Андре Виљас-Боас детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува Целосна приказна за фудбалски менаџер најдобро познат по прекарот; "АВБ". Нашата приказна за детството Андре Вили-Боас плус нераскажаните биографија Ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, сите знаат за неговите менаџерски способности, но малкумина го сметаат нашиот Андре Вили-Боас Био што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Андре Вилас-Боас за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Раниот живот

Luís André de Pina Cabral e Villas-Boas е роден на 17th ден од октомври 1977 in Порто, Португалија. Вили-Боас беше второ дете и прв син на неговата мајка Тереза ​​Марија и таткото, Луис Филипе Мануел.

Вили-Боас зборуваше течно англиски јазик од детството, благодарение на неговата баба, која потекнува од Стокпорт, Англија. На возраст од 16, Villas-Boas се најде себеси во истиот станбен блок како Сер Боби Робсон, кој тогаш беше менаџер на Порто. Тие станаа пријателски соседи по фудбалска дебата меѓу двете. Ова беше време Вили-Боас го најде својот ментор.

Робсон толку многу ја сакал својата интелигенција дека бил убеден да му даде работа во одделот за набљудување на Порто. По неговиот напредок, тој подоцна го охрабри да ја добие својата тренинг-тренинг лиценца. Вили-Боас беше најмладиот и најинтелигент во неговото тренинг училиште. Тој ја добил лиценцата C на возраст од 17, и неговата лиценца Б во 18. Шокантно, ја доби лиценцата А на возраст од 19 и подоцна стекнала УЕФА Про лиценца под покровителство на Џим Флејтинг. Овие квалификации добиваа дека Вили-Боас беше подготвен да тренира секој тим и покрај тоа што е толку млад.

Вили-Боас имаше кратко време како технички директор на националниот тим на Британските Девствени Острови на возраст од 21, пред да се пресели во кариера како помошник тренер во Порто под Жозе Мурињо. На Мурињо се пресели клубови во Челзи и Интернационале, Вили-Боас.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Андре Вилас-Боас за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Животен однос

Во животот има само една жена. Таа не е друга личност од Јоана Марија.

Во 2004, Вили-Боас се оженил со Јоана Марија Норона де Онелас Теисеира, со која сега има две ќерки, Бенедита (роден август 2009), Каролина (роден октомври 2010) и син, Фредерико (роден мај 2015). Подолу се вили-Боас и неговите две убави ќерки.

Подолу е Андре Вили-Боас и неговиот син, Фредерико Вили-Боас.

Подолу е Џоана Марија и нејзините две прекрасни ќерки.

Андре Вилас-Боас за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Личен живот

Андре Вилас-Боас ги има следните атрибути на неговата личност.

Андре Вили-Боас Предности: Вили-Боас е кооперативен, дипломатски, милостив, фер-ум и социјален по природа.

Андре Вили-Боас Слабости: Тој може да биде неодлучен. Тој сака да носи немири.

Што Андре Вили-Боас Сака: Тој има подобие за Хармонија, нежност и споделување на работи со другите.

Што Андре Вили-Боас не му се допаѓа: Тој не му се допаѓа насилството, осаменоста, неправдата, гласот и сообразноста.

На кратко, Андре Вили-Боас има мирна и фер личност. Дури и тој може да ги задржи непријатностите како што се гледа во неговата врска со играчите, тој е некој кој подоцна ќе каже дека е жал. Андре Вили-Боас е подготвен да направи речиси ништо за да избегне конфликт и да го задржи мирот секогаш кога е можно.

Андре Вилас-Боас за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Семеен живот

Андре-Вили Боас дојде од богата и кралска семејна позадина пред фудбалот да се исплати за него. Тој беше второ дете, а првиот син на Луис Филипе Мануел Хенрике до Вале Пејкото де Соса е вили-Боас (роден на 29 февруари 1952) и Тереза ​​Марија де Пина Кабрал е Силва (роден на 11 февруари 1951).

Течно го зборува англискиот јазик, откако го научи неговата баба Марија Маргарет Кендал, чија мајка се преселила во Португалија од Cheadle, Голема Манчестер, Англија, за да започне бизнис со вино. Нејзиниот брат Даглас Кендал служеше како командант на крилата за РАФ за време на Втората светска војна.

Вили-Боас е, исто така, правнук на Дом Хозе Герардо Коелјо Вијера Пинто до Вале Пејкото де Вилас-Боас, 1st Виконт од Гилхомил. Уште повеќе, неговиот роднина на татка си Хозе Руи Вили-Боас беше Виконт од Гилхомил, титула која првично му ја додели на неговиот татко Хозе Герадо Вили-Боас од кралот Карлос I во 1890.

Конечно, братот Виљас-Боас, Жоао Луис де Пина Кабрал Вили-Боас е португалски сценски и телевизиски актер. Подолу е неговата слика со сличен изглед.

Жоао Луис има малку удел во костимската драма Mistérios de Lisboa (Мистериите на Лисабон).

Андре Вилас-Боас за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Она што го почитуваа навивачите на Челзи

Играчите на Челзи еднаш го викаа ДВД на Андре Вилас-Боас, бидејќи секој пат кога го видоа тој одеше наоколу со еден куп ДВД под рака и ги натера да ги гледаат.

Гледајте видео ДВД-а не им помогна на играчите. тоа предизвика победа од 45%. Ова доведе до целосно непријатност за AVB.

Како навивач на Челзи го става ...

"Играчите (особено Лампард и Тери) не веруваа во него и неговите DVD методи. Тие не купиле да гледаат ДВД да учат фудбал.

Оттука, Андре Вилас-Боас беше прекажан од АВБ на ДВД, откако изгуби вера со своите играчи на Челзи.

Андре Вилас-Боас за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Премиер лига и понатаму

Времето Виља-Боас во Челзи почна да се распаѓа, откако многу високи играчи изразија разочарување во неговите тренинг методи. Тој веднаш се ослободи од своите должности како менаџер на Челзи. Португалците оттогаш имаа шанса во Тотенхем, каде што не успеа да ги импресионира. Потоа се преселил во Русија за да го тренира Зенит Санкт Петербург, каде што станал крал што го познавал себеси.

Андре Вилас-Боас за детска приказна Плус Неизречена биографија Факти -Наследството на кралот

Во Зенит Ст. Петерсбург освои три трофеи, вклучувајќи ја лигата. И покрај неговата репутација која заземала патарина по своето време во Лондон, Вили-Боас стана и остана крал на својот народ во Русија, како што е прикажано подолу.

Вили-Боас се смета за неговата длабинска анализа на неговите противници. Неговиот стил на фудбал е базиран на силна одбрана.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Андре Вили-Боас, плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде