Џејмс Меддисон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот "Господар". Нашата приказна за детството Џејмс Медисон плус нераскажаните факти од биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го опфаќа неговиот рано живеење, семејното потекло, животна приказна пред славата, да се појави на слава, врска и личен живот итн.

Да, сите знаат дека тој е еден од најдобрите англиски напаѓачи на средниот ред на неговата генерација. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Џејмс Медисон, која е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Џејмс Медисон Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Раниот живот

Џејмс Даниел Медисон е роден на 23rd ден од ноември 1996 на неговата мајка, Уна Меддисон и таткото, Гери Медисон во Ковентри, Англија. Џејмс е роден како прво дете и син на неговите прекрасни родители, сликата Уна и Гери.

Потеклото на Џејмс Медисон:

Спротивно на популарното верување, Џејмс Медисон го потекнува од Република Ирска преку еден од неговите баби и дедовци, кои се ирски.

Меддисон пораснал со својот помал брат и првично бил од семејно потекло од средна класа. Ова беше пред фудбалските пари да го издигнат своето домаќинство. Тогаш, тој имаше семејно семејство со тесно поврзано семејство кое имаше многу поддржувачи на Манчестер Јунајтед, вклучувајќи го и самиот Џејмс. Подолу е дел од видео доказ кој покажува дека Медисон ја облекол дресот на Манчестер Јунајтед додека играл фудбал како момче.

Како се вљубил во играта:

Семејниот дом на Џејмс Медисон е на само две минути возење од центарот Алан Хигс, кој е дом на Ковентри Сити фудбалска академија.

Оваа блискост стана причина за континуираниот интерес на Медисон да стане професионалец кој никогаш не го видел како минато фантазија.

Џејмс Медисон Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Рана кариера

Фудбалот, без сомнение, го водеше младиот Медисон од други лоши кариерни избори што тој можеше да ги направи како дете. Тој започнал со тоа што неговите родители го запишале како студент пред академијата, додека сеуште во ОУ Ричард Ли.

Преддипломските години на Медисон помогнаа во него да постават добра фудбалска фондација, која на крајот јасно ги платила своите дивиденди. Тој беше меѓу другите детски фудбалери кои ги поминаа вечерите (по училишните часови) играјќи фудбал, единствениот спорт што го сакаат. Подолу е дел од видео-доказ за предадената академија за обука на Медисон, која се случи околу март 2004.

Раниот живот на Академијата Ковентри:

Maddison беше меѓу најмалите деца кои поминаа академијата испитувања што го добил запишани со младинецот Ковентри на возраст од 9. Ова беше време кога неговите родители го сменија своето училиште. Во тоа време, Медисон присуствуваше на школата Калудон.

Животот во академијата е забавен, но Медисон мораше да направи многу жртви рано. Брзо се искачи од најмалиот и просечен момче до најдобриот студент во академијата. Таков раст дојде како резултат на напорна работа што доведе до награди добиени од неговата улога за учество во натпреварувачки игри. Погледнете видео доказ подолу;

Џејмс Медисон Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Патот до славата

Џејмс Медисон во текот на првите тинејџерски години почна да го покажува вистинскиот инстинкт на напаѓачки играч од средниот ред и плејмејкер за неговиот тим Ковентри. И покрај тоа што е мала, Медисон стана Show-Boy кој ќе достави секогаш кога ќе има задача да создаде цели. Тој подвиг доведе до него со давање на No: 10 дрес.

"Улогата на No: 10 ми помогна да ја изградам мојата личност, бидејќи централното полувреме беше секогаш спакувано со големи, силни момчиња кои играа во одбраната средна средина како противници" вели Медисон.

Подолу е видео доказ Џејмс Медисон раната цел создавање и подесување вештина.

Како да станете наследник:

Според Џејмс Медисон Чувар еднаш призна дека земал елементи од Филип Кутињо игра во сопствената. Нејзината улога на Мекдисон: 10 го виде не само развивање на способноста за постигнување и собирање трофеи. Најдете подолу, дел од видео-докази.

Џејмс Мадисон ја заврши својата младинска кариера како еден од најголемите и најуспешните играчи во неговата ковентриска генерација. Поради неговата способност да постигне гол и да создаде цели, тој беше ангажиран да игра на Кејџ Фудбал турнири каде што ги надмина очекувањата како и обично.

Џејмс Медисон Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Стани за слава

Во сезоната 2013-2014 Маддисон беше вклучен во првиот тим на Ковентри, каде што продолжи да блесне.

Во јануари 2016, дури и додека се наоѓаше на третото ниво на англискиот фудбал (Прва лига), Медисон во голема мера се посвети на клубовите на Премиер Лигата со што Ливерпул е особено заинтересиран да го купи. Сепак, тој сметаше дека времето не е во ред за него да игра во англискиот фудбалски топ-топ.

Маддисон одлучи да се пресели во Норвич за да остане близу до своето семејство. Следните месеци, неговиот настап за неговиот клубски тим го видоа како се вклучени во Англија под-21 тимот во март 2016.

По импресивниот почеток на 2018 / 2019 за Лестер со преодни гол во Премиер Лигата, тековниот менаџер на Англија Герет Саутгейт беше принуден да го повика Џејмс Медисон заедно со колегиот англиски ѕвезда Јадон Санчо до постар тим во октомври 2018. Овој импресивен подвиг го виде сонот на Медисон да игра за својата земја повеќе не минува низ фантазии. Остатокот, како што велат, е историја.

Џејмс Медисон Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Животен однос

Евентуално скриените романси на Џејмс Медисон се оние кои избегнуваат преглед на очите на јавноста, едноставно затоа што неговиот љубовен живот е многу приватен и можеби без драма.

Вистината е, Џејмс Медисон претпочиташе да се фокусира на својата кариера и се обиде да избегне внимание од неговиот приватен живот. Овој факт го отежнува фактот за неговиот љубовен живот и историјата на историјата.

Џејмс Медисон Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Личен живот

Запознавањето на личниот живот на Џејмс Медисон ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

Maddison е љубопитен и енергичен човек кој има отворен ум и одлично чувство за хумор. Неговиот ентузијазам за животот и што е најважно неговото семејство нема граници. Ова е сведок во неговото игриво и хумористично однесување на луѓето што ги сака.

Џејмс Медисон Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Семеен живот

Maddison има силна мрежа за поддршка од неговата еднократна семејна позадина од средната класа. Секој придонел за него, вклучувајќи го и неговиот сакан татко Гери Медисон, како што се гледа во видеото на неговата младост подолу.

И покрај поддршката, Џејмс во крајна линија знае дека му е доверено да покаже што може да направи на теренот. И покрај тоа што го воспостави односот татко-син со татко му на фудбалскиот двор, познато е дека Медисон е многу поблиску до неговата мајка, како што се открива од неговиот социјален медиумски пост.

И неговата мајка и тато сеуште имаат навика да гледаат во живо, целата игра на нивниот син во целосна сезона и нема да им пречи на патувањето низ целата земја за време на викендите и во работните денови за да го следат она што го прави најдобро на полето на игра.

Џејмс Медисон Детството приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Неостварени факти

Факти за тетоважа:

Џејмс Медисон ја има раката полна со тетоважи, која едноставно не е нацртана поради модата. Сите негови тетоважи во неговата лева рака се посебни за него.

Медисон ја нацрта тетоважата за да ги означи фактите за неговото семејство, која има најголем дел што ја чита; "Љубовта на семејството е најголем благослов на животот".

Исто така, тој посебен момент од неговото професионално деби е исто така означен како тетоважа на неговата рака. Нејзиниот ден конечно неговиот сон да стане професионален фудбалер конечно се оствари.

На превртување:

Џејмс Медисон некогаш беше фатен во скандал со него, неговите пријатели и некоја група странци. Тој некогаш се пофалил со странци од неговата еднократна плата од £ 7,000 за една недела пред неговиот пријател, наводно, нападнал еден од мажите затоа што не го признавал Медисон како славна личност. Кога беше побарано да го раскаже инцидентот, рече еден од жртвите;

"Тој рече дека заработува £ 7,000 неделно. Тој рече дека заработува повеќе за еден месец отколку што го правиме за една година. Тој не прашуваше што направив. Тој рече дека неговите чевли вределе повеќе од нашите тимови ".

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Џејмс Медисон плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде