Џо Гомез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Џо Гомез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за комплетен бранител кој е најдобро познат по името; „Eо“. Нашата приказна за детството Џо Гомез плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу факти за Офф и ОН-ПИЧ (малку познати) за него.

Да, секој знае дека тој е комплетен и сигурен бранител. Сепак, само неколку навивачи знаат многу за Био на eо Гомез, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Storyо Гомез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

О Гомез е роден на 23-ти ден мај 1997 година во Катфорд, за кој се знае дека е област во југоисточен Лондон, место каде што празнината завршува кога има фудбал во нозете на секое момче црно британец. Роден е во неговата мајка англо-шпанка и татко Гамбија. 

Приказната за детството на eо Гомез, ако не и невообичаена, е приказна за еден млад и интелигентен сонувач, кој стана благословен со извонреден талент. Тој се приклучи на академијата во близина на Атлетик Чарлтон на 10-годишна возраст благодарение на основнотоchool кој му понуди можност да страсно игра конкурентен фудбал за време на спортски периоди.

Соодветно е да се напомене дека амбициите на eо Гомез да стане фудбалер не беа само фенси. За време на тинејџерските години, eо се сметал за алфа-младост, некој што преземал доминантна или доминантна улога во професионални ситуации. Тој израснал учејќи ја комбинираната вештина и проучувајќи ги клиповите на YouTube Рио Фердинанд, Серхио Рамос, Џон Тери, Џејми Карагер и Сами Хиипија, кого ги смета за свои одбранбени идоли. Заради неговата растечка висина и интелигенција за време на неговите тинејџерски години, oftenо честопати се натпреваруваше со играчи далеку над неговата возрасна група. Дебитираше за тимот на Чарлтон Атлетик до 18 години на само 13 години.

И покрај силниот интерес од бројни други клубови, Гомез остана со Чарлтон за неговата постара кариера. Тој влезе во нивниот прв тим на возраст од 17 пред да влезе во Ливерпул една година подоцна. Остатокот, како што честопати велат луѓето, сега е историја.

Storyо Гомез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Гомез го одобрува својот степен на глава, заснован пристап кон неговата мајка, Линда и таткото Гус, кој во текот на годините презеде дополнителен интерес за задржување на синот.

Кога бил многу помлад, неговиот татко еднаш им дал инструкции на агентите на неговиот син да го држат awayо подалеку од тоа да гледа документи од големите клубови кои се интересираат за него. Eо го слушаше својот татко, бидејќи тој беше толку изедначен. Според неговите зборови

„Татко ми не сакаше ништо рано да ми влезе во главата“.

Повеќе за да биде рамноправен и втемелен, onceо еднаш живеел дома со своите родители кога ја играл својата младост и прва година кариера во сениор во Чарлтон. Lивеењето во неговата куќа сам сам започна во 2015 година кога се приклучи на Ливерпул. Тој еднаш се насмевна со еден новинар кога зборуваше за тешкотиите што ги претрпе откако се пресели во Мерсисајд, без мајка му да му готви и да види како е затворен во кујната.

Според неговите зборови ...

„Јас сè уште се обидувам да готвам јадења ... и станувам подобро да бидам фер. Без помош на мајка ми, не можам да надминувам готвење едноставни работи, како што се пржење, шпагети Болоњезе и загревање на чичко Бенс. Но, не би рекол дека можам да направам нешто спектакуларно. Навикнав да готвам мајка ми! “.

Благодарение на искуството во кариерата и соиграчите, eо сега научи дека сега е независен на поинаков начин. Соодветно е да се напомене дека неговите родители и браќа и сестри се големи фактори за да го држат заземен. Eо Гомез има три сестри и брат.

Според неговите зборови ...

„Одејќи во средно училиште, ги имав истите пријатели. Денес, секогаш сум бил околу истите луѓе. Ако се обидам да се сменам или да станам пред себе, тие ќе ми кажеа веднаш. Многу луѓе мислат дека фудбалерите имаат блескав начин на живот и излегуваат надвор и прават секакви работи. Јас сум спротивното. Јас сум домашна птица, која сака да биде покрај семејството и пријателите. Јас само претпочитам во мирна средина “.

Storyо Гомез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Зад секој голем човек, стои одлична жена, или така се вели поговорката. И зад скоро секој фудбалер на Англија, стои гламурозна сопруга или девојка. Подолу е девојката на eо Гомез, некој кој му помогнал да ги реши кујнските проблеми, сето тоа благодарение на неговите родители кои се грижат нивниот син да се дружи, па дури и да се ожени со црно британско девојче, поврзано со нивното африканско потекло. 

Storyо Гомез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Лични факти

На повеќе лична нота, Џо Гомез е експресивен и брз омекнат (покажува или карактеризира со способност да размислува или да реагира брзо и ефикасно). Тој претставува две различни личности во едно и никогаш нема да бидете сигурни со кого ќе се соочите.

Прво, тој е дружеубив, комуникативен и подготвен за забава, со тенденција одеднаш да стане сериозен, внимателен и немирен. Гомез е фасциниран од самиот свет, исклучително curубопитен, со постојано чувство дека нема доволно време да се доживее сè што сака да види. Сега, без понатамошно додавање, да ви дадеме други атрибути за неговиот личен живот на Joо Гомез.

Предностите на eо Гомез: Тој е нежен, љубезен, љубопитен, прилагоден, има способност брзо да научи и да разменува идеи.

Слабости на Joо Гомез: Тој може да биде нервозен, неконзистентен и неодлучен (најчесто во кујната).

Што Џо Гомез сака: Гледајќи добро, работи на вода (слика подолу), списанија, разговори со речиси секој, кратки патувања наоколу Градови во Мерсисајд и растечки вени како што се гледа подолу. 

Што Џо Гомез не му се допаѓа: Да се ​​биде сам, да се ограничи, да се повторува и да се повторува.

Storyо Гомез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Спуштање на изгледот

ЈУРГЕН КЛОПП, откако ја видел сликата подолу, му рекол на Џо Гомес да се повлече „Мускулесто, момче на плажа“ погледнете со цел да влезете во првиот тим на Ливерпул.

Според зборовите на Јирген ...„Тој имаше многу мускули и вакви мускули ти требаат само ако одиш само на плажа или на што било друго“.

Имајќи послушна личност, Џо го слушал неговиот тренер.

Storyо Гомез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -На полето на личноста

Гомез претпочита да игра како среден бек, но може да игра и како бек на двете страни. Тој е опишан како комплетен фудбалер

Како што се гледа на претходните фотографии, Џо Гомез е исто така познат по неговиот атлетизам и сила. Тој е способен да создаде моќни и опасни трчања во контра-напад. Во одбрана, тој ретко физички го доминира противникот. Без сомнение, тој е комплетен бранител. 

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Џо Гомез плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари