Jordanордан Ају детска приказна Плус Недолгарни факти за биографија

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј со прекарот "Jo„ Нашата приказна за детството Jordanордан Ајув Плус Ундолд Биографија Ви носи целосен извештај за значајните настани од неговото детство до денес.

Анализата го опфаќа неговиот раниот живот, семејната припадност, животната приказна пред славата, доведуваат до слава, живот на врска, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Theивотот и подемот на Jordanордан Ају. Кредити за слика: Инстаграм, Твитер и ПремиерЛега.

Да, секој знае за неговата масна игра и способноста да управува со притисок. Сепак, само неколку луѓе ја сметаат нашата верзија на биографијата на ордан Ајув која е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Jordanордан Ајун Детска приказна Плус Untold Биографија факти - Семејна позадина и ран живот

Почнувајќи, Jordanордан Пјер Ају е роден на 11-ти септември 1991 година во префектурата Марсеј во Франција. Тој е трет од четири деца родени на неговата мајка, Маха Ају и неговиот татко, Абеди Пеле (во тоа време професионален фудбалер).

Родителите на Jordanордан Ајев Абеди и Маха. Кредити за слика: Среќна Гана и Википедија.

Ганианскиот и францускиот државјанин на црна етничка припадност со потекло од западноафриканската Република првично бил одгледан во средно семејство со средно потекло во Гана, каде што пораснал заедно со неговиот помлад брат Андре Ајев и малата сестра Имани Ају.

„Јас одгледани од страна на моите баби и дедовци во Гана, затоа што мајка ми и постариот брат на Ибрахим Ајев патуваа со татко ми каде и да оди во согласност со барањата на неговата професионална фудбалска кариера. Само во последните денови од кариерата на татко ми, ми беше дозволено да го следам “.

Се сети на Jordanордан за неговото воспитување.

Jordanордан Ајев бил одгледан во Гана во текот на неговите формативни години. Кредит на слика: Инстаграм.

Така, природно беше само што младиот Ајув израснал гледајќи Фудбалски игри на телевизија за да добие слика за ангажманите во кариерата на неговиот татко. Далеку од гледање натпревари, Ају беше природно дадено да игра фудбал со неговиот помлад брат и пријатели, без да се изврши притисок да го сфати сериозно спортот или да сонува да стане професионален фудбалер како неговиот татко.

Jordanордан Ајун Детска приказна Плус Untold Биографија факти - Образование и градење кариера

До моментот кога Ају беше на 9-годишна возраст, неговата природна loveубов кон фудбалот веќе беше позната на неговиот татко кој - благодарение на скоро една деценија долга кариера во Франција - го олеснуваше влегувањето на младите во младинската академија на Лион-Дукер.

Ордан Ају имал 9 години кога започнал да се подготвува за кариера во Лион-Духер. Кредит на слика: Инстаграм.

Тогаш, во младинската академија или клубско момче Ајју помина 6 години учење во вештините, испочитувајќи ја својата техничка финеса и ги оставаше чизмите подготвени за кариера што никогаш не знаеше дека ќе ги однесе местата почнувајќи од Марсеј.

Jordanордан Ајун Детска приказна Плус Untold Биографија факти - Рано кариерен живот

Ају беше само 13-годишно момче кога потегот во младинските системи во Марсеј дојде да чукна на неговите врати. Иако Марсеј имаше правило според кое бараше младите играчи да наполнат 15 години пред да влезат во својата академија, францускиот клуб ги свитка своите правила за да го искористи цветниот шут и воодушевено го гледаше како се крева низ редовите.

Расте низ редовите: Ретка фотографија на Jordanордан Ају во Марсеј. Кредит на слика: Твитер.

Тогашниот фудбалски чудо го усоврши својот воздигнување во прволигашкиот фудбал кога го потпиша својот прв професионален договор со Марсеј во 2009 година. Тој продолжи да го дебитира својот клуб во обид за постигнување што му помогна на Марсеј да забележи победа од 2: 1 Лига 1 над Лориент на 16 декември 2009 година.

Jordanордан Ајун Детска приказна Плус Untold Биографија факти - Патот до слава приказна

Не го негира фактот дека Ају имаше многу височини во Марсеј и значително помина добро кога беше позајмен во Сошо. Ниту тој беше прогласен за недостаток кога имаше една година магија со Лориент во сезоната 2014–2015.

Потоа, Ајев постепено се втурна во бездната на професионални предизвици кога се приклучи на Астон Вила, но не можеше да help помогне на англиската страна да избегне испаѓање. Ниту можеше да објасни зошто градот Свонси претрпе испаѓање една година откако се приклучи на клубот.

Плетењето на Свонси во испаѓање не зборуваше добро за напаѓачите на клубот, вклучувајќи го и Ају. Кредит на слика: Огледало.
Jordanордан Ајун Детска приказна Плус Untold Биографија факти - Стани за слава приказна

Напаѓачот на крајот најде причини да се насмевнам кога се приклучи на Кристал Палас на позајмица за сезоната 2018-19 и им даде убедливи причини на „Глазирите“ дека тој бил напаѓач што им треба и заслужува. Како резултат, не беше изненадувачки кога клубот објави дека го добил потписот на Ају за тригодишен договор на 25 јули 2019 година.

Ордан Ајев потпиша тригодишен договор со Кристал Палас на 25 јули 2019 година. Кредит на слика: Инстаграм.

Брзо напред до времето на пишување, Ају го заработи своето место меѓу најдобрите напаѓачи во палатата Кристал, како што е видливо во неговиот брилијантен ракување со топката и одушевеност што им даваше на одбрамбите нула време на топката. Што повеќе? навивачите почнуваат да се затоплуваат со Ају, бидејќи тие добро знаат дека напаѓачот нула за пораст на херојот е резултат на неговата чиста еластичност да го направи она што е најдобро за клубот. Останатото, како што велат, е историја.

Jordanордан Ајун Детска приказна Плус Untold Биографија факти - Факти за живот на врска

Далеку од приказната за кариера која го одзема здивот на Ају, настаните во неговиот убовен живот првпат излегоа со наслови во 2015 година, кога се тврдеше дека е романтично вмешан со одредена Аманда, за која се знае дека е сопруга на неговиот hanански сонародник - Африеј Аква. Контроверзноста стана широко распространета кога протекоа аудио-касета со која се тврди дека е од Амада, ја признала дека е девојка, lубовник и скоро жена на Ају.

Allegedордан Ајев се претпоставуваше дека е романтично поврзан со сопругата на Африеј Аква, Аманда. Кредит на слика: DailyStar.

Иако Ају е - во моментот на пишувањето - оженет со својата убава девојка свртена сопруга Денис, не се знае многу за тоа кога паровите започнале да се дружат или оделе по патеката. Бракот на напред со Дени е благословен со две деца. Вклучуваат малку позната ќерка и еден млад син.

Ордан Ају со сопругата Дениз и симпатични деца. Кредит на слика: Инстаграм.
Jordanордан Ајун Детска приказна Плус Untold Биографија факти - Факти за семејниот живот

Помислете на неколку фудбалски генијалци кои своето семејство го сметаат за благослов, размислете за Jordanордан Ају и проникнете низ факти за членовите на семејството на напаѓачот, кои започнуваат од неговите родители со ovingубов.

За таткото на Jordanордан Ајев: Абеди Ају е татко на Jordanордан. Роден е на 5 ноември 1964 година и работел како професионален фудбалер за подобар дел од раниот живот на Jordanордан. Таткото на 4 деца е - во моментот на пишување - селектор и претседател на професионалниот фудбалски клуб Гана Нанија ФК. Оценети како совршен модел на татковци, Абеди е близу до своите деца, особено неговите три сина, за кои сметаше дека станале професионални фудбалери.

Фотографија на ofордан Ајев со неговиот татко Абеди Пеле. Кредит на слика: Инстаграм.

За мајката на ордан Ајев: Маха Ају е мајка на Jordanордан. Како и нејзиниот сопруг, Маха е со западноафрикански семејни корени. Иако Маха е директор и акционер на Фудбалскиот клуб Нанија, таа создава време да биде со своите деца кои помогна да ги одгледува. Таа е исто така горда на она што тие пораснаа за да станат и никогаш не престанува да им ја дава нејзината безусловна поддршка.

Мајка на Jordanордан Ају со неговиот брат Андре. Кредит на слика: Инстаграм.

За сестрите на Jordanордан Ајув: Jordanордан има постар татковски очув, идентификуван како Ибрахим Ају, како и две помлади браќа и сестри, идентификувани како Ендру Ају и Имани Ају. Како и Jordanордан, Ибрахим е професионален фудбалер. Тој игра за ФК Европа како дефанзивен играч од средниот ред.

Постариот брат Jordanордан Ајев, Ибрахим. Кредит на слика: Фејсбук.

Од своја страна, Андре е исто така професионален фудбалер кој си ја тргува трговијата во Свонси Сити за време на пишувањето. Браќата се блиски едни со други и споделуваат еднаква loveубов со единствената сестра иммани која е манекенка.

Ордан Ају со својата сестра Имани и брат Андре. Кредит на слика: Кубилев.

За роднините на Jordanордан Ајув: Продолжувајќи кон продолжениот семеен живот на Jordanордан Ају, малку се знае за неговото потекло, особено за неговите баби и дедовци, како и татковците и бабите. Тој има чичко кој е идентификуван како поранешен професионален фудбалер - Кваме Ају, како и внука по име Ијаја Ају. Нема никакви записи за тетките и братучедите на напаѓачот додека неговиот внук допрва треба да се идентификува за време на пишувањето на оваа биографија.

Чичко Jordanордан Ајев, Kwame. Кредит на слика: Википедија.
Jordanордан Ајун Детска приказна Плус Untold Биографија факти - Факти за личен живот

Карактеристики на личноста што го дефинираат Jordanордан Ају се хороскопски знаци на Девица. Тие ја вклучуваат неговата раскош за напорна работа, дарежливост и оптимизам. Покрај тоа, тој поседува смешна личност и тешко открива детали што се однесуваат на неговиот личен и приватен живот.

Што се однесува до интересите и хобито на Ају, тој има голем број активности за забава што вклучуваат слушање музика, гледање филмови, патувања, разгледување, како и поминување на време со своето симпатично семејство и пријатели.

Разгледувањето е едно од интересите и хобито на Јордан Ају. Кредит на слика: Инстаграм.
Jordanордан Ајун Детска приказна Плус Untold Биографија факти - Факти за животен стил

Дали знаете дека Jordanордан Ају има проценета нето вредност од 2.3 милиони долари за време на пишувањето на ова био. Составниците на неговото растечко богатство произлегуваат од платите и платите што ги добива за играње фудбал со врвни летови, додека анализата на неговиот начин на трошење открива дека тој живее луксузен начин на живот.

Укажувачките индикатори за луксузниот начин на живот на Ајев вклучуваат различни нијанси на скапи автомобили што ги користи за да се насочи кон улицата Лондон и Гана. Покрај тоа, напаѓачот има малку позната скапа куќа во Гана, како и живее во луксузен стан во Лондон.

Ордан Ајув позира веднаш до неговиот автомобил Мерцедес. Кредит на слика: Инстаграм.
Jordanордан Ајун Детска приказна Плус Untold Биографија факти - Неостварени факти

Колку добро го познавате Jordanордан Ају надвор од неговата детска приказна и што е напишано за него во ова био? Седнете како што ви претставуваме неколку помалку познати или нераскажани факти за напаѓачот.

РЕЛИГИЈА: Ају е практикуван муслиман кој е голем на религија. Иако напаѓачот тешко оди во религија за време на интервјуа, неговите прослави на целите ја соопштуваат неговата почит кон Бога и посветеноста кон исламот.

Ордан Ају е практичен муслиман. Кредит на слика: Фифанзин.

ПАШАА И ПОВЕЕ: Напаѓачот потсвесно игра во лигата на фудбалски генијалци кои не пушат и не пијат за време на пишувањето. Причините, зошто Ајув ги гази здравите патеки, е да се обезбеди телото да остане во совршена форма за да се справи со барањата на фудбалот со врвни летови.

ТАТОВО: Jordanордан Ају сака тетоважи и има уметност на телото испишано на двете леви и десни раце. Се верува дека напаѓачот - кој има висина од 6 стапки, 0 инчи - нема други тетоважи од оние на рацете затоа што не бил фатен топлес.

Можете ли да ги забележите тетоважите на левата и десната рака на Jordanордан Ају? Кредит на слика: Инстаграм.
ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Jordanордан Ајув Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, ве молиме споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.
Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде