Алексис Санчез детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Алексис Санчез детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец кој е најдобро познат по прекарот; „Ел Нињо Маравила“ Нашата приказна за детството Алексис Санчез Плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата на чилеанската фудбалска легенда и воин ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него и надвор од теренот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сантијаго Солари Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Алексис е некој кој претрпе детство погодено од сиромаштија. Никогаш не му било лесно со животот во далечниот рударски град во Чиле, познат како Devаволско катче. Дозволете ни да ја започнеме целата приказна;

Алексис Санчез Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Алексис Алехандро Санчез Санчез е роден на 19-ти декември 1988 година од неговиот татко г-дин Гулермо Сото, невработен човек и г-ѓа Мартина Санчез, хортикултуролог и бизнисменка од мал обем.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Арон Рамсдејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Поради неможноста на Gulуleермо Сото да се соочи со одговорноста да се грижи за неговиот син неколку месеци по раѓањето, тој (таткото на Алексис Санчез) го напуштил своето семејство кога неговото мало момче имало едвај неколку месеци.

Неговата мајка работеше напорно за да ги издржи него и неговите браќа и сестри со имиња Тамара и Марџори (сестри), како и брат по име Хумберто.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ешли Кол Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Мајката Алексис Санчез, Мартина, работеше на повеќе работни места за да донесе пари, вклучително и миење риби и продажба на цвеќиња, сето тоа во име на грижата за нејзините деца.

Таа се грижеше за малиот Алексис и го гледаше како расте од дете до згодно мало момче.

Мајчински loveубовта која му беше дадена безусловно резултираше со воспоставена доверба и емотивна блискост меѓу двајцата. Го гледаше како расте и му помогна на патот. Приходот на г-ѓа Мартина траеше само кратко време.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Вилијам Салиба Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, таа направи сé што е најдобро да се грижи за останатите нејзини деца, а исто така ги гледаше како растат. Како и секогаш, таа стигна до точка каде што повеќе не можеше да се справи, поради зголемените трошоци за живот.

И покрај дополнителните напори, неопходните цели не може да се исполнат. Во одреден момент, беше тешко да се нахрани. Токму чичкото на Алексис Санчез се вмеша и ја спаси ситуацијата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Миралем Пјаниќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Алексис Санчез - Посвојувањето:

Г-дин osозе Делиг ја предложи Мартина да дозволи едно од нејзините деца да оди кај него со цел да го намали притисокот со кој се креваше сама. Тоа беше тежок повик за Мартина бидејќи беше советувана од блиски пријатели да го пушти малиот Алексис да си оди. 

Г-дин Хозе Делајг, кој сè уште беше сиромашен, беше заинтересиран да го посвои малиот Алексис. Барем имал доволно храна да нахрани дополнителна уста.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ривалдо приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

На крајот, неговиот Чичко беше доволно kindубезен да го земе Алексис Санчез под своја закрила. Хозе Делејг ги заврши потребните работи во хартија и стана посвојувач на Алексис Санчез.

Факти за биографијата на Алексис Санчез - Прифаќањето:

Тешкото воспитување е она што го инспирираше Алексис да се определи на рана возраст. Ти чичко osозе Делејгу беше богат, но г-ѓа Мартина му го даде Алексис затоа што тој му веруваше и веруваше дека може да му даде дополнителна рака.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Матео Ковачиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

 Osозе Делиг ја разбра Мартина дека може да обезбеди само дополнителен оброк, но не и образование што не беше доволно богат да си го дозволи. Моресо, тој изјави дека сè зависи од подготвеноста на неговата сила да работи.

Прифаќањето на Алексис Санчез и среќата да остане со својот сакан вујко беше една од причините што секој аранжман може да помине без проблеми.

Факти за биографијата на Алексис Санчез - Опстанок:

И покрај тоа што имаше големи очекувања од почетокот на процесот на посвојување, не се одвиваше како што треба.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

По неколку години, беше постигната точка по која се гледа чичко Хозе Делајг не може да продолжи со одржувањето на Алексис Санчез.

Сега се очекуваше дека малиот Алексис требаше да излезе, да се расправа и да донесе пари на сите потребни средства.

Сиромашен Алексис Санчез.
Сиромашен Алексис Санчез.

Откако во тоа време го виде нивото на тешкотија, чичко Хозе Делајг реши да инвестира во малиот Алексис.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емануел Ебуу Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој ги искористи своите животни заштеди за да го пријави во младинска фудбалска академија (локална младинска школа на Клуб Арауко) каде што можеше да игра само фудбал со скратено работно време.

Иако Алексис во тоа време никогаш немаше никакво фудбалско искуство. Тој го сакаше спортот и знаеше дека мора да го научи на сите потребни средства.

Давање можност на хонорарен фудбал за Алексис не значи жалење за него во таа рана фаза.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија факти

Ова беше во оваа фаза кога тој го откри својот талент, ги виде можностите и беше порешителен да работи понапорно за да стигне до таму каде што беше предводена.

Тој победи во селекциите на првотимците кои можеа да го претставуваат тимот на локалните натпреварувања.

Кредибилитет на улица:

Една голема тешкотија со која се соочи Алексис беше плаќањето на фудбалските такси за кои се плашеше дека може да ги загрози неговите фудбалски соништа. Ова секако го натера да ги најде сите потребни средства за да преживее на улиците.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емануел Ебуу Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Извештаите покажуваат дека Алексис Санчез ги молел соседите за храна и би правел акробации (салта) за неколку парички од гледачите.

Луѓето на кои им требаше забава секогаш го бараа за да ги забавува.

Алексис Санчез; Фрлање акробатика и салто за да преживее.
Алексис Санчез; Фрлање акробатика и салто за да преживее.

Алексис миеше и автомобили, се занимаваше со кик-бокс (му платија се бори други деца) и работеа на гробиштата.

Алексис заработи џепарлак на нов начин. Многумина што го познаваа тогаш веруваа дека е тој попаметно од паметно.

Рекоа дека тој е како мал гимнастичар кој се фрлаше низ сите места. Во неодамнешното интервју на Сан, неговиот постар брат, Хумберто го рече следново;

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сантијаго Солари Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Биографија на Алексис Санчез - Вистински зборови од Хумберто:

Ова е приказна за Хамберто за неговиот брат - Извадоци од Сонце (април 2014 година). - He почна…

„Алексис немаше ништо кога порасна. Тој мораше да се бори за сè што има. Ние бевме најсиромашни од сиромашните, па Алексис мораше да заработи пари на кој било начин од многу рана возраст. , Раскажал Хумберто.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Миралем Пјаниќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Понекогаш беше толку гладен што тропаше на вратите на соседите и бараше леб. Тие секогаш ќе му го дадоа она што го имаа резервно. Луѓето во нашето соседство знаат да се грижат едни за други.

Понекогаш, Алексис боксуваше на улица за забава. Тој сака бокс. Некој имаше стар пар ракавици и ќе ги облечеше и ќе се бореше со друго младо момче. Тогаш соседите ќе му дадат малку за неговите проблеми.

Тоа беше тежок живот кога растев. Тој никогаш не бил како некои разгалени играчи за кои слушате. Неговата лоша позадина е она што го прави толку гладен да успее на теренот. 

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Тој останува жестоко верен на своите корени и го посетува својот стар дом двапати годишно, давајќи им играчки и фудбал на најсиромашните деца за Божиќ.

Ако Алексис не беше фудбалер, тој ќе работеше во рудниците, како што работат повеќето луѓе во Чиле. Алексис имаше три опции - рударство, риболов или фудбал. „За среќа, тој беше доволно вешт за да успее да се појави на теренот. Тој сака да се врати дома, тој е многу скромен и скромен.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Матео Ковачиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Алексис Санчез - Големата промена:

Младиот Чилеанец беше толку сиромашен, што немаше ниту свои чизми и мораше да позајми пар за да игра турнири. Неговата пресвртница започна кога тој постигна 8 гола на еден натпревар и наскоро градоначалникот на Токопила доби еден пар чизми.

Помошник на Алексис Санчез.
Помошник на Алексис Санчез.

Не помина многу време, а помошник дојде наскоро по аплаузите и подароците од градоначалникот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ешли Кол Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Г-н Луис Асторга, фудбалски познавач и kindубезен човек му понуди на Алексис сè што му требаше на златна чинија.

Тој беше меѓу богатите Чилеанци кои нудат хуманитарна помош на надежни млади деца кои имаа талент да се истакнат. Тој знаеше дека Алексис Санчез е посебен и брзо инвестираше во него со размислување дека не очекува ништо за возврат.

Имајќи се што му требаше, Алексис мораше целосно да се фокусира на играта без да создаде време за метеж на скратено работно време.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Арон Рамсдејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За Алексис Санчез се грижеше на начини што тој никогаш не ги замислувал. Тој гледаше на животот како помалку оптоварувачки.

Всушност, не му требаше многу време пред да започне да изгледа како а дете на богат човек. И покрај тоа што беше повисок и подебел од месец, тој секогаш беше решен и фокусиран.

Настапите на Алексис во оваа фаза го добија прекарот Ел Нино Маравила („Момчето чудо“).

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Вилијам Салиба Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Алексис Санчез Факти за биографијата - Подигање на слава:

Во 2005 година, тој беше поврзан со фудбалскиот клуб Кобрелоа благодарение на Луис Асторга. Алексис никогаш не разочара. Тој играше аут, што му донесе почит од Chубителите на фудбалот во Чиле.

неговото Партали на богатство приказна го виде своето зелено светло кога беше поканет од менаџерот Нелсон Акоста да тренира со репрезентацијата на Чиле во 2005 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ривалдо приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој станува најмладиот играч што ќе игра за својата земја.

Следната станица беше Удинезе, кој плати 1.7 милиони фунти за 17-годишниот Санчез. Тие веднаш го позајмија на сезони во Чиле и Аргентина, каде што тој беше дел од титулите во титулата во лигата со Коло-Коло и Ривер Плата.

Дебитирајќи го своето меѓународно деби на 18-годишна возраст, Санчез играше за прв пат со Салас - стрелец на рекорди во сите времиња на Чиле. Салас го виде како игра и призна со своите зборови… „Алексис ќе биде подобар од мене ". 

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Матео Ковачиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неговите зборови останаа вистинити по преселбата на Алексис во Барселона од 25 милиони фунти во 2011 година. Во Барселона, тој постигна 47 гола на 141 настапи, ја освои титулата во лигата, Купот на Шпанија, 2 Суперкупа на Шпанија, 1 Суперкуп на Европа и 1 Свет на ФИФА Куп на клубови.

Прекар Алексис Санчез:

Како дете, Алексис го добил прекарот „Верверица“. Ова се должеше на фактот дека тој врза дрва за да ги врати изгубените топки, како и неговата безгранична енергија додека играше фудбал на улиците.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Ансу Фати Плус Untold Биографија факти

„Верверицата“ наскоро стана позната како „Чудо од дете“, што сега е сигурно пригоден прекар за Чилеанецот.

Алексис Санчез Lifeивотен однос:

Алексис Санчез доби долга историја на датирање од Јужна Америка.

Алексис Санчез  Faloon Larraguibel (Не: 1) и двајцата се сретнаа во јуни 2009 година. Тие раскинаа таа година. Таа е чилеанска ТВ личност.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сантијаго Солари Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Подоцна излегол со уругвајскиот модел Тамара Примус (бр: 2). Нивната врска траеше до 2011 година.

Истата година, тој започна друга врска со Роксана Муњоз (бр: 3) која е чилеанска актерка.

Оваа врска траеше неколку месеци. Алексис подоцна се забавуваше со убавата бразилска манекенка Мишел Карваhoо (бр: 4) од 2012 до 2013 година.

Неговиот однос со Laia Grassi (Бр: 5) започна во 2014 година и е постабилен од останатите. Извештаите покажуваат дека и двајцата се во брак. Таа еднаш го обвини дека е физички поврзан со неа.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Вилијам Салиба Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Лутината дојде кога Арсенал загуби од Манчестер Јунајтед, Алексис едвај можеше да настапи додека продолжи да има неконтролирано с * со неговата мажена сопруга, која подоцна се закани дека ќе се разведе, како што откри локалниот чилеански весник.

Биографија на Алексис Санчез - Факти за родниот град:

Родното место на Алексис Санчез (Токопила) некогаш го привлече глобалното внимание затоа што беше град во Чиле, кој беше најразорно во 2007 година од земјотресот кој достигна 7.7 степени според Рихтеровата скала.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Арон Рамсдејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Расели 15,000 луѓе и уништи 30 проценти од сите стоечки структури.

Санчез побара помош од Меси и другите starsвезди на Барселона за да се подигне свеста и средствата. Тој, исто така, сега се враќа секој Божиќ за да се прошета низ улиците на Токопила во пловечки покрив за да ги растера подароците со главно потпишани топки на локалните деца.

Една улица еднаш беше преименувана во негова чест по гласањето на жителите на Токопила. Патот што некогаш бил мечка „Куарта Пониенте“ сега го носи името „Алексис Санчез“. Тој еднаш донираше 160,000 фунти за да обнови 5 терени во неговиот роден град.

Еднаш одбија да се качат во авион за ФК Манчестер Сити:

Можеби ова е една од причините зошто навивачите на Арсенал засекогаш ќе му бидат благодарни на Алексис Санчез. Летото 2011 година, Барселона и Манчестер Сити се бореа за вратот и вратот за потписот на Алексис.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емануел Ебуу Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Со својот бесконечен буџет за трансфери, Сити беше инсталиран како фаворит и брзо договори 30 милиони фунти со Удинезе. Медиумите се собраа на аеродромот во Сантијаго во Италија за да го видат Алексис како разлетува на разговори - за да бидат разочарани.

Алексис одби да се качи во авионот и не сакаше да разговара со никој друг клуб освен со Барселона. Тоа лето ја заврши преселбата во Каталонија.

Факти за биографијата на Алексис Санчез - навивачки шорцеви и навики без кошула:

Можеби сте прашале; Зошто Алексис Санчез навива шорцеви во доцните фази на игрите?

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ешли Кол Детството Приказна Плус Неразделени Биографија факти

Па, многумина претпоставија дека тој го прави тоа за да си даде поголема слобода. Кога беше интервјуиран, тој го имаше ова да каже;

„Кога ќе ги свиткам шорцевите, мојот ум ме тера да мислам дека сум пофлексибилна со нозете. Ме прави да се чувствувам слободен сега и да можам да играм многу подобро. Тоа е моја навика, мое суеверие “.

Факти за биографијата на Алексис Санчез - Тој еднаш го критикуваше англискиот фудбал:

Алексис Санчез се најде во топла вода пред пријателскиот однос на Чиле Англија на Вембли во ноември 2013 година кога тврдеше дека англиските фудбалери „отидоа меко“.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ривалдо приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како што беше цитирано во интервју за Дејли експрес, Алексис, наводно, рекол:

„Ние сме потежок тим од Англија. Проблемот за тимови како Англија е што сè е толку лесно за нив. Тие се приклучуваат на овие академии на возраст од можеби 10 или 11 години и сè е направено за нив.

Да не успеев, ќе работев 15-часовно на градилиштата и сè уште немав доволно заработка за живот. Фудбалот ме спаси, и мислам дека ниту еден играч на Англија не може да го каже тоа. 

Не се виновни Англија или другите европски тимови што тие не пораснаа во такво опкружување, но што сè беше толку лесно ги направи меки “.

Санчез и ФК Барселона по објавувањето на интервјуто бргу се дистанцираа од коментарите и сега никој не знае што направил или што не рекол.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Дворец и автомобил на Алексис Санчез:

Алексис Санчез има 5.9 милиони фунти грузиски замок во Лондон. Неговиот имот има приватно кино, подлога за слетување хеликоптер, отворен базен, џакузи, сауна, бар и куќа на базен.

Дворците на Алексис Санчез.
Дворците на Алексис Санчез.

Автомобилот Алексис е претежно Ауди. Се проценува дека се проценува на 115,400 долари.

Автомобилот на Алексис Санчез.
Автомобилот на Алексис Санчез.

Алексис Санчез Факти за биографијата - Статистика за популарност:

Ние составивме од сигурни извори, статистиката на популарноста на Алексис Санчез. Пронајдете подолу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Арон Рамсдејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари