Јан Vertonghen детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Јан Vertonghen детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Нашата биографија на Јан Вертонген ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата (Софи де Врис), начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ви ја даваме историјата на фудбалски генијалец, најпознат под името; „Супер Јан“. Спасувачот го започнал белгискиот Био од неговите рани денови, до кога се прославил во играта.

ПРОЧИТАЈ
Кајл Вокер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае за неговиот подем во доминацијата во Премиер лигата, но малкумина ја сметаат биографијата на нашиот Јан Вертонген што е доста интересна. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Јан Вертонген Приказна за детството - Почеток на животот и семејството:

Неговите целосни имиња се Јан Берт Лив Вертонген. Роден е на 24-ти април 1987 година во Синт-Никлаас, Белгија, град во кој доаѓа надеж кога во вашите нозе има фудбал.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Japафет Танганга Плус Недолгарни факти за биографија

Јан е роден како прво дете на неговата мајка Риа Метју и неговиот татко Пол Вертонген. Јан детската приказна е интересна, ако не и невообичаена - сето тоа е за приказната на едно прекрасно и добро славено првородено дете кое се благослови со извонреден талент.

Јан прерасна во младо момче кое поседува цврста определба да ги оствари своите соништа. Тој имал детска амбиција да стане професионален фудбалер и напорно работеше секој ден. Неговите соништа не беа само фантазија. Тоа стана стапало што го следеа неговите деца браќа, Лоде и Вард.

Откако помина време во ВК Тјелроде и Germерминал Бершот, Вертонген се пријави во младинската академија на Ередивизие, АФК Ајакс. Пробивот на Вертонген кај Ајакс беше одложен со присуството на уште еден Белгиец, Томас Вермален. Сепак, подоцна се случи кога тој ги надмина сите клупски редови и напредуваше во сениорскиот тим на клубот.

ПРОЧИТАЈ
Џермејн Дефо, детска приказна плус Неоптоварени факти за биографијата

Сезоната 2008-09 година беше успешна сезона за младиот дефанзивец. Откако Johnон Хеитинга замина во Атлетико Мадрид, Вертонген стана првиот партнер на Томас Вермален во централната одбрана. Потоа се искачи за да стане капитен на клубот Ајакс, следејќи ги стапките на славниот Јохан Кројф.

ПРОЧИТАЈ
Бен Дејвис детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Јан беше награден со наградата Ередвисие за играч на годината во 2011-12. Тој го предводеше својот Ајакс на втората титула по ред, постигнувајќи осум гола во натпреварите во лига 31, нагласувајќи ги неговите напади.

Неговото зголемено значење доведе до врвни европски тимови кои повикуваат на неговите услуги. Тоа беше Тотенхем кој конечно победи на трката за него. Остатокот, како што велат, е сега историја.

ПРОЧИТАЈ
Затворена приказна за детството Златан Ибрахимовиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

Која е Софи де Врис? Сопругата на Јан Вертонген:

Јан Вертонген уживаше голема љубов за време на неговите многу години во Холандија, неговата родна земја. Софи, професор по театарска уметност, е љубовта кон неговиот живот.

Во 2014 година, Јан Вертонген се појави да потврди преку Инстаграм дека тој и неговата девојка Софи де Врис штотуку се свршија. Двајцата loversубовници подоцна станаа среќни родители на малата Лејла на сликата подолу.

ПРОЧИТАЈ
Роман Павлиученко Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Јан Вертонген Семеен живот:

Јан Vertonghen доаѓа од средна класа семејство позадина пред фудбал инвестиции се исплатеше за него и неговото семејство. Подолу е слика на неговите родители (Риа и Павле), кои се горди поддржувачи на нивниот син.

Неговата мајка Риа Вертонген наоѓа време да направи каталог со фудбалските колекции на нејзиниот омилен син во однос на неговата меѓународна и клупска кариера.

ПРОЧИТАЈ
Storyо Родон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Јан Вертонген има двајца помлади браќа по име Вард и Лоде. Двајцата браќа ги следеа стапките на нивниот постар брат Јан, но имаа помал успех во фудбалските кариери. Лоде (на сликата подолу) е непосреден помлад брат на Јан Вертонген. Роден е на 5 февруари 1990 година и е 3 години помлад од Јан.

ПРОЧИТАЈ
Хаким Зиех за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Лоде Вертонген како за време на пишувањето моментално игра за КФЦ Дафел (белгиска пониска лига) како дефанзивен среден ред. Подолу е Вард Вертонген, друг фудбалер од пониската белгиска лига кој е најмладиот брат на Јан.

Рекорд на голот на Бизаре:

Уште во 2006 година, Вертонген постигна бизарен гол кога се обиде да му ја додаде топката на противничкиот голман кога играч беше повреден. За да го компензира овој погодок, Ајакс и дозволи на опозицијата слободен тек да постигне гол. Ова е навистина, духот на фер-играта.

ПРОЧИТАЈ
Tanguy Ndombele Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Јан Вертонген личен живот:

Јан Вертонген ги има следните атрибути на неговата личност.

Јаки страни на Јан: Тој е сигурен, доследен, трпелив, практичен, посветен, одговорен и многу стабилен во својата кариера (и клуб и земја).

Јансовите болки: И покрај неговата конзистентност и перформанси за Спурс со години, тој често пати е етикетиран како најодлучен играч во Премиер лигата.

ПРОЧИТАЈ
Хуан Фојт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Што Џен сака: Тој сака да работи со рацете, особено во градината. Тој, исто така, сака готвење и музика.

Што Јан не му се допаѓа: Тој не сака ненадејни промени во кариерата и компликации, особено оние кои ја означуваат несигурноста во неговото прво тимско место за неговиот тим.

ПРОЧИТАЈ
Хуан Фојт за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сумирајќи, Јан е практичен и добро втемелен и е некој што сака да бере плодови на трудот. Тој е сензуален и тактилен и смета дека допирот и вкусот се најважни од сите негови сетила.

Јан Вертонген Факти - Рангирање на популарноста:

Подолу е рангирањето на популарноста за Јан Вертонген.

ПРОЧИТАЈ
Кајл Вокер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Јан Вертонген нераскажано био - понизност и потценет статус:

Почитта кон Јан Вентонген зборува многу, особено во Белгија. Тој е најдобриот играч на Белгија на сите времиња со 99 настапи, некој што ја заслужува титулата капитен. Дури и Еден Азар еднаш му ја понуди капитенската лента, но тој учтиво одби. Ова ја покажува неговата понизност.

ПРОЧИТАЈ
Затворена приказна за детството Златан Ибрахимовиќ Плус Неоптоварени факти за биографијата

За жал, целосниот дефанзивец кој е прилагоден за модерната игра е криминално потценет. Овој факт останува вистинска мистерија и покрај тоа што тој го проследи и негува растот на белгиските златни генерации, како што се Едем Опасност, Ромелу Лукаку Кевин де Брун итн

ПРОЧИТАЈ
Хаким Зиех за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Јан Вертонген, плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не! 

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари