Дани Алвес приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Дани Алвес приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот бик, најпознат под прекарот; „Ел Локо [лудиот]“. Нашата приказна за детството на Дани Алвес плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и фактите надвор од теренот за него.

ПРОЧИТАЈ
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае за неговите енергии на теренот, но малкумина сметаат дека нашиот Дани Алвеш Био е доста интересен. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Дани Алвес Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Даниел Алвес да Силва е роден на 6-ти ден во 1983 година во Хуазеиро, Баија, Бразил. Роден е кај неговата мајка Дона Лусија (домаќинка) и таткото Домингос Алвес Да Силва (земјоделец).

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Роналд Коман Плус Унтолд Факти за биографија

Неговиот татко, Домингос објаснува дека кога Дани бил дете, тој веќе бил различен од другите деца во нивното соседство. Тој беше толку полн со енергии како дете.

Од рана возраст, Дани се разбудил со својот татко на 4 и патувал со него на фармата за да му помогне да работи на полињата на Салитре, село кое се наоѓа 30km далеку од Јуазииро.

ПРОЧИТАЈ
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кога Дани Алвеш беше многу помлад, секогаш наоѓаше време за својата најголема страст, а тоа е играње фудбал со неговите пријатели на терените. Играше фудбал со соседните деца. Таткото на Алвеш имаше страст и кон фудбалот и на крајот успеа да организира сопствен фудбалски тим.

ПРОЧИТАЈ
Лионел Меси приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Алвеш, на десетгодишна возраст, започна како крилен напаѓач, но поради недостаток на погодоци, татко му го постави како десен бек, позиција тој продолжил за живот. Млади Дани фармирал и продавал земјоделски производи за да направи пари за неговата младинска кариера во Јуџеиро и Баија. Севиља му дал можност да игра во Европа. Остатокот, како што велат, сега е историја. 

Која е Динора Сантана? Поранешна сопруга Дани Алвеш:

Зад легендата на ФК Барса, постои гламурозна жена. Динора Сантана и Даниел Алвеш започнаа да излегуваат на нови години, 1 јануари 2005 година.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Двете loveубовни птици решија да се врзат за јазол во 2008 година. Тие имаат две деца, Даниел и Виторија.

Нивниот брак траеше само три години пред парот да се согласи на разделба и развод во 2011 година. Вистинската причина за нивниот развод не е позната до денес. Сепак, се сметаше дека Дани Алвеш флертуваше со актерката од бразилскиот сапун Таиса Карваhoо.

ПРОЧИТАЈ
Сергино Дест Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Карваhoо се појави во голем број програми на бразилската телевизија и студираше исхрана и медицинска сестра на Државниот универзитет во Рио де Janeанеиро. Подолу е фотографијата на Дани и Таиса.

Од нивниот развод, Динора Сантана и по нивниот развод сепак остана агент на Дани Алвеш. Таа постојано остануваше на поранешната сопруга на Дани Алвеш, деловна жена, сосед, полусестра и мајка на неговите деца. Динора избира настани, слуша предлози за клубови, па дури и се грижи за нејзиниот поранешен сопруг кога тој е повреден.

ПРОЧИТАЈ
Идриса Gueye приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Навистина, дали би и дозволиле на вашата поранешна сопруга да се грижи за вашиот имиџ? Што е со вашиот професионален живот? Повеќето мажи веројатно би се треселе од помислата на оваа можност.

на Дани Алвеш, нормално е. Дани и Динора Сантана да Силва се партнери во пет компании: два во Бразил, една во земјоделството и една компанија за недвижнини, а три во Шпанија (1) Друга „компанија за недвижнини“ (2) „Седро Еспорт“, која се грижи за имиџот на играчот и (3) „Флеш“, компанија која управува со спортисти)

ПРОЧИТАЈ
Кингсли Коман Детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Тие се исто така соседи, живеат во многу блиски улици, а таа како внимателна деловна жена се грижи клиентот да е секогаш во најдобри услови.

„Отсекогаш сум се грижел за храна, особено кога тој е повреден. Прашувам дали јаде правилно ако пие млеко (се смее). Јас сум полусестра, полумајка “… .Вели Динора, т.н. поранешна сопруга. За Динора, најголемата причина за нејзината близина со поранешниот сопруг не се компаниите, туку двете деца: Даниел и Викторија.

ПРОЧИТАЈ
Франциско Тринкао Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Која е Јоана Санц? Daniена Дани Алвеш:

Во јуни 2017 година, Дани Алвеш одлучи да донесе одлука за повторно венчање. Тој се ожени со шпанската манекенка Јоана Санц (10 години помлада од него) на тајна венчавка на Ибица.

 Јоана Санц по професија е моден модел. Тоа беше романтична церемонија на шпанскиот остров, а поранешниот десен бек на Барселона избра да облече бел костум за да и парира на својата прекрасна невеста.

ПРОЧИТАЈ
Френки де Јонг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Свадбената церемонија на Алвеш се одржа што е можно попрецизно, но неколку гости и невестата споделија слики од настанот на Инстаграм.

Семеен живот на Дани Алвеш:

Дани Алвеш првично потекнуваше од сиромашно семејно потекло пред фудбалската можност што му ја донесе татко му да стане менувач на игри. Домингос Алвес Да Силва сè уште служи како тренер во клубот што го одгледа неговиот син.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Роналд Коман Плус Унтолд Факти за биографија

Г-дин Домингос Алвес да Силва, таткото на Дани Алвеш неодамна беше назначен за основен фудбалски менаџер на клубот, Јуазеиро Социјал Клуб. Семејството Алвес е многу гордо на својата глава, која го натера да се интересира за фудбал и да ја следи фудбалската репрезентација на Бразил од мали нозе.

ПРОЧИТАЈ
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Даниел Алвес да Силва обожава да биде придружуван на тренинзите на бразилската репрезентација во Салвадор од страна на тројца многу драги навивачи: Марија Лоција, неговата мајка, Домингос, неговиот татко и Лучивија, неговата сестра. Подолу е фотографијата на мајката Дани Алвеш, Дона Лусија која многу го сака.

ПРОЧИТАЈ
Идриса Gueye приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дани Алвес личен живот:

Дани Алвес го има следниов атрибут на неговата личност.

Дани Алвес Силни страни: Дани е забавно да се биде со, сигурен, трпелив, многу практичен и добро втемелен.

Дани Алвес Слабости: Дани може да биде тврдоглав, посесивен и бескомпромисен.

Што сака Дани Алвес: Градинарство, готвење, музика, романса и работа со рацете

ПРОЧИТАЈ
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Она што не му се допаѓа на Дани Алвес: Ненадејни промени, компликации и несигурност од секаков вид.

Дани Алвеш е некој што би работел толку напорно за да ги собере плодовите од неговиот труд. Тој чувствува потреба секогаш да биде опкружен со loveубов и убавина, свртен кон материјалниот свет, хедонизмот и физичките задоволства. Дани е сензуален, тактилен и ги смета допирот и вкусот како негово најважно од сите сетила.

ПРОЧИТАЈ
Сергино Дест Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дани Алвеш Факти:

  • Дани Алвес е олицетворение на разигран татко.

  • Со Дани Алвес вклучен во секој тим, јужноамериканските традиционални танци мора да се направат за време на прославата.

  • Дани Алвес еднаш го направи ова на Ц Роналдо.

  • Дани идентификува со својот партнер за танц и најдобар пријател, Нејмар.
ПРОЧИТАЈ
Френки де Јонг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дани Алвес Факти за расизам:

На 27 април 2014 година, за време на натпревар на стадионот на Виlarареал, Ел Мадригал, Алвеш беше мета на поддржувачот на Вилјареал, Давид Кампаја Лео, кој фрли банана во него.

Алвес зеде банана, го излупи и зеде залак. Тој одговори на инцидентот велејќи:

„Ова го претрпевме во Шпанија веќе некое време. Треба да го земете со доза на хумор. Нема да ги менуваме работите лесно. Ако не и дадете значење, тие не ја постигнуваат целта “.

Тимски колега НејмарОдговорот - да објави своја фотографија на социјалните мрежи, исто така јадејќи банана - стана вирален. Други фудбалери, исто така, оттогаш земаа фотографии за себе јадење банани.

ПРОЧИТАЈ
Кингсли Коман Детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

 Алвес рече дека кој и да ја фрли бананата во него, треба јавно да се засрами, а на 30 април 2014, еден човек беше уапсен во врска со инцидентот. Виљареал подоцна беше казнет со € 12,000 за инцидентот.

Алвеш претходно беше подложен на расистички подбиви во Шпанија. Тој се пожали на расна злоупотреба откако го исмеваа мајмунски скандирања за време на полуфиналето на Копа дел Реј во Реал Мадрид во 2013 година.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Детска приказна за Дани Алвес, плус нераскажани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не! 

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари