Андре Гомес за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј кој е најпознат како "Андре Гомес". Нашата приказна за детството Андре Гомес плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го опфаќа неговиот рано живеење, семејното потекло, животна приказна пред славата, да се појави на слава, врска и личен живот итн.

Да, секој знае за неговата импресивна тактичка способност и свесност што ги носи на играта. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Андре Гомес, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Андре Гомес детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти- Раниот живот

Почнувајќи, неговите целосно имиња се Андре Филипе Таварес Гомес. Андре Гомес како што е познат како роден на 30th ден од јули 1993 до неговата мајка, Марија Џулиета и таткото, Каземиро Гомес во Грио, Вила Нова де Гаја, Порту округ во Португалија.

Андре Гомес Родители (Кредит на Sportskeedia)

Андре Гомес пораснал како најмлад син на неговото семејство во неговиот роден град Грејо. Нејзината граѓанска парохија со население од 10,578 (статистика 2011).

На почетокот, Андре имал решеност да стане фудбалер, што никогаш не го видел како минато фантазија. Имајќи горд, родител кој сакаше фудбал, кои беа силни фанови на Порто, му помогнаа на неговата потрага. Ова го направило природно за љубовта кон прекрасната игра да се всади во нивниот син, Андре.

Како мало момче, Андре Гомес беше меѓу оние кои го обликуваа нешто во фудбалска топка. Понекогаш тој би ги претворил балони или портокали во фудбал, кој тој застанувал дење и ноќе. Ставајќи го своето хоби во практика, тој одлучи да се приклучи на локалната фудбалска единица.

Андре Гомес детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти- Рано кариерен живот

Пред неговиот роденден 10X, Андре поминал навечер играјќи фудбал во локалните полиња на Грејо, Вила Нова де Гаја. Неговата решеност да стане про-сигурно исплатени дивиденди додека се запишал на судења во академијата на ФК Порто.

Андре имал успешно судење во Академијата ФК Порто во годината 2005. Ова го видело момчето кое ги пакувало чадовите и патувало 22 километри за да пристапи во Порто.

Андре Гомес Патување до приказна за детството во ФК (кредит на Google Map и JN)

Андре Гомес детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти- Патот до славата

Андре Гомес ја призна својата страст за Порто во текот на раните години во клубот. Додека се приклучуваше, тоа не беше потребно многу пред да направи впечаток. младиот Андре Префрлен во редовите многу брзо да стане капетан за неговиот тим.

Андре Гомеш на Академијата Порто. Кредит за JN

Кога ќе одам тешко:

Неуспехот да се исполнат очекувањата на конкурентската младинска академија како што е Порто, сигурно има своја последица. За жал, Гомес ја видел неговата изведба што паднала во одреден момент и ја платил цената. Според JN Португалски извештај, светот речиси се распадна за Андре Гомес, кога тој беше отпуштен од поранешниот координатор за обука на змејот, Луис Кастро. Тоа беше период на болка и траума.

"Во фудбалот, понекогаш го разбирате и понекогаш пропуштате, можеби, во овој случај, имаше некоја грешка, но никој не беше неопходен"

Продолжува:

Определувањето и само-верувањето останаа неговите навивачи како во тоа време во неговата потрага по нов младински клуб. Андре Гомес продолжи со својата кариера во следната фаза на кариера со неговата локална Пастелеира, во која беше завршена празнината.

По една година со клубот, тој се преселил во Боавишта, од каде им помогнал на своите соиграчи да освојат локален турнир. Резултат на слика за Андре Гомес во Пастелира

Животот во Бенфика:

Приближувајќи се на последните години од својата младинска кариера, Андре Гомеш одлучи да се запише на поголеми академии. Тој се смета себеси за успешно судење во Бенфика, каде што ја одигра својата минатата година како помлад играч пред да продолжи со кариерата.

Андре Гомес рани години во Бенфика (Кредит за Бенфика моќ)

Во своите три години постар живот во Бенфика, Андре Гомес стана инструментален во помагањето на клубот да ја освои својата прва домашна височина во историјата. Високата тројка го вклучува Трофејот на Лигата, трофејот на трофејот и Така да Лига и сето тоа се случи 2013-14 сезона.

Андре Гомес патот до слава приказна. (Кредит на Instagram)

Андре Гомес детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти- Стани за слава

Во јули 2014, Андре Гомеш се приклучи на Валенсија откако беше привлечен од поранешниот менаџер на Порто Nuno Espírito Santo. Договорот стана можен благодарение на Андреј супер агент Хорхе Мендес, кој ги претставува и него и Nuno.

Андре Гомес Валенсија. Кредит за FourFourTwo

Според FourFourTwo, Валенсија го изградил својот креативен пристап околу Андре Гомес кого без, тие изгледале рамно, предвидливо и трудољубиво. Подолу се прикажани некои од вештините на Андре во Валенсија. Видео кредит на Gesteur VCF.

За да го круниса неговото зголемување на славните напори, Андре Гомес, кој беше повикан од страна на португалскиот национален тим ја претставуваше неговата земја на Евро ХНУМКС. Тој стана еден од ѕвездените изведувачи на чудесната победа на Португалија на турнирот. Подолу е фотографијата на Гомез што се претставува со трофејот на Еуро Хнукс.

Андре Гомес го претставува со трофејот на Еуро Хнукс. Кредит за TheGuardian.

Неговиот настап во Валенсија и Португалија го следеше неговото следење од голем број врвни европски клубови, вклучувајќи го и ФК Барселона, кој го купи на 21 јули 2016 за T50 милиони евра, додатоци и бонус, ако победи на Ballon d'Or.

Додека во ФК Барселона, Андре Гомес имаше намалена улога бидејќи не успеа да се постави во присуство на Иван Ракитиќ. Барселона, која не сакаше да загуби пари за него, одлучи да го испрати на заем во Евертон, каде што доби обновување на кариерата. Неговиот прв гол за Евертон сигурно прави премиер лигата да изгледа лесно.


Кредит за фудбалскиот клуб Евертон. Остатокот, како што велат, е историја.

Андре Гомес детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти- Животен однос

Романсите на Андре Гомес е оној кој избегнува разгледување на очите на јавноста, едноставно затоа што неговиот љубовен живот е без драма.

Зад успешниот фудбалер, постои прекрасен WAG во прекрасната личност на Лиза Гонкалвес. Лиза е многу убава. Таа често се смета за една од најубавите дами во светот.

Убава Лиза Гонкалвес - девојка Андре Гомес (кредит на Instagram)

Лиза е родена во септември 13, 1993 во Португалија. Таа има неверојатна фигура, нешто што секој би сакал да го има. Таа е љубена, многу интелигентна, забавна, грижлива и романтична.

Според FabWags, Андре Гомес почна да се запознава со Лиза за време на своето време во Бенфика. Тие почнаа да излегуваат веднаш по завршувањето на неговиот однос со Маријана Педро. Двајцата љубовници почнаа како најдобри пријатели кои подоцна станаа љубовници.

Андре Гомес Љубовна приказна со Лиза Гонкалвес FabWags)

Дали знаеше?… Лиза Гонкалвес е некој со убавина и мозок. Таа е стоматолог во кој работи Болница де Валонго лоцирана во Валонго, Португалија.

Девојка на Андре Гомес - Лиза Гонкалевс ја практикува својата професија (кредит на Instagram)

Можно е дека таа треба да биде со својот маж во Мерсисајд.

Секоја девојка мисли дека состанокот на семејството на нивниот маж е запознавање "вистинската личност во нив". Како што изгледа, Андре Гомес успешно ја запозна Лиза со неговите родители кои од она што изгледа се прифатени.

Андре Гомес ја зема семејната фотографија со Лиза Гонкалвес. Кредит за Твитер.

Андре Гомес детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти- Личен живот

Запознавање со личното живеење на Андре Гомес ќе ви помогне да добиете целосна слика за него. Отпочнувајќи, тој е некој чија убавина е крајно тешко за дамите да се спротивстават. Секој ја сака совршената коса и лице на Андре.

Андре - Еден од најпознатите фудбалери на светот. Кредит за Pinterest

Андре Гомес е оној кој е способен да постигне речиси ништо во било која област на живот, за кој се обврзува. Фудбалските играчи, исто како и сите нас, ги сакаат своите миленици и Андре Гомес не е исклучок.

Личност на Андре Гомес (кредит на Instagram)

Велејќи дека нема лојалност во модерната игра сигурно не се земаат во предвид односите споделени помеѓу Андре Гомес, неговото куче (Бени) и играње Grand Theft Auto на Sony PlayStation.

Факт за личниот живот на Андре Гомес - што тој го сака (кредит на Instagram)

Солидарност прегратки:

Андре Гомес е познат од обожавателите да има возбудлива личност. Тој е весела личност која може да достави тони и тони прегратки на Blue Mondays (име дадено на еден ден во јануари тврдеше дека е депресивен ден во годината) Погледнете го видеото подолу. Кредит за Андре Гомес Инстаграм.

Андре Гомес детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти- LifeStyle

Андре Гомес има нето вредност која се проценува дека изнесува околу $ 15 милиони. Неговата способност да се справи со славата е директно пропорционална на неговата способност за начинот на кој тој се справува со својот живот надвор од теренот. Андре Гомеш поседува многу премиум автомобили како Ауди, неговиот најдобар производител на автомобили.

Андре Гомес Животен стил - Неговиот автомобил (Кредит за славна личност неоткриена)

Тој е сопственик на куќа во Кастелдефелс, општина во провинцијата Барселона во Каталонија, Шпанија.

Андре Гомес детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти- Семеен живот

Силните системи за поддршка на семејството го подобруваат успехот на довербата и спортот. Тоа е она што Андре Гомеш уживаше во текот на неговите фудбалски созревање фази. Судејќи по сликата подолу, нејзиниот очигледен Андре Гомес има многу среќно семејство.

Андре Гомес фамилијарна фотографија (кредит на Instagram)

Андре Гомес еднаш рекол дека ја прифатил Барселона поради неговите родители кои го посетија ФК Барселона поединечно за време на неговото детско време.Со неговите зборови ...

"Сакам родителите да се гордеат со мене. Јас сум кој сум и сум тука во Барселона, што е најважно за нив. Тие имаат силни чувства за клубот"

Андре Гомес детството приказна Плус Неоптоварени Биографија факти- Неостварени факти

Работите што не знаете за Андре Гомес:

Андре Гомес Неостварени факти - го преферира стариот Роналдо. Кредит на Амебог и Википедија

Дали сте знаеле?... Андре Гомес се чини дека е стар љубител на училиште фудбал во срцето. Тој е поголем обожавател на оригиналниот Роналдо наместо Кристијано Роналдо. Благодарение на неговиот татко, Андре еднаш следеше Стариот Роналдо за време на неговите активни години во Мадрид и на Светското првенство 2002.

Љубов за Јазици:

Фил Jagielka AKA Џагови е најмногу пријателски со Андре Гомес, некој кој му помогна да се смири добро во Парк Гудисон

Андре Гомес најдобар пријател во Евертон (Кредит на Г. Слики)

"Се сетив на првиот ден со Џегови, немав облека за да одам на обука, па ми го даде својот комплет! Тој ми објасни каде треба да се обратам за обуката и за сè.

Дали сте знаеле?... Импровизацијата комплет човек исто така е пријател Доминик Калверт-Левин.

Уникатен стил на обука:

Познато е дека Андре Гомес има Единствено стил на тренингот кој го комбинира делотворното и дебело позиционирање на балонот. Ова практично се практикувало во текот на неговите денови во ФК Барселона. Подолу е видено како тренингот. Кредит за ФК Барселона Твитер.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Андре Гомес плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари