Арон Мјуј за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Арон Мјуј за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за генијалецот од средниот ред, кој е најпознат под прекарот; „Мазна глава“. Нашата приказна за детството Арон Мјуј плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите лидерски способности на теренот, но малкумина го сметаат Био на нашиот Арон Муј, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Арон Муј Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Арон Френк Мјуј е роден на 15th ден во септември во Сиднеј, Австралија. По раѓањето, тој беше наречен Арон Кулман, а не Арон Мјуј. Неговата холандска мајка го сменила своето презиме кога се разделила од татко ми, кога малку му беше дете. Всушност, Мој само еднаш го видел својот татко - а потоа само накратко кога бил дете.

Срамежливиот, русокосиот дете се вљуби во фудбалот и неговите родители ја негуваат таа страст. Тогаш тој беше зависен од гледањето на австралискиот ноќен фудбал (Премиер Лига) на телевизија и се лути за тоа. Mooy дури и ќе оди на пазарите и ќе ги добие дресовите на Манчестер Јунајтед во Премиер лигата. Дејвид Бекам му беше омилен, кога и да беше на ТВ, Арон ќе мора да гледа. Откако ќе го гледа Бекам, тој ќе ги практикува слободните удари и ќе се преправа дека е тој.

Бидејќи Фудбалот стана голем дел од неговиот детски живот, Арон не можеше да престане да размислува да стане фудбалер. Тој се приклучи на Институтот за спорт на Нов Јужен Велс (НСВИС), лоциран на Олимпискиот парк во Сиднеј, за да ја започне својата младинска кариера.

Mooy го следеше патот за многу фудбалери и го спакува својот живот на млада возраст за да ги следи своите соништа. Тој ја напушти Австралија на возраст од 15 со брави со избледени сонце и желба како што е прикажано подолу.

Тој ја започна својата кариера во Европа како младински научник во Болтон, откако беше забележан од Крис Сали. Арон Мјуј го отфрли продолжувањето на договорот од Болтон во јули 2010, во потрага по повеќе фудбал во првиот тим. Подоцна се придружи Шкотска Премиер Лига клуб St Mirren На 23 октомври 2010 година. Шокантно, Муј подоцна ја замени Англија за Шкотска пред да се врати дома во 2012 година за да им се придружи на Западните Сиднеј во А-лигата.

Во 2016, тој беше пренасочен назад во Англија за да игра за Манчестер Сити. Таму, тој продолжи со заем за постојан потег во Хадерсфилд Таун. Остатокот, како што велат, е сега историја.

Арон Муј Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Арон Муј ја запозна theубовта на неговиот живот, Никола во 2011 година за време на неговото време со шкотскиот тим Сент Мирен ФК Арон и Никола зголеми заедно во љубов и хармонија. Тие го сметаат нивниот однос како вечна авантура.

Како и секој нов родител, животот на Арон Муј се сврти кога се роди неговото прво дете. Австралиската starвезда имаше повеќе причини од повеќето за моменти на длабоко размислување. Ние ви кажуваме зошто

Според неговите зборови… „Сега, кога добив дете (Скајлар), разбирам колку многу го сакам своето бебе. Веќе е смешно. За него да не сакаат да ме видат, исто како и татко ми. Всушност, не разбирам. Сега сум среќна. Тоа е во минатото, не сакам повеќе да размислувам за тоа. Постојано размислував за фудбалот и ако имав лоша игра, ќе размислувам за тоа со денови. Сега го имам моето бебе и го зема мојот ум од тоа ", Рече Арон Мјуј.

Поранешниот Вестерн Сиднеј Вондерерс и ѕвездата на Мелбурн Сити првпат се сретнаа со Никола во 2011 и беше воодушевена што го врзаа јазолот. „Таа е конечно моја сопруга! Колку неверојатен ден “, тој напиша на Инстаграм.

Арон Муј Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

И покрај неговите превирања во семејството, Муј израснал во householdубезно домаќинство, а неговата храбра мајка обезбеди столб заедно со грижливиот очув, Алан Тод кој Арон многу го сака. Таткото на Арон е роден во Германија. Еднаш, многу одамна, Арон решил да се сретне со неговиот вистински татко кога сакал тој да се потпише на колоната од неговиот допрва добиен холандски пасош.

Како што вели Аарон; "Го сретнав еднаш за да го натерам да потпише формулари за мојот холандски пасош, тоа беше единствениот пат" Муј рече."Тоа беше само пред да отидов во Англија, па можеби бев 14. Беше многу кратко ".

Кога го сретнал својот брат: Откако тој беше во трговски центар со некои западни Сиднеј Wanderers момчиња и ова дете дојде до него и рече: "Здраво, јас сум Кулман, имаме ист татко, а мајка ми има фотографии од тебе како бебе".  Арон Муј рече ..."Бев шокиран, изгубен за зборови, навистина непријатно. Знаев дека тој имал деца, но немав поим колку или години. Јас не мислам дека некогаш ќе разговарам со него. Дури и како дете не сакав да го запознаам, секогаш бев малку разочаран, беше толку долго без него да имам никаков контакт. Всушност, моите први спомени го играат фудбалот за Карлингфорд Редбекс со мојот очув како тренер ".

Арон Муј Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Факти за тетовирање

Арон Мјуј го има следниов атрибут на неговата личност.

Предностите на Арон Муј: Тој е лојален (односи и кариера), аналитички, љубезен, вреден работа многу практичен.

Слабости на Арон Муј: Тој многу се грижи и може да работи цел ден без игра.

Што сака Арон Мјуј: Бришење на влакна, животни, здрава храна, книги, природа и чистота

Што не му се допаѓа Аарон Муј: Несреќа, барајќи помош, земајќи ја централната сцена.

Сумирајќи, Арон е некој кој секогаш би обрнувал внимание на најмалите детали и неговото длабоко чувство за хуманост го прави многу внимателен во животот.

Арон Муј Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Факти за тетовирање

Меј е од холандско наследство, а на неговото лево рамо, ги има зборовите „Левен, Лачен, Лифде“ тетовирани, кои се преведуваат „Liveивеј, Loveубов, смеј се“. Неговата мајка, Сем, ги има истите зборови на нејзиниот зглоб.

Арон Муј Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Отишол во истото средно училиште како Хари Кевел

Westfield Sports High, исто така познат како Фудбал Фабрика Фабрика, има репутација за производство на најталентираните спортски ѕвезди во Австралија. Kewell беше дипломиран во гимназијата и така беше и Mooy.

Арон Муј Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Песна кон неговата чест

Мазната глава на Муј е тема на скандирањата на Хадерсфилд Таун. Испеана во согласност со хитот на Бони М од 1978 година. Оди вака ... ”Ура! Ура! Холи-празник е! “, песната оди, "Арон Мој, Арон Мјуј. Арон, Арон Мјуј. Тој нема коса, но не ни е гајле. Арон, Арон Мој. " 

Арон Муј Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -HЕдвард Хадерсфилд Таун во EPL за прв пат по 1972

Хадерсфилд Таун не се очекуваше да заработи промоција во Премиер Лигата оваа сезона, но со тоа што со помош на Mooy ткаеше магијата во средниот ред, клубот се врати на врвот на летот за прв пат во 45 години. По патот, Мју постигна четири гола, вклучувајќи ја и клучната казна против Рединг во последниот натпревар од сезоната 2016-17.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Арон Мој, плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или Контактирајте не!. 

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари