Џоел Кемпбел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат по прекарот; "црн Пантер". Нашата приказна за детството Џоел Кембел плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, љубовниот живот, семејниот живот и многу други факти кои не се познати за него.

Да, сите знаат за неговата тактичка интелигенција на теренот во 2014 Светското првенство. Сепак, само малкумина навивачи знаат многу за Џоел Кембел Био, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Џоел Кемпбел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Џоел Натаниел Кемпбел Самуелс е роден на 26th ден на јуни 1992, на неговата мајка, Роксана Семјуелс и татко, Хамберто Кемпбел во Сан Хозе, Костарика.

Двајцата родители како што се прикажани подолу беа поранешни фудбалери кои се познаваа и се заљубија благодарение на прекрасната фудбалска игра која ги донесе заедно.

Кога Хумерто Кембел и Роксана Самуелс ја создадоа третата од нивните четири потомци (Џоел), гените на фудбалот трепереа во утробата на Доња Роксана, од една едноставна причина. Нивниот сакан син, Џоел Кемпбел, е роден како петта генерација фудбалер на семејството на Роксана Самуелс, кој ја претставуваше 4th генерацијата на нејзиниот семеен фудбалски ангажман. Роксана Семјуелс (мајка на Џоел Кемпбел) е главната причина зошто фудбалот е во ДНК на нејзиниот син. Назад во деновите, таа беше повикана Pelela, во алузија, се разбира, на легендарниот Бразилец Едсон Арантес До Нацименти, Пеле. Таа постигна многу цели како Кожа за време на нејзиното време.

Роксана, еднаш нагласи дека Џоел нејзиниот син бил образован во фудбалот од нејзината утроба, која тој ја започнал поединечно. Таа понатаму кажа дека по раѓањето, дури и кога не можел да ги измами неговите први зборови, Џоел веќе знаел како да се насмевнува и цврсто зафаќа фудбал. Неговата способност постојано да се смешка е доблест што Џоел и неговите браќа, Јуниор Умберто, Кетрин и Некиша, го наследиле од својот татко Дон Хамберто. Двајцата родители се побожни христијани и ги подигнале своите деца да бидат како нив. Кемпбел пораснал со тројца негови браќа и сестри (имињата споменати погоре).

Џоел Кемпбел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Краток преглед на кариера

Како син на фудбалско семејство, топката секогаш била фундаментален дел од неговата ДНК. Тоа беше таква треска дека од младоста Џоел имаше две топки. Имаше резервна топка која тој ја чуваше само ако некој одлета на таванот или во градината на некој непријатен сосед кој одби да му ја врати топката. Во тоа време, Џоел Кембел имаше четири години.

Фудбалскиот Џен Кемпбел се манифестирал рано, додека бил дете. Умберто, неговиот татко, направил од Кембел од рана возраст од суштинско значење да учи фудбалски вредности како дисциплина и посветеност. Освен од родителското влијание, одат на училиште му помогнале на Кемпбел да има добра основа во неговата кариера. Тогаш, неговиот Училиштето му понудило можност страсно да игра конкурентен фудбал за време на спортски периоди. Ова ја надоело својата определба да се земе "фудбал" сериозно како што се гледа во трофејниот момент слика подолу.

Џоел поседува цврста определба да ги оствари своите соништа и неговите амбиции не беа само доминантен фенси. Кембел започна во Саприса, домашен клуб на Костарика, наречен "Carajillos од Валенсија"Во Сан Рафаел Абајо де Десампадонос. Тогаш, тренерите што го имале за време на неговата младинска кариера, го дефинираат како брз напаѓач со голем капацитет да ги преземат своите противници. Тој, исто така, има многу добри вештини за дриблање и е добар финишер. Џоел Кемпбел го завршил својот младински фудбал како зрел тинејџер.

По завршувањето на својата младинска кариера, Џоел направил само две високи настапи пред да ги забележат извидниците на Арсенал кои скитале низ целата земја. Тој, наводно, одбил и Севиља и Фиорентина да потпишат со Топџиите.

И покрај преселувањето на Топџиите од Саприса во 2011, напаѓачот мораше да чека пет години пред да стане редовен првак благодарение на неговиот 2014 Светско првенство. Тој сеуште има радост да игра за серии клубови и покрај тоа што Арсенал повторно ќе замине на позајмица. Фудбалот стана златно дрво за Кемпбел, спорт каде што се најде исполнување. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Џоел Кемпбел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Рај од детството, Џоел стана редовен костирска слава благодарение на неговите неверојатни прикази. Неговата способност и потенцијал, како и неговиот животен стил надвор од теренот, создаваат комплетна слика за него. Вистината е дека Џоел Кемпбел ја сака убавината и навистина си зеде време да се здобие со најдоброто за своето срце.

Џоел најде љубов во Марија Фернанда Касканте, која некогаш се случи да биде негова најдобрата. Нивниот однос растеше од bestie статус до вистинска љубов.

Веднаш откако се запознал со прекрасната Фернанда, никогаш не било потребно време пред Џоел Кемпбел да се запознае со неговите родители кои им дале благослов, поддршка и совети за врска.

Џоел Кемпбел датира од Фернанда за 8 години и нивната љубов беше водена од нивната способност да се вклопуваат едни со други во двете добри и тешки времиња.

По прославата на 8th година на нивната врска, дојде предлог за брак. Нивната свадба се одржа во Иглесија де Позош, Санта Ана во Коста Рика на јуни 2017.

На свадбата присуствуваа неговите соиграчи од Костарика како Елцин Теједа, Брајан Руиз, и Keylor Navas. Џоел Кемпбел уживаше во прекрасен брачен живот како што се манифестира кога некогаш ја прославува бременоста на неговата сопруга на сликата подолу.

Фернанда родила една убава девојка, која ја нарекла Брајана Кембел. Таа и понатаму останува нивното прво и единствено дете како на пишување. Џоел, како што е прикажано подолу, е многу поврзан со Брајана Кемпбел, неговата ќерка.

  • Џоел Кембел е емотивен и чувствителен, и се грижи длабоко за работите на семејството и нивниот дом.

Резултат на слика за жена кампбел

  • И Џоел Кемпбел, неговата сопруга и прекрасна ќерка сакаат да одат на одмор на различни убави природни дестинации.

Имајќи прекрасна сопруга и прекрасно дете сигурно го менува Кемпбел на подобро и на тој начин станува многу близу до Бога. Џоел ја гледа својата сопруга, мајка и ќерка како втор столб во неговиот живот, при што првиот е Бог.

Роксана Самуелс, мајката на Џоел, открила дека пред секој натпревар, нејзиниот син го чита Псалм 27. Идеално, оваа практика започна како препорака од неговата сопруга и мајка. Тоа е начинот на кој Кембел добива верување за неговите настапи.

Псалм 27 вели; на Господ е мојата светлина и моето спасение; кого да се плашам? Господ е сила на мојот живот; од кого ќе се плашам?

2 Кога злите, дури и моите непријатели и моите непријатели, дојдоа на мене да го изедат моето тело, тие се сопнаа и паднаа.

"Посетете ја Библијата за да се одморите!"

Џоел Кемпбел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Неговите родители: "Семејството на Умберто е среќно", вели Доња Роксана, мајка на домот. Значајно е да се знае дека Хумето, кој е поранешен фудбалски голман, сега е морнар, додека неговата сопруга (мајка на Џоел Кемпбел) е пензиониран фудбалер.

Семејството Кемпбел има теорија дека не им треба завист на никого или нешто друго. "Сите со исти услови се еднакви" вели дека таткото кој е прикажан подолу е ангажиран во гледањето фудбалски признанија на неговиот син.

Повеќе за мајката на Џоел Кемпбел: Мајката на Џоел Кемпбел, поранешниот фудбал ја одигра својата кариера во Црвените Ѕвезди на Атлантикот, која исто така е женски тим што нејзиниот сопруг го режираше пред да се најдат и да се заљуби. Двете Роксана и нејзиниот син Кемпбел се многу блиски. Доказите се дадени во нејзината изјава подолу.

Дона Роксана еднаш призна на ова: "Јас го доил Џоел секогаш на перница, кога тој беше бебе. До датумот, Џоел сè уште ја има таа перница близу до него. Тој го зема каде и да оди, како еден endearing објект. Истата перница! "

Браќа: "Тој е играч познат не само за неговите атлетски достигнувања, туку и за способноста да комуницира и да остане близу до неговите браќа и сестри" рече Мишел, неговиот братучед. Џоел Кемпбел брзо им помага на другите, исто како што тој е исто така брзо да избегне конфликт со неговите роднини и пријатели кои му завидуват.

Џоел Кемпбел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Лични факти

  • Џоел Кембел сака коњи, но се плаши да вози.
  • Кемпбел живее многу луксузен живот кој можеме да го знаеме преку неговиот официјален Инстаграм. Тој има своја компанија за слушалки.
  • Освен возење на различни автомобили, Џоел Кемпбел е многу близок пријател на неговото милениче куче.
  • Што се однесува до него Предности, Кемпбел е Темелен, многу имагинативен, лојален, емотивен и многу симпатичен.
  • Што се однесува до него Хоби, Кембел сака Уметност, домашни хоби, опуштање во близина или во вода, помагање на саканите (особено родителите и браќата и сестрите), и посветување на слободното време со десктопот дома. Медиумските извештаи сугерираат дека тој е студент на универзитетска онлајн програма.

Што Џоел Кемпбел не го сака: Странци, секоја критика на неговата мајка и ослободување на информации за неговиот личен живот.

Џоел Кемпбел за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Wierd факти

  • Кемпбел е и самиот малку лик. Тој еднаш славно купи 100 пакети на фудбалски налепници за да се најде себеси. За жал, тој не.
  • Тој ги слави своите цели со поздрав како начин да ги пријави своите роднини. Ова понекогаш е проследено со обилна прослава како што е прикажано подолу.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Џоел Кемпбел, плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде