Недостатокот на биографијата на Дани

ЛБ претставува приказна за целосен живот на еден фудбалски гениј најпознат по прекарот; "Пијте". Нашиот детски приказ за Дени Пинтоууд плус плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датум. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговата способност да игра, но само неколку фанови ја разгледуваат биографијата на Дани Пијнојтер, која вклучува учење повеќе за неговите родители, брат, сестра и начин на живот итн. Неговиот живот надвор од теренот е доста интересен. Сега без понатамошно adieu, да почнеме.

Дени Пинтервотер Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти: Раниот живот

Даниел Ноел Drinkwater е роден на 5th ден на март, 1990. Роден е во Манчестер, Велика Британија од страна на родителите г-дин и г-ѓа Drinkwater.

Дени го помина своето детство во Голема Манчестер. Тој беше обожавател на Обединетите нации како мало дете. Тој почнал да игра фудбал во тендерската ера на 4. Неговиот пораст стана очигледен и тоа доведе до академија на Манчестер Јунајтед да го стекне. Потоа, тој сè уште беше ученик.

Приказна за Drinkwater за Дани

Ти, тој никогаш не направил прв тим за Јунајтед под Алекс Фергусон.

Тој беше неискористена замена за финалето на Премиер Лигата во Хал пред финалниот пораз на Лигата на шампионите во Барселона.

Тој ги зеде мандатите на заемот во Хадерсфилд, Ватфорд, Кардиф и Барнсли, пред да потпише за Лестер во јануари 2012. Остатокот, како што велат, е историја.

Дени Пинтервотер Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти: За неговото презиме

Името Drink Drinkour доаѓа од зборовите "пијалок" и "вода". Тоа беше прекар даден на луѓе кои не можат да си дозволат пиво во 1066 Саладин Презиме најпрво се најде во Cheshire
каде што се одржа семејно седиште. Ова беше пред викинзите да ја нападнат Англија.

Според AncestryUK "Во средниот век слабиот алер беше универзален пијалак меѓу посиромашните класи, и толку евтин за да се пие како вода, додека самата вода беше само сомнително пијат. Презимето можеби беше прекарот за шега што му е даден на малолетникот или скржавецот кој, наводно, не можел или не сакал да си дозволи пиво, или можеби бил даден иронично на гостилничар или напишан советник. "

Дени Пинтервотер Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти: Многу сакав во социјалните медиуми

Изненадувачки, социјалните медиуми се луди, бидејќи неговото презиме станало популарно за време на неговото време во Лестер. За време на пиењето пијалоци во домашен терен во Лестер, против Тотенхем, Drinkwater беше насликана вода за пиење. Ова го виде бес на социјалните медиуми.

Податоци за алкохолот на Дани

Дени Дринкуотер, Лестер еднаш ја освои "Решение за жед" Награда за време на неговото време во Лестер.

Дени Пинтервотер Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти: Фанови Омилени

Drinkwater стана фаворит фаворит во Челзи. Песната што одекнува околу Стемфорд Бриџ оди вака:

"Значи тука е за тебе Дани Пијнојтер, Челзи те сака повеќе отколку што ќе знаеш, о оооооооооо".

Тоа е ПЕСНАТА ПЕСНИ.

Дени Пинтервотер Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти: Живеење во сонот на Челзи

Drinkwater соопшти дека ужива во шанса на Стемфорд Бриџ, откако помина медицинско лекување на 31st август 2017 трансфер рок.

Тој додаде: "Убаво сум да бидам играч на Челзи и не можам да дочекам да започнам. Тоа е долго патување да дојдам тука, но јас сум многу среќен и со нетрпение очекувам да му помогнам на клубот да освои повеќе трофеи ".

Челзи го потпиша, бидејќи тој е типичен боречки англиски играч со техничка култура. Тој исто така беше потребен за да ги зајакне своите опции за средниот ред. Добра комбинација со Bakayoko.

Дени Пинтервотер Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти: Што велат за него

"Тој е многу добар играч. Кутија за кутија и брани многу добро. Сè што прави е многу добро. Ако му е потребен Челзи, тој е подготвен " - Клаудио Раниери, август, 2017.

"Она што го направи е прилично очигледно за сите. Имаше фантастична сезона во тим кој има фантастична сезона, но дури минатата година бевме свесни за него. Во таа област на теренот, конкуренцијата е прилично жестока, но ова е можност да го доведе и да види дали може да го репродуцира квалитетот на фудбалот што го постигна со Лестер " Рој Хоџсон, 17 март 2016.

Дени Пинтервотер Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти: Бакајоко нема стравови

Челзи играч од средниот ред Tiemoue Bakayoko инсистираше на тоа дека тој не е загрижен за можната конкуренција поставена од страна на Дани Пијквотер.

Според неговите зборови преку SportsMole..

"Дани Пијквотер не ме плаши" изјави Французинот SFR Sport. "Тоа е конкуренција. Добро е, мислам дека секој тим има потреба од тоа. Тоа те прави да се подобриш. "

Се верува дека Челзи сака да го зајакне средниот ред со купување Bakayoko и Drink Drinkwater по заминувањето на Немања Матиќ во Манчестер Јунајтед.

Се вчитува ...
Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Хари Кингсли
пред 3 месеци

Благодарам оваа глетка беше многу корисна,

Мислам дека треба да се чувствувате како да работите во тоа

Ви благодарам,

Хари