Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Хуан Куадрадо ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, сопругата, децата, нето вредноста, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ја анализираме историјата на Андре Пирло инспириран Колумбиски професионален фудбалер познат под прекарот; „Веспа“.

Да, секој знае дека тој е човек кој го сака европскиот фудбал, но цени сочни кинески понуди доаѓајќи по неговиот пат. И покрај признанието, само малкумина ја знаат неговата животна приказна која е доста интересна. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Хуан Куадрадо Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Хуан Гиilleермо Куадрадо Бело е роден на 26-ти мај во 1988 година во Некокли, Колумбија.

Името Хуан Куадрадо преведува на Џон Сквер на англиски јазик. Куадрадо е роден од неговата мајка Марела Бело Герреро, а доцниот г-дин Гилермо Куадрадо, неговиот татко (возач на камиони).

Хуан е израснат во Тумако, Колумбија. Тој израсна како навивач на Манчестер Јунајтед. Таткото на Хуан Куадрадо, Гиilleермо, бил убиен од вооружена банда кога имал само четири години. По наредба на неговата мајка, сиромашниот Куадрадо се скрил под креветот, кога неговиот татко возач на камион бил застрелан. Тоа значеше дека неговата мајка Марсела требаше храбро да се обиде и да го одгледа сама. Убијците на Гиilleермо никогаш не биле изведени пред лицето на правдата.

Хуан Куадрадо Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Борбата

По смртта на неговиот татко дојде граѓански масакри поврзани со повеќедецениската граѓанска војна во земјата. И Хуан и неговата мајка подоцна беа разделени кога таа доби работа да управува со продавница за сладолед. Таа го оставила својот син кај наставниците во фудбалското училиште и неговата баба и му испратила храна што ја купила со своите плати.

Во обид да стави храна на маса и да заштеди пари за иднината на нејзиниот син, Марсела продаваше и банани после работа. Исто така, по училиште, Хуан ќе и помогнеше на мајка си да спакува банани за да врзува крај со крај. Малиот Хуан беше добар во ставањето на специјални налепници за извоз на бананите, додека неговата мајка Марсела очајно се обидуваше да заработи доволно за да стави храна на масата. Нејзината работа беше да ги мие и спакува плодовите.

Хуан Куадрадо Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Рајзинг кон славните

Можеби смртта на неговиот татко го натера да порасне побрзо. Парите на детството на Хуан велат дека фудбалот е бегство од суровата реалност на животот за него во раните 1990s кога насилството меѓу озлогласените колумбиски дрога банди беше распространет. Уште повеќе, неговата мајка еднаш изјави во интервју дека Хуан мораше да биде совршен ученик за да може да игра фудбал што го гледаа како опција да излезе од сиромаштија.

Чудо се случи кога Хуан имаше 13. Тој се оддалечи 300 милји од дома откако беше изигран како идна фудбалска starвезда во Атлетико Ураба. Куадрадо ја започна својата клупска кариера во Атлетико Ураба, каде претпочитаната позиција му беше напаѓач. Сепак, по препорака на основачот на клубот Нелсон Галего, Куадрадо доби улога на играч од средниот ред, обично како крилен напаѓач.

Довербата на Куадрадо стана толку висока што го натера да се издигне над сите младински фудбалски редови. Ова го однесе во колумбискиот второлигаш Рионегро, каде тој покажа повеќе од неговиот потенцијал да биде играч од светска класа. Тој на крајот беше потпишан од Меделин во 2008 година што му даде скок во европскиот фудбал. Од јули 2014 година, Куадрадо живееше со своето семејство во Фиренца. Останатото, како што велат, сега е историја.

Хуан Куадрадо Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Запознајте убава Мелиса Ботеро, поранешна девојка и сега, сопруга на Колумбија фудбалска ѕвезда Хуан Гилермо Cuadrado. Хуан се сретнал со љубовта на својот живот за време на славните денови во Флорентина.

 Мелиса Ботеро и Хуан се датираат од 2014. Мелиса е близу до неговото семејство на Хуан. Топло Латински имаат одобрение на мајката на Хуан и најблиските пријатели.

Пред Хуан најде љубовта на својот живот, тој живеел со неговата мајка.

Хуан Куадрадо Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Лична фактичка

Хуан Куадрадо го има следново значење за неговата личност.

Предностите на Хуан Куадрадо: Тој е нежен, љубезен, љубопитен и прилагоден. Тој има способност брзо да учи и да разменува идеи

Слабости на Хуан Куадрадо: Тој може да биде неконзистентен, а понекогаш и неодлучен.

Што му се допаѓа на Хуан: Тој ја сака Колумбиската музика, книги и, се разбира, трошејќи време со мама и жена.

Што Хуан Куадрадо не му се допаѓа: Хуан не сака да биде сам и ограничен. Тој исто така не сака повторувачки рутини.

Сумирајќи, Хуан е експресивен и брз. Тој има две различни личности за кои никогаш нема да бидете сигурни со кои ќе се соочите. Тој е дружеубив, комуникативен и подготвен за забава, со тенденција одеднаш да стане сериозен, внимателен и немирен.

Хуан Куадрадо Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Хуан доаѓа од сиромашната средна класа на семејството од средната класа пред да се исплати фудбалот. Тој никогаш не ги заборавил жртвите што му ги направила мајка му по уништувањето на убиството на татко му. Денес, парите сега се вели дека се неразделни. Како што вели неговата мајка; „Гледајќи како неговиот сон се оствари, ме направи најсреќната мајка на светот“

Покрај неговата мајка, Хуан има и мала сестра на сликата подолу. Откако ја објави сликата погоре на социјалните мрежи, мајката на Хуан, Марсела додаде: „Се опоравуваме цело време што го пропуштивме кога Хуан беше помлад“. 

Марсела готви омилени чорби од леќа и леблебија од Хуан. Таа, исто така, поминува часови секој месец плетенкајќи му ја косата. Како што еднаш рекол Хуан: „Таа ми беше и мајка и татко“. Таа му се научи на важните вредности и поддршката што му ја дала е фундаментална.

Хуан и неговата мајка некогаш глумеа во телевизиска реклама со домати со сос од мама и син во нивната родна Колумбија.

Хуан Куадрадо Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Претставници на ФИФА

Куадрадо се карактеризира со латиноамериканската покривка ФИФА 16, заедно со глобалната покривна ѕвезда Лионел Меси.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ги прочитавте фактите за биографијата на Хуан Куадрадо. Човек за кого се цени дека завршил повеќе од 60 асистенции во европскиот фудбал.

Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари