Весли Фофана Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Весли Фофана Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Весли Фофана ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, тука имаме комплетна презентација на неговата животна приказна. Започнуваме од неговите рани денови до кога тој се прослави. За да ви го отворам апетитот, еве едно сликовно резиме на неговото био на Весли Фофана.

Да, секој знае за неговото интуитивно читање на играта и способноста да ги предвиди возењата на спротивставени напаѓачи. Сепак, само неколку луѓе ја прочитале приказната за неговите почетоци. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Cengiz под детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Весли Фофана Детска приказна: 

За почетници со биографија, тој го носи прекарот 'Каменот.„Весли Фофана е роден на 17-ти декември 2000 година во градот Марсеј, југоисточна Франција.

Францускиот фудбалер дојде на светот како 4-то дете од 6 деца, родено од заедницата меѓу неговите родители.

ПРОЧИТАЈ
Хари Маџер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Години на растење на Весли Фофана:

Дали знаевте дека нашето момче порасна во неговиот роден град како навивач на Марсеј? Во јужниот пристанишен град се наоѓа Стад Велодром и децата кои растат таму има само еден удар да станат enthusубители на фудбалот.

Потекло на семејството Весли Фофана:

Сега, поради извесно предупредување за спојлер, приказната за детството на дефанзивецот и неговото издигнување е ослободена од приказни за богатство. Оттука, семејството на Весли Фофана беше во најлош случај - граѓани од средна класа. Од самиот почеток, Фофана секогаш се занимаваше со фудбал поради чиста страст, а не за финансиски придобивки.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Каспер Шмајхел плус Недолгарни факти за биографија

Потекло на семејството Весли Фофана:

„Карпата“ е француски државјанин, без спор за тоа. Сепак, избраното население во Западна Африка, особено оние што живеат на Брегот на Слоновата Коска, се загреваат со фактот дека тој е еден од нивните.

Да, добро прочитавте, едниот или двајцата родители на Весли Фофана имаат корени од семејството Брегот на Слоновата Коска. Затоа, тој е жител на Марсеј со африкански корени.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Брендан Роџерс Плус Недолгарни факти за биографија

Исто така, да забележам дека некои членови на неговото семејство го имаат малиското наследство Страници што водат до страницата неодамна е потврдена.

Како започна кариерата во фудбалот за Весли Фофана:

Зборувајте за тоа како Французинот го започна своето патување во фудбалот, тој имаше само 6 години кога започна да игра натпреварувачки фудбал со пониски лиги.

ПРОЧИТАЈ
Бен Чилвел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тие вклучуваат Repos Vitrolles, Bassin Minier, Pennes Mirabeau и Bel Air (по тој редослед). Еве ретка фотографија од детството на дефанзивецот за време на неговите рани денови во натпреварувачки фудбал.

Весли Фофана рани години во фудбалски кариери: 

Интересно е да се напомене дека фудбалскиот генијалец роден во Марсеј го негува своето време во Бел Ер пред сите други клубови со кои ја имаше својата рана кариера. Според него:

„Мојата почетна играчка позиција во Бел Ер беше напредна улога. Додека бев на тоа, тие ме споредуваа со Дидие Дрогба заради позицијата, потеклото на моето семејство од Брегот на Слоновата Коска и долгата коса.

Клубот е многу популарен кај младите. Ова ми ги донесе најдобрите спомени од моите рани години во фудбалот “.

Биографија на Весли Фофана - Приказна за патот до славата:

Кога младиот бранител стана дел од младинскиот систем на Сент Етјен во 2015 година, тој се надеваше дека клубот ќе му помогне да стане stвезда.

ПРОЧИТАЈ
Џејмс Меддисон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Покрај тоа, тој имаше ментори во клубот како Пјер-Емерик Аубамејанг кој го инспирираше. Така, зголемувањето на Фофана низ редовите беше беспрекорно, а кулминираше со неговото професионално деби за клубот во мај 2019 година. Погледнете кој се искачи во редовите на Зелените без проблеми.

ПРОЧИТАЈ
Фаик Болкија Приказна за детството Плус нераскажани факти за биографија

Во април 2020 година, 19-годишниот играч со задоволство потпиша продолжување на договорот со клубот што ќе го види да остане со нив во 2024 година.

Семејството на Весли го прослави овој потег. Сепак, настаните од следните месеци го натераа да се сомнева дали ќе остане во клубот Лига еден до 2024 година. Според неговите зборови;

„Навивачите навредуваа, нарекувајќи ме многу имиња без печатење, вклучувајќи„ предавник “и„ платеник “, поради извештаите што ме поврзуваа со трансфер во Лестер Сити.

Дури беше одвратно што тие врнеа и навреди кон татко ми, мајка ми и сестра ми “, изјави тој за новинарите.

Биографија на Весли Фофана - Успешна приказна:

Негодувањето на домашниот Марсеј со зелените го натера да прифати преселба на стадионот Кинг Пауер каде очекуваше да ја засили одбраната на Лестер Сити, која стана слаба по излегувањето на Хари Магуир.

Еве како започна и како напредува
Еве како започна и како напредува.

На „спасител на вода“, разбираме дека славата на Фофана во Премиер лигата е одличен чекор во вистинската насока. Тој е млад амбициозен и има што да докаже.

ПРОЧИТАЈ
Џејми Варди за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Додека ние му посакуваме добро во неговите потфати. Повторно, нам ни останува да ги позајмиме зборовите на Крис Морган во Redemption на Shawshank дека:

„Не може да се стават птици во кафези. Нивните перја се само премногу светли. И кога ќе одлетаат, се радува делот од вас кој знае дека е грев да ги заклучите “.

Покажување на Вест Хем што им недостасува на неговото прикажување против Арсенал во октомври 2020 година, на Фофана му треба сето време за игра. Така, Брендан Роџерс треба да ги растера сите размислувања за правење млади момчиња топли клупи затоа што тоа нема да биде во најдобар интерес на Лисиците.

ПРОЧИТАЈ
Хари Маџер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Која е девојка на Весли Фофана?

Премиер лигата ги сака француските таленти, не се сомневам во тоа. На ист начин, следбениците на лигата направија кариера откривајќи ја девојката или партали на фудбалери кои вршат трговија со англиски фудбал.

ПРОЧИТАЈ
Вилфред Ндиди за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Со кого излегува?
Со кого излегува?

Според тоа, не е изненадувачки што започна „ловот на партали“ за откривање на девојката на Весли Фофана.

На 19-годишна возраст, Фофана нема девојка како неговиот поранешен соиграч од Сент Етјен Вилијам Салиба. Тој е прилично заинтересиран да си обезбеди место за себе во Лестер, бидејќи една деценија фудбалски насмевки му се насмевнуваат.

ПРОЧИТАЈ
Бен Чилвел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Семеен живот на Весли Фофана:

Секој фудбалски генијалец има посебен сет на луѓе кои ги изигруваат, исфрлаат, бубачки, излегуваат, скокаат, топкаат и покажуваат.

Ова доаѓа без оглед на разликите помеѓу нив, подеми или падови, правилно или погрешно. Тие се семејство! Еве, ви донесуваме факти за родителот и браќата и сестрите Весли Фофана. Исто така, ќе претставиме факти за неговите браќа и сестри и роднини.

ПРОЧИТАЈ
Џејмс Меддисон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За родителите на Весли Фофана:

Дефанзивецот допрва треба целосно да ги разоткрие својата мајка и тато. Сепак, тој добро се спушти да ни даде увид во поддршката што ја добива од нив откривајќи дека се задоволни со одлуките што ги носи за напредување во кариерата и менталното здравје.

ПРОЧИТАЈ
Ријад Mahrez приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти

Чувајте ги прстите прекрстени додека се приближуваме кон откривање на родителите на Весли Фофана со секое измино интервју што тој ќе го додели.

За браќата и сестрите Весли Фофана:

Како што претходно споменавме, Фофана е 4-то од 6 деца родени од неговата мајка и татко. Сè уште нема номинални спомнувања за тоа кои се браќата и сестрите.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Каспер Шмајхел плус Недолгарни факти за биографија

Слично на тоа, записите за неговото потекло не постојат на сајбер-просторот. Особено оние на неговите баби и дедовци од мајка и татко. Ниту, пак, откри кои се неговите чичковци, тетки, внуки и внуци.

Весли Фофана ја потпиша оваа фотографија - браќа
Весли Фофана ја наслови оваа фотографија - „Браќа“.

Личен живот на Весли Фофана: 

Има повеќе од „Рок“ отколку фрустрирачки напаѓачи и доминантни во воздушните дуели. Надвор од спортот, тој ги напаѓа луѓето како весел среќен среќа со совршена насмевка за секоја пригода.

ПРОЧИТАЈ
Фаик Болкија Приказна за детството Плус нераскажани факти за биографија

Неговиот живот не е лишен од забава што ја користат фудбалските везди за време на одморите. Покрај тоа, loveубовта на Фофана за фотографирање близу базени.

Тоа сугерира дека тој има нешто за забави во базенот. Конечно, тој сака да игра видео игри кога е во затворен простор, меѓу другите активности што го сочинуваат неговиот интерес и хоби.

ПРОЧИТАЈ
Cengiz под детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Тој мора да биде многу добар во играње видео игри.
Тој мора да биде многу добар во играње видео игри.

Весли Фофана Начин на живот:

Преминувајќи на фактичката дискусија за тоа како „карпата“ ги прави и ги троши своите пари, Французинот несомнено плива во богатство.

Иако нето-вредноста на Фофана се разгледува за време на пишувањето на ова био - веројатно околу милион фунти.

ПРОЧИТАЈ
Џејми Варди за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Ние разбираме дека неговата годишна плата на Сент Етјен, заедно со одобрувања и спонзорства, може да го натера да живее луксузен начин на живот.

Со неговиот неодамнешен преселба во Премиер лигата, навивачите можат само да замислат колку пати се зголеми неговата заработка. Дали е двојно, тројно зголемено или четирикратно? Дали Фофана сепак крстареше во фенси автомобилот со кој вози во Франција?

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Брендан Роџерс Плус Недолгарни факти за биографија

Исто така, колку е скапа куќата / станот во кој сега живее во Англија во споредба со претходната? Времето ќе покаже. Едно е сигурно, Дефендер сигурно знае како да се облекува добро плус да има најдобар избор на автомобили.

Тоа е скапо возење ако не прашате нас.
Тоа е скапо возење ако не прашате нас.

Факти за Весли Фофана:

За да го заокружите овој информативен натпис за детската приказна и биографијата на бранителот, еве нераскажани вистини за него.

ПРОЧИТАЈ
Хари Маџер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 1 - Слаба плата во Сент Етјен и заработка во секунда:

Во времето кога се приклучи на клубот во 2015 година, Фофана заработуваше само 870 фунти неделно. Во Лестер, тој треба да заработи околу 50,000 фунти или повеќе.

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗАРАБОТУВАЕ ВО ЕВРА (€)
Годишно€ 1,041,600
Месечно€ 86.800
Неделно€ 20,000
Дневно€ 2,857
На час€ 119
На минута€ 1.98
Во секунда€ 0.03
ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Брендан Роџерс Плус Недолгарни факти за биографија

Иако, SoFifa (за време на пишувањето) ги плаќа своите плати на 20 евра. Со ова, напредувавме да ја пресметаме неговата заработка во секунди (статистика за октомври 2020 година).

Бидејќи започнавте да го гледате Весли ФофанаБио, ова е она што го заработи

€ 0

Факт # 2 - Религија на Весли Фофана:

Можеме самоуверено да известиме дека Весли Фофана верува во постоење на врвно суштество.

ПРОЧИТАЈ
Џејмс Меддисон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Допаѓа Амад Диало (колега брат и фудбалер од Брегот на Слоновата Коска), тој практикува ислам. Фофана еднаш се искачи на својата рачка на Инстаграм за да им посака на Муслиманските браќа „ЕИД Мубарак“.

Можете ли да го забележите меѓу неговите браќа муслимани
Можете ли да го забележите меѓу неговите браќа муслимани?

Факт # 3 - Оценка на ФИФА 2020:

Има неколку работи со кои Фофана не е горд во фудбалот. Една од нив е неговиот сегашен рејтинг на ФИФА. Неговата карта има вкупна оценка од 71 поен, два поени подолу Axel Tuanzebe.

Ова многу ги тера да се запрашаат зошто Лестер се бореше силно за да го освои. Слично на Рајан Брустер, се обложуваме дека бранителот ќе се преправа дека не признава постоење на ваков рејтинг се додека не достигне 80 и повеќе.

ПРОЧИТАЈ
Фаик Болкија Приказна за детството Плус нераскажани факти за биографија
Рејтингот е премногу лош, премногу слаб и не инспирира.
Рејтингот е премногу лош, премногу слаб и не инспирира.

Факт # 4 - за неговиот прекар:

Прекарот на Фофана е „карпа“. Тоа беше францускиот медиум Л'Екип кој му го даде прекарот како признание за неговата врвна способност да се спротивстави на притисокот, оставајќи ја опозицијата без никаков пат.

Крајна забелешка:

Ви благодариме што го прочитавте ова привлечно, но фактичко дело за приказната и биографијата за детството на Весли Фофана. Без многу сомневање, Градскиот клуб Лестер потпишувајќи го дефанзивецот Сент Етјен сигурно ќе се исплати.

ПРОЧИТАЈ
Ријад Mahrez приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти

Се надеваме дека ова Био на Весли Фофана ве инспирираше секогаш да се оддалечувате од настани и ситуации способни да влијаат на вашето ментално здравје и среќа. Фофана го наведе тоа со заговор за неговиот потег од Сент Етјен, откако навивачите станаа непочитувани кон него и неговото семејство.

ПРОЧИТАЈ
Cengiz под детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сега мора да ги пофалиме родителите и семејството на Весли Фофана што го охрабруваа да донесе правилни одлуки за нивната колективна благосостојба и среќа.

На спасувачот, ние уживаме и се гордееме што доставуваме детски приказни и биографии факти на фудбалски starsвезди на најинтересен, фер и избалансиран начин.

Дали сте виделе нешто што не изгледа како што треба во овој текст? Ве молиме оставете коментар подолу или контактирајте не. Во спротивно, кажете ни што мислите за фудбалерот во делот за коментари.

ПРОЧИТАЈ
Џејми Варди за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Резиме на биографијата:

Целосно имеВесли Фофана
прекар"Каменот"
Дата на раѓање17-ти декември 2000 година
Место на раѓањеГрадот Марсеј во Франција
Играње позицијаБранител
РодителитеN / A
СестриN / A
девојкаN / A
ДецаN / A
хобијаОдмор, пливање и играње видео игри.
ХороскопскиСтрелец
Нето вредностN / A
Плата£ 45,240
Висина6 стапала, 3 инчи

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари