Недостатокот на биографијата на Хозе Антонио Рејес

ЛБ ја претставува целата приказна за доцната фудбалска легенда, која е најдобро позната со прекарот "Ла Перла". Нашата приказна за детството Хосе Антонио Рејес плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес.

Анализата го опфаќа неговиот раниот живот, семејното потекло, образованието / развојот на кариерата, резимето на кариерата, причината за неговата смрт, односот кон животот, личниот живот, семејниот живот и фактите за живот итн.

Да, секој го познаваше не само како Арсенал и Севиља Легенда, туку и за тоа како играч на Плејстејшн со Електрична Чекор.

Се сеќавате на Хозе Антонио Рејес. Кредит за Кипар Пошта и EBay

Сепак, само неколкумина од навивачите на фудбалот сметаат дека Жозе Антонио Рејес Биографија е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Хозе Антонио Рејес Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Почетокот на животот и семејството

Хозе Антонио Рејес е роден на 1st септември 1983 на неговата мајка, Мари Калдерон и таткото, Франциско Рејес во Утрера, Шпанија. Подолу е фотографија на родителите на Антонио Рејес кои можеби се наоѓаат во доцните 60 како во времето на пишување.

Хозе Антонио Рејес Родители - Мари и Франциско

Рејес пораснал во Утрера, провинција Севиља, до ромските родители. Затворете го зборот "ромски", Рејес го има своето семејно потекло од северен Индија, кој е во пенџабските региони на денешна Индија. Тој не порасна сам со своите родители. Рејес имаше брат кој оди со името Jesús Reyes.

Хозе Антонио Рејес Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Кариера во резиме

Рејлес страста за фудбал го видел да се приклучи на младинските редови на локалните Севиља ФК на возраст од 10. Среќен Reyes продолжи да го претставува клубот на сите младински нивоа.

Жозе Антонио Рејес Раниот живот. Кредит за CaT

Рејес продолжи да ја воспостави својата репутација како разновидна офанзива за Севиља. Рејес конечно потпишал целосен договор во 1999, со што неговиот главен состав дебитира на само нежната возраст на 16.

Најдобар момент во неговата кариера беше кога тој стана дел од тимот на "Непобедливите" на Арсенал кој ја освои титулата во Премиер Лигата, без пораз.

Најдобар момент на животот на Жозе Антонио Рејес

Хозе Антонио Рејес Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Смрт

Едвај по тажната смрт на Емилијано Сала, ФУДБАЛ се жалеше на губењето на друга ѕвезда, бидејќи беше потврдено дека почина Јозе Антонио Рејес.

Рејес умрел на возраст од 35 на 1st од јуни 2019 по сообраќајна несреќа во она што се нарекува "Судир на сообраќај". Тажниот настан се случи на патот по земјата - А-376, пат кој ја поврзува Утрера со Севиља, Шпанија.

Жозе Антонио Рејес Несреќа. Кредит на Гундем Отузбеш

Според Сонцето, Рејес беше убиен во неговиот автомобил заедно со неговиот братучед Џонатан Рејес, откако неговото возило имаше судир, а потоа се разгоре во пламен. Според блискиот извор, Рејес умрел од насип.

Вистинска причина за несреќа:

Според шпанските полициски власти, Хозе Антонио Рејес возел повеќе од 135mph (220kmph). Ова ја надмина брзината на Шпанија од 75mph / 120kmph. Неговата неспособност да избега од влегувањето предизвика несреќа и неговата смрт.

Болно, неговата смрт се случила на денот на финалето на Лигата на Шампионите на 2018 / 2019 помеѓу Тотенхем и Ливерпул. Всушност, среќен ден за навивачите на фудбалот одеднаш се претвори во тажна по неговата смрт. Поранешниот Арсенал Легенда беше 35 години како во времето на неговата смрт. Рејес, вашата душа може да се одмори во мир!

Хозе Антонио Рејес Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Животен однос

Зад крајот на Арсенал Легендата, постоеше гламурозна жена во прекрасната личност на Нолиа Рејес за кого малку се знае.

Доцниот Хозе Антонио Рејес и жената-Ноелија. Кредит на ИГ

Сонцето се собраа дека и двете љубовни птици го врзале јазолот на јуни 2017 на церемонија во црквата Вирџин де ла Консолација во неговиот роден град Утрера.

Доцна Хозе Антонио Рејес и неговата жена - Ноелија. Кредит за Сонцето.

Пред смртта на Антонио Рејес, тој и неговата сопруга прославуваа осум години заедно, со објавувањето на Noelia на Instagram нивната фотографија што таа го рече;

"Кога не барате ништо и ви даваат сè. Сфатив дека сите се таму каде што сакаат да бидат и со кого сакаат да бидат. Среќни 8 години мојата љубов. "

Малку сиромашна таа, целата фамилија на Рејес и фудбалски навивачи знаеја дека нема да има повеќе од две години по бракот. Рејес умре оставајќи зад себе неговата сопруга и убава ќерка на сликата подолу.

Жозе Антонио Реје жена и ќерка. Кредит на ИГ

Хозе Антонио Рејес Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- LifeStyle пред смртта

Пред неговата смрт, Хозе Антонио Рејес беше љубител на автомобили. Неговиот омилен беше BMW серијата. Неговата љубов кон брзи автомобили покренува прашања во врска со околностите околу неговата смрт.

Хозе Антонио Рејес LifeStyle

Хозе Антонио Рејес Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Семеен живот

Пред неговата смрт, Рејес се сметаше за "Величен семеен човек"Кој ги образложил неговите родители, како и неговата шпанска заедница на работничката класа Утрера, која е и неговото место на раѓање и смрт.

Хозе Антонио Рејес семејство

И Мари и Франциско ги искористија придобивките од вградување на тежок менталитет во нивниот син. Болно, јуни 1st 2019 беше навистина тажен ден за родителите на Рејес, кога го изгубија во ладни раце на смрт со оган.

Пред неговата смрт, Хозе Антонио Рејес се чинеше дека е поблиску до неговата мајка од неговиот татко, како што се гледа од нивните фотографии на социјалните медиуми.

Хозе Антонио Рејес и неговата мајка Мари Калдерон

Презиме Рејес "Калдерон"Има потекло од неговата мајка која го родила презимето пред да се омажи за нејзиниот сопруг Франциско.

Хозе Антонио Рејес Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Други факти

Дали знаеше?… Враќањето во неговиот детски клуб Севиља во 2012 беше големо задоволство за Хозе Антонио Рејес и неговото семејство, додека беа сведоци на неговото враќање дома. Додека во клубот, Рејес продолжи да укинува три последователни титули во Лигата на Европа помеѓу 2014 и 2016.

Исто така, на позајмица со Реал Мадрид во сезоната 2006 / 07, Рејес исто така продолжи да ја освојува титулата Ла Лига.

Џозе Антонио Рејес детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти - Видео резиме

Ве молиме видете подолу, нашето резиме на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете и напишете на нашите YouTube канал за повеќе видеа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Хозе Антонио Рејес плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде