Џејми Варди за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Нашата биографија на Jamејми Варди претставува целосна покриеност на неговата детска приказна, раниот живот, родители, семејни факти, сопруга, деца, личен живот и начин на живот. Во едноставни термини, ви даваме целосна анализа на неговата животна приказна, почнувајќи од раните денови на Jamејми Варди, па сè до кога станал познат.

Да, секој го знае "Брза Фокс" (неговиот прекар) е еден од најбрзите фудбалери на неговата генерација. Сепак, само малкумина ја сметаат Биографијата на Jamејми Варди која е доста интересна, Сега без понатамошно ајдеу, да започнеме.

Приказна за детството на Jamејми Варди:

Џејми Ричард Vardy е роден на 11th ден од јануари 1987 во Шефилд, Велика Британија. Роден е на неговата мајка, Лиза Варди (поранешен адвокат за вработените) и татко, Ричард Гил (поранешен работник за кран).

Џејми пораснал во семејната средина од средната класа и живеел во проблематичното детство додека растел во Хилсборо.

Каде Џејми Варди порасна. Кредит за DreamTeamFC.

Неговата детска приказна е вистински одраз на страдањето, издржливоста на болката и триумфот. Нејзината "приказна за принцезата" на фабрички работник кој претвори фудбалски суперхерој.

Љубовта на Џејми за фудбалот се роди природно во раниот дел од неговото детство. Ти, неговата одлука да земе фудбал како професија дојде за време на неговите средни-тинејџерски години. Неговите родители ја поддржаа неговата одлука целосно да се фокусираат на тоа, и ништо друго, дури и образованието беше исфрлено, на крајот на краиштата, тој можеше да зборува и да пишува англиски јазик.

Ieејми Варди во раните години - Кариера за градење:

Страста на Џејми Варди за фудбал го виде како почна да игра фудбал на многу нежна возраст. На почетокот, соништата на Џејми Варди требаше да играат на врвот фудбал. Овој сон, за жал, починал како Шефилд Среда го направи неочекуваното.

Клубот го ослободи Џејми Варди од причини што тој беше премногу мал и слаби. Ти во Малиот Џејми како што е прикажано подолу, се сметаше за најмалиот и најточен од неговата возраст.

Џејми Варди Рано кариера живот
Џејми Варди Рано кариера живот

Оваа порака за отфрлање предизвика многу вознемиреност и неизвесност за младиот момче. Беше шокантно бидејќи Шефилд Венсдеј беше клубот што го поддржа целиот свој живот како дете.

Biејми Варди Биографија - Пат до славата:

Кога ќе одам тешко:

Отфрлањето на Шефилд Јунајтед го направи Vardy никогаш да не мисли на фудбал. Во обид целосно да го заборави фудбалот, Варди зафати фабрика за ниско плата каде што заработи за живот. Џејми Варди еднаш рекол во едно интервју;

"Бев техничар од јаглеродни влакна. Мојата работа вклучуваше правење шини за инвалидни лица со капка-нога. Моравме да направиме многу укинување во топла печка. Ние постојано ги креваме работите стотици пати на ден и тоа ми го оштетува грбот ".

Извештаите укажаа дека Џејми работел на смена на 12 часа во фабричка работа.

Додека работел за фабриката, многу соработници на Џејми Варди знаат дека тоа не е неговиот повик. Потребни се многу напори за оној што стана и му се спротивстави. Џејми Варди беше сериозно убеден од еден соработник и пријател кој го советуваше да му даде втора шанса на фудбалот.

Приказна за ographyејми Варди Rise to Fame Biography:

Според DreamTeam FC, тоа беше само кога изгледаше дека Варди ќе биде осуден на живот со целосна обичајност дека неговиот живот е трансформиран поради неговата одлука да ја напушти фабриката за јаглеродни влакна и да се врати во фудбалот.

По враќањето на некои сериозни размислувања, Џејми се врати во потрага по клуб за кој се надеваше дека ќе го прифати. Овој пат,Wickersley Млади во Ротерам " му дал можност.

Смешно како патуваше времето. За 5 години подоцна до јуни 2016, одреден Џејми Vardy се уште игра за седмата поделба на англискиот фудбал заработуваат 30 фунти стана носител на титулата во Премиер лигата и највисок стрелец. Остатокот, како што велат, е сега историја.

Lifeејми Варди во врска со животот - девојка, сопруга и деца:

Со зголемувањето на славата на Џејми, прашањето за усните на сите е ... Кој е девојка на Џејми, жена или ВАГ ?. Таа е Ребека која е родена на 7th ден на февруари 1982 (5 години постара од нејзиниот маж).

Фотографија на Ребека. Кредит за Независната.

Варди се сретна со неговата сопруга Ребека Николсон во 2014 додека работела како промотор на ноќен клуб. Љубовната приказна започна во 2014 кога Ворди ја најми Ребека да ја организира својата роденденска забава. Љубезните искри летаа кога беше дадена повратна информација за роденденот, а остатокот, како што велат, стана љубов.

Џејми Варди Биографија факти
Џејми и неговата девојка Беки.

И двајцата љубовници датираат две години пред да се венчаат на 26th мај, 2016 на престижниот celeb fave Peckforton Castle на 26 Мај 2016,

Заедно, тие имаат три биолошки деца. Џејми Варди имаше две од неговите деца (Софија Варди,
и Финли Јајден Варди родени во 2014 и 2017, соодветно) од неговата сопруга, додека еден од претходната врска.

Децата на Ревека, нејзиниот претходен однос:

Ребека, исто така, има ќерка и син по име Меган и Тејлор, кои во времето на пишување се пријавени како 13 и 8 (во март 2019). И Меган и Тејлор редовно се појавуваа на сметката на Instagram на нивната мајка.

Кредит за Јаху Начин на живот Сингапур.

Деца на Џејми Варди од неговиот претходен однос:

Џејми Варди има ќерка по име Ела Варди, родена во 2010, со неговата поранешна девојка Ема Дагет.

Личен живот од детството Jamејми Варди:

Запознавање на Џејми Варди Личен живот ќе ве натера да добиете целосна слика за него. Почнувајќи, Џејми е човек од добротворни цели кој сака да донира за јавноста за фудбалски причини. Џејми еднаш ја започна својата V9 академија во ноември 2015.

V9 е годишна кампување програма развиена од страна на Џејми да обезбеди обука и насоки за не-лига фудбалери. Иницијативата им нуди на овие фудбалери единствена можност да ги покажат своите фудбалски таленти на постојаните бучни очи на премиерите на лигите.

Џејми Vardy е во добротворни цели, бидејќи тој знае дека има многу луѓе таму кои се уште се борат да добијат можност да играат на највисоко ниво.

Семејниот живот на Jamејми Варди:

Варди го опишува неговиот родител и семејството на работничката класа, кои имаат многу вредност за него. Сепак, неговиот однос со неговото семејство во последниве години не беше на мазно пловило.

Дали знаеше?… Џејми Варди некогаш се распадна со својата мајка (Лиза), чекор Отец (Фил) и баба и дедо за неговата одлука да се смират со Бекки Николсон. Неговото семејство не го одобри поранешниот ноќен клуб промоции девојка Беки

Кредит за Дејли Стар и огледало

Нивното несогласување со неговата невеста предизвикало распад помеѓу Џејми Варди и неговите родители, што резултирало со тоа што не присуствувале на неговата венчавка. Дури и бабите и дедовците на Џејми Варди, Џералд и Мавис, исто така беа исчезнати како резултат на семејниот раздор.

Ејми Варди Лајв Стил:

Според Legit, Потпретседателот на Лестер еднаш се отвори на поранешниот валкан животен стил на Џејми Варди. Тој, исто така, рече дека никогаш не сакал клубот да го потпише Варди од пониска англиска дивизија. Aiyawatt Srivaddhanaprabha го имал ова мислење поради навика за пиење на Џејми Варди.

"Не знаев за ова додека некој не ми рече дека дошол да тренира додека бил сеуште пијан. Тој рече дека не знае што да прави со својот живот. Џејми никогаш не заработил толку голема сума пари. " Рече Сривадданапраба.

По некој еден-на-еден тежок разговор, Vardy одлучи да го промени својот пат. Тој престана да пие и почна да работи напорно во обуката.

Factsејми Варди Недолд факти:

Средба со тајландски монах:

Некои фудбалски навивачи еднаш го обвинија Џејми Варди за купување божествени фудбалски сили од тајландски монаси кои патувале по 6,000 километри од Тајланд до Лестер. Многумина веруваат дека ова е причината за неговиот успех за време на сезоната 2015 / 2016 која неговиот тим ја освои во Премиер Лигата.

Факти за брзина:

Џејми Варди еднаш ја имаше највисоката брзина на Премиер Лигата на километри на час за 22 / 2015 премиерната лига сезона. Подолу е видеото на неверојатен спринт на Џејми Варди. Кредит за TEE MOORE.

Еднаш обвинет за расизам:

Во август 2015, Џејми Vardy беше видено во Казино извршување на сериозен прекршок кој навивачите идентификувани како "етничка клевета'. Овој инцидент се случи кога снимките на Џејми Варди беа видени постојано, нарекувајќи човек од Источна Азија "Jap".

-"Повикувајќи некого ова име обично се смета за прекршок -. И покрај извинувањето за погрешна пресуда грешка, Џејми беше казнет и ставен под строг морален образовен курс од неговиот клуб Лестер Сити ФК.

Еднаш отишле на условна казна:

Дали знаеше?… Во годината 2007, Џејми Vardy беше осуден за напад што се случи надвор од паб. Ова го натера да игра фудбал под строги услови. Будното око од британското спроведување на законот служеше како негов службеник за помилување. Тој направил Џејми да носи електронска таг, поставен на неговото тело шест месеци.

Покрај тоа, полицискиот час му бил наметнат со закон кој служел како дисциплинска мерка. Ова го ограничи времето за играње фудбал, бидејќи во најголем број случаи тој бил ограничен.

Заклучок:

Ви благодариме што ја прочитавте оваа статија за Варди досега. Нашиот тим се стремеше кон точност и правичност додека го постави Детска приказна и Факт за биографија на градот Брза лисица од Лестер.

Ако видите нешто што не изгледа како што треба во оваа статија за Jamејми, Ве молиме слободно разговарајте во делот за коментари.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде