Жоао Феликс детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

ЛБ ја прикажува целосната приказна за фудбалски гениј со прекарот "Жоао". Нашата приказна за детството Жоао Феликс плус нераскажаните факти за биографијата ви донесе целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Во анализата се вклучени неговите рани животни, семејна основа, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, сите знаат дека тој е еден од најдобрите таленти што произлегуваат од Португалија. Сепак, само неколкумина сметаат дека биографијата на Жоао Феликс е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, да почнеме.

Жоао Феликс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти - Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, João Félix Sequeira е роден на 10th ден на ноември 1999 во Визео во Португалија. Тој беше прв од две деца родени на неговата мајка, Карла Феликс (учител) и на неговиот татко, Карлос Феликс (исто така и наставник).

Жоао Феликс е роден на родители кои работеле како учители. Кредити: PxHere и Maisfutebol.

Португалецот од бела етничка припадност со европски корени го покренале двајцата родители во неговиот роден град Визеу, каде што пораснал заедно со помладиот брат, Хуго Феликс. Како и повеќето фудбалски гении, Жоао почна да го игра спортот веднаш штом научи да оди и да развие што неговата мајка ја нарече "зависност од топката".

Жоао Феликс пораснал во Визео во Португалија. Кредити: VLP и Maisfutebol.

Тогаш детето продолжи да ги претвора своите родители во дневната соба на фудбалскиот терен и подоцна му се придружил неговиот помлад брат Хуго, кој ја споделил својата страст за фудбалот и ги натерал своите родители да бидат претпазливи во врска со ставањето на кршливи предмети во собата.

Жоао Феликс започна со играње фудбал во дневната соба на неговото семејство. Кредити: Либоборг и Мафифебол.

Жоао Феликс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти - Образование и градење кариера

Се преселил од фудбал во затворен простор, младиот Жоао почнал да гради кариера во натпреварувачки фудбал, придружувајќи го својот татко да ги следи младите што се обучуваат во различни спортови во училиштата Пестинхас во Тондел, Португалија.

Тоа не беше долго пред младо момче да побара да се запише во фудбалскиот тим на училиштето каде што тренираше една година пред да се приклучи на Академијата на Порто како осумгодишник во годината 2007.

Жоао Феликс ги презеде првите чекори во натпреварувачкиот фудбал во Пестинхас училиштата пред да се приклучи на Академијата на Порто. Кредит: Рекорд.

Жоао Феликс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти - Раната кариера и патот до слава

Тоа беше во Порто академија која Жоао се обучувала за 5 години, период во кој тој морал да ги надмине предизвиците како што се справува со исцрпни распореди, кои вклучуваат часови секојдневни шатлови меѓу Визео и Порто.

Откако Жоао се пресели од куќата на неговите родители да живее во близината на стадионот змеј на Порто, тој станал носталгичен и понекогаш ги повикал неговите родители да го поминат времето со него. Набргу ги најде нозете на Порто и стана капитен на неговата поделба.

Жоао Феликс беше капитен на неговата дивизија со играчи како Diogo Dalot и Diogo Leite. Кредит: Набљудувач.

Жоао Феликс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти - Стани за слава приказна

На врвот на неговите ангажмани со Порто, Жоао се соочи со недостаток на играње, развој што го натера да го напушти клубот и му понуди место на противникот на Порто, Бенфика. Жоао почна да игра за резервниот тим на Бенфика како стартер на 16 и се искачи во редовите во следните години.

Тој го направи своето деби за првиот тим на Бенфика во победата 2-0 Primeira Лига на Боависта на 18th од август 2018. Месеци подоцна, Жоао постигна хет-трик во победата над Лигата на шампионите 4-2 UEFA над Ајнтрахт Франкфурт. Со целта, Жоао стана најмладиот играч кој постигна хет-трик во лигата на возраст од 19 и 152 дена. Остатокот, како што велат, е историја.

Жоао Феликс постигна рекорден хет-трик против Ајнтрахт Франкфурт за да стане рекордер на рекордот на УЕФА во Европа. Кредит: Во суштина.

Жоао Феликс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти - Факти за живот на врска

Жоао Феликс допрва треба да се омажи за време на пишувањето. Ние ви донесе факти за неговата историја на датира и сегашниот однос статус. За почеток, Жоао не е познато дека имал некоја девојка или вештерка пред да стане слава. Ниту тој не е во врска или има син (а) и ќерка (и) како во моментот на пишување на овој био.

Португалската сензација е прилично фокусирана на преземање на неговата кариера на поголеми височини. И покрај тоа, Жоао има квалитети што ги прават многумина да веруваат дека тој ќе направи добар партнер секогаш кога ќе одлучи да започне врска.

Жоао Феликс во моментов е сингл. Кредити: Либоборг и Инстаграм.

Жоао Феликс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти - Факти за семејниот живот

Жоао Феликс доаѓа од семејната заднина од средната класа. Ние ви носиме факти за неговиот семеен живот. Сега да ви дадеме факти за Родителите на Жоао Феликс.

За таткото на Жоао Феликс: Карлос Феликс е татко на Жоао. Тој е еднократен фудбалер кој работел како учител во раниот живот на Жоао. Таткото што го поддржува, исто така, работел како физички тренер, му се заблагодарува за претставување на Жоао на професионален фудбал, како и за возење на тренинг во Академијата на Порто, патување кое изнесува повеќе од илјада милји секоја недела.

За мајката на Жоао Феликс: Карла Феликс е мајка на Жоао. Таа исто така била учител и како секоја мајка што поддржувала, неизмерно придонела нејзината квота да осигура дека Жоао го направил голем во фудбалот. Таа е исклучително блиска до Жоао и двојки како негов близок пријател. Затоа, без чуда што таа може емоционално да ја раскаже приказната за детството Џоао, неговите болки, добивки и чувства.

Жоао Феликс беше подигнат од страна на поддржувачки родители Кредити: ФУТВИЗ и станица за клип.

За браќата на Жоао Феликс: Жоао нема сестра (и), туку помлад брат наречен Хуго Феликс. Хјуго, роден на 3rd ден на март, 2004 започна со играње фудбал со Жоао. Тој во моментот гради кариера во фудбалот во младинскиот систем на Бенфика и наскоро може да го преземе неговиот брат како следно португално чудо дете.

Жоао Феликс со неговиот брат Хуго Феликс. Кредит: SL Benfica.

За роднините на Жоао Феликс: Далеку од непосредното семејство на Џоао малку е познато за неговата баба и дедо од таткото, како и неговите баби и дедовци од мајката. Слично на тоа, не е познато многу за неговите чичковци и тетки, ниту пак нивните роднини и внуци не биле идентификувани во значајни настани од неговото детство до денес.

Жоао Феликс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти - Факти за личен живот

Што го прави Џоао Феликс да функционира? Седнете додека ние ви донесеме прилози на личноста на Жоао за да ви помогне да добиете целосна слика за него. За да започне со тоа, Жоао личноста е мешавина на знаците на Скорпија Хороскопски, тој е смирен поединец со лесна личност.

Покрај тоа, Жоао не сака да открива детали за неговиот личен и приватен живот. Сепак, тој сака да работи како и сака да знае што прави погрешно. Тој има само неколку хоби и интереси кои вклучуваат играње на ФИФА видео игра и дружење со пријателите.

Жоао Феликс ги знае вистинските моменти за работа и за играње. Кредити: Instagram.

Жоао Феликс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти - Факти за животен стил

Иако нето вредноста на Жоао Феликс сеуште е предмет на ревизија во времето на пишувањето, тој има пазарна вредност од € 35,00 милиони. Потеклото на неговата малку позната нето вредност произлегува од неговите фудбалски напори и поддршка, додека не се знае многу за неговите инвестиции надвор од спортот.

Жоао Феликс заработува од спонзорскиот договор со Адидас. Кредит: Instagram.

Од друга страна, тесните истражувања за приходите, платата, начинот на трошење и општото живеење на Жоао откриваат дека тој живее живот од средна класа заработувач во изнајмени куќи и има неколку автомобили во неговите збирки.

Жоао Феликс детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти - Неостварени факти

Да ја завршиме нашата биографија на Жоао Феликс тука се некои малку познати или помали факти кои ретко се вклучени во неговата биографија.

Дали знаеш?

  • Жоао Феликс понекогаш се нарекува и Џон Феликс од португалскиот печат.
  • Тој нема тетоважи и не е забележан за пиење или пушење.
  • Португалците во моментов се оценети само со 74 на FIFA 19, додека неговиот потенцијал се зголемува високо како 88, триење на раме со слични на Пол Pogba и Кристијан Ериксен.
Жоао Феликс во моментов е рангиран 74 на ФИФА 19 со потенцијал на 88. Кредит: YouTube.
  • Иако не многу за неговата религија шансите се за него да биде христијанин
  • Тој е поврзан со можен потег кон премиерната лига на која Манчестер Јунајтед се истакнува како фаворит.

Жоао Феликс Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Видео резиме

Ве молиме видете подолу, резиме на видео на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете и напишете на нашите YouTube канал за повеќе видеа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Жоао Феликс плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде