Приказна за детството на Даниел Парејо Плус Untold Биографија факти

Приказна за детството на Даниел Парејо Плус Untold Биографија факти

Нашата биографија за Даниел Парехо ги прикажува фактите за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, сопругата, децата, начинот на живот, нето вредноста и личниот живот.

Накратко, ви ја кажуваме историјата на шпанскиот професионален фудбалер. Спасувачот започнува од неговите рани денови, до кога се прослави. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Дани Парехо, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Theивотот и подемот на Даниел Парејо. Кредити за слика: Инстаграм, TalkSport и Алдија.
Lifeивотот и подемот на Даниел Парехо.

Да, секој знае дека тој е еден од најзаоблените играчи од средниот ред на Европа. Сепак, само неколкумина ја разгледуваат нашата верзија на Биографијата на Даниел Парехо, која е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Даниел Парехо Приказна за детството:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот „Дани”Даниел“ Дани ”Парехо Муњоз е роден на 16-ти април 1989 година во градот Кослада во Шпанија. Тој е едно меѓу двете деца родени од неговата малку позната мајка и татко - Лоренцо Парехо.

Родители на Даниел Парејо. Кредит на слика: Инстаграм.
Родители Даниел Парехо.

Шпанскиот државјанин од бела етничка припадност со европско семејно потекло е израснат во неговиот роден град - Колада - во Шпанија, каде што израснал заедно со неговата lovingубовна сестра идентификувана како Наталија Парехо. Растејќи во Кослада, младиот Парехо имал 6 години кога започнал да игра натпреварувачки фудбал во парк близу до неговата семејна куќа.

Паркот беше песочен и имаше непропустлив терен како природа. Како и да е, за Парејо и неговите врсници, се чувствуваше како да се игра на природна трева, додека избраниот пар дрвја во паркот служеа како нивни цели. Уште повеќе, младите сметаа дека паркот е поудобен отколку да се игра на улиците каде што честопати се скараа за оштетување на ламби.

Детска фотографија на Даниел Парејо (прво од лево) се забавува со своите врсници во паркот каде што играа фудбал. Кредит на слика: Инстаграм.
Фотографија од детството на Даниел Парехо (прв од лево) како се забавува со своите врсници во паркот каде играле фудбал.
Даниел Парехо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Образование и градење кариера

До моментот кога Парејо беше на возраст од 9 години, тој се приклучи на системот за младински академии на родниот клуб ЦД Кослада, каде што тренираше 2 години пред да се пресели во академијата Еспинила во 2000 година. Тогаш, во академијата Еспинила, Парејо помина три сезони учејќи и развивајќи вештини тоа го импресионираше поранешниот скаут на Реал Мадрид Сито.

Познат по неговиот вид на видливост, Сито брза да го олесни преселувањето на Парехо во младинските системи на Реал Мадрид, развој што го воведе тогашното 14-годишно фудбалско чудо во нов свет на можности.

14-годишниот Даниел Парејо беше донесен во Реал Мадрид од страна на извидник кој во него виде перспектива. Кредит на слика: ББС.
14-годишниот Даниел Парехо беше донесен во Реал Мадрид од извидник кој гледаше изгледи во него.
Даниел Парехо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата - Рано кариерен живот

Додека беше во академијата на Реал Мадрид, Парејо напредуваше низ клупските редови покажувајќи технички квалитет и фино ракување со топката на начини што го привлекоа вниманието на секој што немаше интерес за фудбал. Тој дури беше честопати поканет од поранешниот тренер Бернд Шустер да тренира со сениорските состав.

Како резултат, Парехо најде наклоност во фудбалската легенда на Реал Мадрид, Алфредо ди Стефано, кој призна дека тогашното момче е најдобриот играч што некогаш го видел во младинскиот систем на Лос Бланкос.

Во Реал Мадрид, Даниел Парејо беше фаворит на Алфредо Ди Стефано кој секогаш го фалеше за неговите stвездени настапи. Кредити за слика: TalkSport и возвишени височини.
Во Реал Мадрид, Даниел Парехо беше миленик на Алфредо ди Стефано кој секогаш го фалеше за неговите elвездени настапи.

Всушност, кога шпанските гиганти не се согласија и го испратија младиот Парејо на понизна магија за заем на Квинс Парк Ренџерс во 2008 година, Ди Стефано престана да оди во натпреварите во екипата на Б (Кастиillaа) во знак на протест. Реал Мадрид на крајот го повлече играчот од неговиот заем во јануари 2009 година и го натера да се појави во натпреварите од првиот тим како замена за повредените играчи од средниот ред.

Биографија на Даниел Парехо - Патот до славната приказна:

Во јули 2009 година, Парејо му се придружи на клубот од Ла Лига Гетафе ЦФ, како дел од договорот за трампа, кој стана пресвртница во неговата кариера. Тој беше прикажан на скоро сите натпревари за Хетафе во сезоната 2009-10 и му помогна на клубот да го освои квалификациите за УЕФА Лига Европа по втор пат во својата историја. Набргу откако се осигури дека Хетафе избегна испаѓање во текот на сезоната 2010–11, Парејо се приклучи на ЦП на Валенсија и се обиде да стане капитен на клубот.

За жал, тој имаше предизвици со задржување на постојана форма и стана жртвено јагне за сè што тргна наопаку во клубот за време на својата ужасна сезона 2015-16. На врвот на неволјите во Валенсија, Парејо беше лишен од својата капитена од тогашниот тренер Гери Невил, додека навивачите се повеќе растеа фрустрирани од тогашниот поранешен капитен недостаток на подобрување.

Даниел Парејо некогаш беше мачен од недоследности кои го чинеа многу. Кредит на слика: Newsleak.
Даниел Парехо некогаш го мачеа недоследности што го чинеа многу. 

Даниел Парехо Био - Приказна за подемот кон славата:

Парејо на крајот беше сведок на промена на богатството кога екс-менаџерот Марселино Гарсија Торал ја презеде одговорноста за Валенсија во 2017 година. Тоа беше Марселино кој ја врати довербата во Парејо бидејќи тој ја изгради екипата околу играчот од средниот ред и го врати својот изгубен капитен. Парејо ја врати довербата со тоа што бележеше сеопфатен развој и ја предводеше можноста за враќање на Лос Че на врвот.

Даниел Парејо се врати во постојана победничка форма откако Марселино ја презеде одговорноста за Валенсија во 2017 година. Кредитен имиџ: Твитер.
Даниел Парехо се врати во постојана форма за победа откако Марселино го презеде кормилото на Валенсија во 2017 година.

Брзо напред до времето на пишување, Парехо не е само еден од најпознатите добро заокружени играчи од средниот ред на Европа, туку играч со импресивен процент на високи додавања со владеење на сет парче. Тој е - како добар лидер - неопходен за неговиот тим и како добро вино, Парехо е подобар со возраста. Останатото, како што велат, е историја.

Сопругата на Даниел Парехо, деца:

Зад сцената на интересната фудбалска кариера на Парехо, тој има многу работи во неговиот loveубовен живот, ние ви донесуваме факти за loveубовниот живот на плејмејкерот, почнувајќи од неговата врска со неговата поранешна девојка - Ароа Мартинез. Малку е познато за тоа како или кога поранешните bубовни птици започнале врска. Сепак, тие започнаа да живеат заедно откако плејмејкерот се приклучи на Валенсија во 2011 година. Тие, наводно, се забавувале две години пред да тргнат на посебни начини поради непомирливите разлики.

Даниел Парејо беше романтично поврзан со неговата поранешна девојка Ароа Мартинез за време на неговите рани денови во Валенсија. Кредити за слики: Инстаграм и Алдија.
Даниел Парехо беше романтично поврзан со неговата поранешна девојка Ароа Мартинез за време на неговите рани денови во Валенсија. 

Продолжувајќи понатаму, Парехо се запозна и започна да се дружи со Изабел Ботело која стана негова сопруга. Освен што е сопруга, Изабел е шампион во интересите на Парехо, бидејќи честопати се обраќа на социјалните мрежи за да им искаже на обожавател секогаш кога ќе направат негативни коментари за него. Бракот на паровите е благословен со две деца за време на пишувањето. Тие вклучуваат син Дани rуниор додека малку се знае за најмладиот син роден во 2018 година.

Даниел Парејо со сопругата и двете деца. Кредити за слика: Инстаграм.
Даниел Парехо со сопругата и двете деца.

Семеен живот на Даниел Парехо:

Даниел Парејо е голем за семејството, ние ви донесуваме факти за членовите на семејството плејмејкери кои започнуваат со неговите родители, како и да претставиме факти за неговото потекло.

За таткото и мајката на Даниел Парехо:

Дани има малку позната мајка и татко идентификуван како Лоренцо Парехо. Мајката на Парехо - чие семејно потекло е сè уште непозната - секогаш гарантира дека таа не ги пропушта неговите игри. Од друга страна, таткото на плејмејкерот - кој е со потврдени шпански корени - не пропушта да го посоветува за величина. Генерално, Парехо ги заслужува своите родители дека му биле голема поддршка откако го направи својот прв чекор во фудбалот во парк и улиците на Кослада.

За браќата и сестрите на Даниел Парехо:

Парехо нема брат или брат (а), но сестра идентификувана како Наталија Парехо. Како и другите членови на потесното семејство на Парехо, Наталија е редовна гледачка на стадионите на кои нејзиниот брат се занимава со трговија. Се подразбира дека браќата и сестрите биле блиски придружници од раниот живот до денес.

Даниел Парејо со родителите и сестрата Наталија (2-ри од лево). Кредит на слика: Инстаграм.
Даниел Парехо со неговите родители и сестрата Наталија (2-ри од лево). 

За роднините на Даниел Парехо: Далеку од непосредниот семеен живот на Парехо, не се знае многу за неговите баби и дедовци по мајка, како и за дедото и бабата по татко. Слично на тоа, нема записи за чичковците, тетките и братучедите на плејмејкерите, додека неговите внуци и внуци допрва треба да бидат објавени за време на пишувањето на оваа биографија.

Даниел Парехо Факти за личен живот:

Дали знаете дека Даниел Парехо отелотворува црти на личност што вклучуваат смирение, фокус и емоционална интелигенција. Додадено на личноста на Парејо е неговиот дар на еластичност и капацитет за лидерство.

Играчот од средниот ред, кој е воден од знакот на Овен, Зодијак умерено открива детали за неговиот личен и живот, додека неговите интереси и хоби вклучуваат патување, гледање филмови, играње видео игри и трошење квалитетно време со пријателите и семејството.

Даниел Парејо поминува добро време со пријателите и семејството. Кредит на слика: Инстаграм.
Даниел Парехо поминува добро време со неговите пријатели и семејство.

Даниел Парехо Факти за живот:

Зборувајте за тоа како Дани Парејо ги прави и троши своите пари, збирната сума на неговата нето вредност го носи потеклото од платата што ја добива за играње фудбал со врвни летови, додека другите состојки на неговото богатство се парични приходи што тој ги стекнува од одобрување на брендови како „Адидас“.

Иако анализата на навиките за трошење на Парејо за стекнување на средства како автомобили и куќи сè уште се разгледува, тој ги напаѓа фановите како оној кој живее луксузен начин на живот, како што се гледа во фотографиите за одмор што ги носи со семејството.

Даниел Парејо поминува одлично на одморите со сопругата и децата. Кредити за слика: Инстаграм.
Даниел Парехо поминува многу на годишни одмори со сопругата и децата.

Даниел Парехо нераскажани факти:

Да ја завршиме нашата приказна за детството и биографијата за Даниел Парејо, ви претставуваме нераскажани или помалку познати факти кои тешко се вклучени во неговото био.

Пушење и пиење: Парејо не е предаден на пиење тврди пијалоци, ниту е забележан како пуши за време на пишувањето. Со толку здрава навика, плејмејкерот се приклучува кон лигата на фудбалери кои го сфаќаат своето здравје сериозно и не би направиле ништо за да го компромитираат.

Тетоважи: Даниел Парехо има само една тетоважа или уметност на телото на десната рака. Тетоважата што е нацртана со арапски букви е голема мистерија за многумина кои не разбираат дека станува збор за арапски превод на името на плејмејкерот.

Името на Даниел Парејо е истетовирано на раката во арапски списи. Кредит на слика: Инстаграм.
Името Даниел Парехо е истетовирано на неговата рака во арапски списи.

Религија: Средниот ред маестро не е голем за религијата и сè уште не дал јасни упатства за своите верувања. Така, не може авторитетно да се каже дали е христијанин, муслиман или атеист.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството за Даниел Парејо, плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари