Приказна за детството на Арон Коноли Плус Недолгарни факти за биографија

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпозната со името "Визот„ Нашата приказна за детството на Арон Коноли Плус Недолгата факти за биографија ви дава целосен извештај за значајните настани од неговото детство до денес.

Ивотот и подемот на Арон Коноли. Кредити за слика: Телеграфски, Независни и Твитер

Анализата вклучува негово рано живеење / семејно потекло, образование / градење кариера, ран живот во кариерата, пат до слава, покачување на славата приказна, живот во врска, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, секој знае дека тој бил тој плоден тинејџер кој ги спушти Спарси на неговиот прв старт во Премиер Лигата на сезоната 2019 / 2020. Сепак, само неколку сметаат дека е интересна биографијата на Арон Коноли што е интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Арон Коноли плус Нераскажана биографија - Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Арон Ентони Коноли. Арон Коноли е роден на 21st јануари, 2000 на неговата мајка, Карен Коноли и татко му, Мајк Коноли во Оранмор, град во Република Ирска. Коноли беше првото дете родено на неговите прекрасни ирски родители на сликата подолу.

Запознајте ги родителите на Арон Коноли, Карен и Мајк. Кредит на слика: Независни

Арон Коноли има потекло од семејството од Оранмор, град во округот Голвеј, западно од Ирска. Местото од кое потекнува, честопати се нарекува Културно срце на Ирска, место познато по живиот животен стил и бројните фестивалски прослави.

Прекрасен поглед на Оранмор во округот Голвеј, Ирска - од каде потекнува Арон Коноли. Кредит на Ирска пред тоа
Арон Коноли не беше израснат во богато семејство. Неговите родители биле како повеќето луѓе кои работеле просечно во ирската работа, но никогаш не се бореле со пари за одржување на семејството. Според извештаите на социјалните медиуми, Арон Коноли пораснал заедно со неговиот брат по име Итан Коноли кој исто како него, станал и фудбалер.
Приказна за детството на Арон Коноли плус Нераскажана биографија - Образование и градење кариера

Родителите на Арон Коноли првично сакале нивниот син да биде научник, без идеја дека тој некогаш ќе го направи во спортот. Во тоа време, Коноли ќе се занимаваше со неговите научни напори во Националното училиште „Бриерхил“ што се наоѓа во источен Галвеј. Додека бил на училиште, тој внимавал на фудбалскиот терен веднаш покрај училиштето во кое обично игра фудбал откако завршил со часови.

Поранешен учител на Националното училиште „Бриерхил“, кој оди под името Конор Хоган, се сеќава на еден млад Арон Коноли како малото момче кое би носело фудбалски дресови како летале наоколу на местото и ја корнеле фудбалската топка, без оглед на временската состојба.

Раните денови на Арон Коноли со националното училиште „Бриерхил“. Кредит на слика: Твитер

„Јас бев заменик наставник таму шест месеци и се сеќавам дека неговата паралелка имаше околу 30 момчиња и Арон Коноли беше меѓу многу малку момци кои беа многу луди спортови“. Конор Хоган, се сеќава поранешниот учител на Арон.

Како млад брзач, Арон Коноли ја научи својата фудбалска трговија како тежок, слаб напред. Во одреден момент, тоа им се случи на неговите родители никогаш не се сомневаше дека Арон се движел во вистинската насока. Конечно, гордоста на членовите на семејството на неговиот Арон Коноли и наставниците во училиштата не знаеше граници кога се покани да присуствува на судењата во Мервију Јунајтед.

Приказна за детството на Арон Коноли плус Нераскажана биографија - Рано кариерен живот

Во годината 2011, Арон Коноли се пресели во највисокиот училишен клуб на Голвеј, Мервију Јунајтед, каде што тој се прифати во академијата, откако ги положи своите тестови во летачки бои. Разбирајќи ја желбата на нивното момче да играат фудбал за живот, родителите на Коноли направија сè што можеа за да ги поддржат неговите аспирации.

Арон Коноли Раниот живот во кариерата. Кредит на Твитер
Не му требаше многу време на Арон Коноли да се прилагоди и да започне да остави впечаток во академијата и ја грабна неговата прва спортска чест (види погоре). Тој се пресели во редовите многу брзо и беше поканет да учествува во неколку спортски натпревари.
Приказна за детството на Арон Коноли плус Нераскажана биографија - Пат до слава приказна
Првата најголема приказна за успех во фудбалот на Арон Коноли дојде на одреден турнир кога тој постигна 18 пати како старател од 15. Постигнувањето на визкидот му помогна на својот тим да освои локален трофеј што многу значеше за неговите родители.
Арон Коноли патот до славната приказна. Кредит на Независни
Благодарение на неговиот успех, тој стана најдобриот играч во целата парохија на Калтгар, Голвеј, Ирска. Овој подвиг му заработи и можност да се преиспита од врвни англиски фудбалски клубови меѓу кои беше и Брајтон.

Во годината 2016, Арон Коноли ја донесе одлуката продолжи неговиот фудбалски процес на созревање во странство. Ова беше време тој го направи a се пресели низ ирското море, придружувајќи се на Брајтон и Хов Албион, кој го покани на судење откако ги виде неговите настапи. Тој импресионираше доволно за време на неговите судења и клубот да му понуди двегодишна стипендија. Таа година 2016, тој исто така беше поканет да го претставува својот Ирска U17 и учествуваше во ирскиот училишен ФА Куп што го освои.

Арон Коноли откако го освои ФА Купот на ирските училишта. Кредитен имиџ Аргус
Приказна за детството на Арон Коноли плус Нераскажана биографија - Стани за слава приказна

Арон Коноли растеше од сила на сила и за клупскиот и за селскиот фудбал. Во 2017, тој стана водечки стрелец во квалификациската фаза за Европскиот шампионат под 2017 УНЕФА 17, постигнувајќи седум гола на шест натпревари.

Оваа претстава го доби набрзина во страната на Брајтон и Хов Албион под-23, каде го направи своето деби на само седумнаесетгодишна возраст. Дали знаеше?… Страната под-23 стана успех за него како што беше прогласен за играч на годината во групата под 2018 / 2019 во Премиер Лигата, имајќи постигнато 23 пати.

Арон Коноли - Премиер лигата2 2018-2019 Играч на сезонската награда. Кредит: Твитер

Освојувањето на оваа одлична награда го привлече вниманието на постариот менаџер на тимот, Греам Потер кој го активираше неговото Враќање во Брајтон по заемот на заем од Лутон Таун.

Арон Коноли претрпе метеоричен подем до истакната на 5-ти октомври во натпревар против Тотенхем каде го постигна својот прв гол во Премиер Лигата, постигнувајќи двапати во домашната победа 3 - 0. Подолу е дел од видео-акција. Кредити на SpursTV.

Дали знаеше?… Овие погодоци ја натераа Коноли 100th Ирец да постигне гол во Премиер Лигата и првиот тинејџер кој постигна гол за Брајтон на ниво на Премиер Лига.

Арон Коноли го слави својот славен гол против Спарси. Кредит: Независно

Без сомнение, чудото дете им докажа на фановите на фудбалот дека производната линија на Ирска е напред НЕ СУШТЕ!. Остатокот, како што велат, е историја.

Приказна за детството на Арон Коноли плус Нераскажана биографија - Животен однос

Зад секој успешен маж, стои жена. За фудбалер како Коноли, навистина има гламурозна WAG ... тоа се однесува на неговата убава девојка која оди под името Лусинда Строффорд. Како што открие неговиот профил на социјалните мрежи, двајцата loversубовници започнале да се дружат околу јануари 2019.

Прекрасната девојка на Арон Коноли - Лусинда Строффорд. Кредит на Инстаграм

Лусинда Строффорд е без сомнение убава бринета која озори доверба во секој нејзин предвреме. Таа е несебична личност која не прави ништо повеќе од тоа да обезбеди емоционална поддршка за својот маж дури и вие тоа значи да го ставите сопствениот живот во мирување.

Арон Коноли има многу поддржувачка девојка. Кредит за IG

Едно од омилените одмори на парот за летото е шпанскиот остров Тенерифе и водите на Ибица. Како што е забележано подолу, Лусинда е супер ectionубов со Арон Коноли, кого обично ја нарекува „нејзиниот принц.

Арон Коноли ужива во возење со брод со својата девојка - Лусинда Строффорд

И Арон Коноли и неговата девојка Лусинда скоро ќе бидат една од најстариот основан пар на фудбалскиот клуб Брајтон и Хов Албион. Фактот дека и двајцата се во врска веќе некое време, не остава сомнеж дека свадбата би можела да биде следниот официјален чекор.

Приказна за детството на Арон Коноли плус Нераскажана биографија - Личен живот

Да се ​​запознаете со Арон Коноли Личен живот факти, далеку од тоа да го видите во акција на теренот, ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

Арон Коноли факти за личен живот. Кредит: Твитер
Судејќи според фотографијата погоре, ќе сфатите дека Арон Коноли е ексцентрична и енергична личност која сака да остане среќна со тоа што го доби. Тој смета дека лесно се прилагодува на енергијата што го опкружува и го користи својот ум во секоја можност.
Приказна за детството на Арон Коноли плус Нераскажана биографија - Семеен живот

Арон Коноли е среќен што го фалсификуваше сопствениот пат на своето семејство кон финансиска независност благодарение на фудбалот. Уште од неговите младешки денови, неговите родители ја имаа вообичаената улога да ги преземат сите шанси да го видат како ги игра сите негови натпревари.

Арон Коноли со неговите придружни родители откако освои трофеј.

И Мајк и Карен фатија ран лет со цел да го видат првиот премиерлигаш на неговото момче како почетнички и првите два гола. Како што Коноли ја презеде акцијата, неговиот горд тато знаеше дека неговиот син конечно ги исполни своите соништа.

Приказна за детството на Арон Коноли плус Нераскажана биографија - Начин на живот

Да се ​​дознае како начинот на живот на Коноли во однос на тоа како ги троши своите пари, ќе ви помогне да добиете подобра слика за него.

Започнувајќи, одлучувањето помеѓу практичност и задоволство во моментов не е тежок избор за детето Виц. Да се ​​заработат пари во фудбалот е само неопходно зло, но трошењето на неговата девојка Лусинда Страфорд, бидејќи тие посетуваат прекрасни примери на дестинации; ( Јамајка, Сент Лусија, Маурициус, Ибица, Антигва и Лас Вегас) му се чини, нормален животен стил.

Факти за животниот стил на Арон Коноли. Кредит за IG

Lifestyleивотниот стил на Арон Коноли не е толку егзотичен каков што би претпоставил откако ја погледнал фотографијата погоре. Се чини дека тој сè уште има силна основа во одржувањето на финансиите и добро организиран. Како и за време на пишувањето, нема знаци на Коноли да покаже светкави / егзотични автомобили, куќи, скап рачен часовник, итн.

Приказна за детството на Арон Коноли плус Нераскажана биографија - Неостварени факти

Неговиот улоги модел: Исто како и многу ирски фудбалери, Коноли ја обожава ирската легенда, Роби Кин за кого се споредува. Го отплати со тоа што стана првиот ирски тинејџер (од Роби Кин во 1999) да се добие заграда во англиска игра со врвни летови. Подолу се дадени некои од неговите техники за постигнување гол, кои се споредуваат со легендарниот Роби Кин. Кредит за VTSports

Тој сметаше дека неговиот повик за повик во Ирска е необична: Само една недела по неговата заграда против Спарси кои го привлекоа еден човек на натпреварот, Арон Коноли, подоцна тој ден доби повик од сениорскиот ирски шеф Мик Мекарти за следните претстојни квалификации на Еуро 2020 на нивната земја против Грузија и Швајцарија. Чувствуваше дека е шега откако му беше кажана веста. Остатокот, како што виде, стана историја.

Арон Коноли разговара со ирскиот шеф Мик МекКарти само еден ден по неговиот повик до сениорскиот состав на Ирска. Кредит за Sportsfile и Независни

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Арон Коноли плус Untold Biography факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде