Алваро Мората детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Алваро Мората детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Нашата биографија за Алваро Мората ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, сопругата, детето, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ние ја прикажуваме историјата на Андре Пирло инспириран шпански професионален фудбалер. Спасувачот започнува од неговите рани денови, до кога се прослави.

За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Алваро Мората, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Видете исто така
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае Алваро и Јувентус се за убовна приказна. Без сомнение, тој е еден од најистакнатите напаѓачи во светот.

Сепак, само неколку фанови ја прочитаа биографијата на Алваро Мората, што е интересно. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Алваро Мората:

Алваро Мората е роден Álvaro Borja Morata Martín во Мадрид, Шпанија на 23 октомври 1992 година. Тој е роден на неговата мајка Сузана Мората и на неговиот татко Алфонсо Мората.

Видете исто така
Петри Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Една од најраните познати фотографии од детството на Алваро Мората.
Една од најраните познати фотографии од детството на Алваро Мората.

Тој беше предодредено дете, последниот роден и единствен син на неговите родители кој израснал во почвата на приврзаност кон грижата. Дури и додека ползеше како дете, тој научи како да брка фудбал како играчки. Ова беше кога се виде неговата иднина.

Алваро Мората пораснал знаејќи ги неговите карактеристики, таленти и интереси. Дури и на нежна возраст, неговата внатрешна среќа се однесуваше на фудбалот. Стана основа за целиот негов живот како што го гледаме денес.

Видете исто така
Маријано Дијаз Приказна за детството плус нераскажани факти за биографија

Растечки години:

Да се ​​биде роден и воспитан во главниот град на Шпанија има многу предности, особено кога сте талентирани во фудбал од раѓање.

Тоа беше случај на младиот Мората чиј индивидуален сјај како ветувачко дете беше далеку над просекот.

Алваро Мората шутираше топка уште од дете.
Алваро Мората ја шутираше топката уште од дете.

Неговата непоколеблива loveубов кон играта на 3-годишна возраст го отвора патот за негово целосно учество во спортот. Поддршката од родители и најблиски беше клучна за да имате одличен фудбалски старт на таа возраст.

Видете исто така
Storyерард Морено Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Алваро Мората - Фудбалска приказна:

Алваро Мората порасна близу до престижните стадиони Висенте Калдерон (стадион Атлетико Мадрид) и Сантијаго Бернабеу (стадион Реал Мадрид).

Тој беше навивач на двата клуба. Не помина долго и двата клуба почнаа да го повикуваат таткото на Мората да го добијат потписот на неговиот син откако знаеја дека е starвезда.

Тој влезе во академијата на Реал Мадрид на рана возраст.
Тој влезе во академијата на Реал Мадрид на рана возраст.

Како што вели Мората, Татко ми ми рече дека двајцата постојано го викаа. Тој беше во искушение да ми дозволи да се приклучам на Атлетико затоа што беше поблиску до дома. Тој почувствува дека може да се покае чинот на отфрлање на можноста на Реал Мадрид. Поради тоа, јас се приклучив на нивната фудбалска академија како дете кое може да игра каква било улога. 

Своето фудбалско патување го започна со академијата на фондацијата Реал Мадрид на нежна 3-годишна возраст. Најчесто, тој беше избран за маскота за некои од натпреварите во Реал Мадрид.

Видете исто така
Хави Мартинез детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој имаше можност да има рана лична врска со одлични фудбалери како Раул Гонзалес Бланко, Иван Заморано, Роберто Карлос, и неговиот херој, Фернандо Мориентес.

Без сомнение, бидејќи тој беше опкружен со најдобрите играчи во светот, малку од нивната техника сигурно ќе му се нанесе поради неговата бесконечна желба и сон да биде играч на Реал Мадрид.

Видете исто така
Приказна за детството на Адама Траре Плус Недолгарни факти за биографија

Иако научил да чита и пишува, но никогаш не се грижел за подобрување на оценките. Според него;

„Ги оставав своите книги цело време дома, бидејќи заборавав, но секогаш се сеќавав да земам топка со себе на„ Сантијаго Бернабеу “или да гледам натпревар или да тренирам како дете. Сакав фудбал од кога бев во можност да одам.

Не размислував за ништо друго. Секогаш чекав шанса да играм фудбал. И јас бев буден навистина доцна и ги гледав натпреварите, па дури и да беше натпревар од Лигата на шампионите што одеше во продолженија, никој не можеше да ме натера да легнам “.

Тој остана таму додека не беше 13 години пред да го тестира кошулата Атлетико само две години. Ова беше проследено со преселба во Реал Мадрид В.

Видете исто така
Цезар Azpilicueta детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Дали знаете дека тој тренираше во Атлетико две години?
Дали знаете дека тој тренираше во Атлетико две години?

Како Алваро Мората го мешаше образованието со кариерата Фудбал:

Во одреден момент на неговата младешка возраст, родителите на Мората привремено го принудија својот син да се откаже од фудбалот со цел да го натераат да се фокусира на неговите оценки.

Неговите родители во одреден момент беа загрижени дека фудбалот го презеде неговото образование.
Неговите родители во одреден момент беа загрижени дека фудбалот го презеде неговото образование.

Според нив, да се има образование е предуслов и настрана да се биде успешен фудбалер, сепак може да се направи човек да има среќен / стабилен живот, пари, еднаквост, самодоверба. Неговите родители сакале тој да ги проучува медицината и хирургијата како подобра алтернатива на фудбалот.

Видете исто така
Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според Алваро Мората,
„Реал Мадрид го повика татко ми за да ги знае причините за моето постојано отсуство од тренинг. Тоа беше време кога не ми одеше премногу добро на училиште, и тие не ме пуштија да одам на обука се додека моите оценки не се подобрат “.

Семеен живот на Алваро Мората:

Шпанските фудбалери имаат страшни семејни животи. Алваро Мората не е исклучок. Ние ви донесуваме факти за членовите на неговото семејство.

Видете исто така
Андер Херера детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

За таткото на Алваро Мората:

Алфонсо Мората е човек кој одигра неверојатно влијателна татковска улога во животот на неговиот единствен син Алваро.

Алваро Мората со неговиот татко Алфонсо Мората.
Алваро Мората со неговиот татко Алфонсо Мората.

Целиот свој живот го посвети на деловна активност во фудбалот, Алфонсо го доби она што е потребно за да биде најдобар менаџер за неговиот син.

Едно од најзначајните достигнувања како менаџер беше да се договори со Реал Мадрид за можно враќање на неговиот син по магијата во Јувентус.

Видете исто така
Денис Суарез детска приказна Плус Неизречена биографија факти

Како што секогаш вели „Најпрометно време ми е кога името на мојот син ќе се третира на трансфер пазарот. На фудбалот гледам како на берза. за 48 часа, сè може да се случи на еден или на друг начин “

На животот на Алваро Мората му беше подобро благодарение на нивната безбедна, поддржувачка, негувачка и пријатна врска татко-син.

За мајката на Алваро Мората:

Мајката на Алваро Мората, Сузана Мората, е пофалена за мајчинската грижа што му била укажана на нејзиниот син во неговата кариера.

Видете исто така
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте ја мајката на Алваро Мората Сузана.
Запознајте ја мајката на Алваро Мората Сузана.

Bornената родена во Мадрид често е на прво место кога станува збор за славенички моменти. Таа е голем фан на Реал Мадрид.

Честопати, таа возбудува што треба нејзиниот син останете и играјте фудбал во неговиот роден град. Таа никогаш не го поддржа нејзиниот син да го напушти Реал Мадрид во друг клуб. Сузана го сака Реал Мадрид и не сака да го слуша името на нејзиниот син во вестите за трансферот.

Таа не се согласува дури и кога ја советуваат дека прифаќањето трансфери е голем удел во неговото созревање и како личност и како играч. Таа секогаш сака нејзиниот син да биде во и во главниот град на Шпанија, Мадрид.

Видете исто така
Маријано Дијаз Приказна за детството плус нераскажани факти за биографија

За браќата и браќата на Алваро Мората:

Марта Абрил е една и единствена постара сестра на Алваро Мората. Тие биле најдобри пријатели уште од детските денови.

Алваро Мората со неговата сакана сестра Марта Абрил.
Алваро Мората со неговата сакана сестра Марта Абрил.

Марта разбира како да се биде добра сестра и да се грижи за нејзиниот мал брат значи. Според неа, „Ми требаше толеранција, трпеливост и подготвеност да најдам време да го поврзам брат ми уште од детството“.

Двоецот е многу близок уште од детството.
Двоецот е многу близок уште од детството.

Нивниот однос е витален до датум. И двајцата покажуваат љубов еден кон друг преку дебели и тенки. Марта сега е прекрасна манекенка која живее во Мадрид.

Видете исто така
Денис Суарез детска приказна Плус Неизречена биографија факти

Деновиве таа ја покажува својата поддршка кон нејзиниот помал брат со посета на стадионот за време на неговите натпревари и во други прилики преку Твитер и Инстаграм.

Додека да се биде  ѕвезда заработува признание на теренот, неговата сестра се најде во насловните страници од сосема различни причини.

Прерасна во млада убавица чиишто таленти за моделирање привлекуваат илјадници фанови на Мадрид.

Видете исто така
Цезар Azpilicueta детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Тие се уште се близу до датумот.
Тие се уште се близу до датумот.

Зачудувачката убавица, Абрил Марта, не остави никакви камења неизбришани кога станува збор за сензуалност. Нејзината примамлива убавина, бујната коса и кривината на телото создаваат доста возбуда на Интернет.

Lifeивотен однос во врска со Алваро Мората:

Симпатична фотографија за враќање назад на Алваро Мората и Алис Кампело кога тие сè уште се забавуваа.
Симпатична фотографија за враќање назад на Алваро Мората и Алис Кампело кога тие сè уште се забавуваа.

Врската на Алваро Мората со манекенката и модна дизајнерка родена во Венеција, Алис Кампело започна и излезе во јавноста на почетокот на 2016 година по нивниот прв состанок додека беше во Јувентус.

Видете исто така
Приказна за детството на Адама Траре Плус Недолгарни факти за биографија

Изборот на таткото на Алиса за Мората за момче беше малку контроверзен бидејќи нејзиниот татко еднаш ја предупреди да не излегува со фудбалери.

Алис се бореше за да се осигура дека нејзиниот однос функционира. Според неа, „Јас секогаш ќе ја бранам својата независност. Мојот живот е со Алваро Мората.

Нивната loveубов стануваше се посилна со годините.
Нивната loveубов стануваше се посилна со годините.

ПРЕДЛОГ ЗА БРАК: На 10-ти декември 2016 година, Алваро Мората ја запрепасти својата девојка, Алис Кампело, запросувајќи ја на сцената за време на волшебното шоу во шпанската престолнина. Тоа беше на една емисија наречена Ел Маго поп. Шоу што беше внимателно направено со неговите планови.

Симпатичниот момент кога Алваро Мората ја запроси својата тогашна девојка Алис Кампело.
Симпатичниот момент кога Алваро Мората ја запроси својата тогашна девојка Алис Кампело.

Двојката беше замолена да биде дел од магична рутина и да бидат изведени на сцената. Магионичарот ја претвори Алиса наоколу, така што таа се соочила далеку од Мората, пред да каже „Ова ќе биде најдобриот трик што некогаш сте го виделе во животот“.

Потоа погледна наназад и го виде своето момче, Morata на колена. Тој предложи да ја на едно колено, со публиката ќе диви.

Видете исто така
Хави Мартинез детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Мората подоцна објави фотографија на прстенот на нејзината рака на Инстаграм со насловот: "Таа рече да! Ние ќе се венчаме! Те сакам, @alicecampello. ”

Така започна нивното патување кон среќен потоа.
Така започна нивното патување кон среќен потоа.

Биографија на Алваро Мората - Loveубов кон тенисот:

Неговата loveубов кон тенисот растеше кога тој беше лишен од играње фудбал се додека не му се подобрат оценките. Ова беше тежок период за Мората кој мрази да студира.

Без сомнение, тој наместо да издржи мандат на мака или болка, тој најде алтернатива на фудбалот. Како што вели Алваро,

Видете исто така
Storyерард Морено Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

„Тоа беше почеток на периодот кога престанав да уживам во фудбалот, ја изгубив loveубовта кон него. Почнав да размислувам за избор на тенис, затоа што и јас играв тоа и мислам дека бев подобар. Јас немав глава за тоа, бев премногу нетрпелив “.

Оваа фотографија е потврда за неговите интереси во Тенис.
Оваа фотографија е потврда за неговите интереси во Тенис.

За среќа, неговите оценки беа во можност да се подобрат по многу посветеност на студиите. Денес, Алваро Мората се смета за еден од најдобрите фудбалери кои можат да ја играат долгата тениска игра. Тој навистина игра со своите соиграчи, кои наоѓаат интерес за играта.

И покрај тоа колку време бара фудбал, Мората сепак создава време да ја покани долгата тениска суперarвезда и близок пријател Рафаел Надал за некои тениски акции.

Видете исто така
Андер Херера детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Ако не за фудбалот неговиот избор за спорт број еден, Алваро Мората би бил многу вклучен во долг тенис.

Факти за биографијата на Алваро Мората - Прослава на очила за сонце:

Алваро Мората го направи она што се нарекува „Најкул прослава на голот во фудбалот“. Тоа е негово „Се справи со тоа“ прослава.

Шпанскиот напаѓач го направи својот најдобар впечаток „се справи со тоа“ по неговиот погодок на крајот од 83-та минута против Интер од Милано. Иако еден навивач не беше најдобро задоволен.

Видете исто така
Дејвид Де Геа за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Тој веројатно има една од најкул прославите на головите во историјата на Серија А.
Тој веројатно има една од најкул прославите на головите во историјата на Серија А.

Да, сите беа среќни, освен еден човек. Сопственикот на очилата за сонце. Очилата за сонце всушност потекнува од навивач во публиката, навивач на Интер чиј тим штотуку го прими голот на Шпанецот. НЕ бевме задоволни од Мората.

Според незадоволниот навивач, Симоне; „За огромен навивач на Интер како мене, не беше забавно да видам како играч на Јуве ми ги става очилата“, Тој додаде,

Видете исто така
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

„Иако бев бесен што мојот тим го прими голот. Мората кој постигна дојде да слави под Карва каде што бев. Имав очила за сонце во мојата рака, но ми испушти од рака додека бев вознемирен од ситуацијата.

Кога го видов Бонучи како ги зема и му ги предава на неговиот соиграч, се обидов да го повикам, но тој не ме слушна. Следното што видов беше Мората да ги носи.

 По неговото славје ги фрли на страната на теренот и кој знае каде завршија. Не сум ги видел повеќе.

За среќа, платив само 2 € за нив на пазар. Тоа беше несреќен случај, и јас сигурно не ги фрлив намерно “.

Факти за биографијата на Алваро Мората - херој за детството:

Фернандо Мориентес е модел на напаѓачот во фудбалот.
Фернандо Мориентес е модел на напаѓачот во фудбалот.

Првиот престој на Мората во Реал Мадрид се должеше на еден човек. Негов суперхерој, друго име освен „Фернандо Мориентес“.

Неговата непоколеблива loveубов кон Фернандо Мориентес предизвика пресвртна точка во изборот во однос на одредувањето на неговата позиција (Централен напаѓач) како детски фудбалер.

Видете исто така
Денис Суарез детска приказна Плус Неизречена биографија факти

Мората беше посебна меѓу сите деца кои играат на таа позиција. Благодарение на неговото движење на топката и завршните способности.

Cannotубовта на Алваро Мората кон Фернандо Мориентес не може да се измери.
Cannotубовта на Алваро Мората кон Фернандо Мориентес не може да се измери.

ПОВРЗУВАЊЕ: Мориентес беше испратен на позајмица во АС Монако во 2003/2004 година, каде што тој докажа бод постигнувајќи погодоци во двата краја од четврт-финалето на УЦЛ за да го совлада Реал Мадрид и на крајот да го одведе Монако во финалето. Мората има слична историја.

Сепак има една голема разлика. По постигнувањето на својот гол против Реал Мадрид во Монако, Мориенте остро се прослави пред клупата на гостинот. Мората воопшто не сакаше да слави.

Видете исто така
Storyерард Морено Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според Мората; "Воопшто не беше тешко за мене да не славам ниту во Торино ниту во БернабеуЈас не славев и никогаш не би се случило да се случат илјадници пати “.

Алваро Мората Lifeивот во Јувентус:

Ова е она што тој го рече;

Тој не негира дека одлично се забавувал во Јувентус.
Тој не негира дека одлично се забавувал во Јувентус.

„Реал Мадрид е полн со најдобрите играчи во светот и тешко е, затоа заминав, за да можам да се вратам еден ден. Се повредив исто како што стигнав во Јувентус и не направив предсезона. Беше ужасно. Се борев. Почнав да гледам филмови и да читам на италијански јазик.

Направив напор да се прилагодувам. На крајот, ги освоивме лигата и купот. Не можеше да помине подобро. Се чувствував многу сакано од фановите.

Судбината не постави против Мадрид во Лигата на шампионите, и јас страдав. Добив гол и ќе платев многу пари за да беше против која било друга екипа. Јас сум должен на Мадрид и Бернабе “.

Поранешниот напаѓач на Јувентус, Алваро Мората, откри дека може да почне да се грижи за себе уште од неговото доаѓање во Старата дама во текот на летото и признава дека промената во неговата околина му помогнала да порасне.

Видете исто така
Маријано Дијаз Приказна за детството плус нераскажани факти за биографија

Враќање во Мадрид:

Според Алваро Мората,
„Ако Реал Мадрид не ме откупеше, тоа лето беше мојата последна шанса да дојдам и да играм овде. Бев на Евро 2016, а мојот агент се јави да ми каже дека ќе се вратам.

Тие ми понудија нов договор и можев да кажам дека нема да ме продадат, дека имаат верба во мене. Тоа беше ден кој долго го чекав.

Отидов да си добијам искуство. Не можев да ги задржам емоциите на денот на моето претставување “.

Заминување од Мадрид:

"Кога некој се оддалечува од дома, од својот град и од сите негови пријатели, тој секогаш може да расте професионално и ментално" изјави шпанскиот интернационалец, Алваро Мората.

„Тоа е пат кој ве прави построги како личност. Пред некое време, кога бев во Мадрид, ако работите тргнеа наопаку на теренот, бев многу заштитен.

„Сепак, во Торино, имам само мои родители, моја девојка и неколку пријатели, така што кога не правам толку добро, нема многу луѓе кои ќе ми помогнат, морам да ги решам работите самостојно.

„Можете да видите како сум на теренот. Сега, ако направам нешто погрешно, не ја ставам главата надолу, јас едвај ја чекам следната можност “.

Факти за Алваро Мората - за бричење на косата:

Во март 2014, Алваро ја бричи главата во потег на солидарност за болните деца, велејќи дека тоа "Децата со рак сакаа да ја направам фризурата, но тие не можеа, па и јас им се предадов".

Не многумина знаат дека тој еднаш ја избричил косата.
Не многумина знаат дека тој еднаш ја избричил косата.

Алваро Мората П и А за Фудбал:

П: Каде се чувствувате најудобно. 9, 7 или 11?

Видете исто така
Приказна за детството на Адама Траре Плус Недолгарни факти за биографија

Одговор на Алваро Мората; "Неколку години, тренерите ме сместуваа во крилото или надвор од шеснаесетникот и цел живот бев напаѓач. Јас можам да се прилагодувам и да се обидам да се снајдам добро на други позиции, но онаму каде што можам да дадам најголем учинок и каде што играм подобро е 9. “

П: Дали ти е непријатно во крилото?

Одговор на Алваро Мората: „Не воопшто. Многу е скапо [вреди многу] да се игра во Мадрид, и јас ќе играм каде што можам. Ако ми дадеш ракавици, јас ќе бидам голман, но добро, како 9, можам подобро. Имам поголема самодоверба однапред отколку во крилото “.

П: Од кого напред најмногу сте научиле?

Видете исто така
Хави Мартинез детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Алваро Мората Одговор: Назад во деновите, тоа беше Фернандо Мориентес. Малку од сите, но оној што ме погоди најмногу овие денови е Гонзало Игуаин.

Факти за биографијата на Алваро Мората - Рангирање на LifeBogger:

Вики:

Биографија на Алваро Мората - Вики податоциОдговори на Вики
Целосно имеÁlvaro Borja Morata Martín
Дата на раѓање23 октомври 1992 година
Години27 години (заклучно со мај 2020 година)
РодителитеАлфонсо Мората (татко) и Сузана Мората (мајка).
СестриМарта Абрил (сестра)
девојкаАлис Кампело
Висина6 стапки 2 инчи.
тежина84KG
ХороскопскиШкорпија
Позиција за играњеНапред
Видете исто така
Цезар Azpilicueta детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Заклучок:

Ви благодариме што ја прочитавте статијата за биографијата на Алваро Мората. At Bивотен колач, имаме за цел точноста и правичноста во испораката приказни за детството   факти за биографија.

Те молам, стори добро да не контактирате нас ако гледате нешто што изгледа чудно во оваа статија. Можете исто така да поставите коментар во полето подолу.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари