Демарај сива детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат со името "Сива". Нашата Демариј сива детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го опфаќа неговиот рано живеење, семејното потекло, животна приказна пред славата, да се појави на слава, врска и личен живот итн.

Да, секој знае за неговото темпо, дриблинг и техника што го прави еден од најбрзите фудбалери во Англија. Сепак, само неколкумина сметаат дека биографијата на Демарај Греј е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Демарија сива детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Почетокот на животот и семејството

Демарај Ремел Греј е роден на 28th ден од јуни 1996 до Бирмингем, Велика Британија. Од неговото потекло е Греј Јамајка благодарение на неговите родители кои имаат директни Јамајка корени. Ова значи дека тој е како во моментот на пишување уште квалификувани да играат за Јамајка.

Демараи Греј доаѓа од семејна позадина на средната класа со британска култура на Јамајка која не е многу различна од онаа забележана од колегите британски Јамајка, како што е; Даниел Стариџ, Тео Волкот, Алекс Окслед-Чемберлен, Раим Стерлинг, Кајл Вокер, Дени Роуз и Крис Малинг.

Греј сестра - кредит на Твитер

Растејќи се со својата сестра, Греј присуствуваше на средното училиште Френли, каде што почна да игра натпревар за фудбал што го продолжи по завршувањето на училишните часови. Раните фудбалски активности платија дивиденди како што доведоа до кариера.

Демарија сива детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Рано кариерен живот

Пред своето време со средното училиште Френли, Демарај Греј почна да игра со локалниот младински тим на својот град, помали тимови на Кадбери Атлетик. Тој направи впечаток кај клубот што доведе до стипендија за Академијата во Бирмингем.

Греј се придружил на академијата Блуз како под-11. Долу, тој се сретнал и се дружел Натан Редмонд кого некогаш го сметал за најголемо влијание на неговата младинска кариера.

Ран кариерното пријателство на Демарај Грај со Натан Редмонд. Кредит за Pinterest и Бирмингем пост.

Демарија сива детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Патот до славата

Шарена, мирна и среќна Греј продолжи со својата фудбалска стипендија до 2012. Неговата изведба во следната сезона (2013-2014) му го додели наградата на Академијата за играч на сезоната.

Патот на Демарај Греј до слава (кредит на БиБиСи)

Таа сезона, исто така, беше сведок на Греј добивање на промоција во првиот тим на Бирмингем, каде што почна да се натпреварува да стане редовен стартер.

Демарија сива детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Стани за слава

Додека во првиот тим во Бирмингем, Греј почна да се натпреварува за улогата на првиот тим со поранешниот репрезентативец Федерико Мапеа. Тоа беше здрава конкуренција во која се гледаше Греј и го направија Macheda да го напушти клубот.

Ова беше време кога раководството на клубот во Бирмингем веруваше дека покажува зголемена зрелост. Греј скрши рекордот на следната сезона 2014-2015, во која го освои три трофеи имено; Фудбалска лига Млад плеер за месец декември 2014, Бирмингем Сити Гол и играч на сезоната 2014-2015.

Клиничкото завршување на Греј и способноста да се покријат во одбраната не остави незабележано од тогашниот трофеј на Премиер Лигата, Лестер Сити, кој ја активираше неговата клаузула за ослободување. Греј им се придружи на шампионите на Лигата на 4th од јануари 2016 и им помогна на своите соиграчи да ја обезбедат круната на Премиер Лигата.

Демарај Греј се приклучи на носителите на Премиер лигата (кредит на Премиерлигата)

Остатокот, како што велат, е историја.

Демарија сива детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Животен однос

Кој е Демари Греј Запознавање?

Девојка Демари Греј - нераскажаните факти (кредит на Instagram)

Евентуалните скриени романси на Греј е оној кој избегнува испитување на очите на јавноста, едноставно затоа што неговиот љубовен живот е многу приватен и веројатно без драма. Греј како во времето на пишувањето одлучил да не објавува никакви информации за животот на неговиот однос.

Тој еднаш даде барање за интервју за да одговори на прашање за неговата сопруга материјал. Подолу е сесијата за интервју.

Демарија сива детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Неостварени факти

Ден Демари Сиви измамени Смрт:

Дали знаеше?… Демарај Греј еднаш измамил смрт откако тој беше блиску бричи со сечилото на хеликоптер на патување до наградите "Лестер Сити".

Денот за измама на Демарај Греј (Кредит на FameFlynet.uk.com)

Поради силата на ветерот на сечилото, британскиот Јамајкан беше повлечен додека скоро влезе во висините на опашката на ротацијата на хеликоптерот. Брзата интервенција на членот на персоналот на Helicopter помогна во спречувањето на фатална несреќа. Погледнете го видео инцидентот.

Тој еднаш вдишуваше смртоносна Хипи-пукнатина:

Настанот се случи по поразот на Лестер во Премиер лигата до Евертон. Тоа беше моментот кога фудбалерот роден во Бирмингем се сними со вдишување на потенцијално смртонозен азотен оксид, познат како "хипи пукнатина".

Демарај Греј филмови самите вдишуваат хипи пукнатината (Кредит на огледало)

Греј по вдишување на супстанцијата одлучи да го објави инкриминираното видео на неговиот Snapchat.

Иако, легално е да се добие високо ниво, но британските агенции за борба против дрогата предупредија дека вдишувањето на гасот го лишува мозокот од кислород и може да убие.

А шега жртва:

Демарија сива детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- LifeStyle

Запознавањето на животниот стил на Демарај Греј надвор од теренот сигурно помага да се создаде целосна слика за него.

Според огледало, Победникот на Премиер лигата, Демарај Греј ја прослави титулата во Премиер лигата со црн Ламбо.

Тој не е тип на фудбалер кој живее во Lavish Lifestyle кој лесно може да се забележи од неколку прилично импресивни автомобили и дуплекси.

Демарија сива детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти- Личен живот

Иако мора да прочитате за неговите грешки во врска со грешките и безбедносните грешки на хеликоптерот. Но запознавањето со личниот живот на Демарај Греј ќе ви помогне да добиете целосна слика за него. Пред да продолжиме, нека го поставуваме прашањето.

Какви особини ми паѓаат кога размислувате за современиот професионален фудбалер?

Можеби ќе помислите на неверојатна личност. Но, Демарај Греј е човек со топло срце, кој сака да го инвестира своето време и пари за да го направи светот подобар.

Лика на Демарај Греј (кредит на Instagram)

Греј отсекогаш бил многу вклучен во добротворната работа. Тој е меѓу оние кои собираат пари за детски болници и сакаат да посетуваат болни. Тоа е само прашање на време пред тој да дојде амбасадор на Обединетото Кралство на Обединетото Кралство.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Демарија-сива детска приказна плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари