Габриел Магалхаес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Габриел Магалхаес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Габриел Магалхаес ви раскажува факти за неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејството, родителите, девојката / сопругата, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ова е приказна за патувањето на бразилскиот фудбалер, од детските денови, до кога стана успешен. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве го неговото момче до возрасна галерија - совршено резиме на биографијата на Габриел Магалхаес.

Приказната за животот и подемот на Габриел Магалхаес.
Приказната за животот и подемот на Бразилецот.

Годината 2020 година, без сомнение, разоткри многу неочекувани околности во фудбалот на Арсенал. Интересно, Микел Артета начинот на смирување на навивачите се случуваше со големото пристигнување на иконскиот дефанзивец.

ПРОЧИТАЈ
Сеад Коласинац за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сега, слушнав многу за неговиот трансфер, веројатно навивачите на фудбалот не прочитале многу за биографијата на Габриел Магалхаес. Оттука, го поставивме овој одличен напис и без понатамошно разочарување, да започнеме.

Габриел Магалхаес Детска приказна:

За почетниците, неговото полно име е Габриел Дос Сантос Магалхаес. Бразилскиот фудбалер е роден на 19-ти декември 1997 година од неговите родители, г-дин и г-ѓа Марсело Магалхаес во областа Пиритуба во Сао Паоло, Бразил.

Малиот Габриел (на сликата подолу) е едно од многуте деца родени во заедницата помеѓу неговиот татко, Марсело и малку позната мајка.

ПРОЧИТАЈ
Шкотран Мустафи приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата
Ретка фотографија од детството на Габриел Магалхаес.
Еве, ретка фотографија од детството на Габриел Магалхаес. Кредит на ИГ.

Да, јас и ти знаеме дека секој е роден со уникатен подарок. Сепак, времето потребно за откривање и користење на нечиј подарок зависи од сопственикот. За среќа, Габриел Магалхаеш дознал за неговиот фудбалски талент уште на многу мала возраст, а неговата мајка и татко ја поддржувале.

Додека сеќаваше на деновите од детството, Габриел раскажува дека играл фудбал со неговите пријатели секој пат кога ќе се вратил од училиште. Вистината е, зборовите не можат да ја објаснат радоста и исполнетоста што го зафаќаат секогаш кога игра фудбал. Се чинеше дека фудбалот стана најголемата сила што ги водеше работите во детството на Габриел.

ПРОЧИТАЈ
Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Фамилија на Габриел Магалхаес:

За среќа, целото домаќинство на идниот играч на Арсенал не замижуваше пред исклучителните вештини што ги покажуваше. Добрата вест е дека родителите на Габриел Магалхаес ја зедоа неговата убов кон фудбалот, како што зависи иднината на семејството. Оттука, тие бараа можност да му помогнат на својот син да напредува во професионален фудбал. Ви даваме повеќе информации за ова подоцна во неговото Био.

ПРОЧИТАЈ
Петр Чех детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Потекло на семејството Габриел Магалхаес:

Како и секогаш, ќе разговараме за етничката припадност на Бразилецот од неговото татковско наследство. Судејќи според местото на раѓање, семејството Габриел Магалхаес потекнува од Сао Паоло. Доколку не сте знаеле, ова е местото каде што се наоѓа Сити во Бразил.

Бразилскиот дефанзивец потекнува од Сао Паоло. Погледнете како се наоѓа неговото место на раѓање близу до скицата на картата.
Бразилскиот дефанзивец потекнува од Сао Паоло. Погледнете како се наоѓа неговото место на раѓање близу до скицата на картата.

Габриел, како и повеќето од членовите на неговото семејство, течно зборува говорничкиот дијалект на Сао Паоло - португалски. Сепак, фудбалските потфати го направија Бразилецот задолжително да учи француски јазик. Накратко, Габриел може да комуницира и на португалски и на француски јазик.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Габриел Магалхаес Фудбалско потекло - експедицијата:

За Младиот, растењето на улиците на Пиритуба - област лоцирана во северозападната страна на Сао Паоло, беше полна со спортски спомени од детството.

Тогаш, тој честопати се обележуваше заедно со пријателите за да игра фудбал. Согледувајќи ја можноста за фудбалска кариера, соседите мораа да ги советуваат родителите на Габриел Магалхаес да го запишат својот син на фудбалска академија. За среќа, неговиот татко попуштил на советот на јавноста и го регистрирал младиот Габриел во фудбалско училиште.

Дали знаете?… Откако помина само две недели во фудбалската школа, на младото момче му се отвори можност за фудбалски тест. Габриел и неговиот татко патувале преку 400 милји за да се сретнат со неговото судење во клубот со седиште во Флоријанополис, Аваи. Нема да верувате во фактот дека бразилското фудбалско чудо изведе импресивен учинок и се здоби со постојано место во Аваи академијата.

ПРОЧИТАЈ
Месут Озил Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Први пречки во кариерата: Битка против домашна болест:

Интересно е што младиот Бразилец замина од дома за во Аваи Фудбалската академија на 13. Тоа беше првпат да не биде од членовите на семејството. Вистината е, чувството што го имаше кога и да помисли на своето домаќинство беше неподносливо. За жал, Габриел не можеше да ги пушти своите татко, мајка и браќа и сестри за фудбал. Оттука, тој се откажа од фудбалот и се врати во своето живеалиште.

ПРОЧИТАЈ
Пјер-Емерк Абамејанг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

При пристигнувањето дома, сè изгледаше бизарно за младиот Габриел. Прво, тој мораше да се регрутира на осаменост и размисли за својата одлука. За среќа, таткото на Габриел му дал неколку совети. Придржувајќи се на зборовите на неговиот татко за охрабрување, младиот Бразилец тргна да се врати во Аваи академијата. Така започна генезата на неговата фудбалска кариера.

ПРОЧИТАЈ
Лукас Торреира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Погледнете колку млад изгледаше кога ја започна својата фудбалска експедиција во Академијата Аваи.
Погледнете колку млади изгледаше кога неколку години откако ја продолжи својата фудбалска експедиција во Академијата Аваи.

Повторно напуштање на семејството за фудбал:

По неговото враќање во Аваи, Младото момче започна да се фокусира на играта како што тоа го направија другите Бразилци Габриел - како на Барбоса Мартинели. Вистината е, бранењето не беше негова прва улога. Почна да игра на предната страна како што тоа го правеа повеќето негови другари - како на пример Винициус Јуниор Дејвид Нер.

За жал, перформансите на Габриел за време на тренингот не го одразуваа карактерот на одличен напаѓач. Оттука, неговиот тренер мораше да го преобрази на позицијата лев бек, бидејќи беше левак и повеќе одговараше за одбранбени улоги. За среќа, напорната работа и постојаната обука на Габриел дадоа плод. До својата 18 година, Габриел дебитираше за клубот.

ПРОЧИТАЈ
Арсен Венгер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Тој не се двоуми да ја исфрли топката од неговиот шеснаесетник.
Тој не се двоуми да ја исфрли топката од неговиот шеснаесетник.

Габриел Магалхаес Патот до славата:

Неколку години откако играше за Аваи, Габриел овојпат го напушти своето семејство во далечна земја - Франција. Тој потпиша во тимот на Лига 1 - ЛОСЦ Лил.

Тој ја напредува својата фудбалска кариера преселувајќи се да игра за ЛОСЦ Лил.
Тој ја напредува својата фудбалска кариера преселувајќи се да игра за ЛОСЦ Лил.

По пристигнувањето во Франција, Габриел бил фасциниран и шокиран од студеното време и јазикот - францускиот - на општеството. Оттука, му требаше време да се прилагоди на климатската состојба на животната средина. Покрај тоа, Габриел зеде и приватни часови за да научи француски јазик.

ПРОЧИТАЈ
Габриел Мартинели Приказна за детството Плус Унтолд факти за биографија

Дефанзивецот не мина многу време со Лил пред да биде позајмен на ЕСТАЦ Троа во јуни 2017 година. Во Троја, Габриел имаше слаба претстава. Тој мораше да одигра само еден натпревар за тимот пред да биде позајмен во ГНК Динамо Загреб Втори потоа.

Габриел Магалхаес Успешна приказна:

По неговото враќање од заемот во јуни 2018 година, Младиот доби можност да направи импресивен учинок. Всушност, Габриел го постигна својот прв гол за Лил на мечот против престижниот тим на Пари Сен Germермен во април 2019 година - еден од оние што не заборава набрзина.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Погледнете ја неговата бујна реакција откако го постигна првиот гол за Лил.
Погледнете ја неговата бујна реакција откако го постигна првиот гол за Лил.

Издигнувајќи се низ редовите на првите единаесетмина во Лил, бразилската икона наскоро доби доволно време за игра. Неговото подобрување стана неспорно. Дали знаевте?… Играше со такви како Виктор Осимен кој стана збор за градот во 2020 година.

Издигнување до нивото на Marquinhos, Габриел започна да го привлекува интересот на влијателни клубови како ФК Манчестер Јунајтед и ФК Арсенал за време на отворањето на пазарот на трансфери во 2020 година. Тоа беше на Арсенал Микел Артета што ја запечатуваат зделката за потпишување на него за долгорочен договор во септември 2020 година. Остатокот, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Лукас Торреира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Неговото име стана широко познато кога тој потпиша долгорочен договор со Арсенал.
Неговото име стана широко познато кога тој потпиша долгорочен договор со Арсенал.

За девојката на Габриел Магалхаес:

Од неговото воздигнување до слава, бразилскиот сјај им овозможи на обожавателите и блогерите да се распрашуваат за неговиот loveубовен живот. Судејќи според неговиот свеж симпатичен изглед и стилот на игра, не може да се негира фактот дека дамите не би сакале да чекаат во редици за да заземат позиции на потенцијални девојки и сопруга и мајка на неговите деца или деца.

ПРОЧИТАЈ
Сеад Коласинац за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вистината е, Габ го задржа својот живот во врска личен. Посветениот фудбалер е свесен за фактот дека мора да помине дополнителна милја за да забележи големо достигнување во кариерата. Ова, се разбира, треба да дојде пред да ја открие неговата девојка. За сега, тој се обидува што е можно повеќе да избегне каква било форма на расеаност на врската.

Судејќи за сите интервјуа преземени од Габриел, тој никогаш не пројавил интерес за брак или за семејство. Тој веројатно чувствува дека е рано да се посвети на брачна врска.

ПРОЧИТАЈ
Месут Озил Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти за семејниот живот на Габриел Магалхаес:

Да, повеќето навивачи на Арсенал пееја пофалби за иконскиот играч. Искрено, не би го познавале ако не беше поддршката од членовите на неговото семејство - особено неговите родители. Ајде да ви кажам повеќе за нив!

За таткото на Габриел Магалхаес:

Најпрво, супер тато го носи името Марсело Магалхаес и тој е негов обожавател број еден. Марсело Магалхаес е татко кој до денес, секогаш се искористува на стадионот за да го гледа својот син. Дури и во најтемниот момент од животот во кариерата на Габриел, неговиот татко отсекогаш одвојувал време да го поддржи морално и психички. На сликата подолу се Марсело Магалхаес и Габ.

ПРОЧИТАЈ
Габриел Мартинели Приказна за детството Плус Унтолд факти за биографија
Ретка фотографија на која таткото на Габриел Магалхаез позира покрај него.
Ретка фотографија на која таткото на Габриел Магалхаез позира покрај него.

За мајката на Габриел Магалхаес:

Повторно, друга незаменлива фигура во животот на Бразилецот е неговата мајка. Првиот што забележавме за неа беше срамежливиот пристап кон медиумите. Иако не е fanубител на фотографирање, мама на Габриел секогаш му посакувала успех. Оваа мајчинска грижа во последно време ги донесе своите дивиденди како што се гледа подолу.

ПРОЧИТАЈ
Пјер-Емерк Абамејанг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Дали навистина може да му биде мајка? Тој и подари прекрасен автомобил.
Дали навистина може да му биде мајка? Тој и подари прекрасен автомобил.

Исто како што би сторила секоја одговорна мајка, г-ѓа Марсело Магалхаес често го советувала своето дете за неколку чувствителни прашања во неговиот живот.

За браќата и браќата Габриел Магалхаес:

Вистината е, тој не е роден сам во своето домаќинство. Габриел Магалхаес има браќа и сестри - брат, Винисиус и сестра по име Мајара. Меѓу нив постои неразбирлива врска. Се запознавме по погледот на Инстаграм на Фудбалерот - страница на која се гледаат браќата и сестрите на Габриел како негови најверни фанови.

Запознајте ја сестрата на Габриел Магалхаес, Мајара и неговиот брат Винисиус.
Запознајте ја сестрата на Габриел Магалхаес, Мајара и неговиот брат Винисиус.

Да разјасниме повеќе, братот на Габриел Магалхаес, Винисиус (не на Реал Мадрид) V-помлад), и сестра му, Мајара веднаш ја следеше страницата на Арсенал на Инстаграм во моментот кога тој потпиша договор за трансфер со клубот. Сигурно, Фудбалерот е добро негуван и како семејство што е домаќин на семејството, тој води со пример.

ПРОЧИТАЈ
Петр Чех детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

За роднините на Габриел Магалхаес:

Поради неговата дискретна личност, немало валидна информација за бабите и дедовците на мајката и таткото на Габриел. Слично на тоа, новостекнатиот играч на Арсенал не видел потреба да зборува за неговите чичковци и тетки, како и за неговите внуци и внуки.

ПРОЧИТАЈ
Арсен Венгер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Личен живот на Габриел Магалхаес:

Исто како и Нејмар и многу други модерни играчи, Дефендер е мода. Неговата облека и изглед надвор од фудбалскиот терен е целосно сведоштво за Gabубовта на Габриел кон модата. Кој знае?… Можеби Дефанзивецот размислувал да навлезе во моделирање ако фудбалот не успеел.

Запознавање со него далеку од Фудбалот.
Запознавање со него далеку од Фудбалот.

Хоби:

Доволно смешен, Габриел Магалхаес покажа интерес и за други активности кои не се поврзани со фудбалот. Некогаш, тој откри дека неговите хоби вклучуваат играње видео игри и патувања. Фасцинантно е и тоа што фудбалерот разви интерес за гледање кошаркарски игри. Сликата подолу дава преглед на Gabубовта на Габриел кон видеоигрите и кошарката.

ПРОЧИТАЈ
Шкотран Мустафи приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата
Тој никогаш не е уморен од играње видео игри.
Тој никогаш не е уморен од играње видео игри.

Фабрики за живот на Габриел Магалхаес:

Иако Габриел допрва треба да го достигне врвот на својата кариера, тој направи разумна сума на финансиски постапки преку фудбалот. Заработката на Габриел може да му донесе урамнотежен живот, иако неговата плата не може да се измери со слични на Лионел Меси, Роналдо, и Нејмар.

Габриел Магалхаес плата и не вреди:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработка во фунти (£)Заработка во евра (€)Заработка во долари ($)
Годишно£ 3,385,200€ 3,773,508$ 4,458,048
Месечно£ 282,100€ 314,459$ 371,504
Неделно£ 65,000€ 72,456$ 85,600
Дневно£ 9,286€ 10,351$ 12,229
На час£ 387€ 431$ 510
На минута£ 6.5€ 7.2$ 8.5
Во секунда£ 0.11€ 0.12$ 0.14
ПРОЧИТАЈ
Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Прашање на време е кога тој ќе доживее подобрување на своите плати и плата. Во времето на поставување на ова Био, Габриел Магалхаес има проценета нето вредност од 17.50 милиони евра.

Габриел Магалхаес Автомобили:

Од 2020 година, бразилскиот фудбалер има собрано различно луксузно возило во вредност од проценета сума од 500 милиони долари. Како што е забележано подолу, тој поседува добар број егзотични автомобили како дел од неговите средства.

ПРОЧИТАЈ
Лукас Торреира за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Автомобил на Габриел Магалхаес.
Автомобил на Габриел Магалхаес.

Габриел Магалхаес нераскажани факти:

За да ги заокружиме нашите мемоари, еве неколку вистини што ќе ви помогнат да добиете целосно разбирање за 6 ft 3 во Man.

Факт # 1: Неговите 11 приходи во Пенс во секунда:

За да покажеме колку се збогати Фудбалерот, направивме анализа на платата на Габриел Магалхаес во Арсенал - да покажеме што заработил откако дојдовте овде.

Ова е она што Габриел Магалхаес заработи откако започна да ја гледате оваа страница.

£ 0

Факт # 2: Габриел Магалхаес Домашни миленици:

Сигурно, тој не е изоставен кога станува збор за грижа за домашни миленици. Габриел има мало куче кое не изгледа многу застрашувачки. Тој не само што го сака и негува, туку обично го обележува заедно со него секој пат кога ќе прошета.

ПРОЧИТАЈ
Пјер-Емерк Абамејанг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте го слаткото милениче куче на Габриел.
Запознајте го слаткото милениче куче на Габриел.

Факт # 3: Габриел Магалхаес Тетоважи:

Дефанзивецот на Арсенал е голем во прикажувањето на неговиот значителен број на мастила за тело. Дури и по носењето на неговите фудбалски дресови, гламурот на неговото мастило од левата рака може јасно да се види од сите.

Можете ли да го објасните значењето на неговите тетоважи? Оставете го вашиот одговор во полето за коментари.
Можете ли да го објасните значењето на неговите тетоважи? Оставете го вашиот одговор во полето за коментари.

За разлика од многу бранители како на пр Серхио Рамос, Џибрил Сисе, и црвена ознака, Габриел го интересираат само лесни тетоважи. Затоа тој ја истетовирал само левата рака во споредба со гореспоменатите бранители кои ги истетовирале скоро сите делови од телото.

ПРОЧИТАЈ
Шкотран Мустафи приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Факт # 4: Просечна оценка на Fifa:

На теренот, младиот играч покажа доста добра фудбалска моќ што му донесе фер рејтинг на ФИФА. Како што можете да видите од сликата подолу, Габриел има потенцијал да ги засили своите вештини и да стане многу повреден играч.

ПРОЧИТАЈ
Петр Чех детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти
Тој има поголеми шанси да покаже поголема фудбалска моќ.
Тој има поголеми шанси да покаже поголема фудбалска моќ.

Вики:

За да добиете брзи факти, еве резиме на Профил на Габриел Магалхаес за ваша проституција.

Барања за биографијаПодатоци за Вики
Целосно име:Габриел Дос Сантос Магалхаес
Име на прекар:Габриел Магаhaас
Датум на раѓање:19th декември 1997
Место на раѓање:Округ Пиритуба во Сао Паоло, Бразил
Родители:Г-н и г-ѓа Марсело Магалхаес
Браќа:Винициус и Мајара
Хороскопски:Стрелец
Хоби:играње видео игри и патувања
Нето вредност:17.50 милиони €
Националност:Бразил
Професија:Фудбалер
Дефект на кариерата:Аваи (2010 - 2017)

LOSC Лил (2017 - 2020)

ESTAC Troyes (заем од 2017 година)

ГНК Динамо Загреб II (заем за 2018 година)

Арсенал (2020 година - сегашност)
Миленичиња:Куче
ПРОЧИТАЈ
Габриел Мартинели Приказна за детството Плус Унтолд факти за биографија

Заклучок:

Нашата биографија за Габриел Магалхаес нè учи дека треба да се соочуваме со неволји и предизвици, без оглед како тие ќе се појават. Бидејќи родителите на Габриел Магалхаес интервенирале за време на неговите испитувања, неговата млада кариера била спасена. Вистината е, само неколку лица добиваат втора шанса како Бразилецот.

Целиот тим на LifeBogger ви благодариме што ја прочитавте Габриел Магалхаес Детска приказна. Ние би ценеле ако видиме некои повратни информации за вашата перцепција за Фудбалерот во делот за коментари.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари