Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

0
5611
Хуан Куадрадо приказна за детството

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот; "Веспа". Нашата приказна за детството во Хуан Куадрадо плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу други факти за него.

Да, секој знае за своите офанзивни способности во средниот ред, но малкумина сметаат дека нашиот Биографија на Хуан Куадрадо е многу интересен. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

Хуан Гилермо Куадрадо Бело е роден на 26th ден од мај 1988 во Неколи, Колумбија.

Името Хуан Куадрадо преведува на Џон Сквер на англиски јазик. Куадрадо е роден од неговата мајка Марела Бело Герреро, а доцниот г-дин Гилермо Куадрадо, неговиот татко (возач на камиони).

Хуан бил одгледан во Тумако, Колумбија. Тој израснал како навивач на Манчестер Јунајтед. Таткото на Хуан Куадрадо, Гилермо, бил убиен од вооружена банда кога имал само четири години. Како што наредил неговата мајка, сиромашниот Куадрадо се скрил под креветот кога бил застрелан неговиот татко на возачот. Тоа значеше дека неговата мајка Маркела мора храбро да се обиде да го подигне. Убијците на Гилермо никогаш не биле изведени пред лицето на правдата.

Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Борбата

По смртта на татко му се случија цивилни масакри поврзани со децениската граѓанска војна на земјата. И Хуан и неговата мајка подоцна беа разделиле кога се стекна со работа со продавница за сладолед. Таа го оставила синот со учителите на фудбалските школи и неговата баба и му испратила храна што ја купила со своите плати.

Во обид да стави храна на маса и да заштеди пари за иднината на нејзиниот син, Марсела, исто така, продавала банани по работа. Исто така, по завршувањето на школата, Хуан ќе им помогне на неговите банани од мама да направат крај со крај. Малку Хуан беше добар во поставувањето специјални налепници за извоз на бананите, додека неговата мајка Марсела очајно се обиде да заработи доволно за да ја стави храната на масата. Нејзината работа беше да ги мие и спакува овошјето.

Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Рајзинг кон славните

Можеби смртта на неговиот татко го натера да порасне побрзо. Парите на детството на Хуан велат дека фудбалот е бегство од суровата реалност на животот за него во раните 1990s кога насилството меѓу озлогласените колумбиски дрога банди беше распространет. Уште повеќе, неговата мајка еднаш изјави во интервју дека Хуан мораше да биде совршен ученик за да може да игра фудбал што го гледаа како опција да излезе од сиромаштија.

Чудо дојде кога Хуан беше 13. Тој ги преместил 300 милји далеку од дома откако бил набљудуван како идна фудбалска ѕвезда во Атлетико Ураба. Cuadrado ја започна својата клубска кариера во Атлетико Ураба, каде што неговата најпосакувана позиција беше како напред. Сепак, по препорака на основачот на клубот, Нелсон Галего, Куадрадо ја презеде улогата на играч од средниот ред, обично како крило.

Довербата на Куадрадо се зголеми толку високо што го натера да се издигне над сите млади фудбалски редови. Ова го однел во колумбискиот клуб за вториот поделба Рионегре, каде што покажал поголем потенцијал да биде играч од светска класа. На крајот тој беше потпишан од Меделин во 2008, што му го даде скокот на европскиот фудбал. Од јули 2014, Куадрадо живеел со своето семејство во Фиренца. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Животен однос

Запознајте убава Мелиса Ботеро, поранешна девојка и сега, сопруга на Колумбија фудбалска ѕвезда Хуан Гилермо Cuadrado. Хуан се сретнал со љубовта на својот живот за време на славните денови во Флорентина.

Хуан и Мелиса Ботеро

Мелиса Ботеро и Хуан се датираат од 2014. Мелиса е близу до неговото семејство на Хуан. Топло Латински имаат одобрение на мајката на Хуан и најблиските пријатели.

Хуан Куадрадо жена

Пред Хуан најде љубовта на својот живот, тој живеел со неговата мајка.

Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Лична фактичка

Хуан Куадрадо го има следново значење за неговата личност.

Хуан Куадрадо Личен животСилите на Хуан Куадрадо: Тој е нежен, љубезен, љубопитен и прилагоден. Тој има способност брзо да учи и да разменува идеи

Слаби страни на Хуан Куадрадо: Тој може да биде неконзистентен, а понекогаш и неодлучен.

Што му се допаѓа на Хуан: Тој ја сака Колумбиската музика, книги и, се разбира, трошејќи време со мама и жена.

Што Хуан Куадрадо не му се допаѓа: Хуан не сака да биде сам и ограничен. Тој исто така не сака повторувачки рутини.

Накратко, Хуан е експресивен и брз омаловажуван. Тој има две различни личности кои никогаш нема да бидете сигурни со кого ќе се соочите. Тој е друштвен, комуникативен и подготвен за забава, со тенденција одеднаш да стане сериозен, внимателен и немирен.

Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Семеен живот

Хуан доаѓа од сиромашната средна класа на семејството од средната класа пред да се исплати фудбалот. Тој никогаш не ги заборавил жртвите што му ги направила мајка му по уништувањето на убиството на татко му. Денес, парите сега се вели дека се неразделни. Како што вели неговата мајка; "Гледањето на неговиот сон ме направи најсреќната мајка на светот"

Покрај неговата мајка, Хуан има мала сестра на сликата подолу.

По објавувањето на сликата погоре на социјалните медиуми, мајката на Хуан, Марсела додаде: "Ние се опоравуваме цело време кога сме пропуштиле кога Хуан бил помлад".

Марсела ја подготвува омилената леќа на џунг и џуџиња на Хуан. Таа, исто така, троши часови секој месец косајќи ја косата. Како што еднаш рекол Хуан: "Таа е и мајка и тато за мене". Таа му се научи на важните вредности и поддршката што му ја дала е фундаментална.

Хуан и неговата мајка некогаш глумеа во телевизиска реклама со домати со сос од мама и син во нивната родна Колумбија.

Хуан Куадрадо Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Претставници на ФИФА

Куадрадо се карактеризира со латиноамериканската покривка ФИФА 16, заедно со глобалната покривна ѕвезда Лионел Меси.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Хуан Куадрадо плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде