Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

0
5732
Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат по прекарот;"Мал Меси". Нашата приказна за детството Бернардо Силва плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, сите знаат за напредните способности за играње на Бернардо Силва, но малкумина го сметаат неговиот живот надвор од теренот, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, да почнеме.

Бернардо Силва Детството Приказна Плус Нереализирани Биографија факти -Раниот живот

Бернардо Мота Веига де Карваљо е Силва е роден на 10th од август, 1994 во Лисабон, Португалија на Мота Веига Силва (татко) и Марија Жоао Силва (мајка).

Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијатаКако младо момче, тој израснал во поддршката на Бенфика. Тој беше светла млада работа со висок IQ. Неговиот став и напорна работа беше критериум за тоа каде е денес во фудбалскиот свет.

Тој ја започна својата фудбалска кариера како осум години и на крајот напредуваше низ младинскиот систем пред да го дебитира за Бенфика Б во второто ниво на португалскиот фудбал во 2013. Бернардо беше наречен "Месиџињо " и "Мал Меси" поради неговиот огромен талент.

Бернардо Силва Детството Приказна Плус Нереализирани Биографија факти -Хорхе Мендес е негов агент

Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијатаБернардо е клиент на глобално реномираната Хорхе Паоло Агостињо Мендес. Мендес е меѓу највлијателните фудбалски агенти во светот, со клиенти вклучувајќи Кристијано Роналдо, Дејвид де Геа, Диего Коста, Џејмс Родригез, Маркос Рохо и Жозе Мурињо. Тој често се нарекува како "Супер-агент".

Тој е именуван Најдобар агент на годината на Светски фудбалски награди шест последователни пати, од 2010 до 2015. Мендес започнал како фудбалер, но бил принуден да се откаже од своите надежи за професионална кариера, откако бил отфрлен од голем број португалски клубови кога бил во неговите рани 20s. Наместо тоа, тој водеше продавница за изнајмување на видео, работел како DJ и отворил бар и ноќен клуб во Caminha, општина во северозападниот дел на Португалија.

Многумина веруваа дека плејмејкерот ќе му се придружи на Манчестер Јунајтед кога ќе го напушти Монако, поради врските со "супер-агент", Хорхе Мендес, кој има менаџер Жозе Мурињо како еден од неговите клиенти. Гвардиола ја освои битката за некој што го импресионирал за време на загубата на 5-3 во Монако во првиот натпревар од четвртфиналето на Лигата на шампионите.

Бернардо Силва Детството Приказна Плус Нереализирани Биографија факти -Еднаш лево над

Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијатаХорхе Иисус од Бенфика постигна одлични работи во неговиот клуб. Но, до денес, навивачите на клубот остануваат критични во врска со неговото недоверба во таленти, а Бернардо Силва неизбежно се посочува како најдобар пример.

Тој никогаш не верувал во младиот пејач. За една сезона, Хорхе Исус му дозволи на Бернардо да игра само на 31 минути на три натпревари за првиот тим на Бенфика. Самиот Бернардо Силва неодамна призна дека под Исус имал "Не постои надеж дека ќе се бори против високата страна на Бенфика", велејќи: "Кога Хорхе ме обучи на лев бек во Бенфика, сфатив дека немам иднина во клубот".

Бенфика беше клуб Бернардо се одржа драг на неговото срце. Значи драги на неговото срце дека има свое мото 'E Pluribus Unum' тетовиран на левата рака. Неговите соништа со нив беше разнишан од Хорхе Хесус.

Бернардо Силва Детството Приказна Плус Нереализирани Биографија факти -Слични имиња, Сличен тип на играч, добри пријатели

Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијатаПлејмејкер го набљудувал неговото доаѓање во Сити дека нема да биде единствената Силва на тимовите. И двајцата станаа најдобри пријатели откако забележаа дека имаат слични имиња и личности и особини на теренот. И двајцата имаат култивирана лева нога, око за поминување, низок центар на гравитација и способност за дриблање што ја прогонуваше опозицијата.

Бернардо Силва Детството Приказна Плус Нереализирани Биографија факти -Сонлива и разузнавачка особина

Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијатаБернардо Силва поминува време лежејќи на подот со затворени очи околу еден час по секоја вежба. Подобрување на вашите размислување способности и е одговорен за неговата интелигенција на теренот. Ова го прави еден од најинтелигентните фудбалери во светот. Неговата интелигенција, исто така, се гледа во неговите внимателно и добро формулирани одговори на новинарите.

Бернардо Силва му покажа на својот колега градски тим да ја приспособи својата способност да се адаптира на нова земја, нов јазик и нова култура. Тој се користи за фудбалска миграција. Постигнувањето брз во Франција во рана возраст само му помогна да се развие како личност.

За среќа, тој го научи англискиот јазик пред да сонува да дојде во Англија. Бернардо е интелигентен и неговата поспаност по обуката му дава способност да размислува за неговите потреби и на тој начин "Направи сено додека сонцето сјае".

Бернардо Силва Детството Приказна Плус Нереализирани Биографија факти -Лига 1 играч на годината 2016-2017 сезона

Требаше да биде Силва, наспроти Единсон Кавани, кој ја освои титулата Лига 1 Player на годината, но со оглед на тоа што Монако имаше толку многу ѕвезди, нивниот глас беше веројатно поделен. Ова е увид од Цел.

Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијатаОд сите блескави изведувачи на јужниот брег на Франција оваа сезона, сепак, тоа беше португалски кој беше најконзистентен за времетраењето на кампањата.

Неговиот поранешен соиграч Фабињо признал во февруари, 2017: "Тој е можеби најважниот член на тимот. Во споредба со предатори како Радамел Фалкао и Килијан Мбапе, неговиот придонес може лесно да се превиди. Впрочем, тој не е играч со неверојатни броеви. Подеднакво, тој не обезбедува наситен, експлозивност или моќ на Бенџамин Менди или Тимуу Бакајоко. Кога пристигнав во Монако во 2014, не знаев дека ќе оди вака. Навистина, пристигнал како непознат во Франција. Бев изненаден што го потпишаа по само еден натпревар со високиот состав на Бенфика. Денес, тој стана нешто друго.

Бернардо Силва Детството Приказна Плус Нереализирани Биографија факти -Тој е засекогаш прекрасен на Jardim

Бернардо Силва призна дека му должи многу Леонардо Жардим кој е повеќе како татко на него отколку поранешен тренер.

Бернардо Силва детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според неговите зборови... "Лично, Jardim ми даде многу", Бернардо Силва потврдува. "Тој работи добро со млади играчи. Видел дека сум млад и ми даде можност. Во мојата глава, се чувствував поинаку. Јас сум подобрен во само 3 месеци за пристапување во францускиот клуб. "

Јадим го засакал толку многу што го направил традиционален број 10 во клубот откако му го понудил бројот 15. Причината е поради тоа што му се восхитуваше на неговата слатка лева нога, неговото движење и вештините на дриблање. Бернардо направи 132 настапи за Монако, помагајќи му на клубот на титулата Лига 1 во 2016 / 17.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде