Дени Роуз приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дени Роуз приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец најпознат под прекарот; „Бродвеј“. Нашата приказна за детството Дени Роуз, плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот / потеклото, животот во врската и многу други факти за него надвор од теренот (малку познати).

Да, секој знае за неговата улога како чистокрвен напаѓачки лев бек, но само неколкумина го сметаат Био на нашиот Дени Роуз, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Дени Роуз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Даниел Ли Роуз е родена на 2-ри ден во јули 1990 година, во Донкастер, Велика Британија од родители од Јамајка. Роден е кај неговата мајка Анџела Ранкин Роуз и од татко му Најџел Роуз.

Не може да се разговара за детството на Роуз без да се спомене неговиот пријател од детството и колега Јамајка Кајл Вокер кои заедно израснаа во Јоркшир, Северна Англија. Дени е еден месец постар од Кајл со кого уживаше години на пријателство.

Дени Роуз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Фудбалски напредок

Дени и Кајл и двајцата имаа успешен почеток на фудбалот и играа натпреварувачки игри за време на училишните денови во Јоркшир. Дени подоцна стана производ на младинската академија на Лидс Јунајтед, каде што го започна своето патување кон славата во 2005 година. Тој одржа импресивни настапи со кои напредуваше во младинските редови на клубот пред да обезбеди преселба во неговиот сегашен клуб Тотенхем Хотспур во јули 2007 година. Остатокот , како што велат, сега е историја.

Дени Роуз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Дени Роуз е еден од неверојатни фудбалери кои сакаат да го одржуваат животот во врска што е можно по приватна. И покрај тоа што нема заверени записи за сегашните или минатите врски на Роуз, тој еднаш беше забележан во 2014 година како добро се забавува со русокоса, најдобро опишана како негова придружничка на плажа во Барбадос.

Дени Роуз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Расистички Срби

Дани некогаш бил жртва на расистички песнови во текот на играта пред да биде испратен после финалниот свиреж за удирање на топката во расистички собир.

Неколку дена по инцидентот, од играчите и персоналот на Србија вклучени во натпреварот беше побарано да дадат формални изјави за инцидентот, додека дисциплинскиот комитет на Српската федерација одржуваше вонредни седници по ова прашање. Не помина долго и УЕФА конечно покрена обвиненија против клубот и неговите навивачи.

Дени Роуз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Дени Роуз порасна во спортско семејство. Ние ви даваме детали за неговото семејство.

Таткото: Таткото на Дени Роуз, Најџел Роуз (на сликата подолу) е оној кој ги поддржува фудбалските потфати на неговиот Син.

Во 2012 тој изрази незадоволство од начинот на кој Дани бил подложен на расистички песнопенија од немирни Срби, развој кој тој го осудил, забележувајќи го следново.

„Се чувствував немоќно да му помогнам на мојот син. Да се ​​гледа како е подложен на расистички скандирања и да фрлаат камења кон него, беше навистина тешко да се земе. Тоа навистина беше лош сон “

МАЈКА: Малку е познато за мајката на Дени Роуз, Ангела Ранкин, која некогаш беше нападната заедно со нејзиниот син, како и неговите чичковци, Марк и Хју Ранкин за време на семејното ноќно излегување. Инцидентот се случил во градот Донкастер, кога од Дани и неговите чичковци било побарано да излезат од кафуле затоа што вечерите се пожалиле дека прават премногу бучава - иако негираат дека се бурни, полициската бруталност била на денот.

Пребројувањето на моментите на бруталност кои Антела Ранкин ги открива;

„Дени беше туркан неколку пати и кога го замолив скокачот да застане, тој повика полицијаНишто не сум направил, но тие ме повлекоа до полициско комбе и ми стави лисици на рацете. Она што не можеме да го разбереме е зошто тие требаа да користат спреј за гас на Дани кога веќе ме држеа тројца бакрачи. Треба да се користи само кога полицајците се под закана “.

БРАТ: Дени има помлад брат познат како Мич Роуз, кој моментално игра за Гримсби Таун. Настрана Мич, Дани има уште еден брат познат како Мичел Роуз. И Мич, Мичел и Дени се братучеди на Мајкл Ранкин.

Дени Роуз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Коса индуцирани шпекулации

Дени Роуз еднаш предизвика шпекулации во врска со неговата иднина во Тотенхем со тоа што се појави со црвена боја на косата. Не требаше многу пред enthusубителите на фудбалот да шпекулираат идни потези за фудбалскиот генијалец во Манчестер Јунајтед или Ливерпул, развој што предизвика загриженост кај навивачите на Спарс.

Сепак, Дени извади време за да го разјасни својот настап, забележувајќи го тоа

„Јас го направив тоа затоа што розите се црвени“

Периодот го означи почетокот на шпекулациите за трансфери на Дани, како што сугерираат навивачите. Не требаше многу време пред Роуз да го пројави својот интерес да се приклучи на друг клуб и да го смени погледот на косата од „рози“ во црни дупки.

Дени Роуз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Однос со Покетино 

Дени има одлична врска со Менаџерот на Тотенхем, Покетино. Ова е причината зошто тој се нарекува како "Син на гафови". Англија интернационал вели дека се смета себеси за учител милениче бидејќи повеќе од времето го посетува канцеларијата на Почетино од било кој од неговите соиграчи. Потврдувајќи го фактот за вечерен стандард, Дени открил дека;

„Јас често ја посетувам канцеларијата на гаферот и со текот на годините развив одлични односи со него. Зборуваме доста “.

Дени Роуз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Битки со депресија

Дени еднаш претрпе депресија која беше предизвикана од повреда која го виде како промаши акција на фудбалскиот терен повеќе од 8 месеци. Покрај тоа, неговиот вујко изврши самоубиство во периодот додека неговата мајка беше расно малтретирана. Да го затвори сето тоа, некој за малку ќе го застрелаше братот на Дени во лицето.

Толку големи беа испитувањата и маките на периодот кога Дени мораше да побара стручна помош со обезбедување услуги на психолог. Тој беше дијагностициран со депресија, ментална состојба за која се отвори за време на прес-брифингот на Англија одред пред 2018 Светското првенство во Русија.

„Не е тајна дека поминав време на тестирање во Тотенхем оваа сезона, што доведе до посета на психолог и ми беше дијагностицирана депресија, за која никој не знае и морав да се оддалечам од Тотенхем. 

Откривајќи други проблеми кои не помогнале да се подобри неговата здравствена состојба во тоа време, Дени откри дека;

Надвор од теренот, имаше и други инциденти - во август, мајка ми беше расно малтретирана дома во Донкастер. Таа беше многу лута и вознемирена поради тоа, а потоа некој дојде во куќата и за малку не пукаше во лицето на мојот брат. Беше време на тестирање “.

Сепак, Дени ги стави сите зад него и целосно се враќа на полето на игра за да им даде на навивачите импресивни перформанси за кои копнееле за време на неговото отсуство.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте Детската приказна за Дени Роуз, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или Контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари