Арон Рамзи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Арон Рамзи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец најпознат под прекарот; „Рамбо“. Нашата приказна за детството Арон Ремзи плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата на легендата на поранешниот Арсенал и Велш ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него во и надвор од теренот.

Видете исто така
Даниел Џејмс детството приказна Плус Неусмен Биографија факти

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина сметаат дека нашата биографија на Арон Ремзи е доста интересна. Сега, без понатамошно додавање, да започнеме.

Арон Рамзи Детска приказна - Ран живот и семејна позадина:

Арон ејмс Ремзи е роден на 26-ти декември 1990 година во Керфили, Велс, Велика Британија од родители, Кевин Ремзи (татко) и Марлин Ремзи (мајка).

Видете исто така
Герет Бејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој порасна заедно со неговиот мал брат, oshош Ремзи. И двајцата се една година едни од други и многу блиски.

Арон Ремзи и брат дете, oshош - Денови на детството.
Арон Ремзи и брат дете, oshош - Денови на детството.

Како дете, Ремзи посетувал сеопфатно училиште во долината на Римни во округот Каерфили, округ Велс. Неговиот прв вовед во фудбалот беше на деветгодишна возраст кога присуствуваше на тренингот на Урд во Каерфили.

Пред да се сврти кон фудбалот, тој беше силен рагбист и спортист. Како ученик, тој играше како крилен напаѓач за програмата за развој на млади Caerphilly RFCs. Учествувал и во рагби.

Видете исто така
Бен Дејвис детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

На Арон му пристапија извидници од страната на рагби лигата Сент Хеленс откако играше на младински натпревар против нив.

За жал, нивниот напор да го потпишат не успеа. Тој веќе ставил пенкало на хартија за младинската академија на Кардиф Сити, кој го украде од неговото училиште во 1999 година.

Биографија на Арон Ремзи - Резиме кариера:

Играше како ученик за Кардиф Сити, каде помина осум години во младински фудбал. Тој стана најмладиот првотимец на клубот (на возраст од само 16 години и 124 дена) и забележа 22 настапи за сениорскиот тим - вклучувајќи го и финалето на ФА купот во 2008 година.

Видете исто така
Storyо Родон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На 10 јуни 2008 година, беше потврдено дека по состанокот со официјални лица од Арсенал, Евертон и Манчестер Јунајтед, Ремзи одлучил да се приклучи на Арсенал, кој платил на Кардиф Сити вкупно 4.8 милиони фунти за играчот.

Исто како и Џек Вилшер Тео Волкот направи, Арон брзо се здоби со првиот тим под Венгер.

Сепак, неговата кариера значително заглави откако претрпе скршеница на ногата на натпревар против Стоук Сити во февруари 2010 година.

Видете исто така
Етан Ампаду Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

По две позајмици далеку од Арсенал, тој се врати во целосна форма и повторно се воспостави како редовен стартер. Останатото, како што велат, сега е историја.

Семеен живот на Арон Ремзи:

Арон Ремзи е велшки по потекло и исто како Герет Бејл, горд е што потекнува од семејно потекло од средната класа од Велс.

Двајцата негови родители се родени и израснати во историскиот град Каерфили, Јужен Велс.

Видете исто така
Герет Бејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Татко: Арон обожава да се релаксира со својот татко, Кевин Ремзи секој пат кога ќе дојде во посета.

Подолу, репрезентативецот на Велс изгледаше во добра форма, додека се релаксираше со татко му на новогодишната ноќ. Беше роденден на Кевин Ремзи. Неговиот син Арон на својата страница на Инстаграм напиша: „Среќен роденден тато“

Келвин и неговиот син Арон.
Келвин и неговиот син Арон.

МАЈКА: Исто како што направи за својот татко, Арон Ремзи еднаш сподели фотографија од неговата мајка, Марлен Ремзи на Инстаграм, исто така, за да го прослави нејзиниот роденден.

Видете исто така
Етан Ампаду Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова беше јасно слатка гест од страна на Велс меѓународен. За жал, тој веројатно не бил подготвен за одговорот што ја добил сликата од јавноста.

Многу корисници на Инстаграм ја означија Марлен Ремзи како многу убава и вреди да се има на кревет. Ова многу го вознемири Арон Ремзи.

БРАТ: Кога Арон Ремзи најде начини да се зафати за време на меѓународната пауза или за време на повреда, тој мисли само на една работа.

Видете исто така
Даниел Џејмс детството приказна Плус Неусмен Биографија факти

„Посета дома за да ги види неговите родители и секако брат со кого го поминува поголемиот дел од своето време“.

Поминува паузи или се повлекува од повредата уживајќи во место од глинен гулаб пукајќи со неговиот мал брат Jош. Ова го прави и за да го прослави својот роденден. 

Арон Ремзи го пука Гулаб со својот брат
Арон Ремзи го пука Гулаб со својот брат

Колен Роулендс Арон Ремзи Loveубовна приказна:

Велшкиот фудбалер вкуси loveубов. Ремзи се ожени со душичката и убава русокоса Колин Роуландс во замокот Калдикот во Монмутшир, Велс на 8 јуни 2014 година.

Видете исто така
Storyо Родон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Двајцата љубовници се венчале во 2014. Подолу е прикажана слика на Арон Ремзи, кој стигнува до неговата свадба во стил преку хеликоптер.

Денот кога Арон се венча со Колин.
Денот кога Арон се венча со Колин.

Парот ги замоли гостите да донираат пари на добротворната организација Parkinsons UK, наместо да носат подароци на нивната венчавка.

По церемонијата, Арон и Колин се упатија кон Венеција за нивниот меден месец и објавија неколку пораки на сајтовите за социјално вмрежување.

Арон Ремзи и неговата сопруга Колин го прославија раѓањето на своето прво дете, здраво машко бебе. Ремзи сподели слика на нозете на неговиот малечок над неговите на Твитер, Инстаграм и Фејсбук.

Видете исто така
Бен Дејвис детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Рамбо Јуниор, како што е познат, е сега пораснат. Подолу е фотографија на двете Рамбос.

Арон Ремзи Проклетство:

Не е изненадувачки, велшанецот не е ужасно среќен во оваа серија на бизарни совпаѓања што стана тренд на интернет.

Долго време беше забележано дека кога Арон Ремзи погоди за Арсенал, животот на славни личности е во опасност. Ова како што многумина го нарекуваат „Проклетството на Арон Ремзи“.

Колку и да звучи дрско, постои бизарно долг список на славни луѓе кои починале ден или неколку дена по голот на Ремзи. Сега без понатамошно додавање, да започнеме

Видете исто така
Storyо Родон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На 1-ви мај 2011 година, Ремзи погоди за победа од 1-0 против Ман Јунајтед. Следниот ден, на 2-ри мај 2011 година, Осама Бин Ладен почина.

Осама бин Ладен беше основач на Ал Каеда, организација која беше одговорна за нападите врз САД на 11 септември.

2 октомври 2011 година, Ремзи постигна гол во поразот од 2: 1 против Тотенхем.

Подоцна, на 5-ти октомври 2011 година, Стив sобс почина. Стив sобс беше претседател, главен извршен директор и ко-основач на Apple Inc.

Видете исто така
Етан Ампаду Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На 19-ти октомври 2011 година, Ремзи погоди за победа од 1: 0 против Марсеј. Следниот ден, 20 октомври 2011 година, полковникот Гадафи почина. Гадафи беше либиски револуционер, политичар и политички теоретичар.

На 11-ти февруари 2012 година, Ремзи погоди за победа од 2-1 против Сандерленд. За жал, истиот 11-ти февруари 2012 година, Витни Хјустон почина.

Пред нејзината смрт, Витни беше американска пејачка, актерка, продуцент и модел.

Видете исто така
Даниел Џејмс детството приказна Плус Неусмен Биографија факти

На 30-ти ноември 2013 година, Ремзи погоди двапати во победата од 3: 0 против Кардиф. На истиот 30 ноември 2013 година, Пол Вокер почина.

Пред смртта, Пол беше американски актер, најпознат по улогата на Брајан О’Коннер во франшизата „Брзи и бесни“.

На 10-ти ден од август 2014 година, Ремзи погоди за победа од 3: 0 против Ман Сити. Следниот ден, 11 август 2014 година, Робин Вилијамс почина.

Видете исто така
Герет Бејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Робин пред смртта беше американски стендап комичар и актер.

На 9-ти јануари 2016 година, Ремзи погоди за победа од 3: 1 против Сандерленд. Следниот ден, 10 јануари 2016 година, Дејвид Боуви почина. Дејвид беше англиски пејач, текстописец и актер.

На 13-ти јануари 2016 година, Ремзи погоди за нерешени 3-3 против Ливерпул. Следниот ден, на 14 јануари 2016 година, Алан Рикман почина.

Видете исто така
Бен Дејвис детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Пред смртта, Алан беше англиски актер и режисер познат по тоа што играше различни улоги на сцената и на екранот.

На 5-ти март 2016 година, Ремзи погоди за нерешено 2-2 против Тотенхем. Следниот ден, 6 март 2016 година, Ненси Реган умира. 

Ненси беше американска филмска актерка и сопруга на Роналд Реган, 40-от претседател на САД.

Видете исто така
Бен Дејвис детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
Откако Ремзи постигна гол против Лестер на 11-ти август 2017 година. Телевизиската икона Брус Форсит почина на 18-ти август 2017 година.
 
Пред смртта, Брус беше британски водител, актер, комичар, пејач, танчер и сценарист чија кариера траеше повеќе од 75 години.
Повторно, Ремзи погоди за победа од 5: 2 над Евертон на 22-ри октомври 2017 година. Два дена подоцна, на 24-ти октомври 2017 година, Роберт Гијом почина. 
 
Роберт Гијом беше американски актер, познат по улогата на Исак affафе на Спортската ноќ и како Бенсон на ТВ сериите Сапун и спин-офот Бенсон.
 
Роберт Гијом беше американски актер, познат по својата улога како Исак Џефе во Спортската вечер и како Бенсон на ТВ серијата Сапун и на спин-оф Бенсон, како и за изразување на мантил Рафики во "Кралот лав".

Арон Ремзи Факти за биографијата - Поддржувач на дивиот свет:

Ремзи е поддржувач на Светскиот фонд за диви животни и зборуваше за неговите „Страст“ за животни и нивно зачувување.

Видете исто така
Даниел Џејмс детството приказна Плус Неусмен Биографија факти

Повеќе увид во Чудесниот ден од времето на неговото детство:

Во средното училиште на Арон Ремзи во долината Римни во Јужен Велс, неговиот учител Jeереми Еванс се насмевнува додека се присетува на денот кога неговиот starвезден ученик беше повикан во првиот тим на Кардиф.

„Се сеќавам на тоа многу добро“, Еванс, шеф на ЈП во Ysgol Gyfun Cwm Rhymni, вели.

„Шефот на годината дојде кај мене да ми каже дека имал повик од Кардиф Сити, барајќи од училиштето дозвола за Арон да игра во саботата против Хал.

Моравме да го повикаме Арон од дворот и тој мораше да оди и да ја види главата на годината за да објасни што се случило “.

Како студент-модел кој дипломирал на школо на велшки јазик со 10 GCSE и се сметал за универзитетски материјал, Ремзи немал причина да стравува дека ќе биде повикан на опомена.

Видете исто така
Storyо Родон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Наместо тоа, тој беше пред создавање историја. На возраст од 16 години и 124 дена, Ремзи го замени Johnон Тошак како најмлад играч на Кардиф кога се појави како замена против Хал Сити во април 2007 година.

Неговото место во книгите за рекорди на Кардиф е препознаено во училиштето, каде што фотографиите за достигнувањата на Ремзи за клубот и земјата ги красат ходниците и им даваат извор на инспирација на сите.

Видете исто така
Герет Бејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Лични брендови на Арон Ремзи:

Во јануари 2014 година, Ремзи потпиша договор за моделирање со Elite Model Management London. Ремзи беше спонзориран од Адидас и во моментов е поврзан со оној на Bу Баланс. Тој, исто така, од 2014 година е бренд амбасадор на Мекдоналдс.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари