Александар Сорлот за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Александар Сорлот за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Александар Сорлот ви раскажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката, нето вредноста и начинот на живот.

Едноставно кажано, ние хронизираме значајни настани во животот на напаѓачот почнувајќи од неговите рани години до кога тој стана популарен. Еве, прогресијата на растот на Александар Сорлот - јасно резиме на неговото Био.

Да, секој знае за неговото темпо на сила и интелигенција. Сепак, само неколку enthusубители на фудбалот знаат за животната приказна на Александар Сорлот, која е инспиративна. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Александар Сорлот Приказна за детството:

За почетниците на биографијата, прекарот на напаѓачот е „новиот Халанд“. Александар Сорлот е роден на 5-ти ден во декември 1995 година од неговата мајка Хилдегун Ротен и татко му Горан Сорлот во градот Трондхајм, централна Норвешка.

Години на растење:

Напаѓачот порасна во неговиот роден град во Стриндхајм во Трондхајм заедно со две сестри - Каролин и Амали. Растејќи во градот, Сорлот беше полн со енергија и адреналин. Така, тој можеше активно да учествува во три спортови. Тие вклучуваат лизгање на мраз, ракомет и фудбал.

Потекло на семејството Александар Сорлот:

Додека тогашното момче беше во тоа, тој ја имаше поддршката од неговите родители од средната класа. Тие ги воспитаа него и неговите сестри без недостаток и се осигураа тој слободно да одлучи од кој спорт сака да направи кариера.

Александар Сорлот Семејно потекло:

Норвешкиот јазик е соодветен збор што ја опишува Националноста на напаѓачот. Резултатите од истражувањето извршено за утврдување на неговата етничка припадност претставува веројатност дека тој е од етничка припадност во Интрондск, како што е прикажано на сликите подолу.

Тој најмногу сакал град од регионот на Норвешка каде доминирала интрондскската етничка припадност. Атрибут: IG, WorldMaps & Pinterest.

Како започна фудбалот во кариера за Александар Сорлот:

Норвежанецот избра фудбал затоа што се покажа дека тоа е неговата најголема страст. Таткото на Сорлот - кој е поранешен професионален фудбалер - беше задоволен од изборот. Тој го обвини да се посвети стопроцентна посветеност на спортот и се погрижи да се запише на младинската академија во локалниот фудбалски клуб Розенборг.

Ретка фотографија од напаѓачот за време на неговата кариера со Розенборг
Ретка фотографија од напаѓачот за време на неговата кариера со Розенборг. Атрибут: ИГ

Александар Сорлот Рани години во кариера Фудбал:

Фудбалското чудо се искачи во редовите на Розенборг и го имаше своето професионално деби за клубот кога имаше 17 години. Дебито е настан што Сорлот не може лесно да го заборави затоа што тоа беше натпревар од квалификациите за Лигата на Европа и тој постигна само 12 минути откако дојде надвор од клупата.

Александар Сорлот Биографија - Приказна за патот до славата:

Кога младиот младинец беше позајмен на Бодо Глимт, тој започна да се забавува со размислувања за откажување од фудбалот. Тој за норвешкиот весник ВГ изјави дека:

„Имав шанси да му покажам на Розенборг колку сум добар, но не успеав во тоа. Кога се преселив во Бодо, живеев во тажен, мрачен стан. Не размислував ниту да играм “.

За среќа, Сорлот водеше мотивирачки разговор со неговиот татко што го натера да одлучи да не се предава. Одлуката виде дека тој имал извонредна сезона со Бодо.

Александар Сорлот Биографија - Стани за слава приказна:

Неговата добра форма во следните трансфери во Гронинген и Митјиланд го привлече интересот на Кристал Палас кој го потпиша во 2018. За жал, Сорлот не доби доволно време за игра. Всушност, тој имаше само 4 стартови во Премиер лигата на 20 настапи.

Барајќи редовни можности за првиот тим, Сорлот премина во Генк каде ја помина втората половина на сезоната 2018/19 на позајмица. Пробивот на напаѓачот се случи во следната кампања кога тој се приклучи на турскиот прволигаш Трабзонспор на позајмица.

Тој ја пронајде мрежата 24 пати и позајми девет асистенции на 34 натпревари во Суперлигата за да стане најдобар стрелец во дивизијата. Кога играше за репрезентацијата на Норвешка, на два натпревари од групата во Лигата на нации на УЕФА, Сорлот не се врати во Трабзонспор. Наместо тоа, тој го позајми својот потпис за РБ Лајпциг во септември 2020 година и очекува да постигне повеќе во Бундеслигата.

Која е девојка на Александар Сорлот?

Дали сте запознати со името Лена Селнес? Тоа е името на девојката на Александар Сорлот. Тие се во романтична врска повеќе од 4 години. Всушност, девојката на Александар Сорлот беше со него уште во почетокот на 2016 година кога тој се приклучи на ФК Гронинген.

Александар Сорлот со својата девојка Лена Селнес
Александар Сорлот со својата девојка Лена Селнес. Фото: Грам.

Bубовните птици кои немаат син или ќерка (а) надвор од брак, често одат заедно на одмор. Несомнено е дека тие сакаат меѓусебно друштво и можеби нема да помине многу време пред да одат по патека.

Семеен живот на Александар Сорлот:

Секогаш кога напред ќе размисли за неговата животна приказна и патувањето во фудбалот, тој ги цени улогите на некои лица. Тие се неговото семејство. Ви донесуваме факти за родителите на Александар Сорлот. Покрај тоа, тука ќе обезбедиме факти за неговите браќа и сестри и роднини.

Повеќе за таткото на Александар Сорлот:

Горан е татко на импресивниот напаѓач. Како што претходно споменавме, тој е поранешен професионален фудбалер и е импресивен од тоа. Сорлот израснал во куќа во која имало медали и почести што ги собрал неговиот татко за време на неговата 14-годишна кариера како напаѓач. Горан има блиска врска со Сорлот, кој му е единствен син. Тој честопати го повикува после секој натпревар за да го советува за областите од неговата игра за кои е потребно подобрување.

За мајката Александар Сорлот:

Хилдегун Ротен е мајка на напаѓачот. Таа е enthusубител на ракометот што помогна да се подигне генијот во фудбалот заедно со неговите браќа и сестри. Таа неодамна му се придружи на својот сопруг во следење на преговорите на Сорлот со Лајпциг одблизу и беше среќна што доби вест за запечатена зделка.

Можете ли да ги забележите родителите на Шткер
Можете ли да ги забележите родителите на Шткер. Фото: Грам.

За браќата и сестрите на Александар Сорлот:

Напаѓачот има две малку познати сестри - Каролин и Амали - но не се мачи. За неговото потекло постои обвивка на нејасност, особено што се однесува на неговите баба и дедо по татко и мајка. Ниту сме биле во можност да ги идентификуваме неговите чичковци, тетки, братучеди, внуци и внуки.

Александар Сорлот со неговата сестра Амали
Александар Сорлот со неговата сестра Амали. Фото: Грам.

Александар Сорлот Личен живот:

Надвор од фудбалот, се знае дека напаѓачот е авантуристичка, пријатна и andубител на забава. Тој не зборува многу за себе и се обидува да ги минимизира своите силни страни заради скромност.

Патувањето, готвењето, пливањето и гледањето филмови се меѓу неговите списоци со хоби. Тој исто така има интереси за лизгање и играње ракомет, исто како што тоа било секогаш од детството.

Готвењето е едно од неговите хоби.
Готвењето е едно од неговите хоби. Фото: Инстаграм.

Александар Сорлот Начин на живот:

Ајде да разговараме за тоа како напред ги прави своите пари и природата на неговите модели на трошење. Да започнеме со тоа, нето-вредноста на Александар Сорлот во 2020 година сè уште е во фаза на ревизија. Ниту, неговата структура на плати со РБ Лајпциг е достапна за јавен увид.

Без оглед на тоа, знаеме дека што и да се договори со германскиот клуб ќе биде подобрување на 936,000 фунти годишно што порано ги заработуваше во Кристал Палас.
Кога зедовме предвид одобрувања, играјќи бонус и спонзорства, сфативме дека Сорлот има огромна основа за богатство. Неговата скромност го спречува да се пофали со својот луксузен начин на живот, кој вклучува живот во скапа куќа и управување со благородни автомобили.

Факти за Александар Сорлот:

За да го заокружите ова привлечно био за напаѓачот, еве малку познати или нераскажани факти за него.

Факт бр. 1- Распределба на платата на Александар Сорлот и заработка во секунди:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗАРАБОТУВАЕ ВО ЕВРА (€)
Годишно€ 1,614,480
Месечно€ 134,540
Неделно€ 31,000
Дневно€ 4,429
На час€ 185
На минута€ 3.08
Во секунда€ 0.05

Факт 2 - Фан на Челзи:

Растејќи како дете, Сорлот беше фан на Челзи ФК познат и како „Сините“. За време на ерата, англиската страна имаше starsвезди како ianанфранко Зола, Торе Андре Фло и подоцна Дидие Дрогба кој освои многу срца.

Факт # 3- Оценки на ФИФА 2020:

Норвежанецот има низок вкупен рејтинг на ФИФА од 77 поени со потенцијал 81. Нема дискусии за можноста неговите рејтинзи да се подобрат во метеорски размери. Особено што се пријави да игра во една од најконкурентните европски лиги.

Сите фудбалски великани имаат скромни почетоци нели
Сите фудбалски великани имаат скромни почетоци, нели? Слика: SoFIFA.

Факт # 4 - Религија:

Напаѓачот до 2020 година треба да даде индиции за неговата религија. Без оглед на тоа, шансите се во прилог тој да биде верник, а можеби и христијанин. Уште повеќе, неговата сестра Каролин носи христијанско име.

Факт # 5- За прекарот на Александар Сорлот:

Прекарот на фудбалскиот генијалец е „новиот Халанд“ затоа што тој игра како неговиот сонародник Ерлинг Браут Халанд. Дуото е исто со иста висина и има иста боја на коса.

Халанд и Сорлот имаат многу заедничко.
Халанд и Сорлот имаат многу заедничко. Атрибут: Вечер Стандарден.

Вики: 

Целосно имеАлександар Сорлот
прекар„новиот Халанд“
Дата на раѓање5-ти декември 1995 година
Место на раѓањеград Трондхајм во Норвешка
Позиција за играњеНапаѓач
РодителитеХилдегун Ротен (мајка) и Горан Сорлот (татко).
СестриКаролина и Амали (сестри).
девојкаЛена Селнес
ДецаN / A
Нето вредностПод Преглед
Плата € 1,614,480
ХороскопскиСтрелец
хобијаПатување, пливање и гледање филмови
Висина6 стапала, 4 инчи

Забелешка за крај:

Ви благодариме што ја прочитавте нашата биографија на Александар Сорлот. Се надеваме дека ве инспирирало да верувате дека откажувањето никогаш не плаќа. Тој немаше да стане тој што е денес ако се откажеше од играње фудбал откако беше позајмен во Бодо Глимт.

Исто така, мора да им заслужиме на родителите на Александар Сорлот за нивната непоколеблива поддршка во неговата кариера. Нивното влијание што го зафативме во фактите за биографијата на Сорлот, е достојно за емулација.

На спасувачот, ние се гордееме што испорачуваме факти за биографијата со точност и правичност. Дали сте виделе нешто што не изгледа како што треба во овој напис? Добро е да контактирате со нас или да оставите коментар.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари