Габриел Исус Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат по прекарот; "Малку Нејмар". Нашата приказна за детството Габриел Исус плус нераскажаните биографии Факти ви доведува до целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, сите знаат за неговите способности за постигнување на гол, но само неколку фанови ја сметаат биографијата на Габриел Исус, која вклучува повеќе информации за неговите родители, браќа, сестри и начин на живот итн. Неговиот живот надвор од теренот е многу интересен. Сега без понатамошно adieu, да почнеме.

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти: Раниот живот

Габриел Исус за детска приказна

Габриел Фернандо де Хесус е роден на 3rd ден од април, 1997 во Сао Паоло, Бразил од Вера Лусија Иси (Мајка) и Динис де Исус (Татко).

Тој е роден како последно родено дете во семејство на деца 4 (момчиња 3 и девојка).

Навистина, како последно дете и бебе од куќата доаѓаат со многу предности. За Габриел, причината беше сосема поинаква. Неговата мајка всадила дисциплина и сепак му дозволила да се налути на улиците.

Тој израснал во населбата Жардим Пери, лоцирана во северниот дел на Сао Паоло. Како и многу други фудбалери (на пр Маркус Рашфорд), кој го родиле повеќе од родителите, Гаврил Исус бил подигнат на улиците. Тој го направи уличниот фудбал неговиот повик. Како мала детска возраст, 5 свирел бразилски Самба низ улиците, Габриел се користел за играње на централно полуфинале од напаѓање. Исто како Алекс Окслед-Чемберлен, тој беше познат како демонски брзина за време на неговото детство. Подоцна тој се префрлил на полноправно напаѓање по Светското првенство 2002. Оваа пресвртница дојде по откривањето и приспособувањето кон неговиот идол на Светското првенство, Роналдо Луис Назарио де Лима.

Оваа пресвртница, исто така, дојде со него да биде посериозен со фудбалот. Тоа означува приклучување кон фудбалска академија како што е претставено подолу.

Габриел Исус младинска кариера - нераскажана приказна

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти: Рајзинг кон славните

Откако ќе се појават за голем број младински тимови (некои со кул имиња како Мали деца на животната средина). Дојде до внимание на некои поголеми страни во регионот, кога тој ги ограбил 29 цели за аматерскиот клуб Анхангера Асоцијацијао Паулиста во локален турнир под 15. Подолу е неговата лична карта за клубот.

Габриел Исус ИД за младински клуб.

Подобар напредок му даде можност да се пресели во престижниот фудбалски клуб Палмеирас да игра за нивниот младински тим.

Дури и во 15 Габриел имаше агент, кој организираше судење во Палмеирас, еден од најтрадиционалните тим во Бразил. Само една година подоцна, навивачите веќе се повикаа да се повлече од повисоката страна. Тоа е затоа што тој бил толку добар во неговата нежна возраст. Во тоа време, високата страна на Палмеира флертуваше со испаѓање од врвот на Бразил. Габриел Исус самостојно ги водеше директно до евиденцијата до степен на освојување на титулата во лигата за клубот.

На емотивниот последен ден од сезоната, Габриел блесна линија никогаш порано. Неговата изведба во нежна возраст од 18 го здогледа со извидници ширум светот. И покрај сите звуци околу него, Габриел никогаш не се одвлече. Тој и понатаму продолжил да постигнува гол и никогаш не погледнал назад. Тој брзо се етаблирал како еден од најважните играчи во историјата на Палмеирас и следниот Бразилец, за да се префрлат големи пари во Европа. Ова конечно се случи, благодарение на Манчестер Сити. Остатокот, како што честопати велат, е историја.

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти: Семеен живот

Татко: Таткото на Гавриел Исус, Диниз, го остави кога бил многу тендер. Bijog извештаите тврдеа дека тој избегал со својот љубовник, напуштајќи го малку Габриел, неговите браќа, сестри и мајка. Ова е, исто така, случај на Алексис Санчез.

МАЈКА: Исусовата мајка Вера Луција е истакната фигура во неговиот живот, исто како и на Хенрих Мхитаријан. Таа го телефонира пред секој натпревар. Кога Габриел Исус пристигнал во Англија, тој заедно со својата мајка и постар брат дојде заедно со двајца пријатели, иако рече дека ќе го донесе целото негово соседство ако му дозволила само неговата мајка. Двајцата се многу блиски и многу ја почитуваат.

Габриел Исус и Мајка, Вера Луција

Таа е исто така дисциплинар, кој понекогаш ги повлече ушите на Габриел Исус за недостасува шанса на важни натпревари. Иако, почитувањето и дисциплината не се проблем за Исус. Тоа е затоа што е правилно обучен. Вера Лусија заврши со подигање на нејзините четири браќа и сестри самостојно работејќи како домашна слугинка во осиромашената област Жардим Пери во Сао Паоло.

Габриел Исус е најмладиот од сите.

Габриел Исус Семејната фотографија

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти: Односи

Можеби, многу го прашале. Кој е Габриел Исус Девојка. Одговорот на прашањето е едноставен. Габриел Исус за разлика Ентони Марцијал не е датира благодарение на неговата мајка. Неговата мајка е во контрола на девојките што ги избира да ги следи и, исто така, статусот на неговиот однос живот кој е 'сингл' како во времето на пишувањето. Со импликација тој е сам. Неговата мајка чувствува дека не треба да се расејува и само да се фокусира на неговата млада кариера. Таа е сè за него вклучувајќи ја и неговата девојка.

Фабриката на мајката на Гаврил на Исус

Таа е цврсто задолжена за теренските работи.

Габриел - кој таа го нарекува со нејзиниот прекар "Бебе" - е забрането да излегува во градот, да пие алкохол или пушење, додека пак WAGS / Girlfriends на новата фудбалска сензација, исто така, ќе бидат предупредени да останат надвор од нејзиниот син.

Вера неодамна изјави во интервју за Дневна пошта: "Девојките мора да живеат според моите правила, и нема да има тешки бакнежи и јавни фотографии. Престојувањето може да се случи само еднаш. Никогаш нема да прифатам дека мојот син ги негира ќерките на другите. Ниту еден син нема да наполни некоја друга ќерка бремена. Барам почит, бидејќи ги издигнав сите тројца самостојно, со помош на Бога.

И таа, исто така, откри дека напаѓачот "мора да ја спушти главата кога ќе разговара со него. Исто така, според неа, .. "Можеби сум добар, но барам да се почитувам. Габриел никогаш не ме нервираше ". таа рече.

Габриел Исус брат и мајка

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти: Плата контрола

За разлика од повеќето фудбалери, Габриел Исус му дозволува на неговата мајка да ги контролира своите финансии. Всушност, тој сè уште добива џепарлак од неговата мајка ", кој инсистира да ја контролира неговата £ 90,000 неделна плата.

Според Габриел, Според неговите зборови; "Мајка ми е мојот воин ... таа е шеф"

Откако се пресели во градот, Вера Лучија Динис де Исус се погрижила да ја плати платата на синот за да може да помине само колку што му треба - "да ги држи нозете на земја".

Таа, исто така, ја контролира храната што ја јаде до каде оди. Наместо да се чувствува заробено како што многумина ќе го направат, Исус сѐ уште го цени влијанието на неговата мајка врз неговиот живот. Според неговата мајка, "Габриел секогаш ќе ми биде бебе".

Неговата мајка живее под својот покрив и го тера да ги следи нејзините правила! Играчот еднаш ја опиша како "потешко е да се тропам од кој било одбранбен играч со кој сум се соочил". Исто така, во допирлив пост на Инстаграм, тој, исто така, ја нарекуваше "а" "жена-воин кој секогаш се грижеше за мене и за моите браќа".

Имаме многу млади ѕвезди чија мајка има многу контрола, но не ја преминува линијата на плата. Ова е случај на Осман Дембеле.

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти: Љубовта кон Исус Христос

Прво, неговото име е сосема забележително на теренот исто како оној на Дани Дринквотер. Габриел Исус доаѓа од религиозно семејство и, наводно, го носи бројот 33 кошула за Man City во чест на времето за кое Исус се верува дека бил распнат.

Габриел Исус број на кошули (33) факти

Габриел вети дека ќе ја носи кошулата број 33 и ќе го види како подобар од секој број на кошула.

Габриел Исус 33 факти

Габриел и Нејмар Ј.Р. ја покажаа својата љубов кон Исус Христос на највозвишен и страстен начин. И двајцата беа олимписки шампион со бразилскиот тим во Рио де Жанеиро 2016.

Гаврил Исус и Нејмар Љубовта кон Христа

Нивната вера ги направи и најдобри пријатели.

Габриел Исус најдобар пријател

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти: Патување во град

Не е секој ден кога фудбалер од 19 годишно добива телефонски повик од еден од одличните тренери на играта, но тоа е токму она што се случи со Габриел Исус.

Бразилската старлета, која се најде во центарот на трансфер-мечот меѓу Манчестер Сити и Барселона, му падна на свој бизнис кога на неговиот екран блесна непознат број.

На другиот крај на линијата не беше поинаков од Пеп Гвардиола, кој на тинејџерот му кажаше без никакви неизвесни термини дека неговата кариера најдобро ќе се служи со преселба во Етихад.

Поранешниот напаѓач на Палмеира, разбирливо ѕвезда, беше занишан до степен до кој градот застрелан до врвот на неговата листа на најпосакувани дестинации. Барселона го постави навредливиот офанзив предводена од Нејмар, но беше премногу малку, предоцна: Габриел се приклучи на Сити за £ 28m. Искористете го само неколку месеци подоцна и тој ќе глуми за постарата страна на Бразил. Остатокот што го велат е историја.

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти: Стил на игра и сила

Габриел Исус стил на игра

Габриел Исус е разноврсна напред способна да игра на целата линија на фронтот. Остриот измамник почесто игра низ средината, каде што неговото движење и фудбалестите помагаат да се создаде простор за соиграчите и да се донесат други играчи.

Габриел исто така е врвен спортист, способен да ги надмине повеќето бранители и да се засилува цело време. Тој е експлозивен, без да биде корен, што му овозможува да лета во просторот со леснотија кога ги испружи нозете. Тој, исто така, има добра позициска свест и талент за лебдат во вселената, што го прави тешко за бранителите да земаат. Неговата завршница е толку немилосрдна како онаа на колегиот тимски колега Серхио Агуеро.

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти: Слабост

За многу тренери особено Пеп, главната грижа за Габриел е неговата зрелост. Повремено може да се појави малку премногу инвестирано во прашања на теренот, понекогаш доаѓајќи близу до солзи кога работите не се одвиваат на начин (што не е премногу често, се доделува). Ова го направи во неговиот стар клуб.

Ден Габриел Исус плачеше - Неизвалкана приказна

Добро е да се грижи, се разбира, но играњето во непозната лига во странство бара играч да развие дебела кожа која Габриел сеуште треба да ја има.

Плус за градот е тоа што, додека е суров, тој зрее со неверојатни стапки, преземајќи поголема одговорност секоја недела. Со водство на Гвардиола и други бразилски пријатели во Лигата за да му помогне да се реши, нема причина за голема загриженост.

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти:Неговиот идол

Неговиот идол е Роналдо Луис Назарио де Лима. Ти не беше роден кога Легендата беше сведок на неговиот премиер. Габриел се запознал Роналдо Луис Назарио де Лима на возраст од 5 кога го гледаше и го слави во 2002 ФИФА светскиот куп. Од тој ден напред, тој никогаш не престана да сонува да ги следи неговите стапки. Како што е наведено подолу, тој го променил своето крило од средниот ред на напаѓачка улога поради бразилската легенда.

Што Роналдо мисли на Габриел Исус

Исус одеднаш стана следното нешто кога Бразилецот Роналдо излезе на рекорд и рече дека видел многу сличности помеѓу него и тогашниот напаѓач на Палмеирас. Во телевизиското интервју, Роналдо рече:

Според Роналдо Луис Назарио де Лима,

"Гледам во Габриел и се гледам себеси во минатото. Гледам сличности ... тој е толку млад, но веќе има постигнато толку многу и има толку голема одговорност. Тој има фантастична иднина пред него и тој веќе ни маѓепсува со она што го прави ".

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти:Сака свинска маска

Фудбалската ѕвезда еднаш собра повеќе од фановите на 40,000 свинска маска во Алијанц Парк за време на своето време во Сао Паоло. Исто како Aubameyang, Габриел развил маска облечена во култура. За жал, тој престана да го носат на последниот натпревар за неговиот стар клуб, Палмеирас.

Свиња е маскотата на Палмеирас, откако клубот ги претвори своите стрели на нивните ривали на главата во 1990s со усвојување на измамници како свој официјален карактер.

Приказна за Габриел Исус Маска

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти:Кошарка фан

Тој е огромен поддржувач на американскиот професионален кошаркарски тим, Голден Стејт воини. Тој го носи дресот на тимот за вежбање на вежбање. Стивен Кари е причината поради која тој ги поддржува.

Габриел Исус - обожавател на Стивен Кари

Габриел Исус за детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти:Неговиот бес

Првата црвена карта на Гаврил на Исуса од неговата кариера не оди добро. Тој беше испратен за удирање на стјуардот за време на натпреварот против Росарио Централ. Потребна е помош од обезбедувањето на стадионот за да го тргнеме од теренот. Ова беше прв пат пеколот да се изгуби за напаѓачот.

Габриел Исус борба - Денот на пеколот беше пуштен
Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде