа посветени навивачи на Манчестер Јунајтед, легендарната фудбалска франшиза во Англија.

Видете исто така
Pele Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Дејвид ја наследи loveубовта на неговите родители кон Манчестер Јунајтед, а неговата главна спортска страст беше фудбалот.

Кога Дејвид беше дете, неговиот татко, Тед правеше топки од завиткани чорапи за да го шутне. Тој стана феномен скоро од моментот кога можеше прво да шутне фудбалска топка.

До четиригодишна возраст, тој ја усовршуваше својата техника неколку часа неделно во паркот близу до неговиот дом. Неговиот сон започна во овој момент.

Видете исто така
Габриел Батистута детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Во едно интервју во 2007 година, Бекам рече дека; „На училиште кога и да прашаа наставниците:„ Што сакате да правите кога ќе бидете постари? “

Јас би рекол: 'Сакам да бидам фудбалер'. И тие ќе ми кажеа: 'Не, што навистина сакаш да направиш, за работа?' Но, тоа беше единственото нешто што некогаш сакав да го сторам “.

Дејвид Бекам Биографија - Раниот живот во фудбалот:

Кога Дејвид беше 7, Тед и Сандра (неговите родители) го предадоа својот син на шемата за обука на млади Манчестер Јунајтед.

Видете исто така
Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Секој викенд ќе возат скоро 200 милји за да го посетат. Дејвид Бекам прерасна во убав млад тинејџер и постигна многу повеќе отколку што очекуваа.

На рана возраст, Бекам го покажа сопственото ветување како фудбалер, победувајќи го посакуваното натпреварување на Националните вештини за фудбалски училишта Боби Чарлтон на 13 години.

Неговиот талент наскоро го привлече вниманието на претставниците на тимот од Манчестер Јунајтед, кои го замолија да се испроба во младинската лига на клубот.

Видете исто така
Робињо приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата

До 16-годишна возраст, Бекам го напушти дома и играше за тренинг дивизијата на Јунајтед. Две години подоцна тој го создаде клубот, а до 1995 година беше стартер со полно работно време.

Биографија на Дејвид Бекам - Неговиот татко:

Неговиот татко Дејвид Едвард Алан Бекам е познат и како „Тед“ беше поправач на апарати и монтер за кујна.

Тој е близок со татко му и обожава да му оддава почит за енергијата потрошена при воспитувањето кај маж.

Видете исто така
Диего Марадона за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На денот на одреден татко, Дејвид Бекам рече; "Дедото на Среќен Татко ... Ти благодарам за целата поддршка што ми ја дадовте во текот на годините ..."

Таткото на Дејвид Бекам и неговата сопруга Сандра се разделија, а потоа се разведоа во 2002 година по 33 години брак.

Ова беше точка во која Бекам се држеше на одредено растојание од својот татко кој никогаш не му рече дека ја напушта својата мајка. И Дејвид Бекам и неговите сестри Лин и anоана го обвинија за раскинувањето.

Видете исто така
Рикардо Кака за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дејвид Бекам Био - Прашања со таткото:

Неуспехот, по толку години, во бракот на неговиот родител, дојде непосредно пред заминувањето на Бекам од Манчестер Јунајтед во Реал Мадрид.
Неговиот татко „Тед“ се поклонуваше на Ман Јунајтед во текот на неговото детство. Тед ја дознал веста за трансферот на неговиот син, не од самиот Давид, туку од неговиот агент.
Ова го погоди "Како чекан". Тој беше горко против овој потег и го обвини менаџерот на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон за предавство.
Лут и засрамен, Бекам одби да го покани својот татко да го гледа како го потпишува неговиот нов договор со Реал. Тед беше уништен.
"Не знам дали можам да ја поправам мојата врска со него" Тед рече. „Тешко сме зборувале. Моето најголемо вознемирување беше да не ме поканат на неговиот потпис. Задушен сум, навистина. Таму сум од првиот ден и тоа навистина ме вознемири.
Никогаш нема да му простам за тоа “.Емоционалното растојание меѓу таткото и синот беше дополнето со физичката дистанца.
"Го изгубив - тоа е како се чувствувам" Тед рече во тоа време. „Го изгубивме тоа другарство што го имавме меѓу нас. Evenе биде уште полошо сега тој замина во Мадрид.
Сè уште треба да работам и не можам да си дозволам секоја недела да прелетувам за Мадрид. Кога тој беше во Манчестер Јунајтед, можев да залетам во автомобилот и да возам по патот. Не можам да го сторам тоа сега. Мојот најголем страв е дека сè е готово за нас “.

Таткото на ДЕВИД Бекам почина од срцев удар на 59-годишна возраст. Почина во амбулантното возило што го однесе во болница на итна операција за деблокирање на артерија.

Видете исто така
Неделата за детството во Олисе во неделата Нераспространети факти за биографијата

Дејвид Бекам беше со него во тоа време и се обедини со него пред неговата смрт.

Дејвид Бекам мајка:

Мајката на фудбалската легенда Сандра е фризер.

Таа ги чува децата на неговиот син секој пат кога тој и неговата сопруга патуваат на славни турнеи.

Lifeивотен однос во врска со славните со Викторија Бекам:

Неговиот храбар и убав изглед понудија и многу потенцијали надвор од теренот. Таа голема дама вклучува обожаватели кои доаѓаат на престижниот Олд Трафорд да го гледаат како игра. Не знаеше дека е воодушевен од една од зачините девојки.

Видете исто така
Ривалдо приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во 1997 година, Бекам започна да се забавува со Викторија Бекам, откако присуствуваше на натпревар на Манчестер Јунајтед.

Таа беше славно позната како „Пош зачин“ на групата поп музика Спајс грлс, една од најдобрите светски поп-групи во тоа време. Исто така, во тоа време, Бекам го водеше својот тим до голем успех.

Брендот Бекам се зголеми во својата вредност само кога ја запозна Викторија Адамс, позната и како „Пош Спајс“ од Спајс Грлс, во 1997 година. Двајцата брзо се за inубија и нивната врска веднаш привлече огромно внимание од медиумите.

Видете исто така
Ешли Кол Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Двојката беше наречена „Пош и Бекс”Од страна на медиумите. Тој ја запроси на 24 јануари 1998 година во ресторан во Cheshunt, Англија.

На март 4, 1999, убава Викторија и некогаш убав Бекам го имаа своето прво дете, син што го нарекоа Бруклин Јосиф.

Два месеци подоцна, Бекам и Викторија го врзаа јазот на раскошна венчавка од 800,000 долари на замок надвор од Даблин, Ирска.

Видете исто така
Рикардо Кака за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

 Неговиот брак со поранешната Спајсица го придвижи во најдлабоките сфери на славните никогаш не видени од фудбалер. Тој стана најсаканиот машки лик во светот.

Во јули 2011, тој и неговата сопруга Викторија Бекам, кои веќе имаа тројца момчиња заедно (Бруклин, Ромео и Круз), ја поздравија својата ќерка Харпер Седум во своето семејство.

Бекам е семеен човек и исто така е признаен како пример за другите татковци. Во јуни тој беше прогласен за татко на славни личности кои татковците најмногу сакаат да бидат како.

Видете исто така
Ешли Кол Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Дејвид Бекам Тетоважи:

Beе бидеме тешко притиснати да најдеме нешто за што Дејвид Бекам се грижи повеќе од неговото семејство, па затоа никогаш не е изненадување кога ќе замине под игла за тетоважа во чест на неговата жешка сопруга, деца, родители, најблиски и верувања.

Тој има повеќе од 40 тетоважи, секој од нив има посебно значење и поседува посебни дизајни.

Дејвид Бекам е најпознат по својата постојано растечка колекција на мастило во неговото тело.

Видете исто така
Робињо приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата

Сепак, Бекам играше во маици со долги ракави за да ги прикрие тетоважите во однос на другите кои можеби се чувствуваат непријатно поради нивните верувања.

Дејвид Бекам Начин на живот - Колку се богати Бекамови? Побогата од кралицата?

Семејството Бекам некогаш стана профитабилна маркетинг машина, а нивното богатство прерасна во неверојатни бројки.

Целото семејство некогаш вредеше околу половина милијарда фунти според експертите за бренд.

Видете исто така
Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Беа земени во предвид одделните деловни потфати на Дејвид и Викторија, како и маркетинг привлечноста на парот и нивните деца, Бруклин, Ромео, Круз и Харпер.

Тие проценуваат дека семејството некогаш било 470 милиони фунти. Се зголеми во вредност од околу 30 милиони фунти на 40 милиони фунти секоја година. Тоа го прави домаќинството побогато од кралицата.

Според списокот на богатите „Сандеј тајмс“, проценетото богатство на кралицата беше 340 милиони фунти за време на нивната споредба. Во 2013 година, Дејвид Бекам беше на врвот на листата на педесет најбогати фудбалери во светот. Заработи 175 милиони фунти победувајќи ги Лионел Меси 115.5 милиони фунти и Ц Роналдо.

Видете исто така
Диего Марадона за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неговото богатство беше пресметано од богатство кое може да се идентификува, вклучувајќи ги и годишните сметки поднесени до куќата на компании, имот, детали за плата, бонуси и други деловни интереси. Таа година беше неговата најуспешна година и покрај тоа што е добро во есента на неговата кариера.

Религија на Дејвид Бекам:

Тој е од еврејско наследство и понекогаш практикува јудаизам. Дедото на мајката на Бекам бил Евреин, и Бекам се нарекува себеси како „Половина Евреин.

Во својата автобиографија, тој напиша ..„Веројатно сум имал повеќе контакти со јудаизмот отколку со која било друга религија. Ги носев традиционалните еврејски черпи со черепи кога бев помлад, а заедно со дедо ми одев и на некои еврејски свадби “.

Значи, ако неговата баба е Евреин, тогаш е неговата мајка Сандра, и така е Давид. Постојат гласини дека Дејвид Бекам - само затоа што имал голема тетоважа на хебрејски на раката - се преобразил во кабала (друга религија која потекнува од јудаизмот).

Видете исто така
Иан Рајт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неговите хебрејски тетоважи се од Старозаветната песна за песни и на хебрејски велат: „Јас сум за мојата сакана, и мојата сакана е за мене, која пасе овци во пасишта слични на рози“.  

Дејвид Бекам Био - нарушување на здравјето:

Бекам страда од болест која се нарекува опсесивно-компулсивно нарушување (ОЦД). Ова, како што рече, го прави „Имајте сè во права линија или сè мора да биде во парови“. Викторија Бекам тврди,

Видете исто така
Неделата за детството во Олисе во неделата Нераспространети факти за биографијата

„Ако го отворите нашиот фрижидер, сето тоа е координирано од двете страни. Имаме три фрижидери - храна во еден, салата во друг и пијалоци во третиот.

Во пијалоците еден, сè е симетрично. Ако има три лименки, тој ќе фрли една затоа што мора да биде парен број “.

Дејвид Бекам работи и обвинувања:

Првиот се случи во август 2002 година. Дејвид Бекам се забавуваше со Селена Лори. Лори тврди дека имале вонбрачна врска со неа на 7 август 2002 година во Данска.

Во април 2004, британскиот таблоид Вести од светот носеше побарувања од поранешната лична асистентка на Бекам Ребека Лос. 

Видете исто така
Pele Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Кога Бекам се приклучи на Реал Мадрид во 2003 година, тој се пресели во Шпанија и се оддалечи од сопругата Викторија Бекам. Лоос работеше за менаџерскиот тим на Бекам и помагаше во неговата транзиција.

Не по долго време од овој потег, Лоус имаше наводна вонбрачна врска со Дејвид. Една недела подоцна, австралиската манекенка родена во Малезија, Сара Марбек, тврди дека Бекам имал и вонбрачна врска со неа во два наврати.

Видете исто така
Ривалдо приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Бекам ги отфрли двете обвинувања како „смешни“.

Во септември 2010 година, Бекам објави дека поднесува судска пријава против проститутката Ирма Ници и неколку други во врска со тврдењата во списанието 'Во контакт' дека имал вонбрачна врска со неа.

Иако списанието подоцна прифати дека обвинувањата против Бекам се невистинити, неговата судска пријава беше отфрлена според законите за слобода на говорот на САД. 

Видете исто така
Иан Рајт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дејвид и Викторија Бекам ветија дека ќе исплатат секоја исплата што ќе ја добијат од Ирма Ници во добротворната организација на своите деца.

Дејвид Бекам Биографија - Резиме кариера:

Бекам започна да игра за Манчестер Јунајтед, легендарниот фудбалски тим на Англија, на 18 години и беше стартер до 20 години.

На теренот Бекам не промаши ниту еден удар. Во 1999 година, тој го предводеше Манчестер Јунајтед до титулата во Премиерлигата, шампионатот во ФА купот и титулата во Лигата на шампионите. 

Видете исто така
Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Благодарение на последниот момент од слободен удар против Грција во 2001 година, Англија се пласираше на СП 2002 година. Истата година, Бекам потпиша тригодишен договор од 22 милиони долари за да остане во Манчестер Јунајтед.

Но, времето на Бекам со Јунајтед се покажа како пократко отколку што некој мислеше. Во 2003 година, тој беше купен од Реал Мадрид во неверојатна зделка што го обелодени растечкиот раскол на Бекам со менаџерот на Манчестер, Сер Алекс Фергусон.

Видете исто така
Диего Марадона за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Шпанските фудбалски навивачи беа воодушевени за да им се приклучат на нивниот тим. Американците, пак, само што го запознале со пуштањето на филмот, Свиткајте го како Бекам.

Ова е прекрасен филм кој раскажува приказна за една млада девојка која ги заработува традиционалните начини на своето семејство и се в loveубува во англискиот фудбал.

Дејвид Бекам Био - Зошто го напушти Јунајтед:

За волја на вистината, Дејвид Бекам беше исфрлен од Манчестер затоа што играчот од средниот ред "Мислеше дека е поголем од Алекс Фергусон".

Што се однесува до нивниот драматичен распад во нивната врска, Алекс тврди дека "Смртна камбана" се огласи откако Дејвид Бекам директно го оспори неговиот авторитет.

Видете исто така
Рикардо Кака за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во 2003, Фергусон беше вмешан во аргумент за соблекувалната со играчот Дејвид Бекам. Тој го обвини Бекам дека не успеал да реагира на голот на Арсенал на „Олд Трафорд“.

Фергусон наводно од фрустрација ја каменувал фудбалската чизма, која го удрила играчот во лицето и му нанела повреда на Бекам.

Дејвид Бекам сепак направи нешто. Тој дозволи раната да се фотографира и да се интервјуира следниот ден.

Видете исто така
Ривалдо приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Откако ги набудуваше неговите дела, Фергусон донел одлука да го продаде. Тој веруваше дека Бекам чувствува дека станал поголем од него и од клубот.

Фергусон еднаш напишал дека Бекам имал повреда на лицето да го претвори во славна личност. Според него „Тој имаше свесна одлука да ја продолжи славата далеку од теренот по повредата“.

Тој исто така пишува дека немало „Фудбалска причина“ за Бекам да оди во Лос Анџелес. „Тој ја потроши шансата да стане една од најтрајните легенди на Јунајтед“. - вели Фергусон.

Дејвид Бекам Био - Изглед во филмови:

Бекам никогаш не се појавил лично во филмот од 2002 годинаНаведнуваат тоа како Бекам, ' освен во архивски снимки. Тој и неговата сопруга сакаа да направат камео-настапи, но закажувањето се покажа тешко, па наместо тоа режисерот го користеше изгледот Енди Хармер.

Видете исто така
Габриел Батистута детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Бекам настапува со Зинедин Зидан и Раул, во филмот 2005 Гол!. Хамер, исто така, двојно се зголеми за него на партиската сцена. 

Во продолжението се појавува и самиот Бекам 'Цел II: ivingивеење на сонот ' во поголема улога, кога главниот лик на филмот ќе се префрли во Реал Мадрид.

Овој пат, приказната е во центарот на тимот на Реал Мадрид, а покрај Бекам, и надвор од теренот се појавуваат и други реални играчи на Реал Мадрид, заедно со измислените ликови.

Видете исто така
Ешли Кол Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Преку употреба на снимки од акциите на Светскиот куп на ФИФА 2006 година, Бекам се појави во Цел III: земање на светот, кој беше ослободен директно на DVD на јуни 15 2009. 

И покрај преселбата во Лос Анџелес, Калифорнија, Бекам не изрази личен интерес за извршување на актерски улоги, велејќи дека и тој е премногу „Крут“. 

Сепак, поради неговото пријателство со Гај Ричи, тој има направено две камео-настапи во филмовите на Ричи: како проекционист во Човекот од чичко (базирана на истоимената телевизиска серија МГМ од 1964 година), и како активира Кралот Артур: Легенда за мечот.

Доаѓање во Америка:

Фасцинацијата на Америка со Бекам и неговата деценија на доминација кулминираа во 2007 година кога фудбалскиот великан се пресели преку Атлантикот за да потпише пријавен петгодишен договор вреден 250 милиони долари со ЛА Галакси.

Видете исто така
Pele Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Преместувањето беше исто како да и се даде поттик на кариерата на Викторија Бекам (таа помогна да се донесе одлука за преселба во државите), како што беше и да му се даде еден удар на раката на американскиот фудбалски шампион во главната лига.

За 48 часа од потпишувањето, Галакси продаде повеќе од 5,000 сезонски билети.

Карпеста Америка:

Кариерата на Бекам, откако се пресели во Соединетите држави, беше карпеста кариера.

Видете исто така
Робињо приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата

Тој бил погоден од повреди, предизвикувајќи лигаменти на коленото својата прва сезона во Лос Анџелес, а подоцна и пропуштил шанса да игра на Светското првенство во 2010 поради ахиловата тетива.

Диверзификација:

Во 2012 година, Бекам го продолжи својот успех со преземање на нов комерцијален потфат, започнувајќи линија за долна облека за компанијата H&M.

Како дел од маркетинг кампањата на Бекам со H&M, беа поставени шест статуи од 10 стапки на фудбалската starвезда во неговата долна облека во Newујорк; други беа инсталирани во Лос Анџелес и Сан Франциско. Подоцна се пресели во ПСG за да ја продолжи кариерата.

Видете исто така
Неделата за детството во Олисе во неделата Нераспространети факти за биографијата

Дејвид Бекам Био - Емоционална пензија:

На мај 16, 2013 - само неколку дена по освојувањето на титулата со францускиот клуб Париз Сен Жермен - годишниот Бекам 38 објави дека ќе се пензионира на крајот на сезоната 2013, завршувајќи ја својата 21-годишна фудбалска кариера.

Во изјавата рече со солзи во очите: „Благодарен сум на ПСG што ми даде можност да продолжам, но чувствувам дека сега е вистинското време да ја завршам кариерата, играјќи на највисоко ниво.

 Тој додаде: „Да ми кажеше како младо момче, ќе играв и да освојував трофеи со мојот детски клуб Манчестер Јунајтед. Повеќе, гордо капитен и играв за мојата земја сто пати и се редев во некои од најголемите клубови во светот, ќе ти кажам дека тоа е фантазија. Имам среќа што ги остварив тие соништа “.

Неговото пензионирање носи крај на кариерата, за разлика од која било друга. 38-годишникот стана првиот Англичанец кој освоил титули во лигата во 4-те земји.

Видете исто така
Ешли Кол Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Тоа се Манчестер Јунајтед (Англија), Реал Мадрид (Шпанија), ЛА Галакси (САД) и ПСG (Франција). Неговото време во Јунајтед беше најнезаборавно, каде освои шест титули во Премиер лигата, два ФА купа и Лига на шампиони.

Биографија на Дејвид Бекам - Прави големи работи по пензија:

Како што сите знаеме, поранешниот капитен на Англија, Дејвид Бекам, се повлече од професионалниот фудбал во 2013 година, но она што можеби не го знаете е дека неговото пензионирање беше само за да преземе поголем проект.

Видете исто така
Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На прес-конференција на 5 февруари 2014 година, Бекам ги објави своите планови за нов тим на МЛС во Мајами, и се надеваше дека тоа ќе се направи за недалеку време.

Можеби, приказната "Еднаш фудбалер, секогаш фудбалер"? дефинитивно совршено одговара на приказната на Дејвид Бекам. Иако во моментов е во пензија, но не е уморен. Тој им докажа на сите дека неговата фудбалска кариера не заврши во ПСG.

Видете исто така
Неделата за детството во Олисе во неделата Нераспространети факти за биографијата

Бекам реши да направи чекор назад од играње во фудбалски клуб до сопственост на еден. Тој сигурно ги има најдобрите раце завршувајќи ја работата за него.

Се шпекулираше дека ќе биде името на неговиот тим "Мајами Бекам" и дека ќе биде поврзана со Универзитетот во Мајами.

Без оглед на името или локацијата, поентата е дека Бекам си го прави своето и го прави ГОЛЕМ. Некогаш неверојатниот фудбалер создава сопствен фудбалски тим и гради нов стадион за него. ОДИМЕ БЕКОВИ!

Срце скршено од одлуката на неговиот син да не игра фудбал:

Бекам изјави за ABC News дека би сакал неговите деца да играат фудбал професионално кога ќе пораснат, но само ако тоа ги прави среќни.

Видете исто така
Иан Рајт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

„Едно од моите момци се сврте кон мене пред некој ден и ми рече:’ Тато, знаеш, не сум сигурен дека сакам да играм фудбал цело време… Тоа ми го скрши малку срцето ”, Рече Бекам.

Тој рече дека неговиот син му рекол: „Секој пат кога ќе стапам на теренот, знам дека луѓето велат:„ Ова е синот на Дејвид Бекам “, и ако јас не сум добар како тебе, тогаш не е доволно добар“.

"Тој рече, „Добро, застани таму… Играш затоа што сакаш да играш“,

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари