Габриел Мартинели Приказна за детството Плус Унтолд факти за биографија

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат со прекарот "Нели„ Нашата приказна за детството Габриел Мартинели Плус Унтолд Биографија Ви носи целосен извештај за значајни настани од неговото детство до денес.

Lifeивотот и подемот на Габриел Мартинели. Кредит на Арсенал, Фудбал Лондон и Сонцето

Анализата вклучува негово рано живеење / семејно потекло, образование / градење кариера, ран живот во кариерата, пат до слава, покачување на славата приказна, живот во врска, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, сите знаат дека тој е еден од најбрзорастечките млади што излегоа од Бразил во последно време. Сепак, само неколку сметаат дека биографијата на Габриел Мартинели е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Габриел Мартинели Плус Untold Биографија факти - Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Габриел Теодоро Мартинели Силва. Габриел Мартинели, како што честопати се нарекува, е роден на 18ти ден на јуни 2001 на неговата мајка, (презиме: Силва) и татко, Aоао Мартинели во Гурулхос, Сао Паоло, Бразил. Пронајдете подолу е фотографија од родителите на Габриел Мартинели кои веројатно би биле во средината на 50 за време на пишувањето.

Запознајте родители на Габриел Мартинели.- Г-н и г-ѓа Aоао Мартинели. Кредит за IG

Габриел Мартинели има потекло од семејството од Гварулос. Ова е бразилска општина и втор најнаселен град во бразилската држава Сао Паоло. Дали знаеше?… Тој, исто така, ги има своите семејни корени од Италија преку неговиот татко aоао Мартинели.

Многу фудбалски starsвезди во Бразил никогаш не живееле животи на богатост пред да дојдат до ardвезденост, а Габриел Мартинели не се разликувал бидејќи доаѓал од пропаднат или лош семеен род. Исто како и некои фудбалери (лајкови на Роберто Фермино и Габриел Исус), тој беше запознат со борби на улиците уште пред да може правилно да го изговори своето име. Семејството на Габриел Мартинели живееше во една од најсиромашните области на Гуархол, дел од градот што само се фали за производство на деца со таленти во фудбал. Габриел Мартинели стапи во играње фудбал кога беше дете.

Приказна за детството на Габриел Мартинели Плус Untold Биографија факти - Образование и градење кариера

Како дете, Габриел Мартинели немаше интерес за студии и само уживаше да игра фудбал. Бидејќи се плашеа дека натпреварот за фудбалска игра е огромен со само неколку што го достигнаа врвот, родителите на Габриел Мартинели мораа да ја побараат можноста нивниот син да добие формално образование преку домашно поучување.

Едукацијата на Габриел Мартинели започна со Футсал. Исто како Филип Кутињо пред него, блиската контрола и брзи стапала на Мартинели се родени од играње футсал. Тогаш, локалните полиња на Guarulhos служеше како тенџере за топење на младите кои секоја вечер се собираат за да играат фудбал.

Локалните полиња на Гуархохос - Каде започна фудбалот за Габриел Мартинели. Кредит на слика: Сонцето

Габриел Мартинели рано ги имаше благословите на неговите родители кои како одминуваше времето, ги расчистуваше нивните сомнежи, знаеше дека има талент и може да направи нешто надвор од фудбалот. Како малолетничка малолетничка, Мартинели ја научи трговијата со Футсал како тежок, слаб напред.

Приказна за детството на Габриел Мартинели Плус Untold Биографија факти - Рано кариерен живот

Од деветгодишна возраст, младиот блудник бил повикан од Футсал тим на Коринтијанс кој го покани на судења. Мартинели го освои срцето на неговиот тренер за време на судењето, подвиг што го виде како се регрутира во тимот. Мартинели брза да остави впечаток кај екипата на Коринтјан Футсал. Дали знаеше?… Тој постигна голови на 66 во Специјалниот оддел на метрополитскиот шампионат и уште еден гол на 56 во серијата „Злато на државата“ - правејќи ги неговите голови во овој момент 122 вкупно.

Габриел Мартинели Ран живот со Футсал. Оставањето на играта со 142 цели. Кредит: TowerHamlets

Од 2012, негов приоритет стана играњето фудбал на полињата, а не Футсал. Пред да го напушти Футсал за фудбал на терените, Мартинели постигна дополнителни 20 пати правејќи го голови- 142 головите. Со фудбалот на теренот, Мартинели постигна голови на 63. Во моментот на постигнување на цели 202 за Коринтјаните, тој беше извидник и повикан од тогашниот период Бразилскиот тим за четврта дивизија Итуано ФК во годината 2015.

Додека беше во Итануано ФК, Габриел Мартинели продолжи да ги импресионира својот тренер и навивачите. Дали знаеше?... Бидејќи тој беше добар, младиот блудник на сликата подолу, го сруши рекордот да стане најмладиот играч кој дебитираше професионално за Итуано, подвиг што ги натера фановите да знаат дека тој навистина е starвезда во изработката.

Раниот живот во кариерата на Габриел Мартинели. Кредит на слика: Фудбал Лондон
Приказна за детството на Габриел Мартинели Плус Untold Биографија факти - Пат до слава приказна

Од дебито, Мартинели продолжи со многу ветувања на толку рана возраст, оној што ги привлече европските гиганти на играта (Ман УТД, Барселона, Реал Мадрид). Дали сте знаеле? Меѓу сите европски гиганти, тоа беше Манчестер Јунајтед кој го тресеше прво, повикувајќи го на судења. Додека беше на судења, Габриел Мартинели играше во истата младинска страна како Мејсон Гринвуд. За жал, Манчестер Јунајтед го отфрли и покрај тоа што имаше четири судења за да ги импресионира. Пред да заминеме од Манчестер да најде позелено пасиште на друго место, Пол Pogba се сретна со отфрлениот Бразилец. Според зборовите на Мартинели;

„Поради мојот изглед на лицето, Погба знаеше дека сум Бразилец. Тој ме праша дали сè е во ред со мене и каде играм. Му реков сè што се случи и тогаш, тој ми дозволи да се сликам со него. Тој исто така се грижеше за мене во моето време таму “

Габриел Мартинели беше згрижен од Пол Погба во текот на неговите пробни денови со Јунајтед. Кредит: Сонцето

После неуспешниот судски процес со Манчестер Јунајтед, Барселона реши само да му дозволи на Габриел Мартинели да тренира во нивната позната академија Ла Масија во друга да го гледа пред да донесе одлука да го потпише.

„Мојот тренинг со Ла Масија беше едно од најдобрите искуства што сум ги имал во фудбалот. Покрај тоа што е една од најголемите академии во светот, нивото на обука е многу високо и ме натера да растат многу во фудбалот.“Рече Мартинели еднаш.

Приказна за детството на Габриел Мартинели Плус Untold Биографија факти - Стани за слава приказна

За да направи поголемо и поискрено име за себе, Габриел Мартинели реши да се врати во Бразил, продолжувајќи со неговиот клуб Итуано ФК. Оваа можност што требаше да си направи име за себе, се појави кога се избра да учествува на популарното државно првенство во Сао Паоло.

Дали знаеше?… Габриел Мартинели започна да цвета бидејќи имаше најимпресивен настап на турнирот. Тој помогна во водењето на Итуано ФК во победата во групните фази и стигнување до четвртфиналето, благодарение на неговите неверојатни голови.

Габриел Мартинели Стани до слава- Еве, тој слави гол на турнирот во Сао Паоло. Кредит за Фудбал Лондон

Настапот на Габриел Мартинели му заработи посакувана точка во тренинг-логорот пред репрезентацијата на Бразилската репрезентација во мај 2019. Што значи ова?. Тоа значи дека тој бил избран да тренира заедно со саканите Нејмар, Coutinho и останатите бразилски сениорски играчи.

Исто така, учество во Campeonato Paulista AKA Paulist AKo (врвната професионална фудбалска лига во бразилската држава Сао Паоло) стана уште еден пресврт во неговата млада кариера. Дали знаеше?… После пасењето на натпреварот, Габриел Мартинели ја зграпчи 3 неверојатната престижна награда за Паулистио лига, имено: (Најдобриот новодојденец Кампеонато Паулишта, Играч на годината и тим на годината или 2019)).

Габриел Мартинели патот до славните приказна - Наградата за игри на Паулиста 2019. Кредит на Твитер

И покрај тоа што беше толку млад, Мартинели направи име за себе во својата родна нација. Само по доделувањето на наградите, тој стана предмет на интерес од не помалку од најдобрите клубови 25 ширум светот, кои почнаа да молат за неговиот потпис. Меѓу сите клубови, тоа беше Арсенал кој први пееше да ги исполни своите желби. Додека пристигна во Арсенал, младиот блудник доби можност да запознае некои од неговите херои.

"Ме примија на најдобар можен начин. Бидејќи сум многу млад, малку се засрамив. Видов играчи кои имав можност да ги видам само на телевизија и на „Плејстејшн“. Сите тие ме пречекаа многу добро и ме натераа да се чувствувам како дома“, Додаде тој откако влезе во Арсенал.

Габриел Мартинели ги презеде првите чекори кон исполнување на неговиот потенцијал со тоа што неверојатен двомеч против Нотингем Форест. По неговата херојка во Карабао Куп, тој исто така двапати постигна во рутата 4-0 на Стандард Лиеж во Лигата на Европа. Погледнете подолу парче видео докази (Кредит за службеникот на AFCVN).

За волја на вистината, во него постои цел метеж и покрај неговите нежни години. Без сомнение, навивачите на Арсенал може да бидат на работ да гледаат како младо момче како цвета во талент од светска класа, токму пред очите. Остатокот, би рекле, сега е историја.

Приказна за детството на Габриел Мартинели Плус Untold Биографија факти - Животен однос

Со неговото покачување на славата и пристигнувањето во Лондон, сигурно е дека голем број навивачи на Арсенал и бразилците сигурно се прашувале дали Габриел Мартинели има девојка. Вистината е; тој веќе е земен. а зад успешниот фудбалер, стои една убава девојка која оди по името Рејчел Акеми.

Запознајте ја девојката на Габриел Мартинели - Рејчел Акеми. Кредит за IG

Едвај еден месец откако се придружи на Арсенал, Габриел Мартинели презеде неколку смели чекори бидејќи се обврза да се ожени (да ја ангажира) својата девојка. Ова беше сличен пристап од неговиот идол Филип Кутињо кој ја ангажирал и се оженил со својата девојка на многу рана возраст.

И Рејчел Акеми и Габриел Мартинели никогаш не ја пропуштаат шансата да се фотографираат со нив бидејќи ги посетуваат егзотичните дестинации. Мостот на Лондонската кула е оНе од омилените одмори на двојката за време на своето слободно време.

Габриел Мартинели и девојка на лондонскиот мост „Тауер“. Кредит за IG
Судејќи според начинот на кој и двајцата одат во врска, се чини дека бракот би можел да биде следниот за поранешниот чекор.
Приказна за детството на Габриел Мартинели Плус Untold Биографија факти - Личен живот

Да се ​​запознаете со Габриел Мартинели Личен живот ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговата личност.

Габриел Мартинели Факти за личен живот. Кредит на Инстаграм
Започнувајќи, Габриел Мартинели е борец. Тој е некој кој живее одлучен и одлучувачки живот и покрај неговиот мирен и кул изглед. Зборувајќи за изгледот, Мартинели всушност изгледа постар отколку што е сè благодарение на неговата храброст и способноста да се прилагоди на она што му го носи животот.

Мартинели кој е 18 за време на пишувањето е крајно страствен во врска со неговиот loveубовен живот. Никогаш не се плаши да ја направи врската со својата девојка како јавна, како што би отпаднале и другите млади фудбалери на негова млада возраст. Ова е навистина карактеристика на неговата самодоверба и храброст.

Приказна за детството на Габриел Мартинели Плус Untold Биографија факти - Семеен живот

Мартинели, кој се чини дека е зафаќач на неговото семејство преку својата решеност го фалсификуваше сопствениот пат на своето семејство кон финансиска независност, благодарение на фудбалот. Да се ​​има успешен член на семејството, кој го направи тоа во фудбалот, ги натера сите во неговото домаќинство да бидат поблиски и приврзани кон играта на фудбалот.

Во видеото подолу, семејството на Габриел Мартинели, вклучително и неговиот (роднини) брат, сестра чичко и тетка, сите слават во својот мал стан, откако го гледаа како резултат во неговиот прв настап на Арсенал. Кредит на Сонцето.

За таткото на Габриел Мартинели: Aоао Мартинели е Бразилец со италијански корени благодарение на Мартинели баба и дедо. Ова го квалификува неговиот син Габриел Мартинели за добивање на италијански пасош и исто така обезбедување на местото каде ќе има иднина со италијанската репрезентација. Како што е забележано подолу, постои впечатлива сличност помеѓу татко и син.

Запознајте го Таткото на Габриел Мартинели. Кредит на Инстаграм

За Мајката на Габриел Мартинели: За неа малку се знае. Сепак, познато е дека таа го роди презимето „Силва“ пред да се омажи за нејзиниот сопруг aоао. Судејќи според видеото погоре, се чини дека мајката на Габриел Мартинели во времето на пишувањето сè уште престојува во Бразил со остатокот од семејството Мартинели.

Запознајте ја Мајката на Габриел Мартинели. Кредит на Инстаграм
Приказна за детството на Габриел Мартинели Плус Untold Биографија факти - LifeStyle

Покрај разбирањето на неговиот личен живот, запознавањето на начинот на живот на Габриел Мартинели надвор од теренот ќе ви помогне да добиете поцелосна слика за неговата личност.

Благодарение на неговото воспитување, Габриел Мартинели има силна основа да ги контролира и организира своите финансии. Како и за време на пишувањето, нема знаци дека Мартинели живее гламурозен начин на живот, што лесно може да се забележи од рака на скапи автомобили и куќи.

Габриел Мартинели Факти за животниот стил - Објаснети. Кредит за GlobeFreak и Instagram
Способноста на Мартинели да обезбеди финансиски асистент на членовите на неговото семејство е слична на посветеноста што тој ја става на теренот.
Приказна за детството на Габриел Мартинели Плус Untold Биографија факти - Неостварени факти

Религија: Габриел Мартинели бил воспитан од христијански религиозен дом, присуствувајќи на Римокатоличката епархија Гварулос за време на своето детство. Тој не крие да му се заблагодарува на Бога за време на прославите на целта.

Нападите 911 се случија во годината кога се роди: Дали знаеше?… Само 3% од корисниците на Интернет добија информации за нападите 9 / 11 од мрежата. Точно на септември 11 2001, две киднапирани американски авиони влегоа во кулите близнаци на Светскиот трговски центар во Newујорк, кои се распаднаа последователно.

Катастрофа Земјотрес се случи во годината кога се роди: Исто така на патот на катастрофа, дивиот земјотрес со јачина на 7.9, побогата скала го проголта Гуџарат од Индија во јануари 26, при што загинаа најмалку 20,000 луѓе, а повредени се и други 167,000.

Важни технологии беа ослободени во годината кога се роди: На јануари 13, 2001, Википедија.org се појави на Интернет. Во јули 2001, Google го започна популарното „пребарување на слики“ што им понуди на корисниците пристап до над 250 милиони слики. Конечно, на ноември 15, Мајкрософт ја издаде конзолата за видео игри Xbox.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Габриел Мартинели, плус неброени факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде