Приказна за детството на Били Гилмур Плус Недолгарни факти за биографија

0
1096
Приказна за детството на Били Гилмур Плус Недолгарни факти за биографија. Кредит за IG и Twitter
Приказна за детството на Били Гилмур Плус Недолгарни факти за биографија. Кредит за IG и Twitter

ЛБ ја прикажува целосната приказна за фудбалски гениј со прекарот „Нов Модриќ“. Нашата приказна за детството на Били Гилмур плус Унтолд Фактите за биографија ви донесува целосен извештај за значајни настани од неговото детство до денес.

Ивотот и подемот на Били Гилмур
Lifeивотот и подемот на Били Гилмур. Кредити за слика: Инстаграм и Твитер.

Во анализата се вклучени неговите рани животни, семејна основа, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, секој знае за способноста на Гилмур да направи клучни додавања, како и за неговото внимание за голови. Сепак, само малкумина ја сметаат Биографијата на Били Гилмур која е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Били Гилмур Плус Untold Биографија - Почетокот на животот и семејството

Играч од средниот ред Били Клифорд Гилмур е роден на 11th ден на јуни 2001 во Глазгов во Шкотска. Тој беше првото од двете деца родени на неговата мајка, Кери Гилмур и на неговиот татко, Били Гилмур Пат.

Родителите на Били Гилмур Кери и Били Гилмур Ср.
Родителите на Били Гилмур, Кери Гилмур и Били Гилмур, сестрин на слика: Твитер.

Шкотскиот државјанин на бела етничка припадност со малку познати корени се одгледувал во градот Ардосасан во Северен Ершир, Шкотска каде пораснал заедно со неговиот помлад брат Харви Гилмур.

Ретка фотографија на која расте Били Гилмур во Ардосан во Северен Ершир, Шкотска.
Ретка фотографија на која расте Били Гилмур во Ардосан во Северен Ершир, Шкотска. Кредит на слика: Твитер.

Растејќи во Ардосан, фудбалот беше активност што ги донесе најдобрите возбудувања кај младиот Гилмур како дете. Честопати се шегуваше со својата мајка во дворот на семејството додека неговата дедо беше религиозна со тоа што секој викенд го одведуваше на игралишта во парк.

Приказна за детството на Били Гилмур Плус Untold Биографија - Образование и градење кариера

Бидејќи Гилмур ја ангажирал својата страст кон фудбалот, основното образование го имал во основното училиште Стенли во Ардосан и потоа продолжил на академијата Гранџ во Килмарнок за средно образование.

Младиот Били Гилмур и пријателите за време на неговите денови во основното училиште.
Младиот Били Гилмур (2nd од лево) со пријателите за време на неговите основни училишни денови. Кредит на слика: Инстаграм.

Втората академска институција, всушност, беше школата за перформанси на Шкотската фудбалска асоцијација (SFA) со цел да се осигури дека развојот на фудбалски суштества оди заедно со академиците и подобрувањето на социјалните вештини.

Приказна за детството на Били Гилмур Плус Untold Биографија - Рано кариерен живот

Пред ангажманите на Гилмур со школата за перформанси на Шкотската фудбалска асоцијација (СФА), тој имал богата историја на играње развој на фудбал во голем број центри за обука, вклучувајќи мини Кикерс и Тас Тистл.

Дури кога Гилмур го набудуваше 10 години, тој се појави на радарот на SFA, кој подоцна го донесе во академијата Гранж во Килмарнок, како и го набудуваше во фудбалскиот клуб Ренџерс, каде го помина најголемиот дел од својата младинска кариера.

Били Гилмур го помина подобриот дел од својот младински развој во Ренџерс
Били Гилмур го помина подобриот дел од својот развој на младите во Ренџерс ФК. Кредит на слика: Ренџерс
Приказна за детството на Били Гилмур Плус Untold Биографија - Патот до слава приказна

Додека беше во академијата на Ренџерс, подемот на Гилмур низ редовите беше поттикнат од неговата желба да стане најдобар во тимот и клубот. Иако тогашниот 15-16-годишник се натпреваруваше со мажи кои беа 5 години постари, па дури и тренираше со првиот тим на Ренџерс, тој сепак не беше пријатно во клубот.

Екстремно баран Гилмур, наместо да бара повисока цел, сонувајќи да стане најдобар во светот, и таму дојде Челси наводно извикувајќи: „ние го имаме најдоброто момче за животна средина, ајде и искусиме пресврт кон славата“.

Сонувајќи големи во ФК Ренџерс: Соништата на Били Гилмур беа преголеми за Ренџерс ФК да се смести.
Сонувајќи големи во ФК Ренџерс: Соништата на Били Гилмур беа преголеми за Ренџерс ФК да се смести. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на Били Гилмур Плус Untold Биографија - Стани за слава приказна

Челзи ги обезбеди услугите на Гилмур во јули 2017 за разумна сума и продолжи да ги тестира своите чудесната техничка способност со тимот на премиерлигашот U-18 пред да му го понуди првиот професионален договор во јули 2018.

Били Гилмур го потпиша својот прв професионален договор со Челси во јули 2018
Били Гилмур го потпиша својот прв професионален договор со Челзи во јули 2018.

Оттогаш, навивачите религиозно го следеа Гилмур за да видат дали чудо-дете или ќе стане чудо или неговата кариера ќе биде погребана со серија заеми пред тој на крајот да се распродаде. Сепак, Гилмур има елементи на среќа со него, особено во моментот кој менаџер Френк Лампард е склона да ги користи талентите на академијата во Блуз.

Уште откако Френк Лампард стана менаџер на Челси, клубот добро користеше таленти на академијата како Били Гилмур и Теми Абрахам.
Уште од кога Френк Лампард стана менаџер на Челзи, клубот добро користеше таленти на академијата како Били Гилмур и Тами Абрахам. Кредит на слика: SkySports.

Решавањето на Лампард досега го виде Гилмур вклучен во претсезонскиот натпревар на Челзи против Даблин во јули 2019, како и да биде наведен како неискористена замена за време на финалето на Супер купот 2019 УЕФА против Ливерпул. По дебито во Премиер Лигата на Гилмур против Шефилд во август 2019, доволно е да се напомене дека тој навистина е во метеорски пораст и не престануваше на ништо за да стане најдобриот. Останатото, како што велат, е историја.

Приказна за детството на Били Гилмур Плус Untold Биографија - Факти за живот на врска

Секој плејмејкер што има добар изглед како Гилмур би можел во најдобар случај - оженет или полошо, сингл. Без оглед и да е насочена во насока на loveубовниот живот стрелката на статусот на врската на Гилмурс, тој се смета за сингл за време на пишувањето и нема синови или ќерки надвор од брак.

Играчот од средниот ред разбира дека да се биде привлечен, оди подалеку од тоа да изгледа добро, но да игра добро. Така, тој е силно инвестиран во усовршување на својата уметност до ден, кога датира нов свет на можности во фудбалот со врвни летови.

Били Гилмур е веројатно без девојка за време на пишувањето.
Били Гилмур е веројатно без девојка за време на пишувањето. Кредит на слика: LB и Instagram.
Приказна за детството на Били Гилмур Плус Untold Биографија - Факти за семејниот живот

Надвор од сценографијата на елегантните претстави на Гилмур е охрабрувачко семејство. Ние ви донесуваме детали за неговиот семеен живот.

За мајката на Били Гилмур: Кери Гилмур не е само мајка на Гилмур туку и негова придружничка. Таа се впушти во раната страст на Гилмур кон фудбалот со тоа што го нанесе неговото барање да шутира топки со него дома. Брзо напред до денес, Кери е многу горд на достигнувањата на Гилмур и е активно вклучен во работи поврзани со иднината на играчот од средниот ред во спортот.

Били Гилмур со неговата мајка.
Били Гилмур со неговата мајка Кери. Кредит на слика: Твитер.

За таткото на Били Гилмур: Били Гилмор потекнува од таткото на Гилмур. Тој служеше во Кралската морнарица за време на раниот живот на играчот од средниот ред и има историја со играње фудбал за Ардосан Винтон Роверс. Благодарение на поддржувачкиот татко, Гилмур честопати беше посетител на соблекувалната на локалниот тим, развој што се подобри во неговата способност да се меша и да се дружи со постарите возрасни групи како дете.

За сестрите на Били Гилмур: Гилмур има само мал фудбалски littleубител на брат, идентификуван како Харви. Помладата браќа и сестри кои се стремат да бидат фудбалско чудо-дете како Гилмур, немаше помалку од 2 години во кариерата во Килмарнок ФК и студира на Факултетот за перформанси во SFA во Гранџ академија во моментот на пишување.

Били Гилмур со неговиот брат Харви
Били Гилмур со неговиот брат Харви. Кредит на слика: Твитер.

За роднините на Били Гилмур: Најголемиот дел од поширокото семејство на Гилмур, во кое спаѓаат неговите мајки и баба и дедо, како и неговите тетки, чичковци, внуки и братучеди допрва треба да се идентификуваат за време на пишувањето.

Приказна за детството на Били Гилмур Плус Untold Биографија - Факти за личен живот

Дали знаете дека Гилмур отелотворува одлични црти на личност кои вклучуваат понизност, фокус и емоционална интелигенција. На персоналот на Гилмур е додаден и неговиот подарок за изразување и способност да се поврзе со другите.

Ветувачкото момче кое е водено од хороскопскиот знак Близнаци умерено открива детали за неговиот личен и живот додека неговите интереси и хоби се фотографија, играње видео игри, слушање музика, гледање филмови и трошење квалитетно време со пријателите и семејството.

Били Гилмур добро се забавува со видео игри.
Били Гилмур добро се забавува со видео игри. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на Били Гилмур Плус Untold Биографија - Факти за животен стил

Продолжувајќи кон начинот на живот на Гилмур, тој има малку позната зголемена пазарна вредност, додека неговата нето вредност е сè уште под преглед за време на пишувањето на ова био, не благодарение на тоа што е управител со ниска плата.

Како резултат на тоа, фудбалскиот генијалец кој го прослави својот роденден 18th година во јуни 2019 сè уште не може да го живее луксузниот животен стил на големите потрошувачи со автомобили и куќи. И покрај тоа, тој знае како да го флексира Гучи носи меѓу другите марки облека што му одговара на неговиот стил.

Били Гилмур ја флекли облеката во Гучи за време на неговата прослава за роденден 18th година.
Били Гилмур ја флекли облеката во Гучи за време на неговата прослава за роденден на 18-та година. Кредит на слика: Инстаграм.
Приказна за детството на Били Гилмур Плус Untold Биографија - Неостварени факти

Завршувајќи ја нашата детска приказна за Били Гилмур и биографијата, тука се нераскажани или помалку познати факти за него.

Пушење и пиење: Гилмур е застапник за фитнес и добро здравје. Така, тој е намуртен од она што го спречува здравјето, особено пушењето и необичната навика за прекумерно пиење.

Религија: Зголемената risingвезда не излегува како религиозна кога дава интервјуа, ниту е видено како носи приврзоци кои ја комуницираат неговата верска припадност. Така, не може целосно да се утврди дали е верник или не.

Добро стариот Френк Лампард: Дали знаете дека Гилмур е роден три дена пред Френк Лампард да потпише за Челзи во 2001? Покрај тоа, Гилмур порасна идолизирајќи го Лампард и се надева дека повторно ќе го донесе својот успех во Челси.

Френк Лампард е идентификуван во значајни настани од раниот живот на Били Гилмур до денес.
Френк Лампард е идентификуван во значајни настани од раниот живот на Били Гилмур до денес. Кредит на слика: Твитер.

Тетоважи: Гилмур е без тетоважи за време на пишувањето. Шансите се во прилог на него да не добие никакви уметности на телото, затоа што добар број на играчи од средниот ред за кои тој моментно размислува нема тетоважи.

Причина зад прекар: Гилмур од печатот го добил прекарот „Нов Модриќ“ поради неговата техничка способност да направи клучни додавања дури и кога е под притисок како неговиот хрватски колега.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Били Гилмур, плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде