Андриј Јармоленко Приказна за детството Плус Непродадени факти за биографија

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат со прекарот "Новиот Шева„ Нашата приказна за детството на Андриј Јармоленко Плус Недолгата биографија ви дава целосен извештај за значајните настани од неговото детство до денес.

Lifeивотната приказна на Андриј Јармоленко - Анализата

Анализата вклучува негово рано живеење и семејно потекло, образование и градење кариера, ран живот во кариерата, пат до слава приказна, пораст до приказна за слава, врска, личен живот, семеен живот, начин на живот итн.

Да, сите го гледаат Јармоленко како фудбалер со око за постигнување голови. Сепак, само неколку сметаат дека е интересна биографијата на Андриј Јармоленко. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Андриј Јармоленко Приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Почетокот на животот и семејството

Андриј Јармоленко е роден на 23-ти октомври 1989 на неговата мајка, Валентина Јармоленко и таткото, Микола Јармоленко во рускиот пристанишен град Санкт Петербург. Тој е прво дете од две деца родени на неговата прекрасна среќен родители на сликата подолу.

Тато и мама на Андриј Јармоленко во режим на насмеани. Кредит за IG

Двајцата родители на Андриј Јармоленко се Украинци. Тие решија да ги имаат своите деца во рускиот град Санкт Петербург. Сите членови на семејството на Андриј Јармоленко имаат потекло од Куликивка Рајон, област Чернихив, Северна Украина. Сега да ви кажам зошто неговите родители се преселиле во Русија.

По бракот помеѓу неговите родители, на мајката на Андриј му била понудена профитабилна работа во рускиот пристанишен град Санкт Петербург. Таа одлучи да го остави својот невен маж во Украина за да се насели во Русија. Наскоро откако Андриј се роди во Русија, неговиот татко се преселил од Украина за целосно да join се придружи на мајка.

Андриј Јармоленко порасна во семејно потекло од средна класа, каде што може да претпоставиме дека неговата мајка е семејството зафаќач благодарение на нејзината работа во Русија. Во одреден момент, додека малиот Јармоленко беше момче, неговите родители направија пресврт во нивната резиденција. Од некои непознати причини, семејството се преселило во родната земја - градот Чернихив, Северна Укирина, во еден момент малиот Андриј Јармоленко бил само момче.

Андриј Јармоленко Приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Образование и градење кариера

Фудбалското образование започна во Чернихив, градот во Украина беше местото каде пораснал Јармоленко. Во тоа време, украинската и легендата на Милан, Андриј Шевченко, беше фудбалер кој сите го идолираа. За Јармоленко, требаше да ги следи стапките на неговиот идол, кој во тоа време играше и рушеше рекорди во Динамо Киев.

Андриј Јармоленко го идолизирал Шевченко за време на неговите рани денови. Кредит на Радио Слободна Европа

Како мало момче, Андриј Јармоленко не беше заинтересиран за најновите колекции на играчки. Сè што сакаше беше фудбал. Нбарајќи фудбалска легенда (Андриј) како негов имењак, природно е само малото момче да се в inубува во убавата игра.

Како и за време на пишувањето, најдобрата меморија од детството на Јармоленко се чува како тетоважа на рацете. Подолу е слика на тетоважата на Андриј Јармоленко на која се гледа како момче со фудбалска топка како гледа во вагон.

Андриј Јармоленко Обука за образование и кариера. Кредит на WTFoot

Јармоленко беше вид на дете кое ќе ја однесе фудбалската топка каде и да оди. За неговите родители, никогаш не се сомневаше дека тој се движел во вистинската насока, како што се гледа во неговата постојана потрага по пречекорување на неговите белези. Кога се повика на своето прво фудбалско судење, радоста на неговите родители не знаеше за граници.

Андриј Јармоленко Приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Рано кариерен живот

Јунист Чернихив, локален клуб во неговиот град го прифати Јармоленко во својот список на академијата по успешното судење со нив во годината 2002. Многу амбициозен Јармоленко кој беше толку желен да успее се бореше на неговиот пат уште три младински клубови, имено; Десна Чернихив, Локомотив и Видрадњи Киев меѓу годините на 2002 до 2004.

Во годината 2004, Јармоленко донесе одлука да се врати во Чернихив, клуб во кој ја започна својата младинска кариера заради неговата неможност да ги издржи физичките барања за тренинг од претходните клубови. Остана со Јунист Чернихив за дополнителни 2 сезони со кои тој дипломира на академски, пред да се пресели во друг клуб (Десна Чернихив) за да ја започне својата сениорска кариера.

Андриј Јармоленко Приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Пат до слава приказна

Додека беше во Десна Чернихив, младиот Андриј започна да ги гледа можностите за играње на неговиот фудбал во Европа. За него, имаше само еден излез - тоа е; следејќи ја кариерата, патот на неговиот идол - Андриј Шевченко.

Поради огромните очекувања поставени на испитувања со Динамо Киев, пациентката Јармоленко реши да ја напушти кариерата со тоа што се приклучи на младинскиот тим на клубот именуван - Динамо-2 Киев. Со помал притисок, тој се снајде во сениорскиот тим на клубот.

На 11 мај 2008, Јармоленко сонува да дебитира за сениорскиот тим на Динамо. Додека се користеше како лев и центаршут, тој продолжи да постигнува голови на 99, подвиг што го виде како прекари „нов Андриј Шевченко / Нова Шева“Од страна на новинарите. Андриј Јармоленко со метеорски пораст го забележа освојувањето на неколку почести за клубот.

Андриј Јармоленко Патот до приказната за славните. Кредит на ФК Динамо Киев и ИГ
Андриј Јармоленко Приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Стани за слава приказна

Како и во 2017, неколку врвни европски клубови започнаа да вршат притисок врз човекот starвезда благодарение на неговите квалитети на добра фигура, шут и брзина. Борусија Дортмунд преовладуваше меѓу списокот на врвни клубови кои молат на колена за неговиот потпис. Јармоленко не остана во клубот онолку долго колку што дојдоа понудите за напојување со уста, на кои не можеше да одолее.

Брзо напред кон На 11 јули 2019, Јармоленко во моментов ужива во својот фудбал во Вестхам ФК, каде што се формира застрашувачко партнерство со своите соиграчи, особено Марк Нобл - духовниот водач на клубот, кој го храни со додавања додека го пробива правото на постигнување на голови.

Андриј Јармоленко ја слави победата на Вестхам со Марк Нобиле. Кредит на TheFootballFaithful

Можеби не сте ги достигнал височините поставени од укерската легенда Андриј Шевченко, но Јармоленко е, без сомнение, важен дел од бесконечна линија за производство на неверојатни напаѓачи што напаѓаат да излезе од Украина. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Андриј Јармоленко Приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Животен однос

Како што вели поговорката; зад успешен маж, стои жена. Во овој случај, зад секој успешен фудбалер, навистина има гламурозна девојка или Ваг. Што се однесува до успехот, годината 2011, кога Јармоленко го освои украинскиот репрезентативец на Премиерлигата на годината, никогаш нема да се заборави.

Ова беше година кога Јармоленко се ожени со својата тогашна девојка која оди по име - Ина. Дали знаеше?… Сопругата на Јармоленко е специјалист за надворешни работи и исто така директор на Американскиот добротворен фонд. Овој факт открива дека таа е здрава и добро образована.

Запознајте ја сопругата на Андриј Јармоленко - Ина Јармоленко. Кредит за IG

Заедно, и мажот и жената се благословени со два симпатични сина кои одат по нивните имиња Иван и Данило. Иван кој е најстариот син е роден на 22-тиот ден од мај 2013. Подолу е фотографија на двата сина додека уживаат во квалитетно време на еден парк.

Андриј Јармоленко има два сина - Данило (лево) и Иван (десно)
Како родител, Андриј Јармоленко му ја должува на себеси, должноста да ги постави темелите за негово наследство додека неговите деца. Можеби му е тешко да се справи со пензионирањето кога ќе дојде време, па оттука и потребата да продолжи да ги живее своите соништа преку некој од неговите синови.
Андриј Јармоленко го обликувал својот син Иван откако ја продолжил својата трговија
Андриј Јармоленко Приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Личен живот

Да се ​​запознаете со личниот живот на Андриј Јармоленко, далеку од теренот на игра, ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговата личност.

Надвор од теренот, Јармоленко е многу пријателски, ексцентричен, енергичен и лесно може да се прилагоди на сите видови на енергии што го опкружуваат. Навивачите кои го познаваат надвор од фудбалот навистина би уживале во неговата компанија.

Запознавање со Андриј Јармоленко Личен живот надвор од теренот на игра. Кредит за IG
Андриј Јармоленко Приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Семеен живот

Рано, стануваше збор за преселба во Русија за да бара подобро живеење. Денес, Валентина и Микола што се прикажани подолу, го фалсификуваа својот пат кон финансиска независност преку нивниот син.

Андриј Јармоленко со мама и тато. Кредит за IG

Додека таткото на Андриј Јармоленко, Микола, се држи подалеку од медиумите, истото не важи и за неговата сопруга и ќерка. Подолу е фотографија на Валента под чистото небо со нејзината единствена ќерка.

Андриј Јармоленко Мајка и сестра. Кредити: ИГ

Роденденските моменти се среќни моменти за семејството Јармоленко. Подолу е фотографија од Украински напред со сестра си на своето роденден. Неговата посветеност да се увери дека неговата единствена браќа и сестри е пријатна е слична на посветеноста што тој ја става на теренот.

Андриј Јармоленко Сестра. Кредит за IG
Андриј Јармоленко Приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - LifeStyle

Судејќи според неговата рачка на социјалните мрежи, се чини дека Андриј Јармоленко е мудар фудбалер кој заштедува пари за дождлив ден. Нема знаци на големо трошење и живеење на гламурозен начин на живот, како што забележува мал број прилично импресивни автомобили и куќи.

Андриј Јармоленко Lивотен стил. Кредит за IG
Андриј Јармоленко Приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Неостварени факти

Долготрајниот спор: На натпреварот во октомври 2015, Андриј Јармоленко направи опасен предизвик со кој скоро му ја скрши ногата на противникот на Шахтјор Донецк по име Тарас Степаненко. Двајцата се помирија по натпреварот и разменија дресови, но после тоа, Јармоленко го исфрли дресот на Степаненко на земја додека им се заблагодари на навивачите на Динамо. Повторно, во друг натпревар, Јармоленко го исфрли Степаненко, откако играчот на Шахтјор ја бакна значката и остро славеше пред навивачите на Динамо за време на победата на неговата страна 3-0.

Нивната расправија доведе до масовна тепачка меѓу екипите и во одреден момент, се чинеше дека целата репрезентација на Укранија е во војна. Зошто украинска репрезентација? тоа е затоа што најголемиот дел од Еуро 2016 беше зависен од играчите на Динамо и Шахтјор Донецк. Скандалот што започна од двајцата играчи се закани дека ќе ја наруши земјата плановите на Euro 2016 сè додека обајцата играчи на сликата подолу не мораа да направат мир, ставајќи ја својата земја пред себе пред себе.

Андриј Јармоленко и Тарас Степаненко мораа да ја стават својата земја на прво место. Кредит на Би-Би- и Дневна пошта

Неговиот непродаден број на почести: Можеби можеби сте го забележале Yarmolenko за време на неговиот престој во Дортмунд или Вестхам. Но, она што не го знаете е тоа; тој е легенда во својата татковина. Јармоленко со години доминира во украинската фудбалска лига и во украинскиот фудбал, како што забележано во неговите неверојатни почести подолу.

Андриј Јармоленко Унтолд факти - Неговите многу почести. Кредит на Википедија

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Андриј Јармоленко, плус Untold Biography факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде