Алекс Телес Приказна за детството Плус Неоптоварен факт за биографијата

Алекс Телес Приказна за детството Плус Неоптоварен факт за биографијата

Нашата биографија за Алекс Телес ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејните факти, сопругата, автомобилите, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Во едноставни термини, ја имаме тука, Storyивотната приказна на бразилскиот фудбалер уште од неговите рани денови до кога се прослави. Сега, еве го неговиот ран живот да се зголеми во печатење - тој прикажува јасно резиме на Алекс Телес Био.

ПРОЧИТАЈ
Сантијаго Солари Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Да, не многу фанови знаат за борбите што ги надмина за да стане одличен играч. Повеќе, можеби, вие сте го запознале Бразилецот само за време на трансфер пазарот. Тука сме да ја раскажеме неговата приказна и без понатамошно разочарување, да започнеме.

Алекс Телес Приказна за детството:

За почетниците за биографија, неговите целосни имиња се Алекс Николао Телес. Алекс е роден на 15-ти декември 1992 година од неговиот татко, Хозе Телес и мајка му, Клодете Телес во градот Каксиас до Сул, Бразил.

ПРОЧИТАЈ
Алекс Сандро Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Бразилскиот фудбалер дојде на светот како најмлад од двете деца родени во заедницата меѓу неговите родители кои веројатно би можеле да бидат во раните 60-ти. Без нив, нема да има Алекс.

На почетокот, малиот Алекс се радуваше на толку многу loveубов од неговите родители и постарата сестра. Морезо, тој едвај можеше да помине ден-два без да добие бонбони или играчки од неговото семејство.

ПРОЧИТАЈ
Денис Бергкамп за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тогаш, младото момче беше брзо во трчање, што ќе помислите дека е Усаин Болт маскиран. Неговата брзина беше донекаде неверојатна што неговите пријатели тешко можеа да го фатат. Еве еден редок поглед на енергичното момче кое никогаш не знаеше дека ќе биде толку одлично во животот.

Семејство на Алекс Телес:

Наспроти вашата перцепција, родителите на Телес не биле отсекогаш богати. Тој израснал во семејно потекло од средна класа. Сепак, неговото домаќинство беше задоволено од се што имаа. Оттука, животот стана многу подобар за нив.

ПРОЧИТАЈ
Тарибо Вест за детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Години на растење:

Како дете, Телес споделувал неостварлива врска со секој член на неговото домаќинство. Вистината е дека неговата сестра тешко можеше да ја поднесе глетката да го види како плаче. Оттука, таа дејствувала како презаштитна постара браќа и сестри и се потрудила да го заштити особено од насилници. Еве ја Големата сестра која секогаш го враќаше грбот од детските денови.

ПРОЧИТАЈ
Лукас Мора детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Потекло на семејството Алекс Телес:

Често се вели дека јаболкото не паѓа далеку од јаболкницата. На ист начин, Алекс не потсетувал на карактеристиките на неговите предци. Како што сите знаеме, Бразил го краси светот со играчи со неспоредливи вештини, а Телес не е изоставен од списокот.

Нема сомнение дека Семејството на Телес е длабоко вкоренето во Каксиас до Сул каде што е роден. Сепак, неговата етничка припадност не е ограничена само на Бразил, туку ја вклучува и Италија затоа што неговите баби и дедовци се Италијанци.

ПРОЧИТАЈ
Роберто Фирмино за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали знаете? Place Алекс Телес потекло, Каксиас до Сул е втор по големина град во Рио Гранде до Сул, Јужен Бразил. Тоа е индустриски град, создаден од италијански имигранти од 19 век.

Како започна фудбалската експедиција Алекс Телеш:

Младиот Бразилец не разви ненадејна loveубов кон фудбалот. Наместо тоа, тој постепено се интересираше за исклучителноста на неговите пријатели кои играа уличен фудбал. Додека Телес имал 8 години, тој станал целосно убеден дека ќе ги прекрши сите шанси да стане почитуван фудбалски професионалец. Оттука, тој обележа заедно со своите врсници да играат уличен фудбал.

ПРОЧИТАЈ
Марсело Брозовиќ Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Неколку години играње на улиците го видоа Телес како се запишува на младинската академија „Еспорте Клуб Јувентуд“ во 2007 година. Гледајќи дека најде исполнување во играњето фудбал на академијата, Телес ја насочи целата своја енергија во градењето на неговите вештини. Нашиот тим ги открива неговите најрани достигнувања со младинската академија Esporte Clube Juventude.

Алекс Телес Ран живот во кариерата:

Верувале или не, Бразилецот напорно тренираше многу години пред да ја добие привилегијата да игра на престижни натпревари. Кога дојде времето, тој на 18 години дебитираше за својот прв професионален клуб (Хувентуд). Младиот ја започна својата професионална кариера со изложба на своите вештини, подвиг што му помогна на Хувентуде да ја освои Копа ФГФ 2011 и 2012 година.

ПРОЧИТАЈ
Антонио Конте Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Едвај една година откако ја покажа својата исклучителност, Телес беше префрлен во Гремио каде повеќе од два пати ја освои наградата за најдобар лев бек. Последователно, тој се приклучи на Галатасарај во 2014 година и му помогна на клубот да се залепи на многу трофеи, вклучувајќи ги Суперлигата, Купот на Турција и Суперкупот на Турција.

Алекс Телеш пат до славната приказна:

Откако постигна многу на млада возраст, Бразилецот започна да привлекува врвни екипи. Во една прилика во 2015 година, се шпекулираше дека Телеш е најдобрата опција за замена на Филипе Луис во Челси. Сепак, англискиот клуб не се повлече со каква било зделка. Тоа секако, го остави разочаран.

ПРОЧИТАЈ
Фабио Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Повторно, токму кога тој постигна повеќе за Галатасарај, плимата на позајмицата го оддалечи од клубот. На Телес му требаше голема издржливост за да се запознае со Интер, кој го потпиша за едногодишна позајмица во 2015 година. Работите се искомплицираа бидејќи тој не се сретна со својот сакан тренер на Галатасарај, Роберто Манчини, во неговиот нов клуб.

Алекс Телеш успешна приказна:

Во Интер, богатството го пронајде Телеш кога потпиша договор од 6.5 милиони евра со ФК Порто во месец јули 2016 година. Се разбира, приклучувањето кон португалската страна му даде поголема минутажа и изложеност. Оттука, Алекс Телес го освои Бранителот на месецот во Примера Лига и други многу награди, како и трофеи во ФК Порто.

ПРОЧИТАЈ
Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Брзо напред до времето на пишување на Алекс Телес Био, тој несомнено е еден од најпотценетите бранители во светот. И покрај тоа, неговото влијание сè уште се чувствува во ФК Порто до денес.

Вреди да се спомене, целото негово семејство е благодарно што Бразил конечно ја призна фудбалската моќ на Алекс Телес во 2019 година. Оттука, Телеш дебитираше за својата земја на 23-ти ден во март 2019 година. Остатокот од него, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Раџа Најнгголанска приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата
Играњето за Бразил е едно од најголемите достигнувања на Телес.
Играњето за Бразил е едно од најголемите достигнувања на Телес.

Алекс Телеш Lifeивотен однос:

За разлика од Габриел Магаhaас од 2020 година, Телес има активен loveубовен живот. Всушност, тој се чинеше дека е целосно потопен во океанот на loveубовта со неговата девојка која стана сопруга. Резултатите од нашата студија покажуваат дека тој бил поврзан само со една жена од неговото детство до денес. Сигурна сум дека мора да бидете curубопитни да знаете која е среќната жена во неговото Био. Продолжи да читаш!

ПРОЧИТАЈ
Матео Ковачиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За сопругата на Алекс Телес:

Нивната loveубовна приказна е без сомнение, прилично фасцинантна. Бразилецот честопати се потпираше на својата страница на Инстаграм за да ја сподели фотографијата од неговата убава сопруга Присила Минуцо.

Што повеќе? Алекс и неговата сопруга го врзаа јазолот во црквата Свети Пелегрин на 6-ти ден во јуни 2018 година. Оттогаш, паровите се сакаат едни од други од она што може да се добие во сапуница. Еве еден поглед на венчавката на Алекс Телес со Присила Минуцо.

ПРОЧИТАЈ
Родриго оди во приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Ајде! Се надевам дека сакаат другите претстојни бразилски starsвезди Винициус Јуниор би научил од неговиот живот во врска. Помалку заборавам, се чини дека Телес има дете во моментот кога го напишал своето Био. Шансите тој да добие син е многу голем бидејќи тој постојано ја покажувал фотографијата на мало момче како дел од неговото семејство. Може ли ова да биде син на Алекс Телес?

Семеен живот на Алекс Телес:

Добра домашна обука раѓа извонредни личности. Верувале или не, Telles Life Story немаше да се исполни ако не беа најраните лекции што ги добил од неговите родители. Сега, да ви кажам повеќе за членовите на неговото семејство, почнувајќи од неговите родители.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Нванкво Кану Плус Неоптоварени факти за биографијата

За таткото на Алекс Телес:

Таткото на Бразилецот, Хозе Телес е значаен извор на неговата плодна фудбалска моќ. Немојте да се изненадите премногу ако ви кажам дека Joseозе некогаш бил и фудбалер. Сепак, тој се откажа од фудбалот на 19-годишна возраст за да се фокусира на својата работа како помошник-механичар за да ги задоволи неговите семејни потреби. Запознајте го таткото на Алекс Телес, Хозе Телес додека носи насмевка од брада до брада.

ПРОЧИТАЈ
Андреа Пирло за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали знаевте? First Првиот гол на Телес за Гремио дојде поради мотивацијата што ја доби од неговиот татко. Во подвиг на благодарност кон неговиот татко за мотивирање на неговиот прв гол, Алекс Телес забележа;

„Да се ​​биде играч е сон. татко ми не сфати дека живеам за него. Среќен сум што ја постигнав таа цел “.

Верувајте кога ќе ви кажам дека таткото на Алекс Телес, Хозе Телес е сè уште фит, дури и на старост. Интересно, тој еднаш учествуваше и заврши маратон на 15 километри на возраст од 61. Погледнете го одличниот спортски татко.

За мајката на Алекс Телес:

Одличните мајки создадоа успешни синови и таа не е исклучок. Врската мајка-син што излегува помеѓу Алекс Телес и неговата мајка, Клодета е нераскинлива. Играчот на Порто честопати се појавува на своите страници на Инстаграм и Фејсбук за да зборува за неговата длабока loveубов кон неговата мајка. Запознајте ја повторно Клодете Телес, додека носи насмевка од брада до брада.

ПРОЧИТАЈ
Андерсон Талишка детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Алекс вметнува убави зборови во насловите на фотографиите на неговата мајка, што ја прогласува за најдобра мајка на светот. Гледате, Клодете Телес ја поддржува кариерата на нејзиниот син. Честопати, таа оди на стадион за да го гледа како игра натпревари во живо. Без сомнение, неговата мајка изгледа дека е негов обожавател на бројки.

За сестрата на Алекс Телес:

Благодарение на неговата постара сестра Елена, Телес уживаше во блаженото детство. И покрај тоа што браќата и сестрите можат да имаат различни разлики, тие се поддржувале едни со други над замислата на луѓето.

ПРОЧИТАЈ
Ричарлисон Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Интересно е што сестрата Телеш секогаш внимаваше на него уште од мали нозе. Оттука, тој не чувствуваше потреба да има брат. На сликата подолу, и брат и сестра имаат нераскинлива врска.

За роднините на Алекс Телес:

Една од движечките сили што го задржа фокусиран е неговото пошироко семејство. Со текот на времето, младото момче доби толку многу комплименти од неговите братучеди, чичковци и тетки кои го мотивираа. Оттука, тој се труди се од себе да ги разочара своите роднини.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството во Каземиро Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сепак, Телес не зборувал за неговиот дедо по татко и баба. Се надеваме дека наскоро ќе ја сподели нивната приказна со светот.

Алекс Телес личен живот:

Зборуваме за фудбалери кои се уверени во своите можности, а јас ќе го посочам Алекс. Дефанзивецот на ФК Порто не се плаши од соочување со каков било предизвик. Освен што игра фудбал, тој сака музика. Изненаден? Дефанзивецот на ФК Порто е добар со пеење убави песни. Кој знае, тој можеби се занимаваше со пеење ако фудбалот не успееше во него.

ПРОЧИТАЈ
Марчело Детство Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Уште од неговите рани денови, Телес разви навика да посетува плажи. Дури и во неговите славни денови, Бразилецот сепак одвојува малку време со пријателите за да се релаксира на плажите и јахтите. Понекогаш, тој се вклучува во сурфање на брановите со својата табла.

Алекс Телес, начин на живот:

Верувале или не, Телес докажа несомнено дека живее весел живот. Иако има собрано огромно богатство за себе, тој не е принуден да го прикажува создавањето на неговиот луксузен начин на живот. Сепак, тој смета дека неговиот однос со најблиските е неговото најголемо богатство што е незаменливо.

ПРОЧИТАЈ
Сантијаго Солари Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Алекс Телес нето вреди:

Играњето за различни светски реномирани клубови значи значителни финансиски постапки за „Телеш“. Всушност, во 2020 година, нето-вредноста на Алекс Телес се проценува на околу 40 милиони евра. Во ФК Порто, Бразилецот заработува проценета годишна бруто плата од 2 милиони евра.

Куќа и автомобили на Алекс Телес:

Бидејќи Телес игра во својата Кантри лига, му стана полесно да поседува своја луксузна куќа и автомобили. Сепак, тој не е заинтересиран да ги споделува сликите од неговите скапи средства на социјалните мрежи.

ПРОЧИТАЈ
Денис Бергкамп за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Алекс Телес факти:

За да ја заокружиме нашата Биографија, еве неколку вистини што ќе ви помогнат да ја разберете неговата животна приказна.

Факт # 1: Неговиот распад на платата заработувајќи во секунди:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во фунти
Годишно€ 2,000,000
Месечно€ 166,667
Неделно€ 38,402
Дневно€ 5,486
На час€ 229
На минута€ 3.8
Во секунда€ 0.06

Повторно, стратешки ја анализиравме заработката на Алекс Телес, како што чука часовникот. Ве молам, погледнете ја неговата плата во секунда и видете колку заработил откако сте дојдени овде.

ПРОЧИТАЈ
Марсело Брозовиќ Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Ова е она што Алекс Телес заработи откако сте почнале да го гледате неговото Био.

€ 0

Факт # 2: Амбасадор на проектот Os Maiores Pequenos Heróis:

Во обид да ја добие жестоката војна против ракот, Телес беше назначен за амбасадор на проектот „О Маиорес Пекенос Хероис“ во 2018 година. Поради својата филантропска природа, тој ја прифати одговорноста со добра судбина со цел да спаси многу животи од нивната страшна болест .

ПРОЧИТАЈ
Андреа Пирло за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неколку години пред Телес да ја добие честа, тој покажа голем интерес да му помогне на пациент со карцином. Во една од толку многу посети на погодени лица, тој забележа;

„Посетете го Детскиот институт за рак! Нивната насмевка е најдобрата одмазда! Од оваа посета научивте голема лекција од животот денес! “

Факт # 3: Алекс Телес кучиња:

Едно нешто што се покажа како слично меѓу него и целото семејство е нивната убов кон кучињата. Тој тешко можеше да помине еден ден без да си игра со своето милениче. Во случај да не знаете, starвездата на ФК Порто има две кучиња кои му значат многу. Неговата loveубов кон кучињата е неизводлива.

ПРОЧИТАЈ
Марчело Детство Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Факт # 4: Алекс Телес Тетоважи:

Не може да се негира фактот дека Телес има направено многу тетоважи на неговото тело. За оние од вас кои постојано го гледале како игра, сигурен сум дека веројатно сте им се восхитувале на неговите гламурозни тетоважи нанесени на левата рака. Погледнете како тој несвесно ја прикажува својата тетоважа.

Навистина, неговата перспектива за мастило е слична на онаа на неговиот колега бразилски фудбалер, Андерсон Талиска.

Факт # 5: Религија на Алекс Телес:

Секој знае дека Бразил е религиозна земја со повеќето нејзини граѓани кои практикуваат католицизам. Допаѓа Феран Торес Quique Setien, Телес е католик кој ја сака својата христијанска вера. Тој често поставувал неколку слики од него, дизајнирани во позадина што ги содржи Богородица (Марија, мајката на Исус).

ПРОЧИТАЈ
Андерсон Талишка детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Дали знаете?… Алекс Телес не случајно го избра дресот со број 13. Наместо тоа, тој го одбрал бројот во чест на Марија, кој се случил во Португалија на 13-ти ден од секој месец (од мај до октомври) во 1917 година.

Факт # 6: Одличен рејтинг на Fifa:

Настапот на Алекс Телес ја принуди Фифа да го рангира скоро на исто ниво со Марсело и Дан Алвеш. Без сомнение, тој би бил одлична одбранбена линија доколку Телес некогаш ја прифати зделката да игра заедно Ван Bissaka, Maguire, и Линделоф. Проверете ја неговата статистика подолу, момчето има скоро сè.

ПРОЧИТАЈ
Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вики:

За да добиете брзо резиме на неговото Био, еве табела што го прикажува неговиот профил на Алекс Телес.

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Алекс Николао Телес
Датум на раѓање: 15th декември 1992
Место на раѓање:Каксијас Сул
Таткото:Хозе Телес
Мајка:Клодете Телес
Браќа:Хелен Телес
Сопруга:Присила Минуцо
Пазарната вредност:€ 40.00m
Проценета годишна плата:2 милиони €
Националност:Нигериски
Професија:Фудбалер
Миленик:Кучиња
Хоби:Пеење и сурфање
Висина:1.81 м (во метри) и 5 ​​′ 11 ″ (во стапки)
ПРОЧИТАЈ
Ричарлисон Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Заклучок:

Конечно, треба да знаеме дека никој нема да ни помогне да ги реализираме нашите соништа, освен нас. Да научиме од животната приказна на Алекс Телеш и да работиме накај височините на нашата кариера. Запомнете, никогаш не би ги оствариле своите соништа додека не се обидете да го сторите тоа. Благодарни сме им на родителите и големата сестра на Алекс Телес што придонесоа за неговата извонредна личност.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Нванкво Кану Плус Неоптоварени факти за биографијата

Поминавме многу време на биографијата на Алекс Телес, решивме да го завршиме тука. Имајте на ум дека нашиот тим често се труди да ви обезбеди квалитетна содржина. Меѓутоа, ако најдете нешто што не изгледа како што треба со овој Bio of Telles, Ве молиме контактирајте не.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари