Бенџамин Павард за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалскиот гениј кој е најдобро познат по име; "Новиот Турам. Нашата приказна за детството Бенџамин Павард плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врска, и многу други факти (малку познати) за него.

Да, секој знае за својот 2018 Светско првенство слава и флексибилност во сите дефанзивни позиции. Сепак, само неколкумина го сметаат Био Бинјамин Павард, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Бенџамин Павард за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

Францускиот полн херој, Бенџамин Павард, е роден на 28 март 1996 во Maubeuge, Норд, Франција. Тој беше подигнат од скромни почетоци од неговите прекрасни родители прикажани подолу.

Освен скромни почетоци, таткото на Павард ги постави темелите за кариерата на својот сакан син порано. Како што вели Бенџамин Павард;

"Мојот најдобар пријател ме раскажуваше секој ден и затоа го ставам на моето тело. Немаше играчки или игри кога бев помлад, само фудбал. Јас сум целосно благодарна за сè што направи. Татко ми секогаш ме турна. Без него, јас не би го имал ова неверојатно патување што до сега. "

Бенџамин Павард за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Животен однос

Без сомнение, тој е ѕвезда на 2018 ФИФА Светското првенство. Играњето на способноста и потенцијалот на Павард, како и неговиот животен стил надвор од теренот, создаваат комплетна слика за него.

Како во времето на пишување, Рејчел Легран-Трапани на сликата подолу е девојка на Бенџамин Павард.

Откако првично ги задржаа своите односи под обвивка, Лереин-Трапани и Павард ја објавија својата романса во мај 2018. Легран - Трапани е поранешен носител на титули за убавина (Мис Франција, 2007).

Со оглед на тоа што јавноста ја разгледуваше нивната врска пред Светското првенство 2018, Рејчел Легран-Трапани ги фати очите на светот кој се запознал дека е девојка на Павард за време на француската победа 4-3 над Аргентина во последниот 16 на Русија 2018. Таа изгледаше без напор додека ја поздравуваше нејзината убавина од штандовите.

Двајца љубовници уживајте во цврстиот однос кој е изграден на пријателство. Рејчел е седум години постара од нејзиниот маж како што е забележлива од неа без изглед на шминка.

Сепак, изгледа природно убава, како што е прикажано на сликата подолу. Природната убавина на Трапани може да биде причина за нејзината победа на Мис Франција 2007 и зошто Бенџамин Павард се вљубил во неа.

Бенџамин Павард за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Повеќе за неговата девојка, Легран-Трапани

Се чини дека бринета убавината, силна спортистка, е во некои врвни врски, имајќи нешто за спортските ѕвезди. Од 2007-2009, Legrain-Trapani датира од високо емотивниот Ladji Doucouré, атлетски светски шампион.

Во 2013 се омажи за поранешниот играч на Нант, Ауелиен Капу, на свадбата во шоубизмот во Опатија на Сен Флорен-ле-Вијел.

Во 2016, парката наречена време на нивниот брак и убавината на француската убавина 2007 повторно се вратија на пазарот. Откако првично го задржаа својот однос под обвивка, Легран-Трапани и Павард отиде во јавноста со нивната романса мај 2018.

За нејзините корени: Рејчел Легран-Трапани е ќерка на италијански имигранти, родена во Сент Саулв во август 31, 1988. Родителите на Рејчел се развеле кога била уште мало девојче. Нејзината мајка, Силвана, која е секретарка, ја подигнала Рејчел само од себе. Има двајца полубраќа, имено Рубен и Мелвин. Гледајќи ја сликата подолу, тешко може да се погоди кој е мајка и ќерка.

Бенџамин Павард за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Кариера Buildup

Во годината 2002, кога Павард бил на возраст 6, неговата страст за фудбал го видел како се запишува на списокот на локален младински тим, САД Џемонт, кој му дал на сцената да ги покаже своите таленти.

На возраст од 10, неговите родители сметале дека нивниот син го преместува во многу поголема фудбалска академија. Бидејќи тие се 'уште сакаа нивниот син да присуствува на интернат во таа возраст, и двајцата родители почнаа да бараат училиште кое ќе му овозможи на Павард да одигра натпреварувачки фудбал. Интернатско училиште во близината на Лилската фудбалска академија беше изборот на неговите родители. Павард мораше да присуствува на судски процеси од Академијата на Лил кои ги помина. Како што вели Бенјамин;

Многу рано си заминав од дома. Моите родители патуваа неколку километри напред и назад за да ме видат. Никогаш нема да можам да им се заблагодарам доволно за она што го направија за мене.

Додека во Лил, амбициите на Бенџамин Павард да одат про не беше само доминантна фантазија. Тогаш, тој поседувал цврсто решителност што ги исполни своите соништа во кариерата се оствари по трошење неверојатни 10 години на академијата.

Бенџамин Павард за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Краток преглед на кариера

По појавувањето на 25 пати за Лил во текот на две сезони, Павард почна да чувствува недостаток на доверба за клубот поради недостаток на првиот тимски фудбал. Павард го напуштил клубот за да се приклучи на Штутгарт во 2016. Во Германија, Павард се чувствуваше повеќе дома. Тој донел толку многу среќа на неговата мајка и татко (на сликата подолу), кога го предводеше тимот на Штутгарт да ја промовира Бундеслигата во сезоната 2016 / 17.

Францускиот човек уживаше во животот во Германија, каде што ја откри довербата што ја немаше во Лил. Според неговите зборови;

"Се вклопува. Градот нуди многу, стадионот е секогаш полн, и можам да ја почувствувам довербата на тренерот, моите соиграчи и одборот "

Бенџамин Павард за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Рајзинг кон славните

Пред Светскиот куп во 2018 ФИФА во Русија, способноста на Павард да се справи со славата за својот клуб VfB Stuttgart беше директно пропорционална со неговата способност да се справи со топката. Кога Павард беше повикан на францускиот сениорски тим за прв пат во 2017, тој имаше пауза за ручек по клас на германски јазик и не забележа дека пропушти неколку повици од неговите родители.

Францускиот бранител ги повика своите родители и плачеше солзи од радост кога му ја пренесоа среќната порака. Тоа не траеше долго пред да отиде дома за да ја сподели среќата со мајка му и тато.

Сите жртви што тој ги направил од момчето конечно се исплатеше во Русија 2018 ФИФА Светско Првенство. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Бенџамин Павард за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Лични факти

  • Бенџамин Павард е единственото дете на неговите родители. Тој нема брат или сестра. Поблизок поглед на неговото семејство открива совршена сличност меѓу Павард и неговата мајка.
  • Павард е познат по неговата кадрава коса и антички фудбалски изглед. Тој е наречен "Џеф Туче"Од неговите француски соученици по калуѓеркиот татко во француската комедија филмска серија"Les Tuches".
  • Бенџамин Павард одделно ја замисли својата кариера во калапот на неговиот ментор, поранешен француски интернационалец Лилијан Турам. Бенџамин Павард го поминува поголемиот дел од своето време да учи од својот ментор

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Бенџамин Павард плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде