Андре Силва за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Андре Силва за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј, најпознат со прекарот „Наследник на ЦР7“. Нашата приказна за детството Андре Силва плус нераскажаните биографија Ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло и животот во врска. Уште повеќе, многу други OFF-Pitch факти (малку познати) за него.

ПРОЧИТАЈ
Iago Aspas Детството Приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае за неговиот добар изглед. Сепак, само неколку го сметаат Био на Андре Силва, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Андре Силва Приказна за детството - Ран и семеен живот:

Почнувајќи, неговото полно име е Андре Мигел Валенте да Силва. Андре е роден на 6-ти ден во ноември 1995 година од неговите родители, г-дин и г-ѓа Елваро Силва во Багуим до Монте, Португалија.

ПРОЧИТАЈ
Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Андре се издигна од скромните почетоци за да стане она што е денес. Двајцата негови родители беа вредни луѓе кои се погрижија Силва и неговиот помлад брат, Афонсо да имаат се што им треба во животот. На лична нота, Андре отсекогаш бил грижлив постар брат кој секогаш се грижел за неговиот мал брат, Афонсо. Подолу е фотографија од двајцата браќа за време на нивните рани години.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Малку Афонсо Силва на сликата погоре е моментално професионален хокеј играч кој игра со ролери. Афонсо е роден на 18th ден на декември 1998.

Освен што живееше со своите родители, Андре, исто така, живееше со своите братучеди во текот на неговите денови од раното детство. Со импликација, тој има големо семејство со големо проширено семејство, едно проширено семејство кое ќе биде заедно секоја недела.

ПРОЧИТАЈ
Масимилијано Аллегри приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Андре Силва Биографија за детството - изградба на кариера:

Андре Силва беше многу polубезен, интровертн и многу отворен, особено кога избра предизвик како играње фудбал на училиште. Исто како и многу професионални фудбалери на денешницата, Силва имаше природен интерес за фудбалот уште од детството. Тој се стремеше да биде професионален фудбалер уште од самиот почеток.

ПРОЧИТАЈ
Извор на детството Иван Ракитиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

По долго убедување, неговите родители решија да го одведат својот интровертн шестгодишен син во Салгеирос на фудбал. Овој избор за фудбалска локација беше поттикнат од неговата мајка која одби да се раздели со нејзиниот најстар син, сè уште толку млад.

Александар Переира, тогашен координатор на младинците во Салгеирос, потсети дека по средбата со Андре, тој го имал првиот впечаток за многу образовано момче од спортот.

Тој беше некој што не ја испушти топката додека не беше принуден да си оди дома за да ги запознае родителите.

рече Александре.

ПРОЧИТАЈ
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Андре Силва Биографија факти - Детска слава:

Зачудувачки, пробивот на Андре Силва се случи истата година кога тој му се придружи на Салгеирос. Волшебниот ден беше кога осумгодишното момче отиде да игра турнир во Виана до Кастело со неговите соиграчи од Салгеирос на сликата подолу.

ПРОЧИТАЈ
Стефан Ел Шаарави приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Андре Силв играше како играч од средниот ред во текот на целиот турнир. За време на фазата на нокаут против младинскиот клуб Вијансен, натпреварот сè уште беше во средината кога Магичело Силва го постигна својот гол 15th.

О Да, тој ги постигна своите 15 цели во тој натпревар!

Овој подвиг му донесе име „Малку Деко„ На тој натпревар, неговиот тренер реши да стори нешто што секој друг тренер би направил во обид да покаже почит кон противникот. Луис Мачадо одеднаш го отстрани Силва од тимот откако го постигна својот петнаесетти гол на натпреварот. Мачадо ги бранеше своите постапки велејќи;

„Му објаснив дека играта е победена, ние не бевме тука за да понижуваме никого и добро беше што Андре им даде шанса на другите соиграчи“

Андре Силва Биографија Факти- Патот до славната приказна:

Тој има само 8 години, но сепак се разгледува поголем од животот. За помалку од две години од неговиот влез во Салгеирос, Андре Силва ака „Мини Деко”Стана еден од најславните детски фудбалери во Порто. Ова го привлече интересот на Хорхе Мендес, бидејќи неговата агенција Гестифуте се договори со малата Силва. Тоа беше потег што додаде гориво на огнот, само всаден во малото момче.

ПРОЧИТАЈ
Storyил коунд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Со orgорги Мендес покрај себе, Силва забележа успешен крај на својата младинска кариера во Порто по кратки магии во младинските клубови Боависта и Падроенсе. Благодарение на својата слава во младоста, тој исто така беше сведок на беспрекорен премин од младинскиот фудбал на сениорската страна на 16-годишна возраст.

ПРОЧИТАЈ
Квинси ги промовира приказната за детството плус нераскажаните факти за биографијата

На возраст од 18, Силва стана личност која португалскиот фудбал долго чекаше. Тој стана нивниот посакуван број 9 и што е најважно, наследникот на Кристијано Роналдо.

Андре Силва Био - Милан Даун Пад:

На 12 јуни 2017 година, Силва се пресели во Милан со петгодишен договор за сума од 38 милиони евра. Тој стана третиот Португалец кој играл за Милан после Paulo Futre Rui Costa. Што е уште поважно, Силва стана и најскапото засилување во историјата на италијанскиот гигант.

ПРОЧИТАЈ
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Силва се избори за формата во неговата прва сезона во Италија. Ова се случи бидејќи тој еднаш призна дека имал проблеми да се реши во животот во Милано и во Серија А.

По истрагите, беше забележано дека најголемиот проблем на Силва е дека тој не може да се прилагоди на италијанскиот начин на живот и времето. Според извештаите;

Тоа беше незгодно прилагодување кон нов јазик, нови луѓе, нова култура и нов тим.

Силва успеа да постигне само два гола во натпреварите на 24 во Серија А. Оваа сиромашна форма се повлече, како што тој беше турнат одредување на јавниот ред.

ПРОЧИТАЈ
Стефан Ел Шаарави приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Андре Силва Факти за биографијата - Реставрацијата:

И покрај тешката сезона во Милан, Андре Силва го насочи умот на Светското првенство во 2018 година. Во Русија, тој создаде рекорд како меѓу петте играчи (најмладиот) кој постигнал најмалку шест гола.

ПРОЧИТАЈ
Storyил коунд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Од Светското првенство 2018, Силва стана повеќе од само еден Неподвижни no.9 кој едноставно ја уфрла топката во мрежата. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Andreубовна приказна на Андре Силва со Сара Родригес:

Без сомнение, Силва постигнал некои убави цели. Сепак, најубавиот гол постигнат од Андре Силва е оној што ја запали неговата врска со Сара Родригес, португалски модел 21.

ПРОЧИТАЈ
Џорџ Вах детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Сара е дипломиран хемиски инженер што означува убавина со мозок. Таа се посвети на моделот и патувањата меѓу Милано, Рим, Порто и Лисабон. Се верува дека парот е заедно уште од неговото време во Порто. Како за време на пишувањето, Сара моментално собира Инстаграм следење на скоро 58,000 XNUMX луѓе, кои не можат да се заситат од нејзините кинечки бикини (види подолу).

ПРОЧИТАЈ
Постојано Банега детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Иако Силва е активна на социјалните мрежи, но до денес, одбива да објави единствена фотографија од Сара, ofубовта на неговиот живот. Само прашање на време е кога двајцата loversубовници ќе го разменат прстенот.

Се шпекулира дека Андре Сил го има детето во рацете подолу, како што се гледа на сликата подолу. Како во времето на пишувањето, не постои јасен факт за тоа кој е мајката на неговиот син.

ПРОЧИТАЈ
Iago Aspas Детството Приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Андре Силва Лични факти:

Силва е страстна во кариерата со многу агресивен начин на размислување. Тој е решителен и решителен човек кој ќе продолжи да се бори додека не го добие најдоброто од себе. Можете да бидете сигурни дека Силва ќе ги чува вашите тајни, што и да е. За време на празниците, Силва сака да оди хокеј со својот брат, Андре.

  • Елементот на вода е поврзан со хороскопскиот знак на Андре Силва. Водените описи се добро прилагодени за неговите атрибути на Шкорпија.
ПРОЧИТАЈ
Масимилијано Аллегри приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

ВодољубивАндре Силва признава дека има проблеми да се насели во Милано и во Серија А, особено кога станува збор за исчезнатите "на плажа и море. "Кога се приклучил на италијанските гиганти, тој еднаш му рекол на официјалниот клуб на Forza Milan;

"Ова е првпат да живеам подалеку од мојот дом, моето семејство и плажата. Јас сум навикнат да дишам во морскиот воздух "

Дали знаеше?? Да се ​​биде во љубов со вода значи да се има течност, тече, треперење емоции. Бидејќи водата, секако, ќе има силно влијание, така и Силва, како и во неговиот кариерен живот. Силва е интуитивен и чувствителен човек кој може да ги земе чувствата на другите, да ги процесира и да даде план или решение што ќе му биде совесно на сите.

  • Како во времето на пишувањето, тој сеуште практикува флекс и сѐ уште не ја усовршува вештината.
ПРОЧИТАЈ
Квинси ги промовира приказната за детството плус нераскажаните факти за биографијата

  • Се работи во семејството. Водните активности ги дефинираат моментите на среќа за Силва и Афонсо.

  • Покрај тоа што има контакт со вода, Силва го сака и погледот на морските води. Ова ја објаснува причината зошто се здобил со носталгија кога за првпат ја напуштил својата земја.
ПРОЧИТАЈ
Масимилијано Аллегри приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти за Андре Силва - симпатичниот изглед:

Признај: Кристијано Роналдо исто така, веќе почна да го минува факелот со убавина на Силва. За многу фудбалски обожаватели, Андреа Силва изгледа поудобно од неговиот ментор.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Детска приказна Андре Силва, плус Неоптоварени факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Постојано Банега детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари