Вилијам Салиба Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вилијам Салиба Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Вилијам Салиба ви кажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ова е Storyивотна приказна за Салиба. Почнуваме од детските денови до кога тој се прослави. За да го разгорите апетитот за автобиографија, проверете го неговото детство до галеријата за возрасни - совршено резиме на Био на Вилијам Салиба.

Мемоари на Вилијам Салиба. Еве го неговиот живот и воскреснување.
Мемоари на Вилијам Салиба. Еве го неговиот живот и воскреснување.

Што значи Микел Артета набудува во неговиот профил? Зошто тој силно би сакал тој да биде иднината на одбраната на „топџиите“? Конечно, зошто навивачите на Франција и Арсенал веруваат дека Салиба има потенцијал да биде рангиран меѓу 50 најголеми бранители во светскиот фудбал. Прочитајте додека ви претставуваме неверојатни вистини зад неговата неверојатна животна приказна.

ПРОЧИТАЈ
Пјер-Емерк Абамејанг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Приказна за детството Вилијам Салиба:

За почетниците на биографијата, неговите целосни имиња се Вилијам Ален Андре Габриел Салиба. Вилијам Салиба е роден на 24-ти ден март 2001 година од мајка Камерунка и татко Либанец во Бонди, комуна во североисточните предградија на Париз, Франција.

ПРОЧИТАЈ
Бернд Лино за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во потрага по откривање на идентитетот на родителите на Вилијам Салиба, зедовме ретка фотографија од детството на Фудбалерот кој седи удобно во пазувите на lovingубовните раце на неговата мајка.

Ретка фотографија од детството на Вилијам Салиба како ужива во топлината на неговата мајка.
Ретка фотографија од детството на Вилијам Салиба како ужива во топлината на неговата мајка.

Како мало момче, Салиба развила близок интерес за фудбалот. Дали знаевте?… Тој беше цврст навивач на „Топџијата“ уште од раните денови. Вистината е дека никој, дури и членовите на семејството на Вилијам Салиба никогаш не претпоставиле дека ова момче ќе заврши да игра за клубот на кој толку многу му се восхитува. Слики навистина, не кажувајте лаги.

ПРОЧИТАЈ
Тео Уолкот детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
Можете ли да го забележите на сликата? Тој отсекогаш бил за loveубен во Арсенал уште од детските денови.
Можете ли да го забележите на сликата? Тој отсекогаш бил за loveубен во Арсенал уште од детските денови.

Сега, сфативте дека клубот е движечка сила на фудбалската страст на Салиба уште од детството. Растејќи како мало момче, родителите на Вилијам Салиба му подарија дрес на Арсенал, што го направи среќен (како што е прикажано погоре). Интересно, дресот стана неговото омилено крпа од детството бидејќи сте го забележале како го носи за време на излегувања со пријателите.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Потекло на семејството Вилијам Салиба:

Копајќи во корените на неговото потекло, откривме дека неговото татково презиме „Салиба“ е претежно од либанско потекло. Иако не е направена официјална валидација за лозата или етничката припадност на неговиот татко. Сепак, ние силно веруваме дека таткото на Вилијам Салиба е од либанско наследство.

Од друга страна, Фудбалерот има мајчинско потекло од Западна Африка. Мајката на Вилијам Салиба е чисто од камерунско потекло. Како што претходно видовме на неговата фотографија од детството, на која се гледа како неговата мајка има црн тен - јасен доказ за нејзиното африканско наследство.

ПРОЧИТАЈ
Алексис Санчез детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
Мапа која го објаснува потеклото на семејството на Вилијам Салиба - од страната на неговиот татко и мајка.
Мапа со која се објаснува потеклото на семејството на Вилијам Салиба - од страната на неговиот татко и мајка.

Семејно потекло и кариера на семејството Вилијам Салиба:

Најпрво, тој не беше роден во супер богат дом. Поради фактот што Салиба потекнува од семејно потекло од средна класа, веројатноста да се дозволи да трча по улиците играјќи со други деца секогаш беше таму.

Секогаш, кога неговите пријатели разговараа за фудбалска дискусија, младото момче невино ја изјавуваше својата длабока наклонетост кон ФК Арсенал, користејќи го за да победи на дебати. Еве што им рече на медиумите на Ганер за време на интервјуто;

„Јас се за loveубив во беџот и историјата на Арсенал уште од дете и го гледав клубот како се изведува на разни турнири“.

Помош од таткото на Килијан Мбапе:

Во текот на изминатите неколку години, Бонди обезбеди добар број елитни фудбалски starsвезди. На многумина од нив, вклучувајќи го и Вилијам Салиба, им беше лесно да се втурнат во светот на фудбалот, благодарение на нивното воспитување во североисточното предградие на Париз - Бонди.

ПРОЧИТАЈ
Alexandre Lacazette Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Додека тој достигна шест години, младото момче започна да игра уличен фудбал. За среќа, неговиот стил ги привлече погледите на таткото на Килијан Мбапе, Вилфред. Добро знаејќи дека Салиба поседува потенцијал да стане одлична starвезда, Вилфред го зеде под неговите крилја. Затоа, тој ја запиша Салиба на академијата Бонди каде Kylian Mbappe ги имаше добиено неговите најрани лекции за фудбал.

ПРОЧИТАЈ
Сократис Папастатопулос за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Раниот живот во кариерата:

Дали знаете?… Вилфред помина шест години тренирајќи и тренирајќи ја младата Салиба во АС Бонди. Тогаш, Салиба често го посетуваше домот на Килијан, бидејќи одеа во истото училиште. Како што Салиба продолжуваше да тренира, така се подобруваше и фудбалската моќ. Еве што рече за неговиот прв фудбалски тренер;

„Вилфрид ме научи на сè, а моите достигнувања може да се припишат на она што го научив од него“.

Запознајте го неговиот најран фудбалски тренер Вилфред и неговата мотивација од детството во кариерата, Килијан.
Запознајте го неговиот најран фудбалски тренер Вилфред и неговата мотивација од детството во кариерата, Килијан.

За кратко време, Салиба го напушти Бонди и се приклучи на Фонт Монфермеил. По пристигнувањето во Монтфермаил, Салиба доби напаѓачка улога. Но, тој беше тешко да се претстави ефикасно на позицијата. Оттука, тој се претвори во дефанзивец додека беше уште во младоста.

ПРОЧИТАЈ
Хенрих Мхитаријан за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Патот на Вилијам Салиба до славата Био:

Да се ​​работи по скалилата на успехот се покажа како тешко отколку што предвидуваше Салиба. Отпрвин, тој го напушти Монтфермаил кон Сент Етјен и се приклучи на нивната страна до 17 години. На Салиба му требаше постојан тренинг за да се искачи низ редовите на Свети Етјен.

ПРОЧИТАЈ
Тео Уолкот детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Едвај една година откако им се придружи, тој виде промоција во нивната репрезентација до 19 години, а потоа и во постариот тим. Во овој момент од неговиот живот, Салиба се здоби со животна привилегија да го потпише својот прв професионален договор со Сент Етјен на 17-годишна возраст.

ПРОЧИТАЈ
Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Успешна приказна на Вилијам Салиба:

Само околу една година пред да го потпише својот прв професионален договор, Салиба дебитираше за репрезентацијата на Франција до 16 години. За среќа, неговата фудбалска способност го зацврсти неговиот слот во У-17 и У-20 на Францускиот фудбал.

Дали знаете?… Салиба потпиша договор со Арсенал во јули 27 година во вредност од 2019 милиони фунти. Доволно смешен, договорот го вклучува и фактот дека Салиба ќе остане на позајмица со Сент Етјен за сезоната 2019-20, пред да им се приклучи на „топџиите“ во 2020 година.

ПРОЧИТАЈ
Хенрих Мхитаријан за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Брзо напред до моментот на пишување на оваа биографија, младиот дефанзивец се врати во Арсенал за да приреди добро шоу. Интересно, Микел Артета излезе со брилијантна стратегија за зацврстување на својата одбранбена линија со Салиба и Габриел Магаhaас, кој неодамна се приклучи на негова страна. Останатото, како што велиме за Power House, сега е историја.

ПРОЧИТАЈ
Сократис Папастатопулос за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Заедно со колегата дефанзивец, Габриел, тие дефинитивно ќе приредат одлично шоу за фановите.
Заедно со колегата дефанзивец, Габриел, тие дефинитивно ќе приредат одлично шоу за фановите.

Која е девојка на Вилијам Салиба?

Сигурен сум дека изгледот на поранешниот човек на Сент Етјен предизвика многу прашања во врска со неговиот живот во врска. Многу луѓе се премногу iousубопитни за тоа која е девојката на згодниот Вилијам Салиба.

Луѓето почнаа да прашуваат ... Дали Вилијам Салиба има жена или девојка?
Луѓето почнаа да прашуваат ... Дали Вилијам Салиба има жена или девојка?

Судејќи според горенаведеното, не може да се негира фактот дека тој не би бил А-спикер за дами кои сакаат да бидат негова девојка, сопруга или мајка на неговите деца.

ПРОЧИТАЈ
Пјер-Емерк Абамејанг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Заборавете на неговата висина, Салиба е сè уште млад. Во моментот, тој е целосно посветен на тоа да напредува до нивото на Најдобар бранител на Арсенал во ерата на Премиерлигата. Оттука, потребата да им се покаже на фановите на неговата девојка е последното нешто што го загрижува.

ПРОЧИТАЈ
Алексис Санчез детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Семеен живот на Вилијам Салиба:

Storyивотната приказна на фудбалерот ќе тргнеше по друг пат, ако не беше помошта и поддршката од неговото домаќинство. Оттука, составивме дел од сеопфатни информации за семејството на Вилијам Салиба, почнувајќи од неговите родители.

ПРОЧИТАЈ
Бернд Лино за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За Вилијам Салиба, татко и мајка:

Во колку што бранителот на Арсенал му покажува благодарност на таткото на Килијан што го обучил, тој секогаш би бил благодарен на неговите родители што го воспитувале. Дали знаете?… Детството на Вилијам Салиба немаше осаменост поради топлото друштво на неговата мајка. Само времето ќе ја открие врската што постоела помеѓу Салиба и неговиот татко.

Благодарение на неговата жена - неговата мајка, Салиба израсна во надежен млад човек.
Благодарение на неговата жена - неговата мајка, Салиба израсна во надежен млад човек.

За браќата и сестрите на Вилијам Салиба:

Официјално, францускиот бранител никому не се обратил како неговиот брат или сестра. Сепак, тој беше фатен во слика (прикажано подолу) со мало девојче со црн тен во детските денови. Оттука, постои мала веројатност дека Вилијам Салиба има барем една сестра.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Киеран Тиерни Плус Недолгарни факти за биографија
Може ли да биде сестра на Салиба? Тој веројатно би проговорил за нивната врска кога ќе добие поголема слава.
Може ли да биде сестра на Салиба? Тој веројатно би проговорил за нивната врска кога ќе добие поголема слава.

За роднините на Вилијам Салиба:

Тешко е да се зборува за бабите и дедовците на таткото и мајката на Салиба, поради двосмисленоста на неговото потекло. За да ја зачува својата приватност, Францускиот фудбалер молчеше за своите роднини. Затоа, нема информации за чичковците и тетките на Салиба.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Личен живот на Вилијам Салиба:

Прво и најважно, тој има срдечна сочувство за работите што ги сака. Верувале или не, младиот човек е емотивен и не е ни чудо што брзо се придвижува да изрази благодарност или извинување во различни ситуации.

Зборувајте за неговиот хороскоп и ќе откриете дека Салиба е мешавина од хороскопска одлика на Овен. Повеќето луѓе мислат дека е чуден поради неговата таинствена природа. И покрај тоа, неговите поранешни соиграчи потврдија за фактот дека тој е прилично забавен лик кој се појавува поживо отколку што изгледа.

ПРОЧИТАЈ
Alexandre Lacazette Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Се чини дека е пожив отколку што изгледа.

Вилијам Салиба Начин на живот:

Интересно, младото момче кое неодамна се прослави, собра голем број финансиски постапки. Дури и Салиба никогаш не го предвидувал фактот дека неговата животна приказна ќе биде украсена со огромно богатство.

На времето на пишувањето на оваа Биографија, постоеле различни мислења за Нето вредноста на Вилијам Салиба. Сепак, SoFifa ја проценува неговата пазарна вредност на околу 24.5 милиони евра. Нашиот биографија за Салиба има расчленување на неделните, месечните и годишните плати - подвиг што ќе ви помогне да ја одредите неговата нето вредност.

ПРОЧИТАЈ
Тео Уолкот детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Автомобил и средства на Вилијам Салиба:

Верувале или не, Французинот поседува скапа куќа и некое егзотично автоматско возило. Автомобил на Вилијам Салиба по избор е Мерцедес. Вистината е, тој има желба да живее луксузен начин на живот. Сепак, младата француска Starвезда не ужива во покажувајќи ги своите добра.

ПРОЧИТАЈ
Сократис Папастатопулос за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Поглед во начинот на живот на Вилијам Салиба.

Вилијам Салиба Факти:

За да го заокружиме нашето Био, еве неколку факти што ќе ви помогнат да го разберете целосно генијалниот фудбал.

Факт # 1: Распределба и заработка на платата на Вилијам Салиба:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработка во фунти (£)Заработки во евра (€)Заработки во долари ($)
Годишно£ 2,083,200€ 2,266,313$ 2,686,599
Месечно£ 173,600€ 188,859$ 223,883
Неделно£ 40,000€ 43,516$ 51,586
Дневно£ 5,714€ 6,217$ 7,369
На час£ 238€ 259$ 307
На минута£ 3.97€ 4.32$ 5.12
Во секунда£ 0.07€ 0.07$ 0.09
ПРОЧИТАЈ
Алексис Санчез детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Неверојатно е дека просечен граѓанин на Велика Британија ќе треба да работи напорно и неуморно четири години и пет месеци за да ја заработи месечната плата на Салиба со Арсенал.

Второ, ние стратешки поставивме анализа на неговите плати кога часовникот отчукува. Дознајте сами колку заработил Големиот човек откако сте дојдени овде.

ПРОЧИТАЈ
Бернд Лино за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова е она што Вилијам Салиба заработи веднаш откако почнавте да го читате неговото Био.

$0

Факт # 2: Специјалниот го сака:

За долго, Жозе Мурињо му се допадна на Салиба. Да не беше дека Арсенал му беше клуб од детството, тој повеќе би сакал да работи со Специјалниот. Во една прилика, Мурињо еднаш забележа дека;

„Вилијам Салиба ги има сите оружјани за да стане одличен играч, исто како и Курт Зума, кого го потпишав [од Сент Етјен] “.

Факт # 3: Потенцијал за ФИФА:

Бидејќи тој е сè уште млад, Салиба е снабден со потенцијал да прикаже многу фудбалски способности како што е Никлас Суле. Повторно, навивачите на ФИФА едвај чекаат да го гледаат како формира француски одбранбен статив заедно Дан-Аксел Загаду Ибрахима Конате. Навистина, неговиот атрибут на ФИФА сигурно го прави еден од Солидните младинци за кои ќе потпише во режим на кариера.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вики на Вилијам Салиба:

За да добиете брзо резиме на неговото Био, useубезно користете ја табелата подолу.

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Вилијам Ален Андре Габриел Салиба
Име на прекар:Новата Лилијан Турам
Датум на раѓање:24th март 2001
Место на раѓање:Бонди, Франција
Месечна плата: 40,000 XNUMX фунти (неделно)
Пазарната вредност:24.5 милиони €
Хороскопски:Овен
Националност:Франција
Брачна состојба:Сингл (заклучно со 2020 година)
Висина:1.92м - во метар
6 ′ 4 ″ - во стапала
ПРОЧИТАЈ
Цеск Фабрегас детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Заклучок:

Честопати, нашите длабоки желби и аспирации од детството може да завршат да станат градежни блокови на успешните биографии. Скоро секој има сон од детството; сепак, само неколку луѓе сакаат да ја исполнат својата амбиција. Ги заслужуваме родителите на Вилијам Салиба и таткото на Килијан Мбапе за нивните улоги во неговиот живот.

ПРОЧИТАЈ
Пјер-Емерк Абамејанг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Конечно, ние во Lifebogger ве цениме за времето поминато во читање на Био на Вилијам Салиба. Kубезно кажете ни го вашето мислење за францускиот бранител.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари