Хавиер Пастор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Хавиер Пастор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ претставува целосна приказна за фудбалски генијалец најпознат под прекарот; "Ел Флако". Нашата Хавиер Пастор детска приказна плус Биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, животот на врската, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат биографијата на Хавиер Пасторе што е доста интересна. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Хавиер Пасторе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Хавиер Матијас Пасторе е роден на 20 јуни 1989 година во Кордоба, Аргентина. Роден е кај господинот и г-ѓа Хуан Карлос Пасторе.

Хавиер потекнува од италијанско-аргентинско семејство со потекло од Волвера, Торино. Тој беше израснат во силна католичка вера.

Хавиер Пасторе беше прекарен "Ел Флако" dво детството денови. Ова е заради неговата витка фигура. Тој беше наречен и слаб, или „Хусита"- смешна коска.

Нормално, фудбалот стана негова страст уште од раните години во Кордоба. Хавиер започна да игра за своето училиште Сан Хозе Артесано.

Неговиот учител ги охрабри своите родители да му дозволат да го зема фудбалот како професија затоа што Хавиер беше подобар од секој фудбалер во училиштето.

Ја започна својата кариера во младинскиот систем на Аргентина клуб Работилници, и полека работеше на патот кон првиот тим, добивајќи го стартот на возраст од 17 во 2007.

За време на сезоната 2008 година, Пасторе беше позајмен на Хуракан Аргентина Примера оствари 31 настап и постигна 8 гола. Ова беше време кога Хавиер започна да станува најбараниот играч за врска во европскиот фудбал.

Тој ги одби Манчестер Јунајтед, Порто, Милан и Челси да потпишат за Палермо поради неговите италијански корени. Таму, тој одигра 69 натпревари и постигна 14 погодоци. Повторно, неговата голема визија и способности за минување доведоа до неколку понуди од врвни европски клубови. Беше ПСЖ за тоа кој конечно го купи за 39.8 милиони евра во 2011 година.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Хавиер Пасторе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Хавиер Пасторе одлучи да биде во сериозна врска кога отиде во Парлемо во 2009. Ова го означи почетокот на неговиот живот надвор од теренот. Се вљубил во Киара Пиконе, кој бил најпопуларниот телевизиски известител и модел во цела Јужна Италија.

По одлучувањето, тој реши да оди и да ја праша. Убавата бринета се согласи по четири месеци дриблинг и свртување. Нивното меѓусебно воодушевување предизвика интензивна врска која трае од 2010 година.

Хавиер Пасторе и Кјара Пиконе.
Хавиер Пасторе и Кјара Пиконе.

И двајцата имаа, како што многумина би ја нарекле неформална или слаба венчавка. Еве ја свадбената фотографија на Хавиер и Кјара Пасторе.

Најсреќниот момент од нивниот живот пристигна на мај 27, 2015, кога Мартина е родена. Како личност од силна католичка заднина, Хавиер го направи задолжително да ја земе неговата ќерка Мартина Пасторе за крштевање.

Хавиер Пасторе и Кјара ја носат својата ќерка за крштевање.
Хавиер Пасторе и Кјара ја носат својата ќерка за крштевање.

Мартина Пасторе, сега порасната стана обожавател на шопинг како нејзината мајка. И Кјара и Пасторе ги споделуваат своите секојдневни разгледници на нивната мала на социјалните мрежи каде се гледаат како уживаат во забавни семејни излегувања. Малата Мартина е многу будна, среќна и супер дружеубива како нејзината мајка.

Мартина Пасторе го прави она што најдобро го прави.
Мартина Пасторе го прави она што најдобро го прави.

Крајот на сезоната бара аргентинскиот интернационалец и неговата убава сопруга да уживаат во заслужениот одмор како што се гледа подолу.

Хавиер Пасторе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Хавиер доаѓа од семејната заднина од средната класа.

Changedивотот на неговите родители, г-дин и г-ѓа Хуан Карлос се промени, бидејќи фудбалската инвестиција се исплати за нивното единствено дете.

И двајцата родители по потекло се италијанско-аргентински. Тие се по потекло од Италија, но има Аргентина корени.

Прекрасните родители на Хавиер стојаа зад нивниот избор да го изберат Парлемо, Јужна Италија за негова европска дестинација Аргентински фудбал. Ова требаше да му овозможи да се чувствува како дома надвор од дома, сето тоа благодарение на тоа што имаше неколку членови на поширокото семејство во Парлемо.

Изборот на Парлемо наместо Челси, Манчестер Јунајтед или ФК Барселона значи дека семејството на Хавиер не беше по големи суми пари од големите клубови. Соединувањето со семејството е на прво место пред да ги извршите професионалните слави.

Одлуката на родителите на Хавиер Пасторе исто така помогна во обликувањето на судбината кога се сретна со loveубовта на неговиот живот, Кјара Пиконе во Парлемо.

Хавиер Пасторе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Неговите Пријатели беа убиени во нападот во Париз

Хавиер Пасторе еднаш му открива на медиумите дека неговите двајца пријатели загинале во терористички напад во Париз. Тие беа меѓу 129 лица убиени од терористи.

Пасторе не дознал дека неговите пријатели станале жртви на вооружените напаѓачи во театарот Баткалан, додека не по нападите.

Овој ужасен напад во Париз доведе Дејвид Луис оставајќи ПСЖ до Челзи по чувството дека тој и неговото семејство веќе не се безбедни во Париз. Сепак, тоа беше голем период на жалост за Пасторе, кој беше задржан во шок со месеци.

Хавиер Пасторе Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Затајување данок

Полицијата која ја испитуваше сомнежта за даночна измама еднаш изврши рација во седиштето на Париз Сен Жермен и домовите на Angel Di Maria и Хавиер Пасторе, француски официјален претставник.

Антикорупциската полиција го обвини Хавиер Пасторе за собирање на пари поврзани со неговите имиџ права преку предните компании, кои потоа ги враќаат овие приходи во банките со седиште во даночните засолништа.

Париз Сен Жермен истакна дека сите релативни договорни документи на Хавиер Пасторе се склучени во совршено редовни услови.

Во соопштението од пасторот агент подоцна изјави: „Г-дин Хавиер Пасторе со најголема цврстина ги негира сите неосновани обвинувања против него“.

Проверка на фактите:

Ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари